Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ  (Przeczytany 19011 razy)

Offline Roszada

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Marzec, 2016, 10:40 »
Witam, pierwszy raz na forum, jestem akurat z Lublina, potem był Świdnik, od 1996 r. jestem ex, ale orientuję się na bieżąco. Nie jestem wrogiem ŚJ, ale ich obłąkańczej ideologii. Byłem starszym zboru, tłumaczem, oddałem najlepsze lata życia, a gdy potrzebowałem pomocy - pozbyto się mnie.Znam wiele przeróżnych faktów i "smaczków", które zamierzam sukcesywnie ujawniać, napiętnować czy wręcz ośmieszać dla tzw. dobra publicznego, chociaż nie są one wcale śmieszne.
.
Witaj Cynnik!
Nie wiem czy to od czynnika, czy cennika, czy cynika. :)
Ale też ładnie. ;)


od-nowa

  • Gość
Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Marzec, 2016, 12:17 »
Witam Cię serdecznie Cynnik
System w org śJ wysysa  z człowieka wszystko co może, bezlitośnie. Dzięki, że chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami.
Pozdrawiam.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Marzec, 2016, 12:48 »
Witaj Cynnik, i czuj się tutaj z nami dobrze. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Cynnik

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Marzec, 2016, 08:41 »
Witaj Cynnik!
Nie wiem czy to od czynnika, czy cennika, czy cynika. :)
Ale też ładnie. ;)
Witaj. Nieźle kombinujesz, chciałem by był Cynik, ale już ktoś ma, więc zostałem Cynnikiem.


Offline bernard

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Marzec, 2016, 11:07 »
Witaj :)


Offline bernard

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Marzec, 2016, 11:11 »
Wielu śJ przechodzi na katolicyzm, bo to zupełnie coś innego od wierzeń świadków :) protestanckie bywają zbliżone.
Raczej wielu przyjmuje opcje protestancka.Zakodowanie przez WTS katolicyzmu jako cos diabelskiego nie pozostawia w zasadzie innej opcji,no moze poza blizej nieokreslonym deizmem czy ateizmem.


Offline kurka

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Sierpień, 2016, 21:33 »
Dzień dobry,
5 lat temu, chcąc żyć w zgodzie z własnym sumieniem, postanowiłam się odłączyć od zboru. To było kilka lat po chrzcie. Teraz mam 27. To całkiem ironiczne, ale chrzest przyjęłam pod presją otoczenia, w którym się wychowywałam - czyli wielopokoleniowej rodziny ŚJ :) Z rodzicami i rodzeństwem mam nadal bliski kontakt. Dalsza rodzina ograniczyła kontakt do żałosnego minimum.

Mimo, że minęło już kilka lat od kiedy się odłączyłam, dopiero niedawno zaczęłam szukać stron byłych ŚJ w Internecie. Wcześniej (podświadomie?) nadal myślałam, że takie strony to ZŁO. Jak teraz o tym myślę, to to też całkiem zabawne :)

Natrafiłam na to forum wpisując w google "byli Świadkowie Jehowy grupa wsparcia Warszawa" bo chciałabym poznać podobne mi osoby. Jeśli chodzi o Warszawę natrafiłam niestety tylko na post konferencji Apollos, ale zupełnie nie chodzi mi o coś takiego. Pomożecie mi?

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień, 2016, 21:40 wysłana przez kurka »


Offline Iza

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Sierpień, 2016, 22:18 »
Witaj, Kurka.
Napisz, jakie klimaty Cie interesują, będzie nam łatwiej coś zaproponować. Pozdrawiam.❤️
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Sierpień, 2016, 22:29 »
Witam, pierwszy raz na forum, jestem akurat z Lublina, potem był Świdnik, od 1996 r. jestem ex, ale orientuję się na bieżąco. Nie jestem wrogiem ŚJ, ale ich obłąkańczej ideologii. Byłem starszym zboru, tłumaczem, oddałem najlepsze lata życia, a gdy potrzebowałem pomocy - pozbyto się mnie.Znam wiele przeróżnych faktów i "smaczków", które zamierzam sukcesywnie ujawniać, napiętnować czy wręcz ośmieszać dla tzw. dobra publicznego, chociaż nie są one wcale śmieszne.
.

Zapowiada się smakowicie. Witamy.


Offline kurka

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Sierpień, 2016, 23:20 »
Napisz, jakie klimaty Cie interesują, będzie nam łatwiej coś zaproponować.

Dzięki za miłe przywitanie! A jest jakiś kwestionariusz, który mogę wypełnić, żeby było wiadomo, co mnie interesuje? ;)

Wpisując w google "grupa wsparcia..." po cichu liczyłam na taką jak na amerykańskim filmie, gdzie wszyscy siedzą w kółku i każdy coś opowiada ;) Chodziło mi o jakieś miejsce gdzie bez presji możnaby pogadać z ludźmi o podobnych doświadczeniach.

Co masz na myśli pytając "jakie klimaty mnie interesują"?

Jeśli chodzi o "przebudzenie się" (jak to tutaj nazywacie) to o ile mogłam jeszcze nie przejmować się niektórymi poczynaniami organizacji (przecież zawsze łatwo wszystko usprawiedliwić ludzką niedoskonałością) to uświadomiłam sobie, że nie chcę służyć Bogu, który jest opisany w Biblii. Nagle uderzyło mnie to, że w Biblii nie ma absolutnie poszanowania dla życia (nie chciałam mieć nic wspólnego z Bogiem, który np. zabija dzieci za grzechy ich rodziców). Swoje poglądy i wątpliwości mogłabym z grubsza podsumować postem Badacza w wątku "Spotkaliście sie ze stwierdzeniem, że Świadkowie Jehowy to producenci ateistów?" z 18:23, 12 kwietnia 2015. Na szczęście na żadnym etapie życia nie zdołałam pokochać tego Boga i dzięki temu łatwo mi było się od Niego odciąć (jako dziecko ŚJ więłam chrzest z przekonania, że to jest "prawda", wydawało mi się, że miłość do Jehowy przyjdzie z czasem). Natomiast rzeczą, na którą (chyba) najbardziej nie mogłam się zgodzić u ŚJ jest manipulacja. Od manipulacji "poddatnych na wpływy" (nie mogę znaleźć lepszego polskiego odpowiednika słowa "vulnerable") "zainteresowanych" kolorowymi wstępami w służbie (przerażający chwyt marketingowy) po manipulację samych wyznawców (choćby scenki rodzajowe na zgromadzeniach, czy też od niedawna znów "kongresach" - o scenkach mogę opowiedzieć coś więcej, ale to raczej nie to miejsce forum).

Może to głupawo zabrzmi, ale teraz najważniejszą wartością w moim życiu jest... humanizm? I zależy mi na tym, by cokolwiek robię, robić z własnego głębokiego przekonania, a nie dlatego, że nakazuje mi to Biblia czy religia (nawet niekoniecznie strasząc Armagedonem).


Offline Girl

WYKLUCZENI
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Sierpień, 2016, 12:27 »
Witajcie,


Mam takie pytanie, jak udaje Wam sie odnalezc po wykluczeniu?
Jest tak, ja jestem wykluczona, w sumie, juz rok po chrzcie, zbladzilam, przez love, no wlasnie...
Pozniej byla emigracja, nie z powodow zarobkowych, ale poznalam kogos, kto juz wyjechal, tkzw. wyjechany i do niego wyjechalam.
I chociaz zawsze chcialam wrocic, to jakos to sie oddalalo...
Ci ciekawe, za granica, poznalam kogos, kto, jak sie pozniej okazalo, tez jest ŚJ, ale nie uczestniczy i jak mu opowiedzialam ''swoję historię- wiec historie wykluczenia itp'', powiedział- spokojnie, nie spiesz się... a co jest ciekawe, on sam jest ŚJ.



No i w ogole, mam parę pytań, konkretnych,ludzie, baaaaardzo konkretnych.


Dajcie znać, bo chciłabym pogadać.


Wiecie co, bez zboru, bez ŚJ, jest bez sensu. To moja opinia, po propstu, jak się dowiedziałam o aferze pedofilskiej, to świat Z W O L N I  Ł !!!


I w ogóle, dlaczego literatura, więc Biblia jest w PRZEKŁĄDZIE NOWEGO ŚWIATA ???????????
PRZECIEŻ NWO


Nie wiem o co come on????????????

Ktoś z Was wie????

Pozdrawiam,


Girl ;)


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Sierpień, 2016, 12:33 »
Masz pytania - zadawaj je. Konkretne pytania bardzo lubimy :)


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Sierpień, 2016, 12:55 »
Witaj
Pomożemy jak możemy

Nie ma głupich pytań a tylko głupie odpowiedzi

Tematy tabu są w systemach totalitarnych jak jw.org, tu pełny szacunek i kultura  ;)
Ew.pisz na priv.  :)
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Arvena

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Październik, 2016, 23:39 »
Witam, pierwszy raz na forum, jestem akurat z Lublina, potem był Świdnik, od 1996 r. jestem ex, ale orientuję się na bieżąco. Nie jestem wrogiem ŚJ, ale ich obłąkańczej ideologii. Byłem starszym zboru, tłumaczem, oddałem najlepsze lata życia, a gdy potrzebowałem pomocy - pozbyto się mnie.Znam wiele przeróżnych faktów i "smaczków", które zamierzam sukcesywnie ujawniać, napiętnować czy wręcz ośmieszać dla tzw. dobra publicznego, chociaż nie są one wcale śmieszne.
.

Cynnik i gdzie te twoje opowiesci? Czekam i czekam a tu nic.
Zle czynisz, jesli chwalisz, gorzej, jesli ganisz rzecz,ktorej dobrze nie znasz. " Leonadro Da Vinci


Offline nowa

Odp: Witam. Szukam kontaktu z byłymi ŚJ
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Październik, 2016, 22:17 »
Wielu śJ przechodzi na katolicyzm, bo to zupełnie coś innego od wierzeń świadków :) protestanckie bywają zbliżone.
W czym wierzenia protestantów są zbliżone do SJ?
Nie widzę żadnych podobieństw...