Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.  (Przeczytany 41483 razy)

Offline TomBombadil

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 08:38 »
To okropne.Ale w szpitalach nie chcieli rozmawiać z KŁS-sami, wypraszano ich. Potrafiono dość brutalnie ich potraktować.,choć przychodzą na prośbę rodziny chorego. Musieli poczuć się urażeni i teraz zabezpieczyli się. KŁŚ potrafią być pomocne ,ale i bezczelni.
Pewien chory brat na  białaczkę nawet nie rozumiał dlaczego nie może zgodzić się na pewien rodzaj leczenia,bo przedstawiciel jako WTS nie raczył mu wyjaśniać tylko lekarzom stanowczo mówił co chory może,a co nie. Żona drżała o życie męża i bała się odezwać.
Mnie zastanawia,czemu o tę krew tak walczą,a co do rozpusty mają dużo łagodniejsze podejście.
Bo jeśli ktoś miał"incydent" pozazborowy o kt.nikt nie wie,to nie obi się problemu.A rozpusta i krew postawione były w Dziejach Ap. na równym poziomie.


Offline Dietrich

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 08:44 »
Możliwe że i do tego dojdzie, ale słyszałem o NO który przy wizycie u braci w domu potrafił zażądać niby w dobrych intencjach dostępu do komputera, i przy okazji grzebać w historii i sprawdzać zainstalowane programy i aplikacje.

Żartujesz....  :-\


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 10:08 »
Żartujesz....  :-\

  Ale bardzo możliwe, mają świadomość potęgi internetu i takich miejsc jak to. Wiedzą ile ich brudów właśnie w takich miejscach wychodzi na światło dzienne. To na pewno potęguje obawy.....
Przyjdą odwiedzić i wtedy niby z troski mogą chcieć zajrzeć. A dla zmiękczenia delikwenta użyją znanych argumentów...jeśli masz czyste sumienie nie masz czego się obawiać, jeśli nie masz nic przed nami do ukrycia...i troska o osobnika.

Dlatego jak czyta to jakiś śJ niech sobie systematyczni czyści historię. Nie to że ma coś do ukrycia, ale tak dla zdrowotności komputera. :D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline gedeon

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 10:15 »
W jednym z wywiadów w miediach powiedziałem:

"Wymysł o zakazie transfuzji nigdy nie był i nie jest podparty żadną solidną argumentacją Biblijną ani naukową, a jego autorem był trzeci prezes „Towarzystwa Strażnica” Nathan Knorr, który wprowadzając w 1961 roku zakaz transfuzji krwi, chciał w sposób szczególny odróżnić wyznanie Świadków Jehowy od pozostałych religii.
Jaki to Bóg, który w imię zbawienia wymaga od swojego wyznawcy popełnienia samobójstwa? Organizacja wywiera na swoich członków presję i poddaje ich psychomanipulacji. Efekt jest taki, że bezkrytycznie przyjmują słowa przekazywane im przez "Centralę WTS", poświęcając swoje życie dla iluzorycznego raju
Dlatego każdy z członków wspólnoty wyznaniowej Świadków Jehowy sam musi określić, gdzie kończy się odpowiedzialność a zaczyna się głupota?"


Tusia

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 10:23 »
Jaki to Bóg, który w imię zbawienia wymaga od swojego wyznawcy popełnienia samobójstwa?

Jak to jaki?

 2Kor 4:4 bt4 "dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga."


Offline falafel

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 13:00 »
A ktoś wie na jakiej podstawie w ogóle ŚJ zabraniają przyjmowania podstawowych składników krwi? Jak to tłumaczą?


Tusia

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 13:22 »
A ktoś wie na jakiej podstawie w ogóle ŚJ zabraniają przyjmowania podstawowych składników krwi? Jak to tłumaczą?

Może tu coś znajdziesz:

http://prawdziweobliczewts.info/blood.html


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 13:23 »
A ktoś wie na jakiej podstawie w ogóle ŚJ zabraniają przyjmowania podstawowych składników krwi? Jak to tłumaczą?

Brat Jan vel Strażnik Prawdy niczym zawodowy gorzelnik pięknie to wytłumaczył
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2016, 13:26 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 14:31 »
Bratu Janowi nie zostało widać objawione, że spirytus to nazwa handlowa alkoholu etylowego, czyli etanolu  ;D
Dlatego wypisuje takie brednie, że alkohol to mieszanina spirytusu i etanolu  ;D
I jeszcze na tej podstawie uzasadnia kolejne brednie o jakimś rzekomo Biblijnym zakazie pewnych frakcji krwi, a pewnych już nie  >:(
Ale przyciśnięty do muru zasłania się publikacjami WTS-u  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 18:35 »
Żartujesz....  :-\
Niestety, nie żartuję - taki osobnik był w moim byłym zborze na obsłudze, i jedna siostra podała to JAKO POZYTYWNY przykład że sprawdził komputer w jej domu, wręcz wychwalić go nie mogła. Przy okazji zmienił tapetę i coś tam poinstalował. U mnie był na obiedzie, ale gdyby coś takiego spróbował, skończyłoby się nieciekawie... Dla niego oczywiście.


Offline M

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 19:59 »
Niestety, nie żartuję - taki osobnik był w moim byłym zborze na obsłudze, i jedna siostra podała to JAKO POZYTYWNY przykład że sprawdził komputer w jej domu, wręcz wychwalić go nie mogła. Przy okazji zmienił tapetę i coś tam poinstalował. U mnie był na obiedzie, ale gdyby coś takiego spróbował, skończyłoby się nieciekawie... Dla niego oczywiście.

Ja znam przypadek starszego, który prosił młodych w zborze o podanie swojego hasła do Facebooka, żeby mógł sprawdzić co tam mają. Serio serio.


Offline Lila

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 20:05 »
Ciśnienie mi się podnosi, jak to czytam. Gdyby ktoś poprosił mnie o dostęp do mojego kompa, to powiedziałabym, że mój kom traktuję jak bieliznę osobistą i nie udostępniam!
Zaraz potem musieliby opuścić mój lokal...


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 22:08 »
Bardzo jestem ciekaw, jak będzie w praktyce działać zgoda na udostępnienie informacji bliżej nieokreślonej grupie zwanej "KŁS". Czy lekarz postawi wyżej prawo pacjenta do wyrażania swojej woli czy prawo pacjenta do tajemnicy lekarskiej?


Offline Dietrich

Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Kwiecień, 2016, 22:18 »
Niestety, nie żartuję - taki osobnik był w moim byłym zborze na obsłudze, i jedna siostra podała to JAKO POZYTYWNY przykład że sprawdził komputer w jej domu, wręcz wychwalić go nie mogła. Przy okazji zmienił tapetę i coś tam poinstalował. U mnie był na obiedzie, ale gdyby coś takiego spróbował, skończyłoby się nieciekawie... Dla niego oczywiście.

Zmienił tapetę i coś tam poinstalował?! Może keyloggera jakiegoś? Aż mnie zatkało, że nawet tak bezczelne burackie postępowanie można jeszcze chwalić!
Gdyby trafiło na mnie - od razu pokazałbym mu drzwi. 

EDIT: M, może wydziel te posty do jakiegoś wątku o prawie do prywatności i różnych dziwnych zachowaniach, do jakich posuwają się "troskliwi pasterze", bo czuję, że zaczyna się robić ciekawie i na tym się nie skończy :)
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2016, 22:21 wysłana przez Dietrich »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Nowe Oświadczenia dla służby zdrowia.
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Kwiecień, 2016, 07:00 »
Bardzo jestem ciekaw, jak będzie w praktyce działać zgoda na udostępnienie informacji bliżej nieokreślonej grupie zwanej "KŁS". Czy lekarz postawi wyżej prawo pacjenta do wyrażania swojej woli czy prawo pacjenta do tajemnicy lekarskiej?

Pisałem już o tym. Dysponentem zarówno prawa do informacji jak i prawa do jej ochrony jest pacjent!
Jeżeli on w oświadczeniu upoważni kogokolwiek, nawet tak nieokreślone grono jak KŁS to jego wola i lekarz nie ma nic do tego  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.