Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc  (Przeczytany 4808 razy)

Offline M

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Luty, 2016, 08:29 »
Nie mieszajmy dwóch rzeczy:

15 min do raportu miesięcznego dla chorych
15 min dla każdego z różnych dni do sumowania w miesiącu

Jeśli chodzi o sumowanie minut z różnych dni to tu jest pełna dowolność, bo głosiciel nie raportuje poszczególnych dni tylko sumę z całego miesiąca. Więc w swoim osobistym notesiku może sobie zapisywać nawet 5-minutowe rozmowy w poczekalni u lekarza.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Luty, 2016, 08:45 »
A co w sytuacji, gdy starsi widzą, że dany głosiciel nie chodzi na zbiórki, nie umawia się do służby, nie stoi na stojaku, itp. a systematycznie w raportach miesięcznych pisze np. 2 albo 3 godz,?
Czy jest to sprawdzane? Czy ewentualnie przeprowadza się z tą osobą jakąś rozmowę wyjaśniająca? Czy musi się szczegółowo tłumaczyć gdzie i z kim głosił?
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Luty, 2016, 08:54 »
A co w sytuacji, gdy starsi widzą, że dany głosiciel nie chodzi na zbiórki, nie umawia się do służby, nie stoi na stojaku, itp. a systematycznie w raportach miesięcznych pisze np. 2 albo 3 godz,?
Czy jest to sprawdzane? Czy ewentualnie przeprowadza się z tą osobą jakąś rozmowę wyjaśniająca? Czy musi się szczegółowo tłumaczyć gdzie i z kim głosił?

nie. Sam takich znam. Nic się nie dzieje od lat.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Luty, 2016, 08:56 »
Czyli ta cała statystyka, liczenie i raportowanie godzin, chwalenie się tym w rocznikach...to tak naprawdę o kant d**y potłuc  :-\
Ma to tyle wspólnego z rzeczywistością jak "prawda" WTS-u z prawdą  >:(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Luty, 2016, 09:00 »
Czyli ta cała statystyka, liczenie i raportowanie godzin, chwalenie się tym w rocznikach...to tak naprawdę o kant d**y potłuc  :-\
Ma to tyle wspólnego z rzeczywistością jak "prawda" WTS-u z prawdą  >:(

Tak. Gdyby w tym momencie zniesiono zakaz kontaktów z tymi, którzy sami odeszli, nagle na świecie zostałaby połowa SJ. Albo mniej.


Offline Roszada

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Luty, 2016, 09:20 »
Jeśli chodzi o sumowanie minut z różnych dni to tu jest pełna dowolność, bo głosiciel nie raportuje poszczególnych dni tylko sumę z całego miesiąca. Więc w swoim osobistym notesiku może sobie zapisywać nawet 5-minutowe rozmowy w poczekalni u lekarza.
Aaa więc nie tylko 15 min, ale i 5 min, z czego jakiś czas zajmuje przywitanie, przedstawienie się, pożegnanie się, umówienie się na następny raz.
To już wiem czemu Jezus mówił, nie pozdrawiajcie nikogo po drodze... ;)


Offline Żółwik

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 63
  • Polubień: 121
  • Poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli - i WYZWALA !
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Luty, 2016, 13:53 »
Gdyby raportowanie i głoszenie sprowadzić do całkowitej dobrowolności to pozostałoby pewnie 25 % tego co obecnie i to z tendencją spadkową!  ;)


Offline Dietrich

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Luty, 2016, 14:19 »

Dlatego ciągle rozszerzany jest katalog powodów, dla których można zostać wydalonym ze zboru - na przykład pod definicję 'rozpasania' można podciągnąć dziś praktycznie wszystko. Ponadto nigdy wcześniej nie pałano taką wrogością do osób, które ośmieliły się wyrazić głośniej nawet nie swoje własne zdanie, lecz choćby wątpliwości.  Lojalność wobec organizacji zrównano do lojalności wobec Boga, co podkreślane jest bezustannie i nadaje tej organizacji charakter wybitnie sekciarski. Nie ma to nic wspólnego z naukami Chrystusa. Raczej z inkwizycją.  Nawet w tak klarownych sprawach jak afery pedofilskie nie wolno zadawać pytań. 
Ale takie dokręcanie śruby musi się wreszcie skończyć zerwaniem połączenia. Nie ma innej opcji.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2016, 14:23 wysłana przez Dietrich »


Offline Roszada

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Luty, 2016, 14:28 »
Co do rozpasania. ;)
Moja mama mówiła do mnie że "rozpasłeś się jak bezpański bicz" ;D


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Luty, 2016, 14:35 »
Albo dziadowski bicz :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Luty, 2016, 16:15 »
Albo dziadowski bicz :)
A może i był dziadowski, ale mama już 10 lat u św. Piotra, to i pamięć szwankuje. ;)


Offline dziewiatka

Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Luty, 2016, 16:36 »
Głoszenie wielu osobom sprawiało i sprawia radość,ja takim byłem.Kto szedł ze mną do służby był zadowolony.Zawsze miałem sposób by porozmawiać i co ciekawe zostawiałem furtkę do rozmowy.Tylko trzeba było spełniać pewne wymogi ;wiara ,wiedza,zrozumienie ludzi i uprzejmość.Pamiętam jak dawno temu rozpoczynaliśmy liczenie czasu od pierwszej rozmowy do ostatnich drzwi .Dzisiaj liczy się czas poświęcony na służbę ,czyli można zacząć liczyć od golenia a kończyć na powrocie do domu.Ciekawostką jest to ,że nikt nie może kwestionować zaangażowania innego głosiciela nawet starszy.Dzisiejsze głoszenie to udział w kampaniach ,to taka bezrozumna kolportacja.To ,że w Polsce jest tak niska średnia to nic nowego zawsze tak było ,zawsze byliśmy w ogonie.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Raportowanie 15 minut za cały miesiąc
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Luty, 2016, 20:55 »
Nie wiem dlaczego śj są tak skrupulatnie rozliczani skoro raportowanie godzin jest dobrowolne.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty, 2016, 20:58 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),