Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy  (Przeczytany 82958 razy)

Online Reskator

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #255 dnia: 21 Lipiec, 2019, 20:12 »
okey, w "Twoim zborze" być może tak było - ale w innych zborach mogło być inaczej.

Weź także pod uwagę, że nawet jeśli wykluczenie jest "słuszne", to kara wykluczenia może być zupełnie nieproporcjonalna do winy. Załóżmy że ktoś wylatuje za papierosy.

Czy to jest wg Ciebie sprawiedliwe, aby zabraniać wnukom widywania się z dziadkiem, który niczego innego w życiu nie zawinił oprócz tych śmierdzących papierochów?

W mojej ocenie (mimo że osobiście jestem wielkim wrogiem tytoniu) i dziadek i jego wnuki są wtedy "ofiarami Strażnicy" która bezpodstawnie nadała samej sobie prawo do ingerowania w cudze życie prywatne.
Sebastian -takie normy postępowanie wobec palących określili sobie sj -mają do tego prawo
Jak policja do jazdy z zapiętymi pasami.
Jeżdzisz bez zapiętych pasów-mandat
Jeśli palisz u sj -wylatujesz
Ale wnuki powinny spotykać się dziadkiem-tu przegieli SJ i pokazują że są sektą.
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec, 2019, 20:24 wysłana przez Reskator »


Offline Gremczak

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #256 dnia: 21 Lipiec, 2019, 20:49 »
Sebastian -takie normy postępowanie wobec palących określili sobie sj -mają do tego prawo
Jak policja do jazdy z zapiętymi pasami.
Jeżdzisz bez zapiętych pasów-mandat
Jeśli palisz u sj -wylatujesz
Ale wnuki powinny spotykać się dziadkiem-tu przegieli SJ i pokazują że są sektą.
Tylko ,że SJ twierdzą ,że tak biblia nakazuje a w niej nic takiego nie ma.


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #257 dnia: 21 Lipiec, 2019, 22:29 »
Panowie bracia! Nie spychajcie głównego wątku do niebytu. Na tę dyskusję są inne miejsca na forum. Robicie robotę dla admina.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Sebastian

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #258 dnia: 21 Lipiec, 2019, 23:08 »
Ale wnuki powinny spotykać się dziadkiem-tu przegieli SJ i pokazują że są sektą.
no właśnie

a zatem, skoro nawet Ty, Reskatorze, przyznajesz że świadkowie Jehowy są sektą i że "przeginają", to możemy uznać że świętowanie "Dnia Pamięci Ofiar Strażnicy" ma sens i że trzeba podejmować różnorodne działania przeciwko tejże sekcie.

na tym proponuję zakończyć oftop i pisać dalej o konkretnych działaniach antysekciarskich
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #259 dnia: 24 Lipiec, 2019, 17:21 »
Dzisiaj zaczęto działać z salami, to są sale w Olkuszu, Kluczach i pod Bukownem w Krążku.
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Aliki

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #260 dnia: 24 Lipiec, 2019, 19:53 »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #261 dnia: 25 Lipiec, 2019, 20:04 »
Scaliłem ten wątek z poprzednim, który był już na naszym forum.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #262 dnia: 29 Lipiec, 2019, 23:07 »
 Dzisiaj dostałem cynk, iż parę osób działało w Sosnowcu, w Dąbrowie Górniczej i w jej okolicy. Ulotki zawisły więc na ogrodzeniu sali królestwa w niewielkiej miejscowości  Łosień pod Dąbrową, w samej Dąbrowie i w sali zgromadzeń w Sosnowcu. Dodatkowo wrzucono do skrzynek pocztowych przy tych obiektach po dwie książki z tych: 'Armagedon w 1975 roku', 'Pokolenie 1914', 'Miliony' i 'Krew'. Swoją drogą ten Bednarski wiedział co pisać i ile pisać. Przesłano mi także zdjęcia, ale na te trzeba poczekać, bo jak się ja nie nauczę, to mi musi je wstawić na forum komputerowiec. W zamian na  razie niech wystarczy wzmianka, że na centrum zgromadzeń kongresowych w Sosnowcu trwają gorączkowe przygotowania do kongresu. Na wewnętrznych parkingach stało co najmniej 10 samochodów i braciszkowie i siostrzyczki uwijali i uwijały się wykonując różne prace. A od strony ulicy pracowali niezauważeni przez tych pierwszych  byli świadkowie, też życząc sobie, aby to umajenie zostało do kongresu. Oczywiście, przy centrum kongresowym,  z drugiego końca  działki są pod jednym dachem dwie sale królestwa,  gdzie  był sielski spokój i cisza, więc i tam zawisły ulotki. Szkoda tylko, że byli świadkowie nie przygotowują się do kongresu!!! :'( :-[ :-\   
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #263 dnia: 08 Czerwiec, 2020, 19:59 »

                 26 LIPCA 2020 r. ... "DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR STRAŻNICY" ...


     Co roku w organizacji Świadków Jehowy są ludzie, którzy z powodu jej doktryn płacą najwyższą cenę, życie.
     Dzień 26 lipca jest ustanowionym Międzynarodowym Dniem Ofiar Towarzystwa Strażnica Świadków Jehowy, który już zbliża się wielkimi krokami.     
     https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=T_Aa8d-jQYo&feature=emb_logo
     Symbolem upamiętnienia ofiar Towarzystwa Strażnica ŚJ są zawieszone w tym dniu żółte kwiaty z żółtą wstążeczką.
     Najlepiej w miejscu, gdzie ludzie się mogą dowiedzieć, że w tej organizacji przez jej doktryny można stracić życie.
     W przeszłości plakaty z kwiatami były zawieszane na bramach Sal Królestwa.
     Dobre są też różne inne miejsca publiczne, gdzie ludzie mogą uzyskać prawdziwą informację.
     To już zależy od inwencji każdej osoby, która zechce taką akcję na swoim terenie zorganizować.

                                                      PEDOFILIA.
                                                      ZAKAZ TRANSFUZJI KRWI.
                                                      ODRZUCENIE.
                                                      GWAŁTY.
                                                      PRZEMOC W RODZINIE.


     Film z linku ukazuje tylko te kilka wymienionych wyżej przykładów, ale na całym świecie są tysiące cichych ofiar.
     Które już nigdy nie przemówią, bo ich wśród żywych nie ma :'( :'(
     Świadkowie Jehowy oczywiście nigdy oficjalnie o tym nie powiedzą.
     O tym mówią Ci, którzy się orientują, że tak właśnie wygląda sytuacja w tej organizacji.


     Poniżej kilka linków z historii obchodów tego dnia.
     https://swiadkowiejehowywpolsce.org/zapraszamy-do-dzialania/dzien-pamieci-ofiar-straznicy/
     https://swiadkowiejehowywpolsce.org/zapraszamy-do-dzialania/26-lipca-2016/
     https://sjwp.pl/zapraszamy-do-dzialania/26-lipca-2017-dzien-pamieci-ofiar-straznicy/

    W tej informacji jest PDF do plakatu, który można sobie wydrukować i rozwiesić w publicznych miejscach.
    Ewentualnie przy Salach Królestwa, lub w ich okolicach.
    https://sjwp.pl/index.php?topic=5048.msg95868#msg95868
    Zapraszam chętnych do działania.
    Pozdrawiam.


   "Estera".
« Ostatnia zmiana: 10 Czerwiec, 2020, 07:34 wysłana przez Nemo »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #264 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 12:16 »
Scaliłem nowy wątek z już istniejącym.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #265 dnia: 09 Czerwiec, 2020, 20:53 »
Scaliłem nowy wątek z już istniejącym.
   Dobrze Nemo, dzięki :)
   Trochę się zasugerowałam tym, że wcześniej były oddzielne wątki zakładane.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #266 dnia: 05 Lipiec, 2020, 22:44 »
   Jak tam przygotowania do uczczenia Dnia Pamięci Ofiar Strażnicy?
   Czy macie jakieś ciekawe pomysły, gdzie rozwieszać plakaty?
   Podzielcie się nimi, jak możecie.
   Pozdrawiam.
   
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline NNN

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #267 dnia: 13 Lipiec, 2020, 22:47 »
     Zapraszam na wątek "Memy na czas słuszny", aby oglądnąć sobie materiał z jakim będziemy pracować. Memy rzeczywiście ukazały i ukazują się ciągle jeszcze  w odpowiednim czasie,  bo przed 26 lipca.  Można je zamawiać u mnie na priv. Każdemu starczy.

    Kto chce zbierać je do domowego sztambucha, aby pochwalić się znajomym exom, wydrukujemy wszystkie (A4), w innym przypadku tylko te, które nadają się do kolportacji. Na mieście wieszamy i kleimy tylko te, z których wynika o jaką grupę chodzi. Reszta przy salach kr. i w okolicy. Plakaty można składać po dwa w koszulkach na dokumenty i tak wieszać, lub pojedynczo kleić lub zszywaczami przytwierdzać do drewnianego podłoża. Przed przyszyciem oczywiscie lepiej jest także włożyć do koszulki, jest wtedy bardziej nieprzemakalny.

   Akcję plakatową  uważam więc za zaczętą. Proszę działać, robić zdjęcia i chwalić się tutaj nimi.

Mile widziani pionierzy stali i okresowi. Czas poświęcony temu przedsięwzięciu oraz wyniki wysyłajcie na ręce starszych, oni wiedzą, gdzie to przekazać. W dobie Covida 19  wszyscy w jworgu są spragnieni wszelkiego 'owocu'. Pomóżcie im.    Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: 13 Lipiec, 2020, 22:50 wysłana przez NNN »
Nie walczę z organizacją, ja się przed nią bronię, jestem jej ofiarą!
Droga jest mi moja wolność.


Offline Estera

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #268 dnia: 19 Lipiec, 2020, 13:42 »
   W tym roku z takim m.in. nowym plakatem wyjdziemy na akcję w dniu pamięci o ofiarach strażnicy.
   Projekt naszego forumowicza.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline DontBeUnkind

Odp: 26 lipca 2020 - Dzień Pamięci Ofiar Strażnicy
« Odpowiedź #269 dnia: 19 Lipiec, 2020, 18:42 »
Wtrącę coś i jednocześnie bardzo chciałabym przeprosić autora plakatu za swój komentarz, bo wiem że bardzo łatwo jest krytykować siedząc przed ekranem i nic nie wnosząc do tematu. Z drugiej strony lepiej coś napisać, może przy następnej okazji coś uda się ulepszyć.

Myślę, że postronnym osobom „Strażnica” nie skojarzy się automatycznie ze Świadkami Jehowy. Gdyby ten napis „Strażnica” był umieszczony z logiem (wieżą) to już bardziej. Sama treść też niewiele mówi - dlaczego ofiar? Co się takiego dzieje w ORG, że trzeba to nagłaśniać? Manipulowani jesteśmy na każdym kroku i nie zawsze jest to szkodliwe. Przydałby się jakiś link - choćby nawet do tego forum. Patrzysz na ten plakat i praktycznie nic nie mówi. Nawet gdyby kogoś zainteresował to gdzie mam szukać jakiś dalszych informacji? Odpalić Google i wpisać Świadkowie Jehowy? Wpisałam - Wikipedia, jakiś artykuł, a trzeci link to JW ORG. Takie jest moje osobiste odczucie.
Nolite te bastardes carborundorum