Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tłumaczenie publikacji wg Przebudźcie się! Nr 3, 2016  (Przeczytany 5352 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Tłumaczenie publikacji wg Przebudźcie się! Nr 3, 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Marzec, 2016, 10:34 »
U mnie na Wt Library jest tylko 142 pieśni. :-\
Śpiewnik z 2015.

Jakie to słowa i skąd źródło?
Pewnie z jw.org

Roszada nie na bieżąco ze światełkami  :o
No oczom nie wierzę  :-\

A tak poważnie, to chyba na jw-orgu jest ich już 150!!!
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Tłumaczenie publikacji wg Przebudźcie się! Nr 3, 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Marzec, 2016, 10:42 »
Roszada nie na bieżąco ze światełkami  :o
No oczom nie wierzę  :-\

A tak poważnie, to chyba na jw-orgu jest ich już 150!!!
Może nr 150 jest, ale nie ma jeszcze 150 nowych.
Na płytce jest zaledwie 7 pieśni w śpiewniku z 2015.
On wychodzi etapami.

A z 2009 całość 135 pieśni. Ale teraz wchodzą te nowe.

Ja ze śpiewu miałem zawsze trójkę w szkole. ;D


od-nowa

  • Gość
Odp: Tłumaczenie publikacji wg Przebudźcie się! Nr 3, 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Marzec, 2016, 11:06 »
O ich " pokorze i skromności " świadczy napisanie pieśni nr 147 i przewidzianej do odśpiewania w dniu Pamiątki. Dawniej było o Jezusie, Bogu a dzisiaj wychwalamy niewolnika. Wielu wnikliwych i myślących Świadków  jest tym  zbulwersowana.
Witaj Ravasz :)
Dziękuje za ten post, miałam okazję poprosić męża (czynny śJ) o pokazanie mi tej pieśni, a także żeby zwrócił uwagę na jej słowa. Był niestety zawiedziony jej treścią, przyznał, że niewolnik wychwalany jest bardziej niż Jezus Chrystus.
Widzę jak męża "boli" odkrywanie prawdy o tej organizacji. Rozmowa na dziś zakończona, wiem jak trudno zaczynać patrzeć na org z innej perspektywy niż ta wpajana śJ latami indoktrynacji i psychomanipulacji, bo sama byłam pod takim wpływem.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Tłumaczenie publikacji wg Przebudźcie się! Nr 3, 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Marzec, 2016, 11:32 »
Nr 149, także przewidziana na pamiątkę, oddaje dobrze swoiste rozdwojenie jaźni WTS-u.
Albowiem w jednej części jest wysławiany Jehowa, że oddał syna na ofiarę, a w drugiej wspomina, że Jezus sam się ofiarował!!!  :-\
Chociaż uczciwie trzeba przyznać, że wiele denominacji chrześcijańskich ma z tym niemały problem. Nie wyłączając KK.

Słowa ze 147 mają chyba na celu przekonać przybyłych na pamiątkę gości, że niewolnik ma usprawiedliwienie w Bogu  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.