Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Filmy puszczane podczas punktów na kongresach w roku 2016  (Przeczytany 119448 razy)

Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Maj, 2016, 15:03 »
W świeckim sądzie, jak ktoś jest oskarżony, a nie ma na jego winę mocnych dowodów, to stosuje się prawo domniemania niewinności.

A w zborze jest zupełnie na odwrót. Jak tylko zobaczą siostrę z bratem na lodach, to od razu pojawia się domniemanie o ich winie... No bo gdzie oni później razem poszli? Rozeszli się do domów, czy może spotkali po kryjomu w celu niecnych praktyk...?!  ;D Wystarczy, że jakaś siostra "sokole oko i gumowe ucho" zobaczy takich na mieście i cały zbór o tym wie.
Nawet sama słyszałam o takiej sytuacji - jedna siostra mi się żaliła, że rozmawiała w sklepie na zakupach z jakimś przypadkowo spotkanym kolegą. Zobaczyła ich siostra "sokole oko i wymowne usta" będąca jednocześnie żoną starszego. I po jakimś czasie ta siostra idzie na zebranie, a tu się okazuje, że już pół zboru wie, że ona się zadaje z niewierzącymi. I jeszcze zaczęła pod swoim adresem słyszeć uwagi od innych braci i sióstr. Najdojrzalej w tej całej historii zachowal się starszy zboru, który machnął ręką na tę informację o jej "kontaktach z jakimś chłopakiem" i ani nic jej nie powiedział, ani o nic się jej nie czepiał. Nagorliwszymi sędziami okazali się jednak inni członkowie zboru, a zwlaszcza żona tego starszego.
 
A z tego co mi świta w głowie, to w książce "Paście trzodę" jest wzmianka, że jak brat pójdzie do mieszkania siostry wieczorem, a wyjdzie z niego dopiero rano, to to już jest podstawa do wykluczenia.

Co do wspólnego mieszkania razem dwóch siostr - w Polsce to jeszcze jest akceptowane i raczej nie ma z tym problemów (znam taki przypadek - nikt się nie czepiał). Ale np. w takiej Holandii  mogłyby już być krzywe spojrzenia. Słyszałam, że w Holandii bracia nie mogą mieszkać ze sobą.


Dobry przykład z tymi lodami sobie znalazłaś :)

Ja kiedyś popełniłam randkę ze światusem w miejscu publicznym. Upał, żar się lał z nieba. Siedliśmy w kawiarnianym ogródku i zajęliśmy się rozmową :) No i szlag mnie prawie trafił, bo w tym czasie przeszło tamtędy kilkanaście osób ze zboru... Normalnie nikogo nie spotykam "na mieście", a tu pah! takie szczęście  :-[  Działałam w konspiracji i bałam się, że się to wyda, ale o dziwo cicho było, nikt nie pisnął słówka, ale co się stresowałam, to moje  ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Maj, 2016, 15:06 »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Blizna

  • Gość
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Maj, 2016, 23:13 »
Ja cały czas nie rozumiem, dlaczego świadkowie będą się chować przed uciskiem. Przecież on nie będzie po to, żeby ich uciskać. No chyba, że ma ich uciskać? Kurcze, z moją wiedzą jest naprawdę krucho  :-[
Też tego nie rozumiem.
Skoro dzisiaj wszelakie państwowe agentury mają możliwość skonstruowania takiego ładuneczku, który detonowany nie pomyli się nawet o jedno biurko to Bóg Wszechmogący nie poradziłby sobie z wybiórczym zdeletowaniem bezbożników?
Po co mu jakieś działania wojenne, detonacje i bomby?
Jeszcze ciekawi mnie jedno.
Skąd śJ będą na tyle oświeceni, że będą wiedzieli KIEDY już schować się do bunkra?
Która wojna będzie właśnie TĄ wojną poprzedzającą Armagedon?
Bo o ile mnie skleroza nie zjadła i nie zmieniły się akurat te wykładnie, to miało być tak, że miał być bliżej niesprecyzowany Ucisk, a potem jakaś wojna i nagle tę wojnę miał przejąć Bóg i sobie już dokończyć.
Wojenek jak świat światem było sporo, nawet dwie takie całkiem spore. I już w czasie II wojny jak wiadomo śJ myśleli i to w wielu krajach, że to już to.
Chociażby dzisiaj w wątku o psychopatach była mowa o tym, jak niektórym odwaliło, bo sobie zinterpretowali IIWŚ=Armagedon. A tymczasem pudło.
Sądząc po poprzednich wtopach CK to raczej oni im nie pomogą, bo ich "natchnienie" i "kierownictwo Ducha Świetego" funta kłaków nie jest warte ;)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Maj, 2016, 15:52 »

Skąd śJ będą na tyle oświeceni, że będą wiedzieli KIEDY już schować się do bunkra?
Która wojna będzie właśnie TĄ wojną poprzedzającą Armagedon?


Jak to? Jak zawsze prosto z kanału (łączności).
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Maj, 2016, 22:19 »
Zainteresował mnie zwiastuny filmów kongresowych w roku 2016, toć HOLLYWOOD się chowa :)

http://tv.jw.org/#pl/video/VODMinistry/docid-502016807_1_VIDEO

Super jest samo zakończenie, najpierw zwiastun, muzyczka i napis:
JUŻ WKRÓTCE

Szkoda że nie dodali: Już wkrótce w kinach w całej Polsce

"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #65 dnia: 19 Maj, 2016, 22:36 »
Zainteresował mnie zwiastuny filmów kongresowych w roku 2016, toć HOLLYWOOD się chowa :)

http://tv.jw.org/#pl/video/VODMinistry/docid-502016807_1_VIDEO

Super jest samo zakończenie, najpierw zwiastun, muzyczka i napis:
JUŻ WKRÓTCE

Szkoda że nie dodali: Już wkrótce w kinach w całej Polsce



Bardziej pasuje:

Cyrk już niedługo także w twoim mieście!


Offline M

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #66 dnia: 19 Maj, 2016, 22:42 »
Zainteresował mnie zwiastuny filmów kongresowych w roku 2016, toć HOLLYWOOD się chowa :)

http://tv.jw.org/#pl/video/VODMinistry/docid-502016807_1_VIDEO

Super jest samo zakończenie, najpierw zwiastun, muzyczka i napis:
JUŻ WKRÓTCE

Szkoda że nie dodali: Już wkrótce w kinach w całej Polsce

Zgodnie z listem do zborów który był czytany na zebraniach w tym tygodniu głosiciele będą ten film puszczać ludziom w służbie :).


Blizna

  • Gość
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #67 dnia: 19 Maj, 2016, 22:54 »
> Zgodnie z listem do zborów który był czytany na zebraniach w tym tygodniu głosiciele będą ten film puszczać ludziom w służbie :).

Już współczuję ludziom.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Maj, 2016, 23:01 »
Zainteresował mnie zwiastuny filmów kongresowych w roku 2016, toć HOLLYWOOD się chowa :)

http://tv.jw.org/#pl/video/VODMinistry/docid-502016807_1_VIDEO

Super jest samo zakończenie, najpierw zwiastun, muzyczka i napis:
JUŻ WKRÓTCE

Szkoda że nie dodali: Już wkrótce w kinach w całej Polsce

Jest HOLLYWOOD, BOLLYWOOD może być i WARWICKWOOD
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline gangas

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Maj, 2016, 23:18 »
 ZOSTAŃCIE Z NAMI już za chwilę dramatyczna historia Ezechiasza, który chciał zwątpić!!!! Musisz to zobaczyć!!! Czy aktywowałeś już comiesięczne datki??!! NIE???? na co czekasz Jehowa cie zniszczy!!!!. Masz jeszcze czas do rana.
 Nie męcz się ze starym żelazkiem. Kup prawdziwe JWPOWER !!!! Jest bez duszy, nie jak inne, których używają odstępcy. Bądź lojalny bracia już to mają........Qrew. Wszystko mi opadło dziękuje.
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline PoProstuJa

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Maj, 2016, 23:20 »
A mi się filmiki podobają! Profesjonalne!

W sumie nakład niskobudżetowy, a wyszedł świetny efekt. Ani aktorzy ani reżyserzy nie wzięli wynagrodzeń za pracę, więc można w ten sposób nakręcić nawet kilkanaście filmów w roku.  ;D
Może WTS zacznie je sprzedawać do kin?  ;D

Ogólnie widać, że mają tam w Łacztałerze nie tylko speca od filmów, ale speca od psychologii i manipulacji w filmach. To wcale nie przypadek, że poruszają one trudne tematy jak utrata pracy czy zdrowia, bo takie filmy wywołują u ludzi silne emocje.
Już się nie mogę doczekać żeby je obejrzeć!  ;D


Offline M

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #71 dnia: 19 Maj, 2016, 23:28 »
A mi się filmiki podobają! Profesjonalne!

W sumie nakład niskobudżetowy, a wyszedł świetny efekt.

Rozmach mają, ale do dzisiejszych produkcji kinowych im daleeeko. No i ten polski dubbing jest żałosny, po angielsku brzmi to dużo lepiej.


Offline gangas

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Maj, 2016, 23:32 »
 Dubbing normalny. jak zawsze na kongresach. Bez emocji i błagalny nawet w najbardziej emocjonujących momentach. :P
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Lila

Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #73 dnia: 19 Maj, 2016, 23:39 »
Modulacja głosu jak zwykle kongresowa, jakby lektor żarł watę cukrową, a sr@ł tęczą.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Filmy z kongresów w roku 2016
« Odpowiedź #74 dnia: 20 Maj, 2016, 08:30 »
A mi się filmiki podobają! Profesjonalne!

W sumie nakład niskobudżetowy, a wyszedł świetny efekt. Ani aktorzy ani reżyserzy nie wzięli wynagrodzeń za pracę, więc można w ten sposób nakręcić nawet kilkanaście filmów w roku.  ;D

Tego nie byłbym taki pewny  :-\
Samo wyposażenie takiego studia telewizyjnego to koszt kilkunastu milionów dolarów  :( Jedna kamera z osprzętem, prompterem i pędnikami to ponad 200 tys. USD.
Nie wiem też, czy wśród ŚJ znajdą się fachowcy w tych dziedzinach - w końcu to lata studiów specjalistycznych, a studia jak wiadomo są be  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.