Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy  (Przeczytany 82954 razy)

Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #270 dnia: 19 Lipiec, 2020, 23:36 »
     Dla Ciebie potrzeba wszystko pisać czarno na białym. Tutaj jest wszystko, jasny przekaz jak słońce. Tego rodzaju twórczość rządzi się swoimi prawami. Przekaz ma być krótki i  oszczędny, i nie ma miejsca na dłuższe wywody. Chodzi o to, że obraz ma uzupełniać tekst i odwrotnie. Czego nie pokazano i nie napisano ma się domyśleć widz. On ma być pobudzony do myślenia i ewentualnie do działania.
Nawet przecież wyraźnie pisze, że chodzi o manipulowanie  życiem innych. Jest to  ostrzeżenie i dla świadków i dla ludzi z zewnątrz. Co prawda, więcej chyba tych plakatów będzie umieszczanych przy salach zebrań świadków, a ci chyba doskonale kojarzą Strażnicę. Ale i społeczeństwo doskonale kojarzy świadków ze Strażnicą i Przebudźcie się! Te dwa czasopisma znają także w Azji i w Afryce, zostały rozwleczone po całym świecie. A jeśli ktoś nie załapie to będzie pytał, a kto pyta nie błądzi. A wieżyczka strażnicza jest od zawsze właśnie na Strażnicy i przy tej nazwie, ale myślę, że ludzie i tak zapamiętali lepiej nazwę.
 Poczytaj  sobie komentarze na kanale "Światusy". Tam ludzie piszą, że nigdy nie byli świadkami, ale ci youtuberzy im się bardzo podobają. Jak oni trafili na ten kanał? Dzisiejsi ludzie lepiej serfują po internecie, a gorzej im idzie w realu.
 

     Dzisiaj wieczorem właśnie zacząłem akcję z plakatami w tak zwanym realu. Byłem w miejscowości, o której mówią, że psy szczekają tam du...mi. Tam się droga urywa i zaczyna się las. Możesz i musisz tylko zawrócić. Są tam dwie tablice informacyjne drewniane, w metalowej oprawie. Przyszywam więc takerem plakaty do desek, aż echo odbija się od ściany lasu i niesie w kierunku domów, tak rezonują te tablice. Nie uszło to uwadze mieszkańców.  Słyszę z lewej strony jak starszy człowiek mówi do drugiego, że idzie zobaczyć, co ja tam robię. Podchodzi,a na oko ma około 80 lat. Żwawy dziaduś! Tłumaczę mu co robię i dlaczego, że chcę, aby ludzie znali tę twarz świadków Jehowy, którą oni skrzętnie ukrywają. A on mnie zaskakuje takim tekstem: "Ja ich dobrze znam. Pracowałem przez parę lat z mężczyzną, którego cała rodzina była u świadków. Tylko on nie. Wyrzekli się jego. Rodzice wyrzucili go z domu. Tułał się po ludziach. Ze mną jeszcze sobie nigdy nie pogadali. Niech tylko do mnie przyjdą. Ja wiem, o czym z nimi gadać".
I niech to będzie puentą.

   Jeszcze napiszę, że dotarłem i do sal królewskich (dwie sale pod jednym dachem). Powiesiłem dwa plakaty za żółte wstążeczki. Jak wracałem z tej leśnej miejscowości to jeszcze raz podjechałem, bo bardzo chciałem zobaczyć czy nadal wiszą. Wisiały. Jutro ludzie będą jechać do pracy, to sobie pooglądają, bo jest blisko przystanek autobusowy. Powiesiłem plakat ten z ucieczką z niebieskiego jworga i ten z ostracyzmem (pusta ławeczka i drzewo o wielkiej posturze). Mam fajne zdjęcia, ale musi mi ktoś je wstawić, ba ja się jeszcze tego nie naumiałem.  Za krótko żyję.  ;)

 Połączyłem przyjemne z pożytecznym. Zrobiłem rowerem ponad 10 kilosów. Z roweru nie spadłem, ale liczę na to, że spadnę z wagi.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2020, 00:05 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Światus

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #271 dnia: 20 Lipiec, 2020, 00:45 »
Wtrącę coś i jednocześnie bardzo chciałabym przeprosić autora plakatu za swój komentarz, bo wiem że bardzo łatwo jest krytykować siedząc przed ekranem i nic nie wnosząc do tematu. Z drugiej strony lepiej coś napisać, może przy następnej okazji coś uda się ulepszyć.

DBU
Myślę, że większość ludzi w Polsce kojarzy Strażnicę ze ŚJ, więc nie jestem pewien, czy wieżyczka dużo by pomogła.
Wpisałem w Google; Dzień pamięci ofiar Strażnicy - na pierwszych pozycjach pojawiły się; forum, Fb, YouTube, Wykop.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaprojektowała swój plakat. NNN na pewno się ucieszy z kolejnej chętnej osoby zaangażowanej w uświadamianie ludzi i skłanianie do przemyśleń ŚJ.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Triss

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #272 dnia: 20 Lipiec, 2020, 08:59 »
Pomyślałam sobie teraz o naklejkach z memami z jw. Takie jakie przeważnie mają kibole z klubów sportowych. Z chęcią nakleję przy domofonach. Sama często oglądałam jak stałam pod drzwiami czekając na moją kolej do głoszenia 😉
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #273 dnia: 20 Lipiec, 2020, 12:30 »
(mtg):
Pamiątkowy plakat do prywatnej kolekcji: DPOS-26.VII.2020


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #274 dnia: 22 Lipiec, 2020, 20:24 »
   Zdjęcia z akcji plakatowej z okazji 26 lipca z ubiegłego roku.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #275 dnia: 22 Lipiec, 2020, 21:19 »
   c.d. ... zdjęć z akcji z 26 lipca z ubiegłego roku, tj. 2019.
   W tym, mam nadzieję, że też będzie można przynajmniej niektóre tu wstawić.
   Na ostatnim zdjęciu, włożona książka o pokoleniu roku 1914 w kieszeni z reklamami.
   Pozdrawiam :-* :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #276 dnia: 22 Lipiec, 2020, 21:31 »
    A zdaje się, że ktoś tu na forum mówił, że niewiele się robi w realu. Robi się, tylko temu co dużo działa na zewnątrz zwyczajnie brakuje czasu na śledzenie forum.

 Ale i tak żniwa za pasem i więcej żeńców nam potrzeba!!!
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Triss

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #277 dnia: 22 Lipiec, 2020, 21:39 »
Chciałabym się przyłączyć! Ale przy bramie Sali są kamery :(
"Forgive your enemies, but never forget their name"


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #278 dnia: 22 Lipiec, 2020, 21:50 »
Ja to nie wiem, czy ludzie wiedzą co oznacza żółta wstążka. ŚJ pewnie też nie wiedzą. Ale jakby co, to u mnie na samochodzie jest do teraz pamiątka z manifestacji we Wrocławiu.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #279 dnia: 22 Lipiec, 2020, 21:53 »
Chciałabym się przyłączyć! Ale przy bramie Sali są kamery :(
   Jeśli mogę coś podpowiedzieć, to dobry kamuflaż z ubrania i możesz działać.
   Jakaś bluza z kapturem, albo bez, czy czapeczka z daszkiem na głowę zasłaniająca twarz, przede wszystkim przed kamerami.
   Sportowe spodnie, buty, sportowa kurtka, typowa, nie charakterystyczna, jakimś wieczorkiem czy o zmierzchu i jesteś nie do zidentyfikowania  ;D ;D
   A jeszcze o maseczce zapomniałam, zasłania prawie całą twarz i jesteś gotowa do rozwieszania plakatów czy ulotek.
   Poza tym płot np., sosnowieckiej Sali Zgromadzeń, jest dość długi, więc miejsca na wieszanie plakatów jest dość.
   Nie muszą one wisieć tylko gdzieś koło wejścia, czy akurat tam gdzie jest monitoring :)

   Tu dalszy ciąg zdjęć.
   Dwa pierwsze to zdjęcia Sali Zgromadzeń w Sosnowcu.
   
« Ostatnia zmiana: 22 Lipiec, 2020, 22:06 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #280 dnia: 22 Lipiec, 2020, 22:04 »
I jeszcze na buźkę załóż maskę 'ad akta', czy jakoś tak. Tu z forum jeden ma taką, to pożyczy. Zapomniałem, jaki ma nick, a zdaje się, że już go trochę czasu  tutaj nie widać 
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #281 dnia: 22 Lipiec, 2020, 23:40 »
   I jeszcze ...
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #282 dnia: 23 Lipiec, 2020, 10:40 »
   Pozdrawiam działaczy  :-*
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #283 dnia: 23 Lipiec, 2020, 12:24 »
Dyskusję nie na temat usunąłem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #284 dnia: 23 Lipiec, 2020, 22:34 »
W związku z tym, że w tym roku Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy będzie obchodzony w nieco innych okolicznościach (przez koronowirusa sale są zamknięte) przygotowałem kilka materiałów do wykorzystania w internecie.

Można udostępnić je na fb, insta, wysłać 'braciom' na maila, lub wykorzystać w dowolnie inny sposób.
Na wszystkie materiały które tu umieszczam udzielam pełnej licencji.
W imię walki o wyzwolenie z korporacji jw.org ;)

Jeśli pomysł Wam się podoba to mogę jeszcze coś przygotować.











"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels