Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc  (Przeczytany 4810 razy)

Offline Roszada

Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« dnia: 22 Luty, 2016, 10:22 »
Dotychczas myślałem, że raportowanie 15 minut z głoszenia dotyczy tylko rozliczeń dniowych, dodawania tego sobie z różnych dni, sumowania itp.
No bo co dzień 15 minut to się w miesiącu uzbiera kilka godzin.

Ale szokiem dla mnie było, że można raportować miesięcznie 15 minut!

„Pamiętaj, że gdy ktoś ma bardzo ograniczone możliwości z powodu wieku lub poważnych problemów zdrowotnych, może podawać w miesięcznym sprawozdaniu nawet 15 minut, które poświęcił na służbę” (Nasza Służba Królestwa Nr 10, 2014 s. 1).

*** km 10/02 s. 8 ***
Upewnia się, czy głosiciele ci wiedzą o postanowieniu, które pozwala raportować nawet 15 minut, jeśli nie można w ciągu miesiąca uczynić więcej. Sposobność taka otwiera się przed osobami mającymi duże ograniczenia z powodu podeszłego wieku, inwalidztwa uniemożliwiającego poruszanie się, a także przed tymi, którzy przez pewien czas niedomagają w wyniku poważnej choroby lub urazu. (O tym, kto może korzystać z tego postanowienia, decyduje zborowy komitet służby).

Wprawdzie dotyczy to starszych wiekiem i chorych ale fakt jest faktem.

Zwyczaj ten potwierdza książka Zorganizowani... 2015 s. 77

A ile zdrowi najmniej mogą raportować miesięcznie?
Pół godz.? Godzinę?


Offline dziewiatka

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty, 2016, 10:40 »
Ja raportuję zero od roku . Jedna godzina to minimum ,chyba ,że są szczególne okoliczności a starszyzna się zgodzi.Starsi w zborach nie są zachwyceni tymi minutami .Głosiciela się liczy a raz na cztery miesiące wpisuje godzinkę i średnia leci na łeb.


Offline Roszada

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty, 2016, 10:49 »
Czy te postanowienie o 15 minutach dla chorych to nowa rzecz?
Widzę, że najdalej z 2002 r. mogę znaleźć:

*** km 10/02 s. 8 ***
Nadzorca zborowego studium książki interesuje się osobami, które z jakichś powodów mogą mieć tylko niewielki udział w służbie kaznodziejskiej. Upewnia się, czy głosiciele ci wiedzą o postanowieniu, które pozwala raportować nawet 15 minut, jeśli nie można w ciągu miesiąca uczynić więcej. Sposobność taka otwiera się przed osobami mającymi duże ograniczenia z powodu podeszłego wieku, inwalidztwa uniemożliwiającego poruszanie się, a także przed tymi, którzy przez pewien czas niedomagają w wyniku poważnej choroby lub urazu. (O tym, kto może korzystać z tego postanowienia, decyduje zborowy komitet służby).

Czy sumowanie po 15 minut z różnych dni od dawna funkcjonuje?


Offline dziewiatka

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty, 2016, 10:55 »
Sumowanie minut to nic nowego .Natomiast piętnaście minut miesięcznie liczy piętnaście do dwudziestu lat.


Offline Roszada

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty, 2016, 11:08 »
Sumowanie minut to nic nowego .Natomiast piętnaście minut miesięcznie liczy piętnaście do dwudziestu lat.
Patrzyłem w książce Zorganizowani... z 1990 r. (ang. 1989) jeszcze nie ma o 15 minutach dla starszych, chorych (s. 104), ale już wersja z 2005 ma, bo skorowidz odsyła do s. 87 w sprawie 15 min.
No i wersja nowa Zorganizowani... 2015 s. 77 tez ma.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Luty, 2016, 21:10 »
komitet służby ustala komu wolno zaraportować 15minut.


Offline Roszada

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Luty, 2016, 21:18 »
Sumowanie minut to nic nowego
A mnie by ciekawiło kiedy weszło to sumowanie minut, czy raczej kwadransów.
Ale nie widzę wskazówek w skorowidzach. :(


od-nowa

  • Gość
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Luty, 2016, 21:19 »
komitet służby ustala komu wolno zaraportować 15minut.
Bezczelność, aby jeszcze ustalać komu wolno zaraportować 15 minut, znaczy się robią jakiś ogląd życia, zdrowia takiego głosiciela? a potem "władcy", komitet służby decyduje komu wolno. Kontrola, wścibstwo.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Luty, 2016, 21:25 »
tak.


Offline Żółwik

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 63
  • Polubień: 121
  • Poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli - i WYZWALA !
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Luty, 2016, 21:33 »
Sumowanie minut to nic nowego .Natomiast piętnaście minut miesięcznie liczy piętnaście do dwudziestu lat.
Na temat raportowania 15 min. był list albo pojawiło się to w "Skrzynce pytań" w NSK wiele lat temu.
Ale nie było tam nic o tym, że to Komitet służby określa komu wolo, a komu nie z tego korzystać.
To pozostawiono wyszkolonemu oczywiście na Biblii sumieniu.


Offline Roszada

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Luty, 2016, 21:42 »
Nie mieszajmy dwóch rzeczy:

15 min do raportu miesięcznego dla chorych
15 min dla każdego z różnych dni do sumowania w miesiącu


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Luty, 2016, 22:22 »
komitet służby ustala komu wolno zaraportować 15minut.
Nigdy nie raportowałem 15 min. Ale mam do teraz, dług do odpracowania. Nadzorca służby wypisywał ni 2-3 godziny a conto, jak miałem zero i kazał w przyszłym miesiącu odpracować. Pewnie z cała doba się uzbierała.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Luty, 2016, 22:23 »
Nie mieszajmy dwóch rzeczy:

15 min do raportu miesięcznego dla chorych
15 min dla każdego z różnych dni do sumowania w miesiącu

WTS jak może broni się przed uznaniem kogoś nieczynnym.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Luty, 2016, 22:29 »
A ci przy stojaku, jak raportują?
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline ExSJMario

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Luty, 2016, 00:14 »
Nigdy nie raportowałem 15 min. Ale mam do teraz, dług do odpracowania. Nadzorca służby wypisywał ni 2-3 godziny a conto, jak miałem zero i kazał w przyszłym miesiącu odpracować. Pewnie z cała doba się uzbierała.
Wielokrotnie byłem świadkiem jak nadzorca służby w zborze wpisywał tym co nie zdali na czas owocu po 2 lub 3 godziny. Pytałem raz dlaczego tak robi to powiedział że jak przyjedzie obwodowy to nie będzie musiał się tłumaczyć za nikogo. ;P
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain