Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego  (Przeczytany 27216 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Maj, 2016, 08:23 »
Tylko jak wyeliminować takich s***synów??
Wyeliminować się nie da, bo na miejsce jednego usuniętego znajdzie sie dwóch jeszcze gorszych. W/g mnie chyba, prostu przestać traktować ich jako przywódców religijnych i opuścić taką religię. Ma się wtedy niesamowity komfort psychiczny że żaden "pasterz" nie spróbuje potraktować nas jak barana, osła albo bezwolne bydle. :(
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Roszada

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #31 dnia: 17 Maj, 2016, 09:38 »
Znam przykład młodej dziewczyny która wracała do KK .Było to upokarzające ,ksiądz kazał jej podczas niedzielnej mszy przejść na kolanach od wejścia do ołtarza.Zasług żadnych dla świadków była może rok lub kilka miesięcy świadkiem .
No to podaj konkretne namiary tego księdza. Popytamy. :)
Podaj też przepis kościelny, który obligował do tego nakazu tego księdza.
Jeśli nie podasz to liczę że złożysz w imieniu tej dziewczyny skargę do biskupa.
Zachęcam was do tego, jeśli to prawda.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj, 2016, 10:00 wysłana przez Roszada »


Offline TomBombadil

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Maj, 2016, 09:58 »
A potem z Kotlińskim w jednej celi.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Maj, 2016, 11:36 »
Znam przykład młodej dziewczyny która wracała do KK .Było to upokarzające ,ksiądz kazał jej podczas niedzielnej mszy przejść na kolanach od wejścia do ołtarza.Zasług żadnych dla świadków była może rok lub kilka miesięcy świadkiem .

 Tylko taki ..... nie zdaje sobie sprawy że upokarzając dziewczyną w taki sposób hamuje na przyszłość innych. Jedna osoba da się tak przeciorać, a inna powie w mam to w....
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline dziewiatka

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Maj, 2016, 14:17 »
Jest to średniej wielkości wieś na Podkarpaciu .Było to kilkanaście lat temu i nie jestem pewny czy ta osoba by chciała rozgłosu.


Offline Roszada

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Maj, 2016, 14:23 »
Jest to średniej wielkości wieś na Podkarpaciu .Było to kilkanaście lat temu i nie jestem pewny czy ta osoba by chciała rozgłosu.
Praktyka nieznana w KK w XX i XXI w.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Maj, 2016, 16:16 »
Praktyka nieznana w KK w XX i XXI w.

Z całym szacunkiem Roszado ale nie zaryzykowałbym takiego stwierdzenia  :-\
Kilka lat temu byłem świadkiem żenującej sceny w małej miejscowości gdzie ksiądz bił się na pięści z żałobnikami. Poszło o słowa wypowiedziane przez księdza nad grobem, że zmarły "na wódkę zawsze miał, a na tacę żałował". Jeden z uczestników wykrzyknął, że jak księdzu mało to niech od kochanki (tu nazwisko) weźmie, a nie jej daje na swoje dzieci.  :-\

Gdybym nie widział - pewnie bym nie uwierzył  :(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Maj, 2016, 17:16 »
że żaden "pasterz" nie spróbuje potraktować nas jak barana, osła albo bezwolne bydle. :(

Nemo wypraszam sobie! ;D ;D ;) ;)
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Roszada

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Maj, 2016, 17:59 »
Z całym szacunkiem Roszado ale nie zaryzykowałbym takiego stwierdzenia  :-\
Kilka lat temu byłem świadkiem żenującej sceny w małej miejscowości gdzie ksiądz bił się na pięści z żałobnikami. Poszło o słowa wypowiedziane przez księdza nad grobem, że zmarły "na wódkę zawsze miał, a na tacę żałował". Jeden z uczestników wykrzyknął, że jak księdzu mało to niech od kochanki (tu nazwisko) weźmie, a nie jej daje na swoje dzieci.  :-\

Gdybym nie widział - pewnie bym nie uwierzył  :(
A ja nie uwierzę, bo znam księży co domawiali pijakom pogrzebu.
Po co mieliby się z nimi bić na cmentarzu? ;)

Poza tym mylisz dwie różne sytuacje:

nawróconego
i
pijaka


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Maj, 2016, 19:11 »
  Roszado ja rozumiem, że Tobie jako człowiekowi wierzącemu ciężko uwierzyć w takie rzeczy na temat księży, ale świat jest pełen różnych (sorry za zwrot) popaprańców w każdej dziedzinie, którym się przewraca w głowach.
To tak samo jak jak świadkowie nie chcą uwierzyć w naciąganie ich przez CK, aferę pedofilską i jeszcze kilka innych...

Już kiedyś wspominałam że w parafii której mieszkam jest proboszcz który udziela ślubów, chrztów, pogrzebów gdy inni odmawiają. On w chwili obecnej bierze za pogrzeb 400 zł , gdzie sąsiedni biorą 800 - 1000 zł. 
Tylko niestety, tacy jak on są w mniejszości.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Roszada

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Maj, 2016, 19:23 »
  Roszado ja rozumiem, że Tobie jako człowiekowi wierzącemu ciężko uwierzyć w takie rzeczy na temat księży, a
Ja po prostu znam spaczenia w KK i bzdur bez dowodów nie przyjmuję.
Nie ze mną te numery.


Offline Roszada

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Maj, 2016, 19:24 »
  Roszado ja rozumiem, że Tobie jako człowiekowi wierzącemu ciężko uwierzyć w takie rzeczy na temat księży, ale świat jest pełen różnych (sorry za zwrot) popaprańców w każdej dziedzinie, którym się przewraca w głowach.
To tak samo jak jak świadkowie nie chcą uwierzyć w naciąganie ich przez CK, aferę pedofilską i jeszcze kilka innych...

Już kiedyś wspominałam że w parafii której mieszkam jest proboszcz który udziela ślubów, chrztów, pogrzebów gdy inni odmawiają. On w chwili obecnej bierze za pogrzeb 400 zł , gdzie sąsiedni biorą 800 - 1000 zł. 
Tylko niestety, tacy jak on są w mniejszości.
A co te pieniądze mają wspólnego z rzekomo pokutnym i nawróconym ŚJ?


Offline Fantom

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Maj, 2016, 19:52 »
ano to mają chyba wspólnego,że  taki nawrócony ŚJ nie jest przyzwyczajony do opłacania posług religijnych.Ciekawe czy za ta mszę co się pokajał opłacił co ''łaska''.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Maj, 2016, 20:01 »
A co te pieniądze mają wspólnego z rzekomo pokutnym i nawróconym ŚJ?


 A to że dobry fachowiec w swojej profesji jest na wagę złota.  :P

Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline TomBombadil

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Maj, 2016, 20:35 »
Ja mogę podać miejscowości i księży co kochanki mają, homoseksualistę,co z organistą sobie na organach grali (ksiądz już zmarł), hazardzistę ,pedofila , w rodzinie mamy nawet rozwodnika,co żona z księdzem odeszła. Jest tego trochę. Co nie znaczy,że wszyscy oni tacy.
Biskupi to tolerują. Wierni też,bo mówią,že ksiądz tylko przy ołtarzu jest kapłanem.
Zresztą Irlandia z całą historią pedofilską to ten sam Kościół. W Polsce jeszcze długo zamiatać się będzie pod dywan sprawki kościelne. Fakty i Mity warto poczytać,ludzi posłuchać.
Nie zamykać oczu i uszu na grzeszki we własnym podwórku,a odsłaniać tylko u sąsiada.
To my odstępczuchy mamy naprawdę pokorę i wrażliwość,że umieliśmy się przyznać,że w naszej Organizacji coś szwankowało. Bracia o innym światopoglądzie niestety mają poważny problem.