Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Tłusty czwartek i pączki  (Przeczytany 11113 razy)

Offline Ariana

Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Luty, 2017, 15:52 »
Jak to jest z tymi pączkami u ŚJ w taki dzień jak dziś? Przymykają oko? ;)

Jak bylam w organizacji to moja mama tego dnia specjalnie nie kupowala paczkow-bo swieto poganskie, wiadomo. Odkad jestem poza-zjadam :)


Tusia

  • Gość
Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Luty, 2017, 00:41 »
 ;D



Offline Startek

Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Luty, 2017, 04:09 »
Koniecznie trzeba się napić bo Pamiątka dopiero za półtora miesiąca :D
Człowiek bez jedzenia może trochę pożyć, ale bez picia szybko się zwinie . Człowiek nie wielbłąd pić musi .☺


Offline HARNAŚ

Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Luty, 2017, 07:04 »
Startek kompanie drogi , tylko jak będziesz wychylał kolejną szklankę do spodu to bez toastu: NA ZDROWIE.
Bo pijąc cudze zdrowie tracisz własne ;D


Offline pies berneński

Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Luty, 2017, 08:07 »
Z tym piciem trzeba uważać,gdyż żyjemy w kraju w którym się pije inaczej,niż w innych nacjach,a najlepiej wyraża to piosenka. ;)
 
 
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Startek

Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Luty, 2017, 13:12 »
Startek kompanie drogi , tylko jak będziesz wychylał kolejną szklankę do spodu to bez toastu: NA ZDROWIE.
Bo pijąc cudze zdrowie tracisz własne ;D
Mam dobrego kompana ,  często piję ze Startkiem , my Słowianie pijemy zawsze z kulturą . Mój Słowiański brat Lechita też potwierdzi , że Słowianie piją , i porządnie .





Offline Lechita

Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Luty, 2017, 14:08 »
Startek bracie mój słowiański!  Powiem tak: Czy Słowianie pili zdrowo? Tak, zdecydowanie tak, w sensie , że pili zdrowe trunki, piwo (prawdziwe, a nie to co mamy dziś w sklepach), miody wszelakie - samo zdrówko ;)  podobnie z winem. Z pewnością pili też mocniejsze trunki. Choć akurat na ten temat nie mam dostatecznej wiedzy, mogę tylko przypuszczać.
Obrzędowość Słowian cechowała afirmacja życia. Obrzędy te połączone były ze śpiewem, tańcami i ucztowaniem. Wniosek z tego , że umieliśmy się bawić, świętować, często słowiańskie święta trwały kilka dni. I nie były to chamskie popijawy ale radosne świętowanie wszystkich członków plemienia. Nie było u nich lepszych i gorszych, bogatych i biednych.Razem pracowali, walczyli, świętowali. Słowianie kochali życie, wolność i potrafili to pięknie manifestować! :)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Estera

Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Luty, 2017, 14:35 »
;D


    Tusia, ładne drzewko.
    Ale dobre pączki na drzewach nie rosną.
    Trzeba się trochę postarać, by naprawdę dobre pączki upiec  :) :) :)
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline HARNAŚ

Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Luty, 2020, 09:41 »
« Ostatnia zmiana: 20 Luty, 2020, 09:44 wysłana przez HARNAŚ »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #39 dnia: 20 Luty, 2020, 10:20 »
Mogą świadkowie jeść pączki w tłusty czwartek, czy nie jest to dobrze widziane przez współwyznawców ?
« Ostatnia zmiana: 20 Luty, 2020, 10:22 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #40 dnia: 20 Luty, 2020, 10:28 »
Mogą świadkowie jeść pączki w tłusty czwartek, czy nie jest to dobrze widziane przez współwyznawców ?

 :) Szczupli niech jedzą do woli, natomiast otyłym i z nadwagą radziłbym uważać.  ;)

Ponieważ można wykazywać, że zwyczaje tłustego czwartku mają korzenie pogańskie to ŚJ powinni uważać bardziej bez względu na sylwetkę. Znane są przypadki wykluczania za kawałek tortu więc może i pora za pączka.  >:D


Offline Roszada

Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #41 dnia: 20 Luty, 2020, 13:17 »
Pączek czytany od końca to coś jak kecząp, prawie keczup po polskiemu. :)

Można się tłumaczyć, że promocja na pączki była więc kupiłem, a promocje CK chwali i poleca:

*** g 7/10 s. 7 Jak żyć, gdy jest mniej pieniędzy ***
Kiedy Raúl stracił pracę, jego żona Bertha zaczęła inaczej robić zakupy. „W sklepach spożywczych korzystałam z kuponów rabatowych oraz promocji, w ramach których oferowano dwa artykuły w cenie jednego” — wyjaśnia

*** w12 1.11 s. 20 Gdy macie długi ***
Żywność: Zamiast jadać na mieście, róbcie kanapki. Korzystajcie ze zniżek i promocji.

Dziś u mnie była promocja, w sam raz dla ŚJ:

Weź 6 pączków, każdy po 55 gr. :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Luty, 2020, 14:26 »
O dzięki Ci Roszado. Teraz już mamy wyłożone na "kawa na ławę". Strażnica zachęca by korzystać z promocji. Zatem faktycznie pączki najlepiej kupować przy okazji promocji tłustoczwartkowych, karpie przy promocjach bożonarodzeniowych itd itp  ;)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Luty, 2020, 19:34 »
(mtg): WITAM W TŁUSTY CZWARTEK
Jak tradycja stara każe w domu, sklepie, biurze, barze.
Wszędzie pączek dziś króluje, każdy chętnie go smakuje.
Z dżemem, z cukrem, z wisienkami wszędzie pączek dzisiaj z nami.
Dziś kalorii nikt nie liczy, wszędzie moc pysznych słodyczy.
W tłusty czwartek przez dzień cały słodkim królem - pączek mały!
Życzę cudownego Tłustego Czwartku I smacznych pączusiów przy kawce -Pozdrawiam  :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Tłusty czwartek i pączki
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Luty, 2020, 20:47 »
W hurtowni w której się zaopatruję, dzisiaj, jak co roku stały kartony pączków i termosy z kawą. Zakupy robiłem ponad godzinę.  ;D. Dodatkowo do zakupionego towaru była paczuszka z dwoma pączkami z napisem "Hurtownia "........" życzy smacznego.
Dwa razy dzisiaj musiałem jechać.  ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi