Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Trafiony jak kulą w płot  (Przeczytany 8737 razy)

Offline Roszada

Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Luty, 2016, 20:53 »
Wystarczy poinformować że stanowczo nie życzymy sobie ich odwiedzin, wraz z żądaniem żeby zostało to odnotowane (dla wtajemniczonych - w karcie terenu)
Dzisiaj jak idą szarańczą na całe osiedle to każdy wpada gdzie popadnie, więc notatki nie spełniają roli. :)


Offline Żółwik

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 63
  • Polubień: 121
  • Poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli - i WYZWALA !
Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Luty, 2016, 20:57 »
Cytuj
Wystarczy poinformować że stanowczo nie życzymy sobie ich odwiedzin, wraz z żądaniem żeby zostało to odnotowane (dla wtajemniczonych - w karcie terenu)

Tak właśnie jest. Problem jest, gdy sługa terenów to bałaganiarz (a to nie rzadkość) i adnotacji nie zrobi albo informacji nie przekaże. Wtedy gromy mogą polecieć  ;).
Ponadto i tak za jakiś czas ktoś przywędruje pod te drzwi by sprawdzić czy coś się nie zmieniło (nowy lokator, jakaś trauma co skłoni do rozmowy itp).


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Luty, 2016, 21:16 »
Ponadto i tak za jakiś czas ktoś przywędruje pod te drzwi by sprawdzić czy coś się nie zmieniło (nowy lokator, jakaś trauma co skłoni do rozmowy itp).

Na wieś się przeprowadziłem, nową chałpe zobaczyli to w czwórke mnie odwiedzili.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Żółwik

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 63
  • Polubień: 121
  • Poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli - i WYZWALA !
Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Luty, 2016, 21:19 »
Cytuj
Na wieś się przeprowadziłem, nową chałpe zobaczyli to w czwórke mnie odwiedzili.

We czwórkę i co też rady nie dali ?  ;D


Offline gerontas

Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Luty, 2016, 21:37 »
Wystarczy poinformować że stanowczo nie życzymy sobie ich odwiedzin, wraz z żądaniem żeby zostało to odnotowane (dla wtajemniczonych - w karcie terenu)

BINGO!

Nie jest to cudowny sposób na ich natrętne wizyty ale w jakiś sposób może zadziałać.
Gdyby w ten sposób wielu ludzi reagowało, to pomoże to tym, którzy nie lubią głosić, a jednocześnie ograniczy zasięg wrogiej propagandy.

Dzisiaj jak idą szarańczą na całe osiedle to każdy wpada gdzie popadnie, więc notatki nie spełniają roli. :)

U mnie starają się unikać miejsc gdzie ktoś sobie nie życzy wizyt ŚJ.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Luty, 2016, 22:02 »
We czwórkę i co też rady nie dali ?  ;D
Był jeden pan w średnim wieku, pani w wieku powiedzmy matronalnym i dwóch młokosów. Nie chodziło o to, żeby dać rade. Za dużo im książek starych nawyciągałem i tych młokosów zacząłem uswiadamiać. Pisma Świętego i walki na wersety naprawde wtedy nie potrzeba. ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2016, 22:06 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Luty, 2016, 06:29 »
Podobno bardzo dobrze działa również prośba o wytłumaczenie któregoś z nowych świateł, np. zazębiające się pokolenie, kto zmartwychwstanie, itp., następnie zadanie pytania o tzw. halsowanie - niech wytłumaczy zmianę - i na koniec pokazanie z ich własnych publikacji sprzeczności i zwrotów "zrozumienia" o 180O  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Luty, 2016, 09:16 »
następnie zadanie pytania o tzw. halsowanie

Z tym "halsowaniem" pamiętam ten artykuł.
No to już pojechali równo :)
Odnoszę wrażenie, że takie prowadzenie
 bardziej przypomina  UFO niż dostojny
Rydwan z księgi Ezechiela...

"Halsowanie" za Bogiem prawdy, dobre :)

"Albowiem usilna zachęta, której udzielamy,
NIE WYNIKA Z BŁĘDU CZY Z NIECZYSTOŚCI,
ani nie ma w niej podstępu" 1Tesaloniczan 2:3
PRZEKŁAD NOWEGO ŚWIATA (wyłuszczenie moje)


Offline Iza

Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Luty, 2016, 12:58 »
Jest pewien sposób na Świadków Jehowy, jeśli ktoś nie może poradzić sobie z ich natrętnością.
Czy wiecie jaki to sposób?
Nalepka z przekreślonym logiem JW.ORG, tylko,skąd taka wytrzasnąć? Bo ustne informowanie nie zawsże zdaje egzamin, u nas był z tym wieczny problem, bo bałagan w notatkach ...
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline ExSJMario

Odp: Trafiony jak kulą w płot
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Luty, 2016, 19:07 »
Nalepka z przekreślonym logiem JW.ORG, tylko,skąd taka wytrzasnąć? Bo ustne informowanie nie zawsże zdaje egzamin, u nas był z tym wieczny problem, bo bałagan w notatkach ...
Można zamówić sobie przez internet:)
http://exjw.cupsell.pl/
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain