Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126121 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #285 dnia: 29 Marzec, 2016, 22:49 »
Pytanie poboczne do mojego wcześniejszego pytania:czy można używać nie pokropionej święcona wodą broni?

Tak, można używać :) Broń krótka jak najbardziej.

Działa przeciwlotnicze już wypadałoby "pokropić".

Nie wiem jak jest z bombą atomową.

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #286 dnia: 30 Marzec, 2016, 09:48 »
 Rzekomo załoga Enola Gay została pobłogosławiona przed misją.Mały chłopczyk również.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #287 dnia: 30 Marzec, 2016, 20:47 »
Czy ci co święcą (albo błogosławią, jak kto woli), broń powtarzają sobie w myślach cytat z Mich. 4:3 " ...I przekują swoje miecze na lemiesze, a swoje włócznie na sierpy. Żaden naród nie podniesie miecza przeciwko drugiemu narodowi i nie będą się już uczyć sztuki wojennej."
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #288 dnia: 30 Marzec, 2016, 20:52 »
Rzekomo załoga Enola Gay została pobłogosławiona przed misją.Mały chłopczyk również.
A "gruby człowiek"? (Fat men)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #289 dnia: 31 Marzec, 2016, 06:48 »
Trochę z innej beczki.
Media donoszą o procesie dwóch włoskich dziennikarzy śledczych za ujawnienie poufnych dokumentów Watykanu. Co ciekawe, w procesie nie padł zarzut o nieprawdziwości rozpowszechnianych informacji!!!

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/tajemnice-finanse-i-skandale-watykanu-wywiad-z-emiliano-fittipaldim/yhzcnb
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejny-skandal-w-watykanie-500-tys-euro-za,208,0,2038736.html

Nie szokuje mnie ani sposób ani zakres finansowych przekrętów - tam gdzie kasa i ludzie, tam też machlojki  :(
Szokuje mnie "kupowanie" tytułów błogosławiony i święty  >:(

Z tego co pamiętam, wg KK osoby uznane za święte są wzorem do naśladowania przez wiernych oraz pośrednikiem, do których modlitwa może wyjednać u Boga łaski  >:(
Czyżby to było tak samo wartościowe jak "nagrody" dla WTS-u opisywane niedawno na forum??  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #290 dnia: 31 Marzec, 2016, 09:14 »
MASAKRA!
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Tusia

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #291 dnia: 31 Marzec, 2016, 09:49 »
"Dlaczego jestem katolikiem?"



Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #292 dnia: 31 Marzec, 2016, 10:02 »
Żywię niekłamany podziw dla tego człowieka za to co zrobił za życia i za jego postawę w obliczu choroby i śmierci.
Także szanuję jego niezachwianą do końca wiarę.

Ale nie do końca zgadzam się z jego słowami o wyłączności katolików na zażyły kontakt z Bogiem. Nawet sama Biblia mówi o Bogu, że stanie się wszystkim dla wszystkich, a Jezus nie mówił wyłącznie do katolików modlitwy "Ojcze nasz"  :-\ Wręcz przeciwnie... Każdy kto wzywa imienia Jezusa i w Niego wierzy, ten jest bratem i do Boga może wołać "Ojcze".
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #293 dnia: 31 Marzec, 2016, 20:57 »
Ale nie do końca zgadzam się z jego słowami o wyłączności katolików na zażyły kontakt z Bogiem. Nawet sama Biblia mówi o Bogu, że stanie się wszystkim dla wszystkich, a Jezus nie mówił wyłącznie do katolików modlitwy "Ojcze nasz"  :-\ Wręcz przeciwnie... Każdy kto wzywa imienia Jezusa i w Niego wierzy, ten jest bratem i do Boga może wołać "Ojcze".

 Mt 7:21 bt5 "Nie każdy, kto mówi Mi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #294 dnia: 31 Marzec, 2016, 22:46 »
Mt 7:21 bt5 "Nie każdy, kto mówi Mi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Mnie to świadkowie jehowy zawsze powtarzają :(
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Rob Roy

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 111
  • Polubień: 265
  • JakPowiemyIm Prawdę DamyWolność ToKto Nas Utrzyma?
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #295 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 10:07 »
Ponieważ to WOLNA DYSKUSJA na temat Kościoła Katolickiego, to ja pozwole sobie przedstawić trochę faktów z innej strony.  :)


DZIAŁALNOŚĆ INSTYTUCJI CHARYTATYWNYCH KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO
Z przeprowadzonego badania wynika, że w Polsce w 2014 r. działało 835 instytucji
charytatywnych  Kościoła  katolickiego
Większość  instytucji  charytatywnych  Kościoła katolickiego prowadzą zakony żeńskie (432 - 52%). Również liczba prowadzonych przez zakony męskie instytucji jest większa (249 –30%) niż diecezjalnych (19%, 154).

(...)

835  instytucji  charytatywnych  prowadzi  około 5  tys.  różnych dzieł charytatywnych.

 (...)

Z działalności instytucji charytatywnych Kościoła w 2014 roku korzystało łącznie około
2,9 miliona beneficjentów,  których nie należy jednak mylić z jednostkowymi osobami
4.  Pod względem liczby prowadzonych dzieł, najwięcej służy dzieciom i młodzieży (1372). Są to przede  wszystkim  różnego  rodzaju  świetlice  oraz  kluby  młodzieżowe.  Również  pomoc bezdomnym  (897)  oraz  pomoc  doraźna (861 dzieł), na którą składają się przede wszystkim różnego  rodzaju  noclegownie  oraz  jadłodajnie  stanowi  istotną  kategorię  działalności charytatywnej Kościoła.

(...)

Biorąc pod uwagę beneficjentów, największy segment posługi charytatywnej stanowi pomoc doraźna, z której w 2014 r. korzystało 1116 tys. beneficjentów oraz pomoc żywnościowa , z której korzystało  650  tys.  beneficjentów.  Znacznie  mniej  beneficjentów  korzysta  z wymagających rozwiniętej infrastruktury usług medycznych (442 tys.). Posługa charytatywna Kościoła  katolickiego  w  2014  r.  docierała  do  286  tys.  beneficjentów  z  grupy  dzieci  i młodzieży, 203 tys. beneficjentów z grupy bezdomnych, 121 tys. beneficjentów z grupy niepełnosprawnych, 91 tys. beneficjentów z grupy osób starszych, 23 tys. beneficjentów z grupy uzależnionych, 6 tys. beneficjentów z grupy bezrobotnych oraz 5 tys. beneficjentów z grupy migrantów i uchodźców.

http://www.caritas.pl/wp-content/uploads/2015/12/ISKK_Dzialanosc_charytatywna_KK_2015_.pdf

Odnosząc się do działalności instytucji charytatywnych popieram te z najniższymi kosztami utrzymania:
http://finanse.wp.pl/gid,18167082,kat,1033691,title,Najbardziej-skorumpowane-kraje-na-swiecie-w-2015-roku,galeria.html?ticaid=116c12

W 2010 roku Haiti nawiedziło silne trzęsienie ziemi, które spowodowało śmierć około 300 tysięcy osób, a 1,5 miliona pozbawiło dachu nad głową. W akcję zbierania datków dla tego najbiedniejszego kraju zachodniej półkuli włączył się między innymi amerykański Czerwony Krzyż, który zebrał pół miliarda dolarów. Jak się później okazało, organizacja z tych pieniędzy wybudowała jedynie 6 domów. Na jaw wyszły ogromne wynagrodzenia, które otrzymali pracownicy organizacji i niegospodarność. Prawie 100 milionów dolarów z funduszu na pomoc Haiti zostało przeznaczone też na pokrycie długów, w jakie popadł Czerwony Krzyż.


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #296 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 10:27 »
Wysłałem zapytanie w 3 miejsca o kropieniu wodą święconą broni9do duchownych).Jak na razie zero odzewu.Jak tylko jakis duchowny odpowie to od razu napiszę.  https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/v/t1.0-9/10671365_689807551112047_5953890315887120027_n.jpg?oh=9d360b965feff796d020b3dc804db9f6&oe=578B51B7
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #297 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 10:34 »
Mt 7:21 bt5 "Nie każdy, kto mówi Mi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie."

Dokładnie tak, Tusia, dokładnie tak  :)
Nie mnogością słów klepanych formułek, nie zarzekaniem się, żeśmy religią prawdziwą, nie zmiennością świateł ani nie przepychem świątyń  :)
Tylko spełnianie woli Boga i Jego Syna  :)

Mnie to świadkowie jehowy zawsze powtarzają :(

Powtarzają, nauczają, a sami nie rozumieją  :(
Ślepi przewodnicy  >:(
Jakże ich wielu w każdej religii  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Tusia

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #298 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 10:56 »
Powtarzają, nauczają, a sami nie rozumieją  :(
Ślepi przewodnicy  >:(
Jakże ich wielu w każdej religii  :-\

No to wreszcie przyznaj, w jakiej jesteś obecnie religii? Ale szczerze.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #299 dnia: 01 Kwiecień, 2016, 11:15 »
No to wreszcie przyznaj, w jakiej jesteś obecnie religii? Ale szczerze.

Odpowiadam po raz kolejny, jeżeli nie zapamiętałeś:

W ŻADNEJ!!!

Po wyjściu z KK jestem obserwatorem wielu różnych wyznań, głównie przez zachowania ich członków, ale także przez czytanie - np. tego forum  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.