Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium - czerwiec 2016  (Przeczytany 7381 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Luty, 2016, 15:51 »
ŚJ nawet nie potrafią zacytować Składu Apostolskiego w czasie rozmów, co wykazałem tutaj:
http://piotrandryszczak.pl/wstapil-do-piekiel.html

ŚJ, szczególnie ci "z dziada, pradziada" nie znają modlitw KK podobnie jak katechizmu. No bo i skąd.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Luty, 2016, 16:26 »
ŚJ, szczególnie ci "z dziada, pradziada" nie znają modlitw KK podobnie jak katechizmu. No bo i skąd.

To czemu bzdury piszą w swoich opiniotwórczych gazetach?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Luty, 2016, 16:55 »
To czemu bzdury piszą w swoich opiniotwórczych gazetach?

Bo taka jest ich rola. Kłamać, kłamać i jeszcze raz kłamać i liczyć na to, że coś się przyklei.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Luty, 2016, 16:57 »
ŚJ, szczególnie ci "z dziada, pradziada" nie znają modlitw KK podobnie jak katechizmu. No bo i skąd.

Czy nie potrafisz funkcjonować bez ataków na katolików?


Offline Fantom

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Luty, 2016, 17:44 »
gdzie ten atak?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Luty, 2016, 17:51 »
Wskaż mi w czym, w moim poście który zacytowałeś, atakuje katolików? Tym że napisałem, że śJ nie znają modlitw KK? Przestań mścić się za moderację, którą na Ciebie nałożyłem, byłeś wielokrotnie ostrzegany, przez administratorów tego forum, żebyś przestał atakować ludzi myślących inaczej niż Ty. Napisałem, że jak nie zgadzasz się z moja decyzją, masz prawo napisać skargę na mnie to administratora.
Każdy Twój następny nieuzasadniony zarzut rzekomego ataku na wiarę katolicką będzie usuwany.
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2016, 17:53 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Luty, 2016, 00:58 »
Biblia mówi ,że trzeciego dnia zmartwychwstał.To był martwy przez te trzy dni czy nie.Ewangelie mówią ,że Jezus potem ukazywał się w ciele .Często bywało tak ,że nie był rozpoznawalny ,raz ukazał się z ranami.Po prostu mógł przybierać postać ludzką jak inne stworzenia duchowe,na przykład aniołowie.Mateusza  10;28 nie jest dowodem na istnienie duszy, to tylko spekulacje teologiczne.Bo gdyby tak było i i Jezus w momencie śmierci zostałby wskrzeszony ,to zaś biblia kłamie gdy mówi ,że trzeciego dnia zmartwychwstał.Tusia czy chciałbyś by ktoś na forum w podobny sposób jak Ty wypowiadasz się sposobie obchodzenia pamiątki i spożywaniu emblematów mówił o komunii w KK.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Luty, 2016, 07:10 »
Biblia mówi ,że trzeciego dnia zmartwychwstał.To był martwy przez te trzy dni czy nie.Ewangelie mówią ,że Jezus potem ukazywał się w ciele .Często bywało tak ,że nie był rozpoznawalny ,raz ukazał się z ranami.Po prostu mógł przybierać postać ludzką jak inne stworzenia duchowe,na przykład aniołowie.Mateusza  10;28 nie jest dowodem na istnienie duszy, to tylko spekulacje teologiczne.Bo gdyby tak było i i Jezus w momencie śmierci zostałby wskrzeszony ,to zaś biblia kłamie gdy mówi ,że trzeciego dnia zmartwychwstał.Tusia czy chciałbyś by ktoś na forum w podobny sposób jak Ty wypowiadasz się sposobie obchodzenia pamiątki i spożywaniu emblematów mówił o komunii w KK.

Łamanie chleba w KK odbywa się od 2000 lat.

Wędrujące talerzyki na "Pamiątce" to stosunkowo nowa moda, wygląda to co najmniej dziwacznie :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Luty, 2016, 08:41 »
Dyskusja odbiegła od pierwotnego tematu. Posty nie na temat zostały przeniesione do nowego wątku.
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=2455.msg28121#new
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #24 dnia: 29 Luty, 2016, 21:15 »
Biblia mówi ,że trzeciego dnia zmartwychwstał.To był martwy przez te trzy dni czy nie.Ewangelie mówią ,że Jezus potem ukazywał się w ciele .Często bywało tak ,że nie był rozpoznawalny ,raz ukazał się z ranami.Po prostu mógł przybierać postać ludzką jak inne stworzenia duchowe,na przykład aniołowie.Mateusza  10;28 nie jest dowodem na istnienie duszy, to tylko spekulacje teologiczne.Bo gdyby tak było i i Jezus w momencie śmierci zostałby wskrzeszony ,to zaś biblia kłamie gdy mówi ,że trzeciego dnia zmartwychwstał.Tusia czy chciałbyś by ktoś na forum w podobny sposób jak Ty wypowiadasz się sposobie obchodzenia pamiątki i spożywaniu emblematów mówił o komunii w KK.

Niech ci będzie, że Pan Jezus spekulował teologicznie mówiąc, że ciało można zabić, a duszy nie (Mt 10, 28)

Cyt.: "To był martwy przez te trzy dni czy nie". Był martwy. Masz z tym jakiś problem. Ciało umarło na krzyżu, zostało złożone w grobie i trzeciego dnia powstał z martwych, stąd słowo: zmartwychwstanie.

Napisz wprost, czy wierzysz słowom Pisma Świętego czy nie.

Cyt.: "Po prostu mógł przybierać postać ludzką jak inne stworzenia duchowe,na przykład aniołowie" - Pismo św. nic nie mówi o przybieraniu ciała. Naukę o przybieraniu sobie ciała, mają demony. Uczył o tym spirytysta Johannes Greber. Tylko nie mów, że idziesz w jego ślady i popierasz taką naukę.
Tutaj masz zestawienie domonicznych nauk Grebera z nauką ŚJ:
http://piotrandryszczak.pl/od-kogo-pochodza-nauki-swiadkow-jehowy.html

Cyt: "Bo gdyby tak było i i Jezus w momencie śmierci zostałby wskrzeszony ,to zaś biblia kłamie gdy mówi ,że trzeciego dnia zmartwychwstał" - Spróbuj pomyśleć tak:

- ciało Jezusa wstało trzeciego dnia
- dusza Chrystusa nie podlega śmierci, bo jej nie można zabić, poszła do Ojca (Łk 23, 46) i do Otchłani (1 P 3, 18nn)

"Tusia czy chciałbyś by ktoś na forum w podobny sposób jak Ty wypowiadasz się sposobie obchodzenia pamiątki i spożywaniu emblematów mówił o komunii w KK" - najpierw trzeba postawić prawdziwe zarzuty, jeżeli chcesz je postawić, a dopiero potem mogę się do tego odnieść.

« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2016, 22:24 wysłana przez Tusia »


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Marzec, 2016, 19:45 »
Po pierwsze .Pismo święte nic nie mówi o przybieraniu ciała.To ciekawe,A opisy aniołów którzy jedli ciągnęli za ręce i wiele innych przykładów .Nie mówiąc o aniołach za czasów Noego ,którzy dopiero potem stali się demonami.Dwa zależy jak kto rozumie słowo dusza.To prawda ,że część Żydów uznawała pogląd ,że ludzie posiadają coś w rodzaju duszy.Lecz czy to miał na myśli Jezus? pisząc o spekulacjach pisałem o teologach.Argument duszy ,która pozostaje przy życiu do mnie nie przemawia ponieważ mat 10;28 mówi o zabiciu duszy.Czy wobec tego Jezus powstał trzeciego dnia z martwych no nie przecież według Ciebie cały czas żył.Czy Jezus powierzył ojcu ducha czy duszę,jak mógł być u swego ojca skoro trafił tam kilkadziesiąt dni później Jan 20;17 .Poza tym po co Jezus miałby zostać z martwych wzbudzony w ciele skoro ciało i krew nie mogą odziedziczyć nieba.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Marzec, 2016, 22:49 »
Argument duszy ,która pozostaje przy życiu do mnie nie przemawia ponieważ mat 10;28 mówi o zabiciu duszy.

Mt 10, 28 mówi, że duszy zabić nie może człowiek. Tylko Bóg ma władzę nad duszą.

To prawda ,że część Żydów uznawała pogląd ,że ludzie posiadają coś w rodzaju duszy.

Jezus nie zwalczał wiary w duszę. Mało tego, mówił co spotkało po śmierci Łazarza i bogacza (Łk 16, 19nn)

Czy wobec tego Jezus powstał trzeciego dnia z martwych no nie przecież według Ciebie cały czas żył.

Zmartwychwstanie dotyczy ciała. I ciało wstało trzeciego dnia, nie dusza.

Czy Jezus powierzył ojcu ducha czy duszę,jak mógł być u swego ojca skoro trafił tam kilkadziesiąt dni później Jan 20;17 .

Wstąpienie dotyczyło w ciele.

Poza tym po co Jezus miałby zostać z martwych wzbudzony w ciele skoro ciało i krew nie mogą odziedziczyć nieba.

Masz rację, że ciało i krew nie może odziedziczyć nieba. Natomiast ciało Jezusa po zmartwychwstaniu było chwalebne (Flp 3,21), nie podlegające prawom fizyki (pojawił się mimo drzwi zamkniętych).