Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ  (Przeczytany 19012 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Październik, 2016, 23:20 »
Np. nie oddawanie czci świętym i Marii.


Offline Andrzej

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Październik, 2016, 18:51 »
Używają protestanckiego kanonu Biblii


Offline bernard

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Październik, 2016, 11:45 »
Plują na Kosciol Katolicki  ;)


Efezjan

  • Gość
Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Październik, 2016, 19:21 »
Plują na Kosciol Katolicki  ;)
Robią to od kilkuset lat! I kto tak naprawdę wygrał?
Rozdrobniony protestantyzm i monolit.
Reformacja była tylko rysą na pancerzu Kościoła.
Nie zmogły go podziały i schizmy. Trwa.


Offline Mikolaj

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Listopad, 2016, 15:56 »
Witam,ja też szukam kontaktu z byłymi sj ale z okolic W-wy.Córka moja jest wciągana  do tego ,,kółka,, dlatego szukam porady.  pozdr !!


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #35 dnia: 13 Listopad, 2016, 20:37 »
Witam,ja też szukam kontaktu z byłymi sj ale z okolic W-wy.Córka moja jest wciągana  do tego ,,kółka,, dlatego szukam porady.  pozdr !!

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=166Piry-lKIxQ8mi1E3cGHL_MfIc&ll=52.25719761702215%2C2.3690124531250376&z=4
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline URSZULA

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Styczeń, 2017, 19:21 »
Witajcie
Zupełnie nie mam pojęcia jak się tutaj poruszać. Jestem tu pierwszy raz oficjalnie a nieoficjalnie no cóż nie pierwszyzna. To jedno z moich ulubionych forum. Szukam kontaktu z byłymi śj choć sami jeszcze jesteśmy w organizacji ale już od roku nie mamy kontaktu ze śj. Jutro mamy spotkanie chyba ostatnie ze "strasznymi" pretekst banalny ponoć mamy choinkę w domu. KGB działa. Chcemy... piszę w liczbie mnogiej bo jest nas w domku trochę i całą rodziną wychodzimy. Musimy tylko napisać list na jutro o odłączenie tylko za bardzo nie wiemy jak się do niego zabrać. Wiem tylko z opowieści byłych braci że tak naprawdę to nikt nie czyta tego co jest napisane tylko szukają konkretów tzn. informacji o odłączeniu. A tak po


Offline Roszada

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Styczeń, 2017, 19:36 »
Witaj!
Zaraz pewnie doradzą Ci, jak napisać to. :)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Styczeń, 2017, 19:52 »
Całą rodziną na raz? To niesamowicie komfortowa sytuacja. Gratuluję.  :) A tak w ogóle to witaj wśród nas.  :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline pies berneński

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Styczeń, 2017, 20:11 »
. Musimy tylko napisać list na jutro o odłączenie tylko za bardzo nie wiemy jak się do niego zabrać.
Wystarczy zwięzła informacja :
 Nie chcę już  być ŚJ  i własnoręczny podpis.
A na najbliższym zebraniu służbowym  padnie ogłoszenie,że Iksińki nie jest ŚJ.
Ps. Starsi mogą próbować Was jeszcze "ratować",ale,to będzie zależne od Wszego zdecydowania i asertywności.
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń, 2017, 20:28 wysłana przez pies berneński »
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline zaocznie wywalony

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Styczeń, 2017, 20:29 »
Wystarczy zwięzła informacja :
 Nie chcę już  być ŚJ  i własnoręczny podpis.
A na najbliższym zebraniu służbowym  padnie ogłoszenie,że Iksińki nie jest ŚJ.
Dokładnie
Nikt nie będzie się w ten list wczytywał, tym bardziej się nad nim nie pochyli, ani nie zastanowi - jedynie pobieżnie przelecą by znaleźć zdanie że nie chcecie być ŚJ.
Gdybyście choć nie wiem jak tego żądali/prosili/wymagali by Wasz list został odczytany - NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI i na 100% nie będzie.
Szkoda Waszego czasu i zdrowia.
A co do "ratowania" - zależy od zarzutów, i prowodyra spotkania. Jeśli stojący za tym jest wystarczająco ważny i apodyktyczny, albo zarzutem jest "odstępstwo" - decyzja o Waszym wykluczeniu/odłączeniu zapadła, i będą tylko szukać jak to zrobić.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń, 2017, 20:35 wysłana przez zaocznie wywalony »


Offline M

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Styczeń, 2017, 20:32 »
Musimy tylko napisać list na jutro o odłączenie tylko za bardzo nie wiemy jak się do niego zabrać. Wiem tylko z opowieści byłych braci że tak naprawdę to nikt nie czyta tego co jest napisane tylko szukają konkretów tzn. informacji o odłączeniu. A tak po

Nie ma jednego schematu jak taki list powinien wyglądać. Wszystko zależy od tego co chcecie osiągnąć. Czy chcecie jedynie dopiąć formalności ze starszymi? Wtedy wystarczy krótki list ze zdaniem typu "My, niżej podpisani, z dniem 10 stycznia 2017 roku decydujemy się opuścić organizację Świadków Jehowy. Nasza decyzja jest ostateczna" i niżej podpisy. Jeśli natomiast zamierzacie ten list wysłać również braciom w zborze lub dalszej rodzinie to warto się rozpisać trochę bardziej (ale nie za bardzo, bo ŚJ nie przeczytają opowiadania na kilka stron ;)) o powodach swojej decyzji.


Offline URSZULA

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Styczeń, 2017, 08:15 »
Witajcie
Dzięki za powitanie i za dobre rady. Macie rację nie ma potrzeby się rozpisywać. Dzisiaj wizyta starszych ciekawe ilu ich będzie  tym razem 2 czy 3. Pozdrawiam


Offline wspaniale

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #43 dnia: 11 Styczeń, 2017, 09:01 »
Jesteście w tej komfortowej sytuacji, że jest was więcej - rodzina,
nie udało się im rozbić was.
Kurcze też miałam choinkę :)
i nawet syn sie pochwalił byłemu męzowi - może w końcu i mnie wykluczą.
=========
Wspaniale


Offline kurka

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Marzec, 2017, 10:57 »
Cytuj
Wystarczy zwięzła informacja :
 Nie chcę już  być ŚJ  i własnoręczny podpis.
A na najbliższym zebraniu służbowym  padnie ogłoszenie,że Iksińki nie jest ŚJ.
Ps. Starsi mogą próbować Was jeszcze "ratować",ale,to będzie zależne od Wszego zdecydowania i asertywności.

Ja bardzo długo zwlekałam z napisaniem tego listu, że nie chcę być ŚJ, bo spodziewałam się, że ktoś ze starszych będzie chciał ze mną rozmawiać. Chciałam po prostu odwlec tę nieprzyjemną rozmowę, której się spodziewałam.
Ale nikt ze starszych nie zainteresował się tym, że od pół roku nie chodzę na zebrania i nie zdaję "owocu". Nikt nie próbował mnie "ratować". Nawet mi było trochę przykro ;) ale tak naprawdę to tylko utwierdziło mnie w przekonaniu o słuszności decyzji...