Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy  (Przeczytany 82984 razy)

Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #240 dnia: 18 Lipiec, 2018, 09:56 »
Jak co roku w ten dzień ŻÓŁTA WSTĄŻKA zamieszczona zamiast zdjęcia profilowego na forum lub innym komunikatorze jak np. Facebook, Skype, WhatsApp, Instagram, Google+,... czy też wożona w samochodzie za szybą, na antenie radia..., jest symbolem jednoczenia się z ofiarami i poszkodowanymi przez ten związek wyznaniowy.

W ubiegłych latach wielu szło przed Sale Królestwa, by zapalić świeczkę, złożyć kwiaty, czy pozostawić jakąś informację w formie pisemnej, zdjęć, czy innej - do czego wszystkich tu obecnych serdecznie zachęcam w tym roku.


Zostało też z tej okazji utworzone wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/966724670164355/


« Ostatnia zmiana: 18 Lipiec, 2018, 09:57 wysłana przez Robert Dworak (Berlin) »
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #241 dnia: 26 Lipiec, 2018, 09:04 »
Kto dziś wybiera się odwiedzić Sale Królestwa w swoim mieście? My zaklepujemy Konin :).

Będziemy wieszać na bramach taką samą kartkę jak w zeszłym roku, plik PDF do pobrania tutaj: https://drive.google.com/file/d/0BwOfAQV6kfC8S2pXMEY3dXdNNGc/view



Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #242 dnia: 26 Lipiec, 2018, 15:16 »
I po akcji. Niestety na jednej sali był gospodarz i akurat kosił trawę, więc materiał, który mieliśmy przeznaczony na dwie sale trafił do jednej :).





Offline Robert Dworak (Berlin)

  • Nadzorca obwodu w pasie
  • Wiadomości: 205
  • Polubień: 999
  • MYŚLĘ, więc mnie NIE MA w JW.ORG
    • Międzynarodowa Mapka Ex Świadków Jehowy
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #243 dnia: 26 Lipiec, 2018, 21:13 »
My też już po akcji przed dwoma salami w Berlinie, gdzie wcześniej uczęszczaliśmy na zebrania:
Berlin-Polnisch-Neukoelln oraz Berlin-Polnisch-Sued.

Na pierwszej zaczęliśmy rozwieszać na ogrodzeniu nasze materiały tuż po rozpoczęciu programu pieśnią, gdy porządkowi zamknęli już bramę wjazdową i furtkę na klucz. Niestety jeden spóźnialski podjechał autem i zaczął zaraz zrywać to, co przyczepiliśmy więc...
...pojechaliśmy najpierw na tę drugą salę i zawiesiliśmy wszystko z pełnym powodzeniem, a do tej powróciliśmy w trakcie trwania zebrania  ;D.
Baliśmy się trochę, że postawią porządkowego, by czuwał, czy znów ktoś czegoś nie zacznie wieszać, ale nie. Wysiadając z auta zauważyliśmy, że wyszedł na zewnątrz jeden porządkowy i tylko rozejrzał się na prawo i lewo oglądając płot, czy nic nie wisi po czym zniknął na sali. Wtedy powtórzyliśmy naszą akcję z powodzeniem  8-)


« Ostatnia zmiana: 26 Lipiec, 2018, 21:26 wysłana przez Robert Dworak (Berlin) »
"Jakby ftosi myśloł, ze cosi <<wiy>>, to jesce nie wiy, jako wiedzieć trza" - 1 Kor.8:2 Biblia Góralska NT ;-)


Offline Roszada

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #244 dnia: 26 Lipiec, 2018, 22:25 »
A mi się najlepiej ta Para podoba. :)


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #245 dnia: 20 Lipiec, 2019, 21:59 »
                               26 lipca Anno Domini 2019  za parę dni, a tutaj cisza jak makiem zasiał! !!!
 Czy i w tym roku oderwiemy swoje cztery litery od komputerów i wyruszymy pod sale królestwa ??? A czy żółta wstążeczka już przy czapkach, rowerach, motocyklach i autach wisi? Warto zacząć wcześniej o parę dni i ciągnąć akcję parę dni  dłużej. Dlaczego? Zaobserwowałem w 'minionych latach', że starsi w dniu 26 lipca  albo przychodzą do sali sami z rana, albo delegują kogoś zaufanego i zrywają z płotu wszystek materiał. Starają się bardzo, aby głosiciele tego nie zobaczyli. Wobec powyższego warto  'umaić ' im salę  parę dni wcześniej. Znam także takich, którzy wracają tam jeszcze raz po 26 lipca i ponownie wieszają 'ozdoby'.
 
Ja już mam komplet ulotek A4; pobrałem zeszłoroczne z sieci i wydrukowałem w porządnej drukarni.  Mam także trochę do klejenia i szycia na tablicach ogłoszeniowych.

Mam także pytanie do znawców tematu, gdzie kupić jakiś klej i ewentualnie wałek do smarowania klejem?

W związku z tym, że ulotki mogą być zrywane przed tym, zanim je zobaczą głosiciele, postanowiłem zrobić dwustronną, jedno-kartkową ulotkę A5, do wkładania do zeszłorocznych trzech częściowych ulotek "Bezpieczeństwo rodziny". Robię to po to, aby rozprowadzając te ulotki, informować społeczeństwo o istnieniu takiego dnia pamięci.W ten sposób głosiciele dowiedzą się o tym pośrednio, w czasie głoszenia.


 Poza tym, ponieważ rozprowadzanie ulotek po blokach  ich mieszkańcom kojarzy się z zapychaniem skrzynek niepotrzebnymi ich zdaniem ulotkami reklamowymi, chciałbym Forumowiczów poprosić o wymyślenie fajnej, ale uniwersalnej nazwy dla naszych ulotek, pod którą odtąd będą znane. Jestem w stanie nagrodzić autora takiej nazwy kompletem ulotek różnotematycznych. Ja w rozmowach   z głosicielami co prawda nieraz używałem nazwy "traktaty", po to aby im pokazać, iż  my także możemy je wypuszczać na rynek, że nie jest to jakieś nieosiągalne cudo. Ale może nowa fajna nazwa by się przyjęła i byłaby charakterystyczna tylko dla byłych świadków, a poza tym, mieszkańcom nowa nazwa nie kojarzyła by się ze słowem ulotka ? Co wy na to?  Ahoj! 
« Ostatnia zmiana: 20 Lipiec, 2019, 22:05 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #246 dnia: 21 Lipiec, 2019, 00:56 »
Może przebudka ? Od przebudzenia
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Aliki

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #247 dnia: 21 Lipiec, 2019, 07:55 »
A jak te zeszłoroczne wyglądają? Jakiś link🙏 ? Mailem wysłałabym znajomym...


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #248 dnia: 21 Lipiec, 2019, 11:12 »
 Aliki! jedna z ulotek jest tutaj, na tej stronie. Link do niej podał Mav o g. 09,04.26 lipca 2018 r.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2019, 11:14 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Reskator

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #249 dnia: 21 Lipiec, 2019, 18:54 »
Czy czytaliście jakiś wątek,post świadka jehowy który by napisał:
"Tak! Słusznie że mnie wykluczyli"!
Sądzę że ponad 50% ofiar Strażnicy-SŁUSZNIE została wykluczona.
W moim zborze za niemoralność,nikotynę alkohol były wykluczenia -uzasadnione.
Za dogmaty typu 1914,pokolenie itp -NIKT nie został wykluczony.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2019, 19:24 wysłana przez Reskator »


Offline Cytryna

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #250 dnia: 21 Lipiec, 2019, 19:17 »
Czy czytaliście jakiś wątek,post świadka jehowy który by napisał:
"Tak! Słusznie że mnie wykluczyli"!
Sądzę że ponad 50% ofiar Strażnicy-SŁUSZNIE została wykluczona.
W moim zborze za niemoralność,nikotynę alkohol były wykluczenia -uzasadnione.
Za dogmaty typu 1914,pokolenie -nikt ze zboru nie został wykluczony.

Tu nie chodzi o słuszność,ale o ostracyzm NARZUCANY członkom rodziny wykluczonego,zachęcanie ich do wyrzucania dzieci z domów.Nie chodzi by przyklaskiwać czynom niemoralnym.A swoją drogą ,to ciekawe ilu zwyroli pedofili zostało wykluczonych  >:( co ?? !!! Chyba starszym jestes skoro z taką pewnością piszesz ,że nikt za podważenie świętej daty 1914 nie został wykluczony.Komitety są tajne,potem starsi plotkarze przekazują informacje swoim żoneczkom ,one powielaja i ploty ida po zborze.Koniec końców wersji powodu wykluczenia jest kilka...


Offline Sebastian

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #251 dnia: 21 Lipiec, 2019, 19:19 »
Za dogmaty typu 1914,pokolenie -nikt ze zboru nie został wykluczony.
a czy jesteś pewny że z powodów doktrynalnych nikt nie odłączył się samodzielnie? I czy masz pewność że owo odłączenie nie było konsekwencją działań starszyzny która postawiła człowieka przed alternatywą "albo odchodzisz sam albo i tak ciebie wykluczymy"?

czy jesteś pewny, że to co jest Tobie opowiadane o poszczególnych ex-ŚJ napewno jest 100% prawdą?

ja wiem z własnego doświadczenia, że po moim odejściu opowiadano o mnie różne niestworzone rzeczy w stylu niemoralność czy złodziejstwo czy oszustwo czy nawet "opętanie przez demony" - i sam dobrze wiem ile w tym było prawdy (praktycznie nic), ale...

ktoś ze zboru Karpacz kto nasłuchałby się kłamstw na mój temat mógłby wypowiadać się że to dobrze że Sebastian już nie jest świadkiem Jehowy bo (używając świadkowskiej nowomowy) "nie spełniał wysokich norm moralnych" wymaganych od świadka Jehowy.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #252 dnia: 21 Lipiec, 2019, 19:28 »
a czy jesteś pewny że z powodów doktrynalnych nikt nie odłączył się samodzielnie? I czy masz pewność że owo odłączenie nie było konsekwencją działań starszyzny która postawiła człowieka przed alternatywą "albo odchodzisz sam albo i tak ciebie wykluczymy"?

czy jesteś pewny, że to co jest Tobie opowiadane o poszczególnych ex-ŚJ napewno jest 100% prawdą?

ja wiem z własnego doświadczenia, że po moim odejściu opowiadano o mnie różne niestworzone rzeczy w stylu niemoralność czy złodziejstwo czy oszustwo czy nawet "opętanie przez demony" - i sam dobrze wiem ile w tym było prawdy (praktycznie nic), ale...

ktoś ze zboru Karpacz kto nasłuchałby się kłamstw na mój temat mógłby wypowiadać się że to dobrze że Sebastian już nie jest świadkiem Jehowy bo (używając świadkowskiej nowomowy) "nie spełniał wysokich norm moralnych" wymaganych od świadka Jehowy.
ja ODESZŁEM z powodów doktrynalnych-jak piszesz-to prawda.
Ale w moim zborze wykluczano za życie nie dogmaty


Offline Sebastian

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #253 dnia: 21 Lipiec, 2019, 19:36 »
ja ODESZŁEM z powodów doktrynalnych-jak piszesz-to prawda.
Ale w moim zborze wykluczano za życie nie dogmaty
okey, w "Twoim zborze" być może tak było - ale w innych zborach mogło być inaczej.

Weź także pod uwagę, że nawet jeśli wykluczenie jest "słuszne", to kara wykluczenia może być zupełnie nieproporcjonalna do winy. Załóżmy że ktoś wylatuje za papierosy.

Czy to jest wg Ciebie sprawiedliwe, aby zabraniać wnukom widywania się z dziadkiem, który niczego innego w życiu nie zawinił oprócz tych śmierdzących papierochów?

W mojej ocenie (mimo że osobiście jestem wielkim wrogiem tytoniu) i dziadek i jego wnuki są wtedy "ofiarami Strażnicy" która bezpodstawnie nadała samej sobie prawo do ingerowania w cudze życie prywatne.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Cytryna

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #254 dnia: 21 Lipiec, 2019, 19:40 »
Sebastian stawiam kawę i ciacho  ;) dobrze prawisz !