Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kościół katolicki-wolna dyskusja  (Przeczytany 126084 razy)

Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #240 dnia: 18 Marzec, 2016, 07:57 »
Były ksiądz:''to nie jest atak na kościół,tak wygląda rzeczywistość.''Czyli jak?Jaki obraz księdza mają wierni?
http://polska.newsweek.pl/kobiety-homoseksualizm-pieniadze-celibat-wyznania-bylego-ksiedza,artykuly,380424,1.html
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #241 dnia: 19 Marzec, 2016, 08:09 »
Sodalitium Pianum.Mało znana historia ''służb wywiadowczych''KK.

''Jan Paweł II polecił, aby Poggi objął kierownictwo nad tajną Sodalitium Pianum. Tę instytucję utworzył w 1907 roku papież Pius X. Zlecił jej zbieranie informacji o zagrożeniach płynących dla Kościoła ze strony wszystkich innych państw i organizacji. Wszystko po to, aby dążyć do zjednoczenia chrześcijan oraz umacniać w świecie pozycję Kościoła i autorytet samego papieża. Jednak pierwsza wielka operacja Sodalitium Pianum zakończyła się bezprecedensową wpadką.''
'' Hierarcha zobowiązał swoich kolegów z nuncjatur na całym świecie, aby pozyskiwali i dostarczali informacje ważne z punktu widzenia Watykanu. Zaostrzył również przepisy bezpieczeństwa w Państwie Kościelnym – m.in. procedury dostępu do najważniejszych dokumentów, wprowadzania gości. Poggi wiedział, że watykański kontrwywiad nie będzie w stanie poradzić sobie ze służbami państw socjalistycznych, dlatego postanowił poszukać silnych sprzymierzeńców. Naturalnym kandydatem na sprzymierzeńca była amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA).''
https://ptto.wordpress.com/2014/03/23/sekrety-watykanu-jak-papiez-polak-jan-pawel-ii-zaprzagl-polskich-ksiezy-do-wspolpracy-z-cia-przeciw-prl/
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gedeon

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #242 dnia: 19 Marzec, 2016, 08:51 »
Były ksiądz:''to nie jest atak na kościół,tak wygląda rzeczywistość.''Czyli jak?Jaki obraz księdza mają wierni?
http://polska.newsweek.pl/kobiety-homoseksualizm-pieniadze-celibat-wyznania-bylego-ksiedza,artykuly,380424,1.html

Fantom, nadal nie rozumie po co mi te informację, Ty nie zabierasz głosu w dyskusji a cały czas wrzucając nowe dokumenty judzisz.
To co Ty wypisujesz to nie jest krytyka tylko hejt,

Cytuj
Zgodnie z definicją, hejter to internauta, który na każdym kroku wyraża swoje niezadowolenie, nienawiść w stosunku do wszystkich i do wszystkiego. Hejter przegląda blogi czy fora internetowe i zamieszcza negatywne komentarze na temat osób lub rzeczy, niezależnie czy w rzeczywistości komentowana osoba czy rzecz jest pozytywna czy nie. Hejter wszczyna kłótnie, obrzuca innych obelgami, próbuje wszystkich rozzłościć swoimi komentarzami i wpisami, „minusuje” filmy lub inne materiały umieszczone przez kogoś innego.

Z tego powodu otrzymałeś już komplet ostrzeżeń jeżeli nadal bedziesz uprawiał taki rodzaj pisania otrzymasz moderację.
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec, 2016, 08:54 wysłana przez gedeon »


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #243 dnia: 19 Marzec, 2016, 09:33 »
Zgodnie z definicją,to w tych postach nie ma żadnego mojego komentarza.Jest podana treść i link.Skoro nie ma komentarza to nie można stwierdzić czy wyrażam swoje niezadowolenie,czy komentarz jest negatywny.Nie wspomnę już o obelgach.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Roszada

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #244 dnia: 19 Marzec, 2016, 10:41 »
Ja się dziwię, że fantom mając taką wielką wiedzę o KK sam nie założy forum o KK.
Przecież on ma w zapasie wątków na kilka lat.
A jak poczyta fora ateistyczne i racjonalistyczne, to tam znajdzie tematów na kilkanaście lat.

Doradziłem Datsunowi by założył swoje forum do ewangelizowania ŚJ i to zrobił.
Teraz tam usuwa niewygodnych gości. ;D

To samo powinien fantom zrobić. szkoda by się jego talent tu marnował. :)
Ma wiedzę, bo był pewnie pół życia katolikiem. ;)
A do szperania ma talent jak nikt inny. :D


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #245 dnia: 20 Marzec, 2016, 19:21 »
Argumentum ad personam (łac. argument skierowany do osoby) – ''pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika''.Zamiast komentować temat,to stosuje się hejterskie metody.Oto fragment o hejcie,który podał gedeon:zamieszcza negatywne komentarze na temat osób lub rzeczy, niezależnie czy w rzeczywistości komentowana osoba czy rzecz jest pozytywna czy nie. tomek-s,a ty jesteś jezuickim fachowcem?Roszada,a dziw się,dziw.Piszesz co ja powninienem zrobić.A co Ty jakiś doradca jesteś?Doradzaj swoim współbraciom,a nie odstępcom.Tematy o KK nie są na kilkanaście lat.One cięgną sie w nieskończoność.Nie martw się o mój talent gdzie ja będę go marnował,bo Ci żyłka pęknie.Szperać to Ty szperasz po publikacjach ŚJ.Jak nie masz innego celu w życiu to sobie dalej szperaj.Ja nie muszę szperać,bo tematy dostaję od innych.Tak byłem katolikiem i wciąż się tego wstydzę.Nie pisz,że pewnie pół życia bylem katolikiem,bo co Ty możesz wiedzieć o mnie?Pewne jest jedyne to,że nie potrafisz pisać w temacie.Zazdrosny jesteś,że pisząc o KK miałbym więcej postów jak Ty?
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2016, 19:23 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #246 dnia: 20 Marzec, 2016, 20:48 »

Był raz rabin, który był czczony przez ludzi jako człowiek Boży. Nie było dnia, żeby tłum ludzi nie
stał przed jego drzwiami szukając rady, albo uzdrowienia, albo błogosławieństwa tego świętego człowieka. I za każdym razem, kiedy rabin przemówił, ludzie chciwie słuchali, chłonąc każde jego słowo.
Był jednak wśród słuchających nieprzyjemny facet, który nigdy nie przepuścił okazji, żeby sprzeciwić się Mistrzowi. Zauważał słabości rabina i wyśmiewał się z jego wad ku przerażeniu uczniów, którzy zaczęli na niego patrzeć, jak na diabła wcielonego.
Otóż pewnego dnia „diabeł" zachorował i zmarł. Wszyscy odetchnęli z ulgą. Na zewnątrz wyglądali odpowiednio poważnie, lecz w sercu byli zadowoleni, że ożywcze pogadanki Mistrza nie będą już zakłócane lub jego zachowanie krytykowane przez tego lekceważącego heretyka.
Tak, więc ludzie byli zdziwieni, widząc Mistrza pogrążonego w prawdziwym smutku na pogrzebie. Kiedy uczeń zapytał go później, czy opłakuje wieczny los zmarłego, powiedział: „Nie, nie. Dlaczego miałbym opłakiwać naszego przyjaciela, który jest teraz w niebie? To ze względu na siebie się smucę. Ten człowiek był jedynym przyjacielem, jakiego miałem. Tutaj jestem otoczony przez ludzi, którzy mnie czczą. On był jedynym, który rzucał mi wyzwania. Obawiam się, że gdy jego zabrakło, przestanę wzrastać". Mówiąc te słowa, Mistrz wybuchnął płaczem.

De Mello
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Noc_spokojna

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #247 dnia: 21 Marzec, 2016, 10:38 »
Ja się dziwię, że fantom mając taką wielką wiedzę o KK sam nie założy forum o KK.
Przecież on ma w zapasie wątków na kilka lat.
A jak poczyta fora ateistyczne i racjonalistyczne, to tam znajdzie tematów na kilkanaście lat.

Doradziłem Datsunowi by założył swoje forum do ewangelizowania ŚJ i to zrobił.
Teraz tam usuwa niewygodnych gości. ;D

To samo powinien fantom zrobić. szkoda by się jego talent tu marnował. :)
Ma wiedzę, bo był pewnie pół życia katolikiem. ;)
A do szperania ma talent jak nikt inny. :D
A ja odnoszę wrażenie, że niektóre osoby nigdy nie zadały sobie trudu, żeby poszukać, co dobrego zawdzięczamy Kościołowi.

http://wpolityce.pl/polityka/136821-pawel-kukiz-gdyby-nie-kosciol-nie-mowilibysmy-dzisiaj-po-polsku-rola-kosciola-w-historii-naszego-kraju-jest-ogromna
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #248 dnia: 21 Marzec, 2016, 12:48 »
A ja odnoszę wrażenie, że niektóre osoby nigdy nie zadały sobie trudu, żeby poszukać, co dobrego zawdzięczamy Kościołowi.
Ależ Nocka. KK ma niepodważalne zasługi w swojej historii, i to nie tylko w naszym kraju. Misjonarze w afryce, wykonują kawał dobrej roboty, choćby w tym, że prowadzą szkoły zwalczając analfabetyzm. I temu nikt nie powinien zaprzeczać.
A co do Kukiza... lepiej było jak śpiewał :) :) :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #249 dnia: 21 Marzec, 2016, 13:07 »
A ja odnoszę wrażenie, że niektóre osoby nigdy nie zadały sobie trudu, żeby poszukać, co dobrego zawdzięczamy Kościołowi.

Obiektywnie rzecz ujmując, tj. biorąc pod uwagę tylko okres życia powojennego pokolenia, KK ma ogromne zasługi jeżeli spojrzymy na działalność charytatywną, oświatową czy misyjną.
I to zarówno ten instytucjonalny kościół, jak też poszczególni członkowie, niekoniecznie duchowni. Nie podlega to dyskusji, a przykładów można znaleźć bez liku  :)
Jeżeli jeszcze porównamy to z osiągnięciami WTS-u to chyba wnioski nasuwają się same. Bez względu na sympatie czy antypatie  :)

Dlatego takie ważne jest aby negując czy wręcz piętnując pewne zachowania ludzi bądź procedury organizacyjne - wskazywać konkretnie, unikając generalizowania typu "wszyscy ŚJ", "Katolicy", "zawsze" "nigdy" itp. To zwykle budzi niezdrowe emocje i odruchowy sprzeciw w którym rozmywa się główny temat.

Przykład:
Żona mówi do męża - ty nigdy nie opuszczasz deski w WC!!!
Mąż na to - A co ty gadasz?!? Przecież w zeszłym roku na imieninach Kryśki specjalnie opuściłem, bo wiedziałem, że po mnie wejdziesz!!!
 ;D ;D ;D

A problem pozostał...  :-\
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #250 dnia: 28 Marzec, 2016, 19:08 »
 Czy ktos mógłby mi udzielić odpowiedzi jakie jest uzasadnienie KK na pokropienie wodą świeconą broni?Jakie ma to oparcie w NT lub tradycji i od kiedy jest to praktykowane?W jakim celu się to robi?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline gedeon

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #251 dnia: 28 Marzec, 2016, 19:20 »
Myślę tak sobie, dlaczego Ty nam zadajesz to pytanie. Napisz do:
http://episkopat.pl/0.1,index.html pewnie tam taką odpowiedź otrzymasz.
Nudzisz i męczysz się.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #252 dnia: 28 Marzec, 2016, 19:28 »
Czy ktos mógłby mi udzielić odpowiedzi jakie jest uzasadnienie KK na pokropienie wodą świeconą broni?Jakie ma to oparcie w NT lub tradycji i od kiedy jest to praktykowane?W jakim celu się to robi?

A i mnie ciekawi ta sprawa. Dlaczego poświęca się "narzędzia zadające ból i śmierć".
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline TomBombadil

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #253 dnia: 28 Marzec, 2016, 19:44 »
No właśnie,dlaczego?


Offline Fantom

Odp: Kościół katolicki-wolna dyskusja
« Odpowiedź #254 dnia: 28 Marzec, 2016, 19:48 »
Zadaję to pytanie,bo nie znam odpowiedzi,a wątek jest:Kościół katolicki-wolna dyskusja. Jeżeli czegoś nie wiem,to zadaję pytanie,zwłaszcza,że są tu osoby,które twierdzą,że znają bardzo dobrze nauczanie kościoła. Chciałem napisac do tego episkopatu meila ze strony,którą podałeś,ale adres meilowy mi się nie wyświetla.Mam nadzieję,że jakiś katolik z tego forum bedzie potrafił udzielić odpowiedzi.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s