Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. klaskania przy podawaniu ogłoszeń o przyłączeniu  (Przeczytany 10550 razy)

Offline gerontas

Wiecie co, człowiek już nie wie co jest stosowne a co nie, tak się to wszystko zmienia. Już jakiś czas temu zauważyłem to podczas rozmowy z NO. W pewnej kwestii powoływałem na jakieś źródło a on na inne, mówiące zupełnie inaczej. Wniosek jaki wysunąłem natychmiast, to że jest to jakiś bezsens, wprowadzający co najmniej bałagan, nieporozumienia i że ja wychodzę przed innymi na idiotę, bo co chwilę się coś zmienia a ja za tym wszystkim nie nadążam.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń, 2016, 23:48 wysłana przez gerontas »


Offline Puszek

No to jak Ex-y, kto pierwszy robi come back dla poklasku?!  ;D ;D ;D
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Kazdy by się cieszył jak mu płatnik nowy dochodzi  ;D ;D ;D ;D
Coś w tym musi być.
To chyba przemyślana akcja.
Dopiero co była broszura Wróć do Jehowy, a to też wiąże się z zobowiązaniami finansowymi wobec Jehowy. ;)
A o kasę miauczą ostatnio częściej niż niegdyś. :)


Offline Izaaa

Prawie jak drugi ojciec dyrektor tylko roznica ze on jest jeden a Tam jest 7 wspanialych


Offline Dianne

Organizacja daje nam takie wspaniałe i praktyczne rady dotyczące codziennego, szczęśliwego życia! Na przykład tacy tfu! katolicy to nie wiedzą kiedy klaskać!
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


KaiserSoze

  • Gość

(...)mamy biblijne powody na wyrażanie spontanicznego, godnego aplauzu gdy podaje się takie ogłoszenia. (...)


A teraz bardzo proszę wszystkich o powstanie oraz o wyrażenie spontanicznego aplauzu. Jednocześnie proszę by był on godny.
Dziękuję.
Usiądźmy.


Offline gerontas

Teraz tak niewielu nowych przybywa do zborów, wielu się przebudza i odchodzą a nieczynni i wykluczeni nie garną się z powrotem do korporacji, to kiedy ktoś zostanie przyłączony to musi być naprawdę wielka radość i gromkie brawa.


Offline Lila

Tia... spontaniczny aplauz. Wcale bym się nie zdziwiła, gdyby brat ogłaszający przyłączenie zakomunikował: "bracia, wyraźmy teraz stosowny spontaniczny aplauz"  8-)

Też wydaje mi się, że to chodzi o pobudzenie owiec do takiej radości w stylu gospel, o rozruszanie towarzystwa, do odtworzenia więzi, które były w zborze 20-30 lat temu.
Osoby, które są tak pozytywnie pobudzone, są na pewno hojniejsze i wychodząc z sali sypną groszem.

Co do zaś samego aplauzu po przyłączeniu, to może zwiastować kolejne nowsze zrozumienie, wg którego po ogłoszeniu wykluczenia będzie można wygwizdać delikwenta, może nawet obrzucić go jakimś "idź precz Szatanie".


KaiserSoze

  • Gość
Brawa po wykluczeniu? Fantastyczne!


Offline Jozue

Zdecydowali się tą nowość ogłosić w "Pytaniach czytelników" w Strażnicy do studium z maja 2016:

Jak po ogłoszeniu przyłączenia osoby wykluczonej zbór może wyrazić radość?
W 15 rozdziale Ewangelii według Łukasza znajdujemy sugestywny przykład Jezusa o mężczyźnie posiadającym 100 owiec. Gdy jedna z nich się gubi, człowiek ten pozostawia 99 owiec i szuka zagubionej, „aż ją znajdzie”. W dalszej części przykładu Jezus mówi: „A znalazłszy, wkłada ją na swe barki i się raduje. A po przyjściu do domu zwołuje przyjaciół i sąsiadów, mówiąc do nich: ‚Radujcie się ze mną, gdyż znalazłem moją owcę, która zaginęła’”. Na koniec Jezus dodaje: „Mówię wam, że tak samo będzie więcej radości w niebie z jednego grzesznika okazującego skruchę niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu prawych, którym skrucha nie jest potrzebna” (Łuk. 15:4-7).

Kontekst wskazuje, że Jezus wypowiedział te słowa, aby skorygować sposób myślenia uczonych w Piśmie i faryzeuszy, którzy krytykowali go za kontakty z poborcami podatkowymi oraz grzesznikami (Łuk. 15:1-3). Jezus podkreślił, że gdy grzesznik okazuje skruchę, w niebie wywołuje to radość. Powstaje zatem pytanie: Czy reakcja na ziemi nie powinna być podobna, gdy skruszony grzesznik zmienia postępowanie i ‛prostymi czyni ścieżki dla swoich stóp’? (Hebr. 12:13).

Kiedy ktoś wraca do zboru, rzeczywiście mamy powody do radości. Taka osoba będzie musiała dokładać starań, żeby właściwie postępować. Ale już teraz się cieszymy, bo skoro została przyłączona, oznacza to, że okazała skruchę. Dlatego gdy starsi podają ogłoszenie o przyłączeniu, obecni mogą spontanicznie, ale zarazem w sposób godny, wyrazić radość oklaskami.
"Kiedy wszyscy widzą, że król jest nagi, wtedy trudno mu ukryć, że ma poddanych gdzieś."


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Dlatego gdy starsi podają ogłoszenie o przyłączeniu, obecni mogą spontanicznie, ale zarazem w sposób godny, wyrazić radość oklaskami.

Czekamy z niecierpliwością na wskazówki dotyczące:
1. Na jaki znak starszego z mównicy mają zerwać się "spontaniczne oklaski"?
2. Jak duży ma być poziom radości? Mierzony w sekundach długością braw czy poziomem głośności klasków?
3. Jak ma wyglądać "godny" sposób? Oklaski na stojąco, na siedząco, dodatkowe okrzyki, gwizdy?

Bez tego ani rusz  :( Jak dzieci we mgle  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Ja bym prócz oklasków zastosował jeszcze okrzyk: Brawo Jasiu. ;D
Brawo, brawo, brawisimo... :)


Offline Żółwik

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 63
  • Polubień: 121
  • Poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli - i WYZWALA !
Śmichy, chichy ale ja widziałem takie powitanie przyłączonej, gdy jeden starszy wyrwał się z oklaskami (a za nim część sali), a pozostali starsi i reszta sali nie. Żenada do kwadratu. Na pewno cieszyła się, że wróciła do silnego jednością zboru!


Offline Żółwik

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 63
  • Polubień: 121
  • Poznacie prawdę a prawda Was wyzwoli - i WYZWALA !
Cytuj
Teraz tak niewielu nowych przybywa do zborów, wielu się przebudza i odchodzą a nieczynni i wykluczeni nie garną się z powrotem do korporacji, to kiedy ktoś zostanie przyłączony to musi być naprawdę wielka radość i gromkie brawa.
Może to lektura coraz cieńszego Przebudźcie się wpływa na to wybudzanie?  ;)


Offline Technolog

« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń, 2016, 19:51 wysłana przez Technolog »