Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa  (Przeczytany 25170 razy)

Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #90 dnia: 17 Czerwiec, 2017, 11:46 »
Rzecznik

„Tak więc Tomasz mógł powiedzieć do Jezusa »mój Bóg« właśnie w tym sensie – uznał, że jest on przedstawicielem i rzecznikiem prawdziwego Boga” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. I, s. 976).

Rzecznik prasowy? :)
Jezus jest szefem rządu w niebie, a zarazem swoim własnym rzecznikiem?
A może nie jest jednak szefem rządu, a tylko rzecznikiem Jehowy, który tę funkcję pełni?


doulos

  • Gość
Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #91 dnia: 24 Czerwiec, 2017, 21:12 »
No właśnie bo między Robotnikiem a Dyrektorem jest jakaś dla mnie różnica. :)
Ciekawe czy napisaliby "głową robotnika jest dyrektor" i jakby to zinterpretowali :)


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #92 dnia: 23 Grudzień, 2017, 19:36 »
Anioł

„A zatem Słowo, Syn Boży, mógł być także aniołem, który prowadził Izraelitów przez pustkowie i którego głosu mieli pilnie słuchać, gdyż ‛było w nim imię Jehowy’ (Wj 23:20-23; por. Joz 5:13-15)” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 1, s. 974).


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #93 dnia: 19 Marzec, 2018, 20:27 »
Kanał

„Pomyślmy, jakież to cudowne udogodnienie, że nie potrzeba składać naprzód żadnych zgłoszeń, ale o każdej porze i w każdym miejscu można się zwrócić do Boga z krótką prośbą lub słowem dziękczynnym, korzystając z pośrednictwa kanału, jakim jest Chrystus Jezus!” (Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 9 s. 8).
Ciągle myślę, że już wszystkie tytuły Towarzystwa dla Jezusa mam, a tu proszę:

Interpretator, Współinterpretator tej organizacji

„Bóg uczynił Jezusa Chrystusa Głową swej widzialnej organizacji i swym współinterpretatorem tej organizacji, »wymownym [interpretatorem], jednym z tysiąca« (Ijoba 33:23)” (Strażnica polonijna maj 1951 s. 73 [ang. 15.07 1950 s. 214]).

Dziwny tytuł, sam bym nie wymyślił takiego. :)

Dla mnie Interpretatorem jest CK. ;D


Offline Sebastian

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #94 dnia: 19 Marzec, 2018, 21:09 »
wielki interpretator ;) dobre...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #95 dnia: 19 Marzec, 2018, 21:14 »
wielki interpretator ;) dobre...
Dla mnie Wielkim Interpretatorem był F. Franz.
Ray Franz mówił, że nikt nie potrafi jak on zinterpretować Apokalipsy i nikt z CK bez ściągi tego nie zrobi, prócz jego stryja. :)


Offline Roszada

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #96 dnia: 27 Sierpień, 2018, 19:57 »
Kierownik

„Pan jest kierownikiem swych spraw” (Strażnica 01.02 1919 s. 48).

„Chrystus Jezus w swej drugiej paruzji jest teraz niewidzialnie obecny i działa jako Główny Kierownik nad swym zgromadzeniem. (...) W charakterze Kierownika czyli Regenta z wyższym autorytetem Jezus podczas swej drugiej paruzji przydziela klasie swych pomazanych niewolników odpowiedzialniejszą służbę...” (Strażnica Nr 8, 1951 s. 13, art. „Podległość władzom wyższym” [ang. 15.11 1950 s. 448]).

kierownik, Główny Kierownik, ale i Kierownik i Dowódca zarazem: :)

„On jest Chrystus, Kierownik i Dowódca, przeto wszelkie stworzenie, które żyje, musi go uznawać” (Strażnica 15.10 1935 s. 315 [ang. 15.08 1935 s. 250]).

Narzędzie wielorakie...

Narzędziem Jehowy jest wyniesiony do chwały Jezus Chrystus...” (Strażnica Rok XCIX [1978] Nr 1 s. 9; por. Strażnica Nr 16, 2000 s. 18).

Najgłówniejszym narzędziem Jehowy Boga do wywarcia Jego gniewu na niegodziwcach jest Jezus Chrystus...” (Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 7 s. 17).

„(...) zanim Słowo przyszedł na ziemię jako Jezus, Bóg wielokrotnie posługiwał się nim jako anielskim narzędziem mówczym...” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 2, s. 760).

Współkról, Współpasterz, Współsędzia, współwładca

   Towarzystwo Strażnica wymyśla ciągle nowe tytuły dla Jezusa (Współkról, Współpasterz), które w pewien sposób zrównują Go pod względem majestatu z Ojcem:

„W obecnym dniu sądu nad narodami Syn Dawida, Współpasterz i Współkról Jehowy, Chrystus Jezus, w dalszym ciągu oddziela ludzi...” (Strażnica Nr 1, 1993 s. 19).

„Jezus, jako współwładca Wszechwładnego Pana Jehowy” (Strażnica Nr 1, 1993 s. 9).

   „Współkról i Współsędzia” (Wspaniały finał Objawienia bliski! 1993 s. 259).

W roku 2006 nakazano zmienić w tej książce słowa „Współkról i Współsędzia” na „Król i Sędzia” (patrz Nasza Służba Królestwa Nr 9, 2006 s. 6).

   Widzimy z powyższego, że Towarzystwo Strażnica wprowadze pewne dziwne tytuły dla Jezusa, a później się z nich wycofuje.
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień, 2019, 17:58 wysłana przez Roszada »


Offline Sebastian

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #97 dnia: 03 Wrzesień, 2019, 23:07 »
skoro jest już "narzędziem", to może przydałoby się nieco tytułów szczegółowych :)

czekamy na nazwanie Jezusa np. "Jezus kluczem francuskim w ręku Boga Jehowy" :)
albo "Jezus suwmiarką Boga Jehowy" :)


Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #98 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 21:35 »
Jezus Carem i autokratą
   
„Pismo Święte proponuje, aby nowy zmysł, który osiągnął kontrolę, obrał sobie przewodniczącego, głowę, i że ta głowa lub przewodniczący naszego każdego talentu ma kierować wszystkimi naszymi interesami, wszystkimi naszymi wysiłkami, powinien być Chrystus Jezus nasz Pan. Talenty te proponują, abyśmy oddali pełną władzę i moc w ręce Pańskie, aby Jego wola i słowo było naszą wolą, naszym prawem. A jak to bezpiecznym jest dla nas dopuścić takiego Cara, takiego autokratę, by kontrolował nami, stąd nauczymy się jak poznać Go jako wyobrażenie sprawiedliwości, mądrości i miłości. Bezpiecznie możemy powierzyć nasze sprawy w Jego ręce” (ang. Strażnica 15.07 1898 s. 2337 [reprint] – (...) the Scriptures propose that the new mind, having obtained the control, shall elect a Speaker, a head, – and that that head or Speaker for our every talent, directing all our interests and all our efforts, shall be Christ Jesus our Lord. They propose that we shall place full authority and power in the hands of the Lord, so that his word and will shall be our will, our law. And how safe it is for us to admit such a Czar, such an autocrat, to control us, since we have learned to know him as the very embodiment of justice, wisdom, and love. Safely we can trust our affairs in his hands).
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline lma

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 21:47 »
No odjechało się WTS-owi od Biblii, że aż przykro. Zredukowali naszego Pana do jakiegoś lokalnego kacyka, bossa.

Ciekawe, jakby ktoś na zebraniu się odezwał słowami żywcem wyjętymi w Biblii, że np. żyje dla Pana, który za niego/nią umarł, albo że Chrystusowi się należy chwała... by się porobiło.

Tu ewidentnie WTS błądzi.


Offline Gremczak

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #100 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 22:24 »
To ja dorzucę jeszcze dwa tytuły.
Narwaniec i Przeklinacz.
Oba mają poparcie biblijne.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Wrzesień, 2019, 07:47 »
To ja dorzucę jeszcze dwa tytuły.
Narwaniec i Przeklinacz.
Oba mają poparcie biblijne.
... ale Towarzystwo chyba nigdy nie użyło tych tytułów w odniesieniu do Jezusa  ;) być może dlatego, że mają poparcie biblijne  ;) ;D >:D


Offline Gremczak

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Wrzesień, 2019, 08:18 »
Bo oni używają tylko tych tytułów ,które im pasują.


Offline Storczyk

Odp: Tytuły Jezusa wg Towarzystwa
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Wrzesień, 2019, 12:18 »
Tyle przeróżnych form i tytułów używali w publikacjach, ciekawe czy napisali, ze tak jak Jehowa, Jezus nazwał siebie JA JESTEM. Co prawda to nie tytuł, tylko stwierdzenie,  przez tyle lat chodzenia nie kojarzę. Bo to by zachowało tym wyznaniem w posadach.
« Ostatnia zmiana: 28 Wrzesień, 2019, 12:45 wysłana przez Storczyk »