Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica do studium - czerwiec 2016  (Przeczytany 7449 razy)

Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Strażnica do studium - czerwiec 2016
« dnia: 26 Luty, 2016, 11:01 »
Dlaczego świadkowie wierzą w te herezje?

ZACHOWUJ LOJALNOŚĆ

10. Z czego zdawał sobie sprawę Jezus, jeśli chodzi o błędy Judasza i Piotra?

 W Biblii znajdujemy relacje o sługach Jehowy, którzy byli lojalni wobec Niego oraz Jego ludu pomimo poważnych błędów popełnianych przez osoby z ich otoczenia. Na przykład Jezus całą noc modlił się do swojego Ojca, zanim wybrał  apostołów. Wśród nich znalazł się Judasz Iskariot, który później zdradził Jezusa. Ale Syn Boży nie pozwolił, by niewierność Judasza naruszyła jego więź z Jehową. Podobnie zareagował, gdy zaparł się go Piotr (Łuk. 6:12-16; 22:2-6, 31, 32). Jezus wiedział, że winy nie ponosi ani Jehowa, ani ogół Jego sług. Dlatego mimo takich rozczarowań kontynuował swoją działalność. Jehowa w nagrodę go wskrzesił, a później ustanowił Królem w Królestwie Bożym (Mat. 28:7, 18-20).
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Luty, 2016, 11:03 »
A co jest herezją?
Że w nagrodę?
Że wskrzesił?
Czy co innego?


Offline Przebudzony

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Luty, 2016, 12:51 »
Jehowa W NAGRODĘ go wskrzesił Moje oczy krwawią w tym momencie. No tak, bo Jezus wcale nie wiedział wcześniej, że Judasz go zdradzi i wcale nie powiedział Piotrowi z wyprzedzeniem, że ten się go zaprze. To musiało być prawdziwe zaskoczenie dla Pana Jezusa ! Co za szczęście, że się wtedy nie obraził na Jehowę, a ten W NAGRODĘ go przywrócił do życia.
Sprowadzają Pana i Boga do roli człowieka, który był łasy na przywileje i nagrody. Ja już nawet tego nie skomentuje dalej...


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Luty, 2016, 13:00 »
CZy na 100 ludzi w zborze znajdzie sie choć jeden normalny i zauważy te bzdury? Czy tylko wszyscy grzecznie odczytają zadany werset?

„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Luty, 2016, 13:18 »
20. Jak możemy pokazać, że rozumiemy znaczenie słów „Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa”?

20 „Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa”. Jaka głęboka prawda kryje się w tych słowach! Umocniły one Izraelitów, by mogli stawić czoła wyzwaniom związanym z podbojem Ziemi Obiecanej. Jeśli my weźmiemy je sobie do serca, dodadzą nam sił podczas bliskiego wielkiego ucisku oraz pomogą budować jedność, gdy już znajdziemy się raju. Dalej oddawajmy cześć wyłącznie Jehowie, kochając Go i służąc Mu z całej duszy. Wytrwale dbajmy też o jedność wśród braci. Jeśli będziemy tak postępować, możemy ufać, że Jezus uzna nas za owce i powie: „Chodźcie, pobłogosławieni przez mego Ojca, odziedziczcie królestwo przygotowane dla was od założenia świata” (Mat. 25:34).

(Mat. 25:34)
34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!  Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; ...

"Studiowanie" strażnicy usypia myślenie.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Luty, 2016, 09:23 »
Tomek s dla Ciebie to herezja tak samo jak niepokalane poczęcie Marii dla świadków.Chociaż w tym pierwszym to świadkowie mają racje przeczytaj Fil  2;8,9.To pierwsze to oczywiście nagroda za wierność.


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Luty, 2016, 09:27 »
Każda religia usypia myślenie .Ponieważ kieruje umysły na udowadnianie ,że jest to ta prawdziwa a nie na fakty.


od-nowa

  • Gość
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Luty, 2016, 10:43 »
Dlaczego świadkowie wierzą w te herezje?

ZACHOWUJ LOJALNOŚĆ

10. Z czego zdawał sobie sprawę Jezus, jeśli chodzi o błędy Judasza i Piotra?

 W Biblii znajdujemy relacje o sługach Jehowy, którzy byli lojalni wobec Niego oraz Jego ludu pomimo poważnych błędów popełnianych przez osoby z ich otoczenia. Na przykład Jezus całą noc modlił się do swojego Ojca, zanim wybrał  apostołów. Wśród nich znalazł się Judasz Iskariot, który później zdradził Jezusa. Ale Syn Boży nie pozwolił, by niewierność Judasza naruszyła jego więź z Jehową. Podobnie zareagował, gdy zaparł się go Piotr (Łuk. 6:12-16; 22:2-6, 31, 32). Jezus wiedział, że winy nie ponosi ani Jehowa, ani ogół Jego sług. Dlatego mimo takich rozczarowań kontynuował swoją działalność. Jehowa w nagrodę go wskrzesił, a później ustanowił Królem w Królestwie Bożym (Mat. 28:7, 18-20).
Mogę się mylić, może być szczypta refleksji, że jest to psychomanipulacja. Judasz Iskariot, pasowałby jako odstępcy, którzy opuścili organizację, tak jak Judasz przestał być wierny Jezusowi. Niewierność Judasza, to postawy odstępców, negujących  CK jako kanał łączności z Bogiem itd. Niewierność Judasza nie naruszyła więzi Jezusa z Bogiem, toteż "drugie owce" (głosiciele) powinni być czujni, aby kontakty z odstępcami nie zrujnowały im lojalności wobec organizacji/Boga.
Dalej: mimo tego iż wśród śJ "rozkwita odstępstwo", my kontynuujemy swoją działalność, tak jak Jezus nie zerwał więzi z Bogiem, a w nagrodę jeżeli dotrwamy do Armagedonu, otrzymamy nagrodę życia wiecznego w raju, tak jak Bóg w nagrodę wskrzesił Jezusa i pózniej ustanowił Go Królem w Królestwie Bożym.
Tak przemknął mi przez myśl temat lojalności, który będzie "studiowany" w zborach. Nie uzurpuję sobie tylko i wyłącznie mojej racji.

"10. Z czego zdawał sobie sprawę Jezus, jeśli chodzi o błędy Judasza i Piotra?"

 Błędem w odczuciu czynnych śJ , jest opuszczenie przez "odstępców" organizacji/Boga.
 Usłyszałam kilka razy " coś ty zrobiła, taki błąd opuścić nas/ Boga lub " popełniasz błąd, odchodząc" lub " teraz to zginiesz w Armagedonie, nie szkoda ci? "
« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2016, 10:50 wysłana przez od-nowa »


Offline Noc_spokojna

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Luty, 2016, 14:09 »
Tomek s dla Ciebie to herezja tak samo jak niepokalane poczęcie Marii dla świadków.Chociaż w tym pierwszym to świadkowie mają racje przeczytaj Fil  2;8,9.To pierwsze to oczywiście nagroda za wierność.
Dzioewiątka, gdyby spojrzeć szerzej na kontekst tych wersetów, to jednak twierdzenie, że Bóg wskrzesił Jezusa, za wierność nie jest tak oczywiste.

 
Cytuj
(6) On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności,
Cytuj
aby na równi być z Bogiem
, (7) lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie uznany za człowieka, (8) uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. (9) Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył i darował Mu imię ponad wszelkie imię, (10) aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. (11) I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM - ku chwale Boga Ojca.
To co się stało z Jezusem było Jego wyborem, jest Bogiem, ale na ziemi stając się człowiekiem sam zrezygnował, z boskich atrybutów, stając się podobnym do ludzi. Jako człowiek stał się posłuszny i wierny swoim własnym postanowieniom, aż do śmierci krzyżowej. W tych wersetach nie ma wzmianki, że to Bóg Go poniżył, czy odebrał Mu Boskość. Wręcz przeciwnie, sam się uniżył, i tu na ziemi, nie chciał być równy Bogu.

Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Luty, 2016, 20:33 »
CZy na 100 ludzi w zborze znajdzie sie choć jeden normalny i zauważy te bzdury? Czy tylko wszyscy grzecznie odczytają zadany werset?

   Tomek....tam każdy normalny czyta, nie analizuje, a już na pewno nie podważa. Ci co robią inaczej są nienormalni.
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Luty, 2016, 21:44 »
Tomek s dla Ciebie to herezja tak samo jak niepokalane poczęcie Marii dla świadków.Chociaż w tym pierwszym to świadkowie mają racje przeczytaj Fil  2;8,9.To pierwsze to oczywiście nagroda za wierność.
ŚJ racji nie mają. Nie wierzą w Bóstwo Chrystusa. Nie przyjmują, że Chrystus to Bóg - Człowiek.

Przeczytaj cały "Hymn Chrystologiczny".

Wskazałeś Fil 2;8,9

"uniżył samego siebie,
stawszy się posłusznym aż do śmierci -
i to śmierci krzyżowej.
Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył
i darował Mu imię
ponad wszelkie imię,"

Jak byś łaskaw był wskazać ,że Jehowa w nagrode wskrzesił Pana Jezusa? To wdzięczny jestem. ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Luty, 2016, 21:54 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Luty, 2016, 10:51 »
Nie Bóg za karę go wskrzesił.Czego się dowiadujemy z 2-go rozdziału.Jezus przed przyjściem na ziemię zajmował wysoką pozycje w niebie niemniej nie był równy Bogu.Zarówno w niebie jak i potem na ziemi okazywał posłuszeństwo Bogu.Oczywiście bez zmartwychwzbudzenia nie można byłoby wywyższyć Jezusa a więc ten akt jest również nagrodą ,lub jak wolisz darem.Uzupełniając to informacją z listu 1 do kor.15;27,28 gdzie czytamy ,że Jezus zajmuje podrzędną rolę wobec Boga .To dochodzę do wniosku ,że Jezus w dalszym ciągu jest podporządkowany Bogu.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Luty, 2016, 13:43 »
Nie Bóg za karę go wskrzesił.Czego się dowiadujemy z 2-go rozdziału.

Nie wskrzesił, bo nie miał co wskrzesić. Jeśli "Jehowa" usunął ciało z grobu, nie ma więc mowy o żadnym wskrzeszeniu:


Będziesz mógł..., str.144


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Luty, 2016, 14:47 »
To biblia kłamie ? dzieje apostolskie 2;223 i24.


Tusia

  • Gość
Odp: Strażnica do studium - czerwiec 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Luty, 2016, 15:09 »
To biblia kłamie ? dzieje apostolskie 2;223 i24.

Biblia nie kłamie! Ja nie podważam wersetów w Dz 2 dot. wskrzeszenia, tylko pokazuję absurd nauczania ŚJ. Najpierw napisali, że Bóg usunął ciało, a potem powołują się na Dz 2. Jeżeli usunął ciało i grób był pusty, to nie miał co wskrzesić.
Połóż na talerzyku ciastko, zjedz, a potem podaj gościowi, by sobie zjadł.
Ciało Pana Jezusa zostało złożone do grobu, a nie do Otchłani. Ciało zostało zabite, dusza nie (por. Mt 10, 28). I to dusza Chrystusa zstąpiła do Otchłani (1 P 3, 18n) przed zmartwychwstaniem ciała. Dz 2 mówi o nie pozostawienia duszy w Otchłani, a nie o nie pozostawieniu ciała w grobie. Anonimowi redaktorzy manipulują z pełną świadomością. ŚJ nawet nie potrafią zacytować Składu Apostolskiego w czasie rozmów, co wykazałem tutaj:

http://piotrandryszczak.pl/wstapil-do-piekiel.html

« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2016, 15:26 wysłana przez Tusia »