Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa  (Przeczytany 25151 razy)

Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Lipiec, 2016, 19:13 »
Jezus Imperatorem?

„Jego zamiarem jest, aby Jezus Chrystus miał z sobą spółuczestników w liczbie stu czterdziestu i czterech tysięcy, którzy będą stanowić część Jego imperjum [ang. his empire, s. 188]. W budowaniu tego imperjum Bóg nie śpieszył się, lecz postępował stale majestatycznie według swego upodobania” (Wyzwolenie 1926 s. 190).
Patrz też s. 192, 196, 239.


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Lipiec, 2016, 19:50 »
Jehowa Imperator

A jednak jest Jehowa Imperator, ale w polskiej Strażnicy oddali jako Władca :-\:

"the great Emperor of the universe, Jehovah God." (ang. Strażnica 01.10 1934 s. 292)

"z wielkim Władcą wszechświata, z Jehową Bogiem" (Strażnica 01.12 1934 s. 356)


Offline Agalloch

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Lipiec, 2016, 20:18 »
Emperor ?!?!?

Znamy, znamy: https://www.youtube.com/watch?v=e0_55XI3vGs

 ;D ;D ;D


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Lipiec, 2016, 10:37 »
Jehowa Imperator

A jednak jest Jehowa Imperator, ale w polskiej Strażnicy oddali jako Władca :-\:

"the great Emperor of the universe, Jehovah God." (ang. Strażnica 01.10 1934 s. 292)

"z wielkim Władcą wszechświata, z Jehową Bogiem" (Strażnica 01.12 1934 s. 356)
I proszę, Jezus też Imperator:

It was at the time of this overturning that "the times of the Gentiles", as Jesus called them, began, and that God said in substance that the Gentiles should continue to rule without his interruption "until he come whose right it is" and then God would give over the government of the entire earth to him. In other words, God would then install him as Emperor or King of kings. (ang. Strażnica 01.05 1928 s. 138)


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Sierpień, 2016, 20:10 »
Wiedziałem już, ze Jezus jest Urzędnikiem Wykonawczym czy Egzekucyjnym ale nie wiedziałem, że jest też:

„Chrystus Jezus działał niewidzialnie jako wielki Urzędnik Łącznikowy Jehowy, aby utrzymać organizację w jedności ducha, zamysłu, wysiłków i działalności” (Strażnica, wyd. polonijne, maj 1951 s. 78 [ang. 15.07 1950 s. 219]).

Zdaje się, że mamy z NATO oficerów łącznikowych. :)


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Sierpień, 2016, 11:15 »
Kanał

„Pomyślmy, jakież to cudowne udogodnienie, że nie potrzeba składać naprzód żadnych zgłoszeń, ale o każdej porze i w każdym miejscu można się zwrócić do Boga z krótką prośbą lub słowem dziękczynnym, korzystając z pośrednictwa kanału, jakim jest Chrystus Jezus!” (Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 9 s. 8).


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Listopad, 2016, 10:39 »
Określenie Jehowy

Bezpartyjny Bóg

„Wobec tego, że Bóg zawsze jest sprawiedliwy względem swych stworzeń, przeto nikogo nie może krzywdzić, ani nikogo wyróżniać. Zawsze jest bezpartyjnym. – Jakóba 3:17” (Złoty Wiek 01.01 1932 s. 7).

Nie wiem co to dla nich oznaczało w roku 1932 r., ale dziś to śmiesznie wygląda.
U Sienkiewicza Kmicic miał "partyję ludzi".
Może im chodziło o bezstronność Boga?

Edit.
Kolega mi napisał:

To jest złe tłumaczenie. "God is not partial" znaczy, że Bóg nie jest stronniczy.
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad, 2016, 11:21 wysłana przez Roszada »


Offline nowa

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Listopad, 2016, 10:56 »
Kanał

„Pomyślmy, jakież to cudowne udogodnienie, że nie potrzeba składać naprzód żadnych zgłoszeń, ale o każdej porze i w każdym miejscu można się zwrócić do Boga z krótką prośbą lub słowem dziękczynnym, korzystając z pośrednictwa kanału, jakim jest Chrystus Jezus!” (Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 9 s. 8).
Tym samym przyznają, że można, a nawet trzeba zwracać się do Pana Jezusa, a więc modlić się do Niego.


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Listopad, 2016, 11:47 »
Tym samym przyznają, że można, a nawet trzeba zwracać się do Pana Jezusa, a więc modlić się do Niego.
Eee oni inaczej to rozumieją niż Ty:

Pośrednik (...) Jezus Chrystus (...) tylko dla pomazańców” (Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 2001-2010, 2011 s. 399).

„(...) jeden także pośrednik między Bogiem a ludźmi /ale nie: wszystkimi ludźmi/, człowiek Chrystus Jezus, który dał siebie na okup odpowiedni za wszystkich” (Strażnica Rok CI [1980] Nr 17 s. 14).

„Jezus usługuje w charakterze współczującego Orędownika (…) Nie oznacza to, że powinniśmy się modlić do Jezusa ani że on niejako przekazuje dalej nasze prośby” (Przebudźcie się! listopad 2010 s. 21).

On "współczuje", ale nic nie robi. Siedzi na tronie i czeka na sygnał. ;)


Offline nowa

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Grudzień, 2016, 15:38 »
Eee oni inaczej to rozumieją niż Ty:
Dobrze wiem o tym, Roszado  ;)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Grudzień, 2016, 21:17 »
Ja nie kumam jak zwracać sie do Jehowy za pośrednictwem Jezusa. Nie rozumiem "funkcji" Jezusa w tym zwracaniu.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Grudzień, 2016, 21:19 »
Ja nie kumam jak zwracać sie do Jehowy za pośrednictwem Jezusa. Nie rozumiem "funkcji" Jezusa w tym zwracaniu.
Siedzi i podsłuchuje. ;)
Nie ma mocy nic zrobić. :)
Patrzy jak Jehowa to robi. :-\


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #42 dnia: 16 Grudzień, 2016, 10:39 »
No i proszę Jezus ma nawet taki tytuł jak szatan "bóg tego świata", tylko, że z dużej litery Bóg:

„Kiedy Chrystus stanie się Bogiem tego świata i panować będzie nad wszystkiemi sprawami, czy wtedy w dalszym ciągu jeszcze organizacje polityczne wśród ludzi wybierać będą swych urzędników na różne urzędy? Z pewnością nie!” (Złoty Wiek 15.03 1933 s. 84).

To mnie zaskoczyli. :-\


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Grudzień, 2016, 11:30 »
To mnie zaskoczyli. :-\
A tu mnie ponownie zaskoczyli:

   Oto jeden z fragmentów w dwóch wersjach, o Jezusie „Bogu” i „bogu”:

„Kiedy Chrystus stanie się Bogiem tego świata i panować będzie nad wszystkiemi sprawami, czy wtedy w dalszym ciągu jeszcze organizacje polityczne wśród ludzi wybierać będą swych urzędników na różne urzędy? Z pewnością nie!” (Złoty Wiek 15.03 1933 s. 84).

„Kiedy Chrystus będzie bogiem tego świata i wykonywać będzie pełną władzę nad jego sprawami, czy tedy polityczne organizacje wśród ludzi nadal będą wybierały swoich urzędników na różne urzędy? Z pewnością nie!” (Złoty Wiek 15.11 1935 s. 6).

Widocznie Jezus zmalał przez 2 lata. :-\


Offline sajmon

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Grudzień, 2016, 12:41 »
Ciekawi mnie, czy w swoich publikacjach i jak często, odnoszą do Jezusa tytuły: jedynego Pana i Zbawiciela; Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec? Tego, w którego Imię jest zbawienie  i to Imię jest największe? Przeglądając ich stronę , to zapamiętałem, że Jezus to dla nich tylko takie Stworzenie, które jest posłuszne Bogu. W pytaniach: kim jest Jezus piszą:
Cytuj
Jezus, zanim urodził się na ziemi, w odróżnieniu od pozostałych ludzi żył w niebie jako istota duchowa (Jana 8:23). Był pierwszym stworzeniem Bożym i pomagał Jehowie Bogu przy stwarzaniu. Tylko on został powołany do istnienia bezpośrednio przez Jehowę i dlatego słusznie jest nazywany Jego „jednorodzonym” Synem (Jana 1:14). Biblia nazywa go też „Słowem”, ponieważ występował w roli Rzecznika Bożego.

https://www.jw.org/pl/publikacje/ksi%C4%85%C5%BCki/b%C3%B3g-ma-dla-nas-dobr%C4%85-nowin%C4%99/kim-jest-jezus/

ŚJ też twierdzą:

Cytuj
W Piśmie Świętym tytułem ʼAdòn i ʼAdoním 25 razy nazwano Jehowę. Dziewięciokrotnie w tekście masoreckim przed słowem ʼAdòn występuje przedimek ha, który zawęża zastosowanie tego określenia do Jehowy (Wj 23:17; 34:23; Iz 1:24; 3:1; 10:16, 33; 19:4; Mi 4:13; Mal 3:1). Wątpliwości nie ma też we wszystkich sześciu miejscach, gdzie wyraz ʼAdòn nie jest poprzedzony przedimkiem, ale odnosi się do Jehowy, ponieważ opisano Go jako Pana (Właściciela) ziemi (Joz 3:11, 13; Ps 97:5; 114:7; Za 4:14; 6:5). A w dziesięciu miejscach, w których Jehowę nazwano ʼAdoním, jednoznaczną identyfikację umożliwia bezpośredni kontekst (Pwt 10:17; Neh 8:10; 10:29; Ps 8:1, 9; 135:5; 136:3; 147:5; Iz 51:22; Oz 12:14).

Po dodaniu do wyrazu ʼadòn końcówki aj powstaje jeszcze inna forma mnoga uwydatniająca majestat — ʼAdonáj. Kiedy wyraz ten pojawia się w tekście hebrajskim bez dodatkowego przyrostka, odnosi się tylko i wyłącznie do Jehowy i wskazuje, że jest on Panem Wszechwładnym. Jak wyjaśniono w dziele The International Standard Bible Encyclopedia (1986, t. 3, s. 157), „forma ta podkreśla, że Jahwe jako ‛Pan’ ma moc i suwerenną władzę”. Ludzie, którzy Go tak tytułują, pokazują, iż posłusznie uznają ten doniosły fakt (Rdz 15:2, 8; Pwt 3:24; Joz 7:7).
( pokreslenia moje)
http://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200002771?q=jezus+jest+panem&p=par
Co sądzisz o takim uzasadnieniu? Nie znam się na grece ani na egzegezie biblijnej, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy to prawda.