Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wyższe wykształcenie  (Przeczytany 54076 razy)

Offline Vilgefortz

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #90 dnia: 11 Marzec, 2017, 18:21 »
Dali by już sobie spokój z atakowaniem nas, tj. tych nie dobrych wykształciuchów. W tym roku, w naszym pięknym, choć mało gościnnym kraju, procent ludzi posiadających wyższe wykształcenie dojdzie do 50! Jak widać  na obrazkach z TV, nie ma wykształcenie nic z poziomem rozwoju jednostek, dlatego powinni zacząć atakować studiowanie Biblii bez publikacji WTS.

V.


Offline Roszada

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #91 dnia: 11 Marzec, 2017, 18:27 »
ŚJ mają racje jeśli chodzi o krytykę wykształcenia wyższego. ;)

Dziś w radio mówili, że nie ma fachowców, rzemieślników i ci po studiach nawet pchają się do robót fizycznych, które zaraz porzucają. Są mało przydatni do zapychania dziur kadrowych. :)


Offline donadams

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #92 dnia: 12 Marzec, 2017, 19:37 »
ŚJ mają racje jeśli chodzi o krytykę wykształcenia wyższego. ;)

Dziś w radio mówili, że nie ma fachowców, rzemieślników i ci po studiach nawet pchają się do robót fizycznych, które zaraz porzucają. Są mało przydatni do zapychania dziur kadrowych. :)

Problem w tym, że motywacje tejże krytyki są zgoła inne od tych przedstawianych na łamach publikacji. Mówi się o braku fachu, ale z drugiej strony ciśnienie leci tak naprawdę na 'najlepsze wykształcenie' i na to, że czas ma być na głoszenie, a nie na jakieś głupoty. Jeszcze by to 'akademickie wykształcenie' umysł czyjś skaziło.

Żadne wykształcenie nie czyni z nikogo fachowca. Poziom edukacji powinien być dobierany bezpośrednio do predyspozycji jednostki i to przekładałoby się na jak najlepsze wykorzystanie jej potencjału względem środków włożonych w zdobycie wykształcenia.

Jednakże w organizacji nikt nie mówi oficjalnie (a co dopiero literatura!), że jeśli ktoś jest zdolny i posiada predyspozycje do nauki, to powinien to wykorzystać idąc na studia wyższe. Kilka lat temu byłem na zebraniu, na którym zainteresowana zgłosiła się w tym temacie i powiedziała wprost, że 'nie zgadza się z krytyką wyższego wykształcenia', po czym wyjaśniła, że na studia powinny się decydować osoby o odpowiednim 'talencie' i że takie jednostki powinno się wspierać. Po zebraniu starszy, który prowadził wtedy Strażnicę już z nią rozmawiał. Potem przyszła jeszcze raz na zebranie i sobie darowała...

Strażnica patrzy na wyższe wykształcenie wybiórczo, tj. krytycznie, i tyle... nie ma w tym nic zdrowego, nawet jeśli podawane argumenty częściowo są prawdziwe.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec, 2017, 19:39 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Marzec, 2017, 22:25 »
Dzięki za to wyjaśnienie. Wg mnie problem jest właśnie taki. A to jest po prostu chore.


Offline Wychowany-w-nieprawdzie

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #94 dnia: 12 Marzec, 2017, 22:28 »
Sam w swoim otoczeniu znam wiele osób po psychologii, socjologii czy kulturoznawstwie i są gorliwymi świadkami. Przeraża mnie to że mając jakąś tam wiedze w tym zakresie nauki, powinni rozpracować już dawno tą sektokorporacje i ich manipulacyjne techniki. Tak jak ja. Uważam że studia dużo mi dały. Tak jak ktoś tutaj już pisał, często to nie idzie w parze z rozsądkiem czy racjonalnym podejściem jakiego powinni się nauczyć na uczelni.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #95 dnia: 12 Marzec, 2017, 22:32 »
Niestety masz rację. Ale to już dyskusja o spadku poziomu nauczania na wyższych uczelniach, bo przecież mają płacone z Ministerstwa per capita, to po co kogoś wywalać :P


Offline donadams

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #96 dnia: 18 Marzec, 2017, 10:49 »
Sam w swoim otoczeniu znam wiele osób po psychologii, socjologii czy kulturoznawstwie i są gorliwymi świadkami. Przeraża mnie to że mając jakąś tam wiedze w tym zakresie nauki, powinni rozpracować już dawno tą sektokorporacje i ich manipulacyjne techniki.

Wśród ŚJ, tak jak w każdym innym społeczeństwie, są ludzie, którzy nigdy kompletnie niczego się nie uczą. Ludzie mają tak, kiedy nie przykładają do czegoś wagi. Niech przykładem będzie "brat", który swego czasu co kilka tygodni podchodził do mnie po zebraniu i pytał: "Jak w pracy? A czym ty się właściwie zajmujesz?". Dla mnie nie zrozumiałe jest, jak można mieć 50 lat, mówić kwieciste wykłady na zebraniach, prowadzić Strażnicę, być mówcą kongresowym, a nie potrafić zapamiętać, gdzie pracuje twój "brat". Tak właśnie jest, jak nie przykłada się do czegoś absolutnie żadnej wagi...

Więc co z tego, że ktoś miał styczność z wiedzą, czy przez jakiś czas nawet ją posiadał, skoro nie przykładał do tego żadnej wagi? Wiedza sama w sobie nic nie znaczy, ciężko tutaj nie zgodzić się ze Strażnicą. Jeśli w kimś nie ma pasji, to z samej wiedzy niewiele odniesie korzyści. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że w wielu ŚJ nie ma pasji, żyją rytuałami, innymi niż pozostałe grupy religijne, ale jednak rytuałami. Przygotowanie do zebrania, zebranie, wieczór wielbienia, przygotowanie do Strażnicy, głoszenie w sobotę (bo w sobotę to wypada), zebranie w niedzielę... Uduchowienie na tym poziomie może być żadne, a sam rytuał może być na tyle wygodny, że magister socjologii nie zastanowi się nad tym czego się uczył, bo po co burzyć sobie światopogląd i nie daj Boże zmieniać swój styl życia.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline HARNAŚ

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #97 dnia: 18 Marzec, 2017, 12:14 »
Wśród ŚJ, tak jak w każdym innym społeczeństwie, są ludzie, którzy nigdy kompletnie niczego się nie uczą. Ludzie mają tak, kiedy nie przykładają do czegoś wagi. Niech przykładem będzie "brat", który swego czasu co kilka tygodni podchodził do mnie po zebraniu i pytał: "Jak w pracy? A czym ty się właściwie zajmujesz?". Dla mnie nie zrozumiałe jest, jak można mieć 50 lat, mówić kwieciste wykłady na zebraniach, prowadzić Strażnicę, być mówcą kongresowym, a nie potrafić zapamiętać, gdzie pracuje twój "brat". Tak właśnie jest, jak nie przykłada się do czegoś absolutnie żadnej wagi...

Dokładnie tak jak mówisz ale pójdę dalej...
-Jak się czujesz?- pyta siostra , żona starszego ,wieloletnia pionierka ,witając się na sali i patrzy nie na ciebie ale w okno.
-Nie najlepiej.
-A to dobrze, bo wiesz my przyszliśmy do tego zboru , żeby nauczyć was miłości.
- :o :o :o :o :o
Lecą szablonami i rutyną , bo w większości przypadków  nie myślą i nie słuchają.


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 09:45 »
Małe ogłoszenie parafialne: poszukuję fragmentów z kongresów i/lub JW Broadcasting na którym wyższe wykształcenie jest demonizowane. Było dużo takich fragmentów, ale materiału jest jeszcze więcej więc trudno to znaleźć. Jeśli ktoś akurat oglądał coś takiego i ma namiary to bardzo proszę o ich podanie. Z góry dziękuję :).


Offline Roszada

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 09:48 »
Niedawne ale Strażnicowe, a nie kongresowe:

   „Dla jeszcze innych sidłem staje się świeckie wykształcenie, uważane za sposób na osiągnięcie sukcesu finansowego. To prawda, że wykształcenie może ułatwić znalezienie pracy. Niektórym jednak czasochłonna pogoń za zdobyciem wyższego wykształcenia przyniosła szkodę pod względem duchowym. Jakże niebezpieczne by to było w obliczu coraz bliższego dnia Jehowy!” (Strażnica Nr 24, 2003 s. 23-24).

„Co jednak powiedzieć o wyższym wykształceniu, jakie można zdobyć na uniwersytecie lub innej uczelni? Powszechnie uważa się je za nieodzowny warunek sukcesu. Tymczasem sporo osób, które o nie zabiega, napełnia swój umysł szkodliwą propagandą. Poświęca na to cenne młode lata, które najlepiej byłoby wykorzystać w służbie dla Jehowy (Kazn. 12:1). Chyba nie zaskakuje fakt, że w krajach, w których mnóstwo ludzi odebrało takie wykształcenie, wiary w Boga jeszcze nigdy nie deklarowało tak mało osób. Prawdziwy chrześcijanin nie szuka zabezpieczenia w poszerzaniu świeckiej edukacji, lecz ufa Jehowie” (Strażnica 15.04 2008 s. 4).

   „Czujni chrześcijanie powstrzymują się od używania tego świata w pełni w kwestii wyższego wykształcenia. Wiele osób w tym systemie rzeczy uważa je za warunek osiągnięcia prestiżu i dostatniego życia. Ale my, chrześcijanie, jako tymczasowi osiedleńcy, zmierzamy do innych celów. (...) W związku z tym zachęcamy młodych chrześcijan, by dążyli do celów duchowych, zdobywając jedynie wykształcenie umożliwiające zaspokajanie podstawowych potrzeb, a jednocześnie skupiając się na przygotowaniu do służenia Jehowie ‘całym sercem, duszą, siłą i umysłem’...” (Strażnica 15.11 2011 s. 19).

„3) Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie. 4) Teraz jest czas, żeby ci, którzy pokładają ufność w świeckim wykształceniu, dobrach materialnych albo ludzkich instytucjach, zmienili swój sposób myślenia. Starsi powinni być gotowi pomóc każdemu, kto się chwieje w wierze” (Strażnica 15.11 2013 s. 20).

   Interesujące jest to, że czasem Towarzystwo Strażnica potrzebuje jednak osoby po studiach, ale najlepiej by je ukończyły zanim poznały ‘prawdę’:

„Poza tym do składania zgłoszeń zachęca się też niektóre siostry i braci liczących nieco ponad 35 lat, jeśli posiadają specjalistyczne kwalifikacje i przygotowanie zawodowe przydatne w Betel. Na przykład mogłoby chodzić o stomatologów, lekarzy, księgowych, architektów, inżynierów budowlanych, pielęgniarki lub elektroników i informatyków. Nie zachęcamy jednak nikogo do zdobywania specjalistycznego wykształcenia z myślą o tym, że zwiększy to jego szanse przyjęcia do Betel. Osoby, które już nabyły takich umiejętności, na przykład jeszcze przed poznaniem prawdy, mogą dołączyć do formularza zgłoszenia do Betel dokładny opis posiadanych kwalifikacji” (Nasza Służba Królestwa Nr 6, 2001 s. 4).


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #100 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 09:51 »
No właśnie cytatów ze Strażnicy mam sporo, ale chciałbym jeszcze nagrania z kongresów/audycji/transmisji, bo z reguły są one jeszcze bardziej dosadne i w związku z tym wywierają bardzo duży nacisk na ludzi, co chcemy pokazać w nowym artykule na stronie.

Jedno już mam - w Broadcastingu ze stycznia 2015 była o tym mowa. Ale jak ktoś ma inne źródła to proszę o podzielenie się :).


Offline Roszada

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #101 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 10:02 »
Wpisz na forum na wyszukiwarce wykształcen (bez końcówki) i może wskaże Ci na wątki o filmach CK.


Offline Baran

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 500
  • Polubień: 8087
  • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #102 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 10:23 »
No właśnie cytatów ze Strażnicy mam sporo, ale chciałbym jeszcze nagrania z kongresów/audycji/transmisji, bo z reguły są one jeszcze bardziej dosadne i w związku z tym wywierają bardzo duży nacisk na ludzi, co chcemy pokazać w nowym artykule na stronie.

Jedno już mam - w Broadcastingu ze stycznia 2015 była o tym mowa. Ale jak ktoś ma inne źródła to proszę o podzielenie się :).

Widzę że już to masz, ale to jest taki kąsek, że w tym miejscu jeszcze raz muszę to wkleić.

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/%27im-lepszy-uniwersytet-tym-wieksze-niebezpieczenstwo%27-morris-iii-czlonek-ck/

"Im lepszy uniwersytet, tym większe niebezpieczeństwo" Morris III członek CK
https://tv.jw.org/#pl/video/VODFamily/pub-jwban_201501_1_VIDEO

Nasz kaznodzieja telewizyjny Morris III wypowiadał się na temat wyższego wykształcenia. W bardzo ciekawy sposób tłumaczy jakie wykształcenie będzie potrzebne po Armagedonie. Jego miny i gesty są bardzo przekonujące. Chyba namówię swoje dziecko, aby skorzystało z jego rad. ;)




M: Usunąłem część cytatu, bo taki długi post znacznie utrudnia czytanie.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwiecień, 2017, 10:29 wysłana przez M »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission


Offline Dietrich

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #103 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 10:53 »
Dla mnie Brat Króla Morris III to typowy psychol. Wystarczy popatrzeć na jego usta.
A tak w ogóle: skąd oni wiedzą, że im lepszy Uni, tym większe zagrożenie? Ktoś z nich to przeżył?

 


Offline PoProstuJa

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #104 dnia: 25 Kwiecień, 2017, 20:57 »
Sam w swoim otoczeniu znam wiele osób po psychologii, socjologii czy kulturoznawstwie i są gorliwymi świadkami. Przeraża mnie to że mając jakąś tam wiedze w tym zakresie nauki, powinni rozpracować już dawno tą sektokorporacje i ich manipulacyjne techniki. Tak jak ja. Uważam że studia dużo mi dały. Tak jak ktoś tutaj już pisał, często to nie idzie w parze z rozsądkiem czy racjonalnym podejściem jakiego powinni się nauczyć na uczelni.

Samo posiadanie wiedzy - JEŚLI NIE ODNOSISZ JEJ DO SIEBIE - nie sprawia, że odkrywasz fałsz w organizacji!

Ja kiedyś czytałam ciekawą książkę, w której m.in. jest fragment o ludziach w sekcie, którzy popełnili zbiorowe samobójstwo na rozkaz guru, który im tak kazał. Podane też były mechanizmy, które przyciągnęły tych ludzi do sekty.
No i co? Poczytałam, ale nie odnosiłam tego do siebie. Wcale nie uważałam, że JA tkwię w sekcie.