Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. klaskania przy podawaniu ogłoszeń o przyłączeniu  (Przeczytany 10546 razy)

Offline Iza

A więc jeszcze niedawno klaskanie było uznawane za niestosowne, co oczywiście podpierano biblijnie:
Teraz jednak są biblijne powody by uznać, że jednak jest to stosowne :).

Klaskać czy nie klaskać ? Oto jest pytanie😂😂😂
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń, 2016, 23:16 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline gerontas

Znalazłem w strażnicy ciekawy fragment na temat nowego światła.


*** w02 15.10 s. 30 Czy chrześcijanie powinni przejawiać zazdrość? ***
Musimy więc unikać sidła, jakim jest zazdrosne obstawanie przy własnych poglądach lub metodach działania, które nie mają solidnych biblijnych podstaw. Powinniśmy natomiast przyjmować nowe światło, jakie Jehowa rzuca na swe Słowo za pośrednictwem kanału, którym się obecnie posługuje.

Ciekawe czy nowe światła mają solidne podstawy biblijne. Na temat zrozumienia kwestii niewolnika wiernego i roztropnego czytam:

 *** w95 15.5 s. 16 ak. 2 Strugi światła — wielkie i małe (część pierwsza) ***
Fakty dowodzą, że ową klasę niewolnika wiernego i roztropnego tworzy całe grono chrześcijan namaszczonych duchem, żyjących w danym okresie na ziemi.

Natomias t w 2013 roku mamy takie zrozumienie:

*** w13 15.7 s. 22 ak. 10 „Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym?” ***
Przez cały okres dni ostatnich pomazańcy tworzący wiernego niewolnika razem usługiwali i usługują w Biurze Głównym. Od kilkudziesięciu lat owego niewolnika stanowi Ciało Kierownicze Świadków Jehowy.

Rzeczywiście wszystko to ma solidne podstawy biblijne.

Druga kwestia:
Czy to Jehowa rzuca takie światła niewolnikowi wiernemu? Najpierw mówi, że wszyscy namaszczeni duchem bracia tworzą klasę niewolnika a za kilka lat Jehowa zmienia zdanie i rzuca światło, że jednak nie wszyscy a jedynie ciało kierownicze.

Bracia, zgodnie z ostatnim nowym światłem rzuconym przez Jehowę niewolnikowi wiernemu w biurze głównym możecie wyrazić swoją radość spontanicznymi lecz godnymi oklaskami z powodu brata który właśnie się przebudził.  ;D


Offline Roszada

Klaskanie nie jest dobrym pomysłem, bo "starszym" (osobom, a nie nadzorcom  :) ) uszy puchną.  :(