Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: moja historia  (Przeczytany 50641 razy)

Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 990
  • Polubień: 8481
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: moja historia
« Odpowiedź #90 dnia: 12 Listopad, 2018, 22:57 »
Dorkas- w przedstawionym materiale, świetnie rozłożyłaś ich na łopatki, mogę napisać zaliczasz się do ŻELAZNYCH KOBIET majce silne oddziaływanie wobec innych


Offline Trinity

Odp: moja historia
« Odpowiedź #91 dnia: 12 Listopad, 2018, 22:58 »
Masakra to co się dzieje, ale mam świadomość ze mnie i moja żonę czeka to samo w najbliższym czasie.
tylko kup se długopis z dyktafonem
myślę że na nich najlepsze nagrywanie
odstępczuchy z wszystkich miast
nagrywajcie, nagrywajcie  NAGRYWAJCIE


Offline Agnesja

Odp: moja historia
« Odpowiedź #92 dnia: 13 Listopad, 2018, 01:11 »
Witaj Dorkas, wspaniale sobie z nimi poradziłaś trzech na jedną.
 Nie zostawiłaś na nich suchej nitki.

Po owocach ich poznacie...

Oczywiście oni te słowa widzą przez pryzmat tej organizacji i interpretują Biblię tak jak im wygodnie, aby dopasować do swoich doktryn.
Ktoś kto się z nimi nie zgadza czyli "świętym ciałem kierowniczym " musi zrobić wypad na tym polega u nich jednomyślność co jest bardzo chwalebne.
 Jak grają tak trzeba tańczyć. Nawet gdyby znalazł się tam sam Pan Jezus i  zdecydowanie by się z nimi (CK) nie zgadzał to też by  z miejsca został wykluczony. To pokazuje nam jacy oni są biedni, ponieważ zgadzają się niestety albo stety być ich marionetkami, a myślą że robią to w imię Jehowy, który sobie tego życzy albo wręcz żąda .
Ten cały komitet został ustanowiony, by Ci co przejrzeli na oczy od separować jak najdalej i najlepiej pod groźbą wykluczenia. Oni strasznie się boją tych, którzy widzą absurd w ich naukach i są świadomi tego .
Zauważyłaś, gdy usłyszeli o tym, że nie zgadzasz się z CK zaczęli zwijać manele i koniec dyskusji.
Nie ważne, że cytujesz im Biblię nie zgadza się z wykładnią CK i tekst "strasznego" ,że masz już swoją religię  w min.33:32
Dla mnie teraz to się wydaje absurdalne, ponieważ wychodzi na to, że ich zdaniem nie można czytać Słowa Bożego indywidualnie i wyciągać własnych wniosków, bo ich Jehowa by się dosłownie wściekł.
A co z Duchem Świętym zapomnieli sieroty, że to On udziela zrozumienia tym co pragną poznać Boga za pomocą jego Słowa.
Najgorsze w tym wszystkim to, to że są w 100% przekonani iż tylko będąc w tejże organizacji wszyscy mają zapewnione zbawienie.

Bardzo fajnie jednemu dowaliłaś tekstem tak dającym do myślenia w 31:33 minucie cyt.
 ... Krystianie masz małe dzieci, to wszystko jest przed tobą, nie wiesz czy twoje dzieci zechcą być w świętej organizacji?
Czy któregoś dnia będziesz musiał od nich odwrócić oczy, bo porzuciłeś lud boży?
l powiedzieć nie chcę cię znać! ... ale w życiu się różnie układa.
Już nie będę nawet komentować jak cię potraktowali , bo to nie ma słów na to. A ich miłość do bliźniego to tylko pokazuwa, aby inni myśleli inaczej, ale przychodzi co do czego to wówczas widać ich prawdziwe oblicze czyli co? Faryzejskie.

Dorkas zadałaś im pytanie; Gdzie w Biblii jest napisane o komitecie sądowniczym?
Oczywiście że jest, to nic innego jak Sanhedryn.
Mają swój Sanhedryn czyli pod inną nazwą Komitet Sądowniczy i sami sądzą, kto ma zostać w ich grajdołku a kto nie.
a te wersety  mówią same za siebie;

Sanhedryn skazał Pana Jezusa na śmierć (Mt 26,26; Mk 14,64).
Przesłuchiwał też i wydawał wyroki skazujące na Apostołów (Dz 4,1-21; 5,17-40).
Stawali przed nim św. Szczepan (Dz 6,8-60) i św. Paweł (Dz 22,30-23,10), któremu Sanhedryn dał listy upoważniające do aresztowania chrześcijan w Damaszku (Dz 9,2; 22,5; 26,12).
ŚJ powinni mieć powód do dumy a szczególnie bracia starsi , którym się wydaje, że robią to dla prawdziwego Boga, a tak naprawdę zadowalają tym szatana, a w ich przekładzie a pro po  jest pisany np. diabeł, kusiciel z dużej litery, przypadek?

można sprawdzić Mat.4:1-4 z ich jw.org biblii
4 Potem duch* zaprowadził Jezusa na pustkowie. Tam kusił go+ Diabeł+. 2  Gdy Jezus przepościł 40 dni i 40 nocy, poczuł głód. 3  Wtedy przyszedł Kusiciel+ i odezwał się do niego: „Jeżeli jesteś synem Bożym*, powiedz tym kamieniom, żeby zamieniły się w chleby”. 4  On jednak odparł: „Jest napisane: ‚Człowiek ma żyć nie samym chlebem, ale każdym słowem wychodzącym z ust Jehowy*’”+.

ale "synem" już z małej litery - przypadek?(podkreślenie moje)

Jeszcze raz wielkie dzięki Dorkas za umożliwienie wysłuchania nam jak to wygląda za kurtyną ich przejaw miłości.
 
 






Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline uncja

Odp: moja historia
« Odpowiedź #93 dnia: 13 Listopad, 2018, 02:27 »
Ok 10:50 sek:

Ja piernicze, co za SS-mani :o. Ty nie masz prawa do wyrażania swoich opinii u nich, masz prawo jedynie okazać skruchę. A oni mają prawo jej nie przyjąć i wykluczyć Cię niezależnie od tego co zrobisz.
.
Bingo.

To co godne podziwu, to fakt ze uzyskawszy pewne zrozumienie postanowień biblijnych postąpiłaś zgodnie z tym zrozumieniem spotykając się z Gienią uznawszy ją za osobę wartą takich spotkań. Uczciwość, która wiele kosztuje.
Konsekwencja jest niestety przykra cały ten KS i nerwowa sytuacja. Tu na forum mamy korzyść bo możemy posłuchać nagrania, natomiast generalnie złe się stało i dla Ciebie i dla pozostałych trzech aktorów.
Z tego co pamiętam z całokształtu informacji o Tobie to od lat masz wątpliwości i stany depresyjne a teraz jesteś w bardzo trudnym momencie bo przebudowujesz całokształt światopoglądu. Tobie ten komitet do niczego niepotrzebny bo nie uznajesz władzy Organizacji  a pozostali uczestnicy niestety nie mogli  jeszcze lub w ogóle nie będą nigdy w stanie pojąć, tego co chciałaś im przekazać i zarzucić jednocześnie, nawet wtedy gdy Organizacja rozsypie się w drzazgi.
A rozsypie się - nie mam co do tego wątpliwości. Technologia, Internet, który nie zapomina, nagrania takie jak to, dostęp do faktów to spowodują.


Offline Alicja_W

Odp: moja historia
« Odpowiedź #94 dnia: 13 Listopad, 2018, 09:12 »
Dorkas, słuchałam ze zdumieniem i miałam mdłości z nerwów, prawie jakbym ja sama tam była. To jakiś koszmar był. Pokazuje i udowadnia ponad wszelką wątpliwość, że to SEKTA. Twoje opanowanie godne podziwu, rzeczowa i odważna argumentacja, brawo, że się nie dałaś obedrzeć z godności!
Podziwiam, ze masz siłę na odwoławczy, ja nie dałabym rady. Chyba pokazałabym dwa środkowe palce, a nawet cztery razem z Gienią, i kazała im jednym soczystym słowem "oddalić się pospiesznie".


Offline Kate Walker

Odp: moja historia
« Odpowiedź #95 dnia: 13 Listopad, 2018, 11:05 »
Dorkas byłaś lepiej przygotowana do tej rozmowy niż Ci starsi . Straszne , trzech facetów a Ty sama . To okropne że za rozmowę z osobą wykluczoną wylatuje się z orga a inne przewinienia się kryje .Wielki szacunek za opanowanie i rzeczową argumentacje to Ty prowadziłaś tą rozmowę  :)Boli ich to że  kobieta chce się bronić , nazywają to zuchwalstwem -masakra .Mój mąż był pod wrażeniem Twojej rozmowy. pozdrawiam :)


Offline Martin

Odp: moja historia
« Odpowiedź #96 dnia: 13 Listopad, 2018, 11:17 »
Masakra, chyba najbardziej chamski komitet, jakiego słuchałem. Nawet nie próbowali udawać
pomocnych.
Dorkas, gratuluję siły i odwagi! Już nie podlegasz pod władzę tych buraków. :)
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Salome

Odp: moja historia
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Listopad, 2018, 12:52 »
Dorkas, rozwaliłaś system. Sposób mówienia tego starszego, który prowadził komitet przyprawia o mdłości.
W głowie się nie mieści, gdzie my tkwiliśmy tyle lat. Organizacja miłości.....

Nagranie uważam za świetny materiał do przebudzania ludzi.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Proctor

Odp: moja historia
« Odpowiedź #98 dnia: 13 Listopad, 2018, 13:21 »
Masakra, chyba najbardziej chamski komitet, jakiego słuchałem. Nawet nie próbowali udawać
pomocnych.
Dorkas, gratuluję siły i odwagi! Już nie podlegasz pod władzę tych buraków. :)
Wiem że za wcześnie o tym pisać, ale prawdziwie chamski i podły komitet  jaku słyszałem w życiu  to odwoławczy Dorkas. Tak szczerze przybił mnie totalnie! Faryzeusze to jedno z najdelikatniejszych określeń dla niektórych z tego komitetu.


puma

  • Gość
Odp: moja historia
« Odpowiedź #99 dnia: 13 Listopad, 2018, 13:30 »
Nie odsłucham za cholerę pora odpuścić


Offline vincent

Odp: moja historia
« Odpowiedź #100 dnia: 13 Listopad, 2018, 13:37 »
Wiem że za wcześnie o tym pisać, ale prawdziwie chamski i podły komitet  jaku słyszałem w życiu  to odwoławczy Dorkas. Tak szczerze przybił mnie totalnie! Faryzeusze to jedno z najdelikatniejszych określeń dla niektórych z tego komitetu.
Potrafisz wzbudzić nastrój oczekiwania 😁 Zwiastun jak ta lala. Czekam z niecierpliwością


Offline Safari

Odp: moja historia
« Odpowiedź #101 dnia: 13 Listopad, 2018, 14:31 »
Ja tez przeslucham. Dopiero teraz zobaczylam ten watek. Czy bedzie to dostepne dluzej?

P.S. Dorkas!! Gratulacje!!!!!!
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 880
  • Polubień: 2976
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: moja historia
« Odpowiedź #102 dnia: 13 Listopad, 2018, 14:35 »
Jestem , bardzo, bardzo  dziękuję za Wasze słowa, kiedy odsłuchałam komitetu widziałam tyko co mogłabym powiedzieć lepiej a Wy wszyscy zobaczyliście to co chciałam uzyskać .
Moim celem nie była walka o doktryny , że przeinaczają biblię , ale pokazać bezduszność systemu , ślepotę duchową tych ludzi . Nie spodziewałam się też sprawiedliwości , ale tak jak powiedziałam chciałam poczuć
tę atmosferę , zobaczyć jaką szansę mają ci co poddają się takiemu sądowi .

Z tego co pamiętam z całokształtu informacji o Tobie to od lat masz wątpliwości i stany depresyjne a teraz jesteś w bardzo trudnym momencie bo przebudowujesz całokształt światopoglądu. Tobie ten komitet do niczego niepotrzebny bo nie uznajesz władzy Organizacji  a pozostali uczestnicy niestety nie mogli  jeszcze lub w ogóle nie będą nigdy w stanie pojąć, tego co chciałaś im przekazać i zarzucić jednocześnie,

Droga Uncjo , to nie prawda , że mnie ten komitet nie był potrzebny , nie wierze też , że nie zrobił wrażenia na  sądzących , wszystko co dzieje się w naszym życiu ma znaczenie , w taki czy inny sposób zostawia ślad w naszych umysłach i sercach . Czasami to lekceważymy , nie dostrzegamy ale ślad zostaje i nas kształtuje .
To była MOJA decyzja , to ja pomimo głosów przeciw , tak postąpiłam .
Mój światopogląd rzeczywiście ulega przebudowie ale jest to korzystna przebudowa,
uczę się swojej wartości , uczę się wybaczać ludziom , wyciągać to co dobre nawet wtedy gdy coś w danej chwili jest przykre. To prawda , że czasami  mam depresję ale i to jest do opanowania kiedy zaczynamy słuchać siebie ,kiedyś nawet próbowałam rozmawiać z psychologiem ale jestem nie do ogarnięcia :)
Każdy człowiek pojawia się w naszym życiu po coś , jeżeli to pojmiemy , jeżeli przestaniemy stawiać żądania , pozwolimy innym na odrębność sami będziemy lepsi .
 Chciałabym odnieść się do wszystkich odpowiedzi ale sami widzicie , że jak to robię to mnie ponosi ale powoli to zrobię .
 Dziękuję za zaproszenie na kawę , dziękuję Wam WSZYSTKIM
A teraz jesteście gotowi na ciąg dalszy?


Jak wysłuchacie do końca zrozumiecie dlaczego to wkleiłam :D

Proctorze czyń swoją powinność  :)
« Ostatnia zmiana: 13 Listopad, 2018, 15:00 wysłana przez Dorkas »
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline Proctor

Odp: moja historia
« Odpowiedź #103 dnia: 13 Listopad, 2018, 15:48 »
Ok


puma

  • Gość
Odp: moja historia
« Odpowiedź #104 dnia: 13 Listopad, 2018, 17:21 »
Bat duchowy dokładnie!!!! To prawda Bóg jest miłością a jego syn przyszedł wybawić ludzi wszelkiego pokroju.Przykład z owcą ekstra :D Powiedziałaś im to z biblii a oni zonk :D Zamienili biblię na strażnice.Mają swojego złotego cielca...Jesteś super babeczka przyjmij wyrazy najgłębszego szacunku z mojej strony :D Sąd bez milosierdzia który nad Tobą odbyli napewno nie był zgodny z wola bożą