Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.  (Przeczytany 91713 razy)

Offline gangas

Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #120 dnia: 20 Marzec, 2016, 02:48 »
Rozumiem. Chcesz powiedzieć, że zacząłbyś wierzyć w Boga, ale odstrasza Ciebie ogromna ilość pośredników? ;)

  Nic podobnego. To wymysł pewnej książki. A dla mnie układanie życia na podstawie wymyślonego, domniemanego bytu  i książki wydanej w pierdyliardzie wersji jest troszkę jakby niedorzeczne. Ale proszę, niech nikt nie pisze, że każdy człowiek ma jakąś wewnętrzną potrzebę oddawania czci komuś czy czemuś. Otóż nie ma a przynajmniej ja nie mam i naprawdę całe szczęście, że tak jest.  8-) :D :o
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Safari

Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #121 dnia: 20 Marzec, 2016, 07:06 »
  Nic podobnego. To wymysł pewnej książki. A dla mnie układanie życia na podstawie wymyślonego, domniemanego bytu  i książki wydanej w pierdyliardzie wersji jest troszkę jakby niedorzeczne. Ale proszę, niech nikt nie pisze, że każdy człowiek ma jakąś wewnętrzną potrzebę oddawania czci komuś czy czemuś. Otóż nie ma a przynajmniej ja nie mam i naprawdę całe szczęście, że tak jest.  8-) :D :o

To jakby co jest nas dwoje :)
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #122 dnia: 20 Marzec, 2016, 08:51 »
To jakby co jest nas dwoje :)
Troje :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #123 dnia: 20 Marzec, 2016, 09:05 »
Czy widzicie Boga? Uuuuuuu. ni ma.
 Ale bystra córeczka śJ ciągnie korowód pytań skierowanych do klasy i na końcu pyta  A widzicie mózg pani nauczycielki?
Grzecznie wyjaśniła, że jeśli czegoś nie widać nie znaczy, że tego nie ma, bo widać skutki działania tego.
Jednak, obecność mózgu nauczycielki, nawet jeżeli chodzi o sam organ jako taki, da się udowodnić np: medycznie. czego nie można powiedzieć o bogu. 
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline bernard

Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #124 dnia: 20 Marzec, 2016, 10:28 »
Mózg mozna udowodnic medycznie,bakterie za pomoca mikroskopu,miłosc za pomoca jeszcze innych metod, itd,itp.Kazdy obiekt  potrzebuje roznych metod badawczych.
Rzeczywistość sacrum takze sie ocenia za pomoca odpowiednich metod.

Problem wystepuje wtecy kiedy wybieramy zla metode do obiektu badanego.
Co tez czyni wielu ateistów.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #125 dnia: 20 Marzec, 2016, 11:12 »
Jednak, obecność mózgu nauczycielki, nawet jeżeli chodzi o sam organ jako taki, da się udowodnić np: medycznie. czego nie można powiedzieć o bogu. 

Rozumiem, że jestem tu w mniejszości zatem podeprę się kilkoma nazwiskami.

„Dla tych, którzy chcą wierzyć, żadne tłumaczenie nie jest już więcej potrzebne. Dla tych zaś, którzy nie chcą wierzyć, żadne tłumaczenie nie jest już więcej możliwe" ( cyt. z str. wiara.us )




"Werner Arber

genetyk i mikrobiolog: nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

“Chociaż jestem biologiem, muszę przyznać, iż nie rozumiem w jaki sposób powstało życie... Uważam, iż życie zaczyna się dopiero na poziomie funkcjonalnej komórki. Najbardziej prymitywna komórka może wymagać przynajmniej kilkuset różnych specyficznych makromolekuł biologicznych. W jaki sposób takie już dosyć złożone struktury mogły się połączyć pozostaje dla mnie tajemnicą. Możliwość istnienia Stwórcy, Boga, stanowi dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie tego problemu.”

Henry Margenau & Ray Abraham Varghese, eds., “Cosmos, Bios, Theos: Scientists Reflect on Science, God and the Origin of the Universe, Life and Homo Sapiens” (LaSalle, IL, USA: Open Court,), str. 142



Christian Boehmer Anfinsen

biochemik:  nagroda Nobla w dziedzinie chemii

“Myślę, że tylko i.... [człowiek mało rozumny – dop. red.] może być ateistą. Musimy przyznać, iż istnieje pewna niepojęta moc czy siła posiadająca nieograniczoną zdolność przewidywania i wiedzę, która, po pierwsze, sprawiła, iż cały wszechświat zaistniał.”


Henry Margenau & Ray Abraham Varghese, eds., “Cosmos, Bios, Theos: Scientists Reflect on Science, God and the Origin of the Universe, Life and Homo Sapiens” (LaSalle, IL, USA: Open Court,), str. 139

Sir Derek Harold Richard Barton

chemik: nagroda Nobla w dziedzinie chemii

“Nie ma żadnej niezgodności pomiędzy Nauką a religią... Nauka pokazuje, że Bóg istnieje.”

Henry Margenau & Ray Abraham Varghese, eds., “Cosmos, Bios, Theos: Scientists Reflect on Science, God and the Origin of the Universe, Life and Homo Sapiens” (LaSalle, IL, USA: Open Court,), str. 144

Alexis Carrel

chirurg:  nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

“Najzwyklejszą pychą jest wierzyć, iż jest się w stanie poprawić przyrodę, gdyż przyroda jest dziełem Boga.”

Alexis Carrel, “Reflections On Life” (Hawthorn Books, Inc., New York City, NY,), str. 60

Ernst Boris Chain

biochemik:  nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

“Laboratoryjna synteza nawet najprostszej komórki jest po prostu niemożliwa, a wyobrażenie człowieka, że może konkurować z Bogiem jest absurdalne.”

“Prędzej uwierzyłbym w bajki niż w takie szalone spekulacje. Od lat mówię, że spekulacje na temat pochodzenia życia nie prowadzą do żadnego użytecznego celu, jako że nawet najprostszy żywy system jest o wiele bardziej złożony niż to, co można by zrozumieć na poziomie niezmiernie prymitywnej chemii, którą stosują naukowcy w swych próbach wytłumaczenia tego, co niewytłumaczalne i co miało się wydarzyć miliardy lat temu. Boga nie da się ominąć wymówką opartą na tak naiwnym myśleniu.”

cytowany w Ronald W. Clark, “The Life of Ernst Chain (London: Weidenfield & Nicolson, , str. 147-148

Arthur Holy Compton

fizyk:  nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

“Jeżeli chodzi o mnie, wiara zaczyna się wraz z uzmysłowieniem sobie faktu, iż wyższa inteligencja doprowadziła do powstania wszechświata i stworzyła człowieka. Nie jest mi trudno mieć tę wiarę, gdyż niezaprzeczalnym jest fakt, iż tam gdzie jest plan istnieje inteligencja - uporządkowany, rozwijający się wszechświat świadczy o prawdzie najbardziej majestatycznego stwierdzenia, jakie kiedykolwiek wypowiedziano - ‘Na początku Bóg’.”

“Chicago Daily News”

Sir John Carew Eccles

neurofizjolog: nagroda Nobla w dziedzinie medycyny

“Utrzymuję, iż tajemnica człowieka jest niesamowicie minimalizowana przez redukcjonizm naukowy, z jego obiecująco brzmiącym materialistycznym twierdzeniem o możliwości ostatecznego wytłumaczenia całości świata duchowego w kategoriach działalności neuronowej. Takie przekonanie musi być sklasyfikowane jako przesąd... musimy uznać, iż jesteśmy duchowymi istotami z duszami istniejącymi w świecie duchowym, jak również materialnymi istotami z ciałami i mózgami istniejącymi w świecie materialnym.”

”Jako, że materialistyczne rozwiązania nie zdołały wyjaśnić naszej doświadczonej unikalności, jestem zmuszony przypisać unikalność Jaźni bądź Duszy ponadnaturalnemu duchowemu stworzeniu.”

John Carew Eccles, “Evolution of the Brain: Creation of the Self” (London: Routledge), str. 24, 237

Albert Einstein

fizyk, jeden z najwybitniejszych uczonych w historii nauki: 1921 nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

“Jesteśmy w sytuacji małego dziecka wchodzącego do olbrzymiej biblioteki wypełnionej książkami w wielu językach. Dziecko wie, iż ktoś musiał napisać te książki. Ale nie wie jak. Nie rozumie ono języków, w których książki te zostały napisane. Dziecko niewyraźnie dostrzega tajemniczy porządek w układzie ksiąg, ale nie wie, co to jest. Taki, wydaje mi się, jest stosunek nawet najbardziej inteligentnej istoty ludzkiej do Boga.”

Max Jammer
“Einstein and Religion”, Princeton University Press), str. 48

“Moja religia polega na pokornym podziwie tego nieograniczonego wyższego ducha, który objawia się w drobnych szczegółach, jakie jesteśmy w stanie dostrzec naszymi wątłymi i słabymi umysłami. To głęboko emocjonalne przekonanie o obecności wyższej rozumnej mocy, która jest objawiona w niepojętym wszechświecie, kształtuje moje wyobrażenie Boga.”

Alice Calaprice ”The Quotable Einstein” (Princeton UniversityPress: Princeton, New Jersey, )

“Im bardziej zgłębiam naukę, tym bardziej wierzę w Boga.” - często przytaczana wypowiedź Einsteina

Dennis Gabor

fizyk:  nagroda Nobla w dziedzinie fizyki

“Po prostu nie potrafię uwierzyć, że wszystko rozwinęło się poprzez przypadkowe mutacje...”

Edward F. Blick “Special Creation vs. Evolution” (Hearthstone Publishing, Ltd., , ISBN: 1879366657)

Scott M. Huse “The Collapse of Evolution” (Baker Book House: Grand Rapids ,)

Stephen William Hawking

astrofizyk teoretyczny i kosmolog, jeden z najznakomitszych współcześnie żyjących uczonych zwany Einsteinem naszych czasów

“Przeciwności, które musiałyby zostać pokonane, aby wszechświat taki jak nasz mógł wyłonić się z czegoś takiego jak Wielki Wybuch są niesamowicie olbrzymie. Uważam, że kiedykolwiek zaczynamy omawiać początki wszechświata dochodzimy do czysto religijnych wniosków.”

Kitty Ferguson, “Stephen Hawking: Quest for a Theory of Everything”), str. 93"



Ps
Ponad 1000 naukowców którzy myślą inaczej niż moi przedmówcy z różnych dziedzin nauki jest na liście pod poniższym linkiem :)

http://www.dissentfromdarwin.org/
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2016, 11:42 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline gangas

Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #126 dnia: 20 Marzec, 2016, 11:54 »
  Żaden to argument.
 To że;"nie rozumiem w jaki sposób powstało życie "“
"Myślę, że tylko i.... [człowiek mało rozumny – dop. red.] może być ateistą"“
"Nie ma żadnej niezgodności pomiędzy Nauką a religią... Nauka pokazuje, że Bóg istnieje.”“
"Jeżeli chodzi o mnie, wiara zaczyna się wraz z uzmysłowieniem sobie faktu,............itd.itd.

  Są to opinie indywidualne poszczególnych osób a ich osiągnięcia w jakiejkolwiek dziedzinie nie czynią ich odczuć faktami.
Równie dobrze mogli by wierzyć w latającego boga spagetti czy Tabaluge.

Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #127 dnia: 20 Marzec, 2016, 12:28 »
Powtórzę tu za cytatem :
„Dla tych, którzy chcą wierzyć, żadne tłumaczenie nie jest już więcej potrzebne. Dla tych zaś, którzy nie chcą wierzyć, żadne tłumaczenie nie jest już więcej możliwe"

Dlatego w moim rozumieniu, uważam że powinieneś wziąć pod uwagę wypowiedz profesora Johna Ecclesa zgodnie z cytatem poniżej :
Nasze zaistnienie jest tak samo tajemnicze jak nasza śmierć. Czyż nie możemy mieć nadziei dlatego, że nasza ignorancja o naszym pochodzeniu jest taka sama jak o naszym przeznaczeniu? Czy nasze życie nie może być przeżywane jako wyzwanie i wspaniała przygoda, której ostateczne znaczenie jest jeszcze do odkrycia?” (Facing Reality: Philosophical Adventures by a Brain Scientist (1970), s. 95).
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2016, 12:29 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #128 dnia: 20 Marzec, 2016, 13:57 »
  Żaden to argument.
 (...)
  Są to opinie indywidualne poszczególnych osób a ich osiągnięcia w jakiejkolwiek dziedzinie nie czynią ich odczuć faktami.
Równie dobrze mogli by wierzyć w latającego boga spagetti czy Tabaluge.



Poszukuj, nie ignoruj ludzi którzy poświęcili często całe swoje życie na zbadanie co jest PRAWDĄ, podróżuj, poznawaj, smakuj, dotykaj, to może pod koniec swojego długiego życia będziesz blisko poznania prawdy. Odblokuj swój umysł niematerialny, bo tylko o tym materialnym nauka wie może w  o,oooo1%, a co dopiero powiedzieć o tym niematerialnym, o myśli, kreatywności, planowaniu, o współczuciu, miłości do bliskich osób, postrzeganiu prawa, analiz myślowych. Tylko wtedy kiedy będziesz badał i poznawał będziesz "wielki".

"Człowiek nie osiągnie nigdy wielkości, postępując według reguł szkolnych" Ralph W. Emerson

Nie obraź się, ale taką szkolną metodyką w postaci "latającego boga spagetti" teraz się posługujesz. Tą wielkość możesz osiągnąć poprzez dojście do prawdy jak wymienieni w liście naukowcy. Choć prawda absolutna w żadnej dziedzinie nie jest osiągalna. I może dojdziesz do przeciwnych wniosków i też będziesz Wielki. Na tej liście pod linkiem który podałem są naukowcy około 1000 osób z około 3000 znajdujących się na innych listach, a to tylko kropla w morzu ludzi nauki, którzy zmienili zdanie po przez swoje badania, ale oni badali. Szukałem i mało znam naukowców, którzy zmienili zdanie i z wierzących stali się "wyznawcami ateizmu"

A zatem,
pozdrawiam wszystkich ateistów na tym forum w Chrystusie Jezusie Panu Naszym :)


http://www.dissentfromdarwin.org/
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2016, 14:01 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #129 dnia: 20 Marzec, 2016, 15:08 »
Mózg mozna udowodnic medycznie,bakterie za pomoca mikroskopu,miłosc za pomoca jeszcze innych metod, itd,itp.Kazdy obiekt  potrzebuje roznych metod badawczych.
Rzeczywistość sacrum takze sie ocenia za pomoca odpowiednich metod.

Problem wystepuje wtecy kiedy wybieramy zla metode do obiektu badanego.
Co tez czyni wielu ateistów.
Ponownie spytam. Kto dał Tobie prawo oceniania czyjegoś toku rozumowania! Miło by Ci było, jak ktoś Twoją wiarę w boga podważałby w ten sposób, że wmawiałby Ci "złą metodę do obiektu badanego". Ale tak to już jest niestety, że gro osób wierzących próbuje zdyskredytować tych którym wiara w jakiegokolwiek boga nie jest do niczego, a szczególnie do szczęścia potrzebna. Jesteś wierzący, to bardzo dobrze. Jak to daje Ci szczęście to nie rezygnuj z tej drogi. Ale ponownie i mam nadzieję, po raz ostatni proszę Cie o nie udowadnianie osobom niewierzącym, że w/g Twojego światopoglądu źle myślą. Dyskutujemy o systemie wierzeń lub ich braku, a nie o rzekomych błędach w myśleniu osób nie podzielających twojego zdania.
Takie zachowanie jest po prostu...niekulturalne.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #130 dnia: 20 Marzec, 2016, 15:36 »
"Ludwiku Dornie I Sabo nie idzcie tą drogą” Aleksander „Wielki" Kwaśniewski ‚
 
Nemo, całe to forum skupia się na tym że Strażnica obrała "złą metodę do obiektu badanego”. Nie ma się co obrażać. Bo idąc tą drogą wszyscy Świadkowie Jehowy którzy przeglądają te strony mogli by się też obrazić . Podważamy tutaj wprawdzie nie wiarę w Boga, choć niektórzy próbują, ale to jaką metodę wybrało WTS aby dojść do tego Boga. Tak więc jest to nieuniknione. Wolna dyskusja, to wolna dyskusja.

Gangas, a co do argumentów  :
Myślę że opracowania naukowców i argumenty, do których doszli, na podstawie których stwierdzili, że nie ma innej możliwości, jak tylko istnienie stwórcy rzeczy której  to poddano badaniu,
 nie pomieściły by serwery CIA, a co dopiero serwer tego forum .
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline gangas

Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #131 dnia: 20 Marzec, 2016, 15:45 »
  Spoko wcale nie czuje się urażony. Wiem natomiast, że to właśnie wierzący doznają obrazy uczuć religijnych podczas, gdy równie dobrze można to odnieść do obrażania uczuć niereligijnych drugich, mających nieodparte wrażenie, że wiara w jakieś bóstwo wobec dzisiejszej wiedzy uwłacza intelektowi człowieka mającego za sobą średniowiecze.
 Niechętnie poddałbym się operacji neurochirurga, gdyby przed blokiem operacyjnym z jego ust padły słowa; no to wszystko w ręku boga. Oczywiście sama wiara w boga nie czyni go gorszym chirurgiem, ale zawierzenie wyłącznie jemu przed operacją już tak.
 
Jutro to dziś tyle że jutro.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #132 dnia: 20 Marzec, 2016, 15:53 »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #133 dnia: 20 Marzec, 2016, 16:06 »

Nemo, całe to forum skupia się na tym że Strażnica obrała "złą metodę do obiektu badanego”. Nie ma się co obrażać. Bo idąc tą drogą wszyscy Świadkowie Jehowy którzy przeglądają te strony mogli by się też obrazić . Podważamy tutaj wprawdzie nie wiarę w Boga, choć niektórzy próbują, ale to jaką metodę wybrało WTS aby dojść do tego Boga. Tak więc jest to nieuniknione. Wolna dyskusja, to wolna dyskusja.
Masz rację. Ale wmawianie komukolwiek tego, że źle myśli jest po prostu niegrzeczne. A niestety fakt jest taki, że niektórzy nie potrafią znieść, że ktoś nie podziela ich wierzeń. Wiele osób sparzonych pobytem w jakiejkolwiek religii stwierdza, że jednak nie ma czegoś takiego jak bóg i próby wmawiania im, że myślą źle powoduje u nich wysypkę.
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2016, 16:09 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Ateizm, czy wiara w Boga...wolna dyskusja.
« Odpowiedź #134 dnia: 20 Marzec, 2016, 16:30 »
i ja.
To czworo.

W grupie zawsze wam raźniej ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Marzec, 2016, 17:00 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission