Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126053 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #255 dnia: 28 Marzec, 2016, 19:52 »
No właśnie,dlaczego?
Nie wiem, i myślę że chyba logicznie nie da się tego wytłumaczyć. No bo jak... poświęcić karabin, żołnierza, a potem kapelan z drugiej strony konfliktu modli się za rannego żołnierza który oberwał z "poświęconej broni". Z humanitarnego,  ludzkiego punktu widzenia to nie mieści się w głowie.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline gedeon

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #256 dnia: 28 Marzec, 2016, 21:00 »
Chciałem napisac do tego episkopatu meila ze strony,którą podałeś,ale adres meilowy mi się nie wyświetla.Mam nadzieję,że jakiś katolik z tego forum bedzie potrafił udzielić odpowiedzi.

Bardzo dobrze że Jesteś taki dociekliwy tylko szukaj odpowiedzi pod właściwym adresem.
Jeżeli nie ma maila na stronie Episkopatu, to jest na stronie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce. To też właściwy adres.
nuncjatura@episkopat.pl

Nuncjatura Apostolska w Polsce

Al. J. Ch. Szucha 12
00-582 Warszawa

 tel. +48 22 596 93 20
fax + 48 22 596 93 22

e-mail: nuncjatura@episkopat.pl
www.nuncjatura.pl


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #257 dnia: 28 Marzec, 2016, 21:03 »
Myślę tak sobie, dlaczego Ty nam zadajesz to pytanie. Napisz do:
http://episkopat.pl/0.1,index.html pewnie tam taką odpowiedź otrzymasz.
Nudzisz i męczysz się.
Jak ich zanudzi to nie odpiszą. :)
Jak ja bym tam siedział to bym pisał takim nudziarzom tak:
Panie jeśli pan lepiej wie od nas, to po co pan pyta. ;D


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #258 dnia: 28 Marzec, 2016, 21:15 »
Napisałem z pytaniem w inne miejsce.Poczekam.Jeżeli nie odpowiedzą to napiszę do nuncjatury. Dziekuję za info.
 Roszada,po co te usmieszki przy Twoim poście?Przecież to nie jest śmieszne. Ja Tobie tez kiedyś przy jakimś poście pisałem,że zamiast gdybać możesz zadzwonić do Nadarzyna i otrzymać informację z pierwszej ręki.Skoro jesteś takim znawcą nauczania katolickiego to mógłbyś coś napisać w temacie.Tak tylko zaśmiecasz wątek postem,który nic nie wnosi.
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #259 dnia: 29 Marzec, 2016, 07:41 »
Czy ktos mógłby mi udzielić odpowiedzi jakie jest uzasadnienie KK na pokropienie wodą świeconą broni?Jakie ma to oparcie w NT lub tradycji i od kiedy jest to praktykowane?W jakim celu się to robi?

Już samo święcenie rzeczy nie związanych z kultem stanowi kontrowersję również dla członków KK.
Pamiętam jak jeszcze byłem katolikiem, jak zbulwersowała mnie informacja o święceniu podczas wojny przez biskupów niemieckich i francuskich wojsk wyruszających na front  >:(
To jak?!? Ten sam Bóg miał błogosławić przeciwnym armiom? Występować niejako przeciwko sobie samemu?  :-\

Osobną - całkowicie nie do przyjęcia - kwestią jest święcenie przedmiotów służących zabijaniu!!! A gdzie świętość życia?
W Biblijnych opisach Bóg udzielał swego wsparcia Izraelitom walczącym w swej obronie. Chociaż nie brak też opisów, gdzie błogosławił ich podbojom  :-\ a to już trudno pogodzić z określeniem "Bóg jest miłością" i "Bóg nie pragnie aby ktokolwiek zginął"  :(

Dziś w Polsce trudno znaleźć uroczystość bez udziału kleru i tzw. pokropku. Czy to stadion, czy wóz strażacki, czy szalet miejski  :-\ Wszędzie na fotorelacjach albo ksiądz, albo purpurat, w zależności od rangi przedsięwzięcia  :-\
Moim zdaniem, takie działanie nie tylko nie wzmacnia, ale wręcz ośmiesza wiarę katolicką  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #260 dnia: 29 Marzec, 2016, 07:57 »
"Słuchaj, Stasiu! Śmiercią nie wolno nikomu szafować, ale jeśli ktoś zagrozi twej ojczyźnie, życiu twej matki, siostry lub życiu kobiety, którą ci oddano w opiekę, to pal mu w łeb, ani pytaj, i nie czyń sobie z tego żadnych wyrzutów. "

To cytat z "W pustyni i w puszczy". Czy świadek Jehowy tak by postapił? Jeśli nie to czemu nie?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #261 dnia: 29 Marzec, 2016, 08:31 »
tomek_s  Zdaje się,że jesteś katolikiem.Czy mógłbyś wg.Twojej wiedzy odpowiedzieć na moje pytanie opierając się na biblii,a nie na  ''W pustyni i puszczy''?Możesz chociaż podać jakieś źródło jak wolisz,które będzie odpowiedzią na moje pytanie?
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2016, 08:41 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #262 dnia: 29 Marzec, 2016, 08:41 »
"Słuchaj, Stasiu! Śmiercią nie wolno nikomu szafować, ale jeśli ktoś zagrozi twej ojczyźnie, życiu twej matki, siostry lub życiu kobiety, którą ci oddano w opiekę, to pal mu w łeb, ani pytaj, i nie czyń sobie z tego żadnych wyrzutów. "

To cytat z "W pustyni i w puszczy". Czy świadek Jehowy tak by postapił? Jeśli nie to czemu nie?

Nie pytaj mnie jak postąpiłby ŚJ w takiej sytuacji. Nie wiem. Nigdy nie byłem. >:(

Ale dlaczego, mimo żeś katolik, wykręcasz się od odpowiedzi?
Powtórzę pytanie: Ten sam Bóg miał błogosławić przeciwnym armiom? Występować niejako przeciwko sobie samemu?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #263 dnia: 29 Marzec, 2016, 08:45 »


Ale dlaczego, mimo żeś katolik, wykręcasz się od odpowiedzi?


A kimże ja jestem, żebym tłumaczył czy swięcono czy nie swiecono i dlaczego swiecono jakies armie?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #264 dnia: 29 Marzec, 2016, 08:50 »
A kimże ja jestem, żebym tłumaczył czy swięcono czy nie swiecono i dlaczego swiecono jakies armie?

Dziękuję za odpowiedź  :)
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Noc_spokojna

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #265 dnia: 29 Marzec, 2016, 09:47 »

Dziś w Polsce trudno znaleźć uroczystość bez udziału kleru i tzw. pokropku. Czy to stadion, czy wóz strażacki, czy szalet miejski  :-\ Wszędzie na fotorelacjach albo ksiądz, albo purpurat, w zależności od rangi przedsięwzięcia  :-\
Moim zdaniem, takie działanie nie tylko nie wzmacnia, ale wręcz ośmiesza wiarę katolicką  :-\

???????? :o

Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Tusia

  • Gość
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #266 dnia: 29 Marzec, 2016, 09:59 »
Już samo święcenie rzeczy nie związanych z kultem stanowi kontrowersję również dla członków KK.
Pamiętam jak jeszcze byłem katolikiem, jak zbulwersowała mnie informacja o święceniu podczas wojny przez biskupów niemieckich i francuskich wojsk wyruszających na front  >:(
To jak?!? Ten sam Bóg miał błogosławić przeciwnym armiom? Występować niejako przeciwko sobie samemu?  :-\

Osobną - całkowicie nie do przyjęcia - kwestią jest święcenie przedmiotów służących zabijaniu!!! A gdzie świętość życia?
W Biblijnych opisach Bóg udzielał swego wsparcia Izraelitom walczącym w swej obronie. Chociaż nie brak też opisów, gdzie błogosławił ich podbojom  :-\ a to już trudno pogodzić z określeniem "Bóg jest miłością" i "Bóg nie pragnie aby ktokolwiek zginął"  :(

Dziś w Polsce trudno znaleźć uroczystość bez udziału kleru i tzw. pokropku. Czy to stadion, czy wóz strażacki, czy szalet miejski  :-\ Wszędzie na fotorelacjach albo ksiądz, albo purpurat, w zależności od rangi przedsięwzięcia  :-\
Moim zdaniem, takie działanie nie tylko nie wzmacnia, ale wręcz ośmiesza wiarę katolicką  :-\

Moim zdaniem, zanim napiszesz coś o święceniu, warto poczytać coś na ten temat, bo jak czytam Twoje wypowiedzi, to jestem zdumiony Twoją ignorancją. Brak wiedzy nie ośmiesza wiary katolickiej, tylko krytykującego.
W Kościele święci się wyłącznie przedmioty służące do kultu Bożego, natomiast wszelkie inne rzeczy, to błogosławieństwo.


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #267 dnia: 29 Marzec, 2016, 10:07 »
Cytuj
Cytat: Tadeusz w Dzisiaj o 07:41

    Dziś w Polsce trudno znaleźć uroczystość bez udziału kleru i tzw. pokropku. Czy to stadion, czy wóz strażacki, czy szalet miejski  :-\ Wszędzie na fotorelacjach albo ksiądz, albo purpurat, w zależności od rangi przedsięwzięcia  :-\
    Moim zdaniem, takie działanie nie tylko nie wzmacnia, ale wręcz ośmiesza wiarę katolicką  :-\

Rozmawiałem z nie jednym księdzem na ten temat.
To nie oni pchają się na te błogosławienie.
To ludzie ich zapraszają, wręcz wciągają.
Czy ksiądz ma odmówić swoim wiernym?

Taki paradoks z Gdyni.
Była w pewnym lokalu księgarnia katolicka Pielgrzyma.
Zaprosili pelplińskiego biskupa Śliwińskiego (zmarł już) by pobłogosławił to dzieło

Po jakim czasie zmienili lokal, a w tym miejscu powstał SEX SHOP. :(

Między innymi w związku z tym w Gdańsku nasz biskup odmówił tego w lokalu księgarni katolickiej, który nie jest własnością Kościoła (dziś już jej tam nie ma, przenieśli się).


Offline Noc_spokojna

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #268 dnia: 29 Marzec, 2016, 10:10 »

 tzw. pokropku.
Przepraszam, ale nie mogę się oprzeć.

Mówi brunetka do blondynki:
- Słuchaj, fama głosi, że używasz słów, których nie znasz...
Na to blondynka:
- Powiedz famie, że jest głupia i vice versa...
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #269 dnia: 29 Marzec, 2016, 10:15 »
Moim zdaniem, zanim napiszesz coś o święceniu, warto poczytać coś na ten temat, bo jak czytam Twoje wypowiedzi, to jestem zdumiony Twoją ignorancją. Brak wiedzy nie ośmiesza wiary katolickiej, tylko krytykującego.
W Kościele święci się wyłącznie przedmioty służące do kultu Bożego, natomiast wszelkie inne rzeczy, to błogosławieństwo.

http://www.nowiny.pl/kultura/116720-biskup-pierskala-poswiecil-bienkowickie-konie-i-pola.html?display=Feedback

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/art/8611498,pis-zaczyna-po-bozemu-biskup-poswiecil-nowa-siedzibe-partii-w-kielcach-video-zdjecia,id,t.html

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/gorzow-wielkopolski/art/7894898,biskup-poswiecil-filharmonie,id,t.html

Dziękuję Ci Tusia za słowa samokrytyki  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.