Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego  (Przeczytany 27521 razy)

Offline sawaszi

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Wrzesień, 2017, 22:21 »
Co jest ciekawe ? : każdy może wrócić się do 'korzeni' - jak komu się podoba - wolna wola .


Offline Sebastian

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Październik, 2017, 21:22 »
wygląda na to że miałem "mało zasług" ale

gdy wracałem do Kościoła Kat. (wiosną 2003 a więc 14,5 roku temu) to złożyłem wyznanie wiary w zupełnie pustym kościele w obecności jednej osoby którą był ksiądz proboszcz. Po chwili ten sam ksiądz proboszcz wyspowiadał mnie i już.

Następnego dnia rano przyszedłem normalnie na mszę św. i przystąpiłem do sakramentu eucharystii.

Nie było żadnego okresu karencji czy próby (odstępcy wracający do zboru siedzą rok w oślej ławce, dla "odstępców" wracających do katolicyzmu nikt takiej sankcji nie wymyślił).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Estera

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #62 dnia: 24 Październik, 2017, 11:48 »
   Bo świadkowie Jehowy, mają swój system kar.
   Ośla ławka, jest jedną z nich, żeby poniewierać człowiekiem.
   Masz tam zawsze czuć się taki tyci, tyci, malusieńki.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #63 dnia: 24 Październik, 2017, 15:12 »
   Bo świadkowie Jehowy, mają swój system kar.
   Ośla ławka, jest jedną z nich, żeby poniewierać człowiekiem.
   Masz tam zawsze czuć się taki tyci, tyci, malusieńki.

System kar jest w każdej społeczności. Bez sensu samą ideę karania jako takiego krytykować. Ty to widzę lubisz krytykować wszystko, byle krytykować dla krytyki samej... Szkoda, bo to tylko odstręcza.


Offline Estera

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #64 dnia: 24 Październik, 2017, 15:34 »
(...)  Ty to widzę lubisz krytykować wszystko, byle krytykować dla krytyki samej... Szkoda, bo to tylko odstręcza.
   Nie jest to prawdą, co tu napisałeś.
   Napisałam również wiele postów, które krytyką nie są, jakbyś chciał to zauważyć.
   I nie krytykuję, aby krytykować, błędne i fałszywe jest to Twoje założenie.
   System kar istnieje, ale pokaż mi, w którym kościele czy wyznaniu w Polsce, jest odpowiednik takiej, jak "ośla ławka" dla wykluczonych, tj. u śj?
   >:( >:( >:(
« Ostatnia zmiana: 24 Październik, 2017, 15:42 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #65 dnia: 24 Październik, 2017, 15:44 »
   Nie jest to prawdą, co tu napisałeś.
   Napisałam również wiele postów, które krytyką nie są, jakbyś chciał to zauważyć.
   I nie krytykuję, aby krytykować, błędne i fałszywe jest to Twoje założenie.
   System kar istnieje, ale pokaż mi, w którym kościele czy wyznaniu w Polsce, jest odpowiednik takiej, jak "ośla ławka" dla wykluczonych, tj. u śj?
   >:( >:( >:(

Prawdą jest to co napisał gorszyciel.
To prawda.
Tak czynimy.


Offline zenobia

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #66 dnia: 24 Październik, 2017, 17:40 »
Tym razem zgadzam się z Esterą  , napisała prawdę .


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Październik, 2017, 00:21 »
   Nie jest to prawdą, co tu napisałeś.
   Napisałam również wiele postów, które krytyką nie są, jakbyś chciał to zauważyć.
   I nie krytykuję, aby krytykować, błędne i fałszywe jest to Twoje założenie.
   System kar istnieje, ale pokaż mi, w którym kościele czy wyznaniu w Polsce, jest odpowiednik takiej, jak "ośla ławka" dla wykluczonych, tj. u śj?
   >:( >:( >:(

A co masz na myśli mówiąc "ośla ławka" dla wykluczonych? 1) Nie ma już obowiązku, by wykluczeni siadali na końcu i żeby nikt obok nich nie siadał. 2) Każdy kościół chrześcijański ma jakiś system kar kościelnych dla wykluczonych lub ograniczonych, a już o małych ruchach religijnych nie wspomnę. Generalnie im większa grupa, tym mniejsza kontrola jednostki przez społeczność i odwrotnie. I dotyczy to nie tylko religii ale każdej skonsolidowanej grupy, nastawionej na jakiś wspólny cel i kierującej się podobnymi pobudkami. Można krytykować formę kar, ich zasadność itp., ale sam fakt, że takie grupy socjalizacyjne tak działają, dyskusji nie podlega. Poczytaj sobie trochę o socjologii grupy.


Offline Roszada

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Październik, 2017, 10:27 »
Wczoraj dostałem długiego popiątnego smsa od exŚJ, który wrócił do KK.
Ale nie napisał z jakich jest stron nawet i jak długo był ŚJ.
Napisał, że przyjmował teraz bierzmowanie, więc pewnie od dawna nie był już katolikiem.


Offline Sebastian

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #69 dnia: 25 Październik, 2017, 23:06 »
Napisał, że przyjmował teraz bierzmowanie, więc pewnie od dawna nie był już katolikiem.
są dwie możliwości: albo od młodości miał wy...obojętnione na katolicyzm a zwerbowano go później albo zwerbowano go (jak mnie, Sebastiana) w wieku nastoletnim, jeszcze przed bierzmowaniem.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Październik, 2017, 22:20 »
Wczoraj dostałem długiego popiątnego smsa od exŚJ, który wrócił do KK.
Ale nie napisał z jakich jest stron nawet i jak długo był ŚJ.
Napisał, że przyjmował teraz bierzmowanie, więc pewnie od dawna nie był już katolikiem.
Dziś miałem okazje pogadać z nim.
Ma 36 lat.
20 lat w organizacji (był też sługą pomocniczym).
20 września podjął decyzję powrotu do KK.
Związał się z jezuitami.

Niestety żona jego ŚJ nadal i nie zanosi się by pozostawiła ŚJ, raczej pozostawi jego. :-\
Dobrze, że choć dzieci nie mają, bo byłby kolejny dramat. :-\


Offline sawaszi

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Październik, 2017, 23:26 »
Dla mnie (a to nie ściema) - powrót do KK (w 2006 r.) okazał się bardzo traumatyczny i nawet tego nie chce mi się wspominać  :-[ - choć powinienem o tym napisać - jak to było .. :'( . Może kiedyś o tym napisze na tym forum - a może nie (bo po co ? ) .. hmm..  :-\ .
« Ostatnia zmiana: 26 Październik, 2017, 23:30 wysłana przez sawaszi »


Offline sawaszi

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #72 dnia: 27 Październik, 2017, 00:12 »
Napisze wszystkim ciekawym 'tego' na "priv" (ze szczegółami) - bo tego nie mogę napisać oficjalnie na forum - to takie rzeczy .. , :-\ .


Offline Roszada

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #73 dnia: 27 Październik, 2017, 10:38 »
Wyobraźcie sobie, że ten exŚJ nic o naszym forum nie słyszał. :-\
A ja myślałem, że każdy kto ma net, to już wie. ;)
A tu się okazuje, że jest inaczej. :-\

Trzeba jednak z reklamą się jakoś uwijać tu i tam.


Offline Estera

Odp: Powrót Świadka Jehowy do Kościoła Katolickiego
« Odpowiedź #74 dnia: 27 Październik, 2017, 17:29 »
A co masz na myśli mówiąc "ośla ławka" dla wykluczonych? 1) Nie ma już obowiązku, by wykluczeni siadali na końcu i żeby nikt obok nich nie siadał. 2) Każdy kościół chrześcijański ma jakiś system kar kościelnych dla wykluczonych lub ograniczonych, a już o małych ruchach religijnych nie wspomnę. Generalnie im większa grupa, tym mniejsza kontrola jednostki przez społeczność i odwrotnie. I dotyczy to nie tylko religii ale każdej skonsolidowanej grupy, nastawionej na jakiś wspólny cel i kierującej się podobnymi pobudkami. Można krytykować formę kar, ich zasadność itp., ale sam fakt, że takie grupy socjalizacyjne tak działają, dyskusji nie podlega. Poczytaj sobie trochę o socjologii grupy.
   Gorszycielu
   Niby oficjalnie nie ma, w tej chwili, czegoś takiego, jak ta świadkowska "ośla ławka" w zborach.
   Ale tyle lat było to praktykowane, że jakby to ująć w słowa, "teoria sobie, a życie sobie", chyba tak najtrafniej będzie.

   Z Twojej wypowiedzi jasno wynika, że dobrze wiesz, na czym polegało funkcjonowanie takiej "oślej ławki".
   I chyba zgodzisz się z tym, że wykluczonej osobie, znosić taki rodzaj restrykcji, to raczej do przyjemności nie należało.
   Tym bardziej, że przyjście takiego człowieka, jakby było zapowiedzią, że "kaja się w popiele" za swoje grzechy i chce wracać do zboru.
   Forma i zasadność takiej kary, uważam, że jest jak najbardziej dyskusyjna.
   I kontrowersyjna.
   I nie ma nic wspólnego, zbytnio, z ideą chrystusowej miłości.
   >:( >:(

   I dla jasności.
   Nie podważam samej idei istnienia systemu kar dla grzeszników, bo jakieś konsekwencje dla takich powinny być.
   Ale, tak bym rzekła, więcej miłości i miłosierdzia, niż zwykłej litery prawa.
   Jezus z miłością podchodził do skruszonych grzeszników, a u niektórych nawet był w gościnie.
   Tu, ta wiele dziesiątków lat funkcjonująca "ośla ławka", nie ma z tym nic wspólnego.
   Przekręcili tu śrubę.
   Ciekawe co Jezus by na to powiedział, gdyby tu był?
   Myślę, że raczej nie pochwalił by tego.
   Takie jest moje zdanie.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.