Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Wyższe wykształcenie  (Przeczytany 53927 razy)

Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #75 dnia: 30 Styczeń, 2017, 23:41 »
Zgadzam się ze znakami zapytania stawianymi przez Ciebie, M. Mnie zaskakuje, że przy całej antyakademickiej i antykościelnej retoryce pod nazwiskami uczonych (pewnie w celu wzmocnienia siły argumentum ad autoritatem) pojawiają się takie nazwy jak Trinity College Dublin albo Uniwersytet Katolicki w Leuven :)

A np. z merytorycznego punktu widzenia powiem jedno: do dzbanów wkładano i zakopywano zwoje/kodeksy już mocno zużyte, nienadające się do normalnego użytkowania lub zawierające błędy (które przypadkiem popełnił kopista), a nie dlatego, że Biblia była prześladowana, jak suponuje ten film.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2017, 23:43 wysłana przez Gorszyciel »


Offline egon olsen

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #76 dnia: 31 Styczeń, 2017, 16:09 »
chyba  nastąpiła  zmiana  w  podejściu  do  zdobywania   wykształcenia  ,  otóż dziwnym   trafem   wspomniany list   znikł  z oficjalnej  strony  - podobnie jak  list  dotyczący  10  h   dla  zamianowanych . przez  te   2 listy  zapewne  nie   skoordynowane  z   biurem  głównym  a powstałe     zapewne   tylko żeby  zaspokoić   wygórowane   e go  niektórych  nadgorliwych    betelczyków wielu  wartościowych i  oddanych  braci utraciło przywilej usługiwania ,  byloby  nierozsądne  oczekiwać  ,że  ktokolwiek  ich przeprosi  za  takie  działanie  -takie  sa  standarty   w  organizacji    ,  to  wszystko  zapewne  doszło  do  biura  głównego , kiedy  zobaczyli    spadek  w  polsce  plus    znaczny  spadek zamianowanych -postanowili  coś  z tym  zrobić


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #77 dnia: 31 Styczeń, 2017, 16:39 »
chyba  nastąpiła  zmiana  w  podejściu  do  zdobywania   wykształcenia 

Chciałbym żebyś miał rację i dla zachowania pokoju z braćmi zgodzę się z Tobą ;)

Te listy były dobrze skoordynowane z BG. Miały swój cel, właśnie taki jak piszesz:
wielu  wartościowych i  oddanych  braci utraciło przywilej usługiwania
Władza kocha głupio oddanych. Zbyt mądrych należy się pozbyć. Wtedy opór społeczności przed wdrażaniem zmian maleje.

Temat wykształcenia czy godzin wracał już nie raz.


Offline Dietrich

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #78 dnia: 31 Styczeń, 2017, 20:43 »
Moim zdaniem zbyt świeża sprawa, żeby tak od razu nastąpiła "odwilż" w tej kwestii. Poza tym nie sądzę, żeby ktoś, kogo zwalono z przywileju i podcięto mu tym samym skrzydła od razu zaczął się ponownie 'ubiegać'. Obojętnie czy chodziło o studia czy o owe 10 godzin swoje i żony. 
Znam kilka podobnych przypadków, gdzie poszło to w całkiem odwrotnym kierunku i raczej pootwierało ludziom oczy ;)




Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #79 dnia: 31 Styczeń, 2017, 23:11 »
chyba  nastąpiła  zmiana  w  podejściu  do  zdobywania   wykształcenia  ,  otóż dziwnym   trafem   wspomniany list   znikł  z oficjalnej  strony  - podobnie jak  list  dotyczący  10  h   dla  zamianowanych . przez  te   2 listy  zapewne  nie   skoordynowane  z   biurem  głównym  a powstałe     zapewne   tylko żeby  zaspokoić   wygórowane   e go  niektórych  nadgorliwych    betelczyków wielu  wartościowych i  oddanych  braci utraciło przywilej usługiwania ,  byloby  nierozsądne  oczekiwać  ,że  ktokolwiek  ich przeprosi  za  takie  działanie  -takie  sa  standarty   w  organizacji    ,  to  wszystko  zapewne  doszło  do  biura  głównego , kiedy  zobaczyli    spadek  w  polsce  plus    znaczny  spadek zamianowanych -postanowili  coś  z tym  zrobić

A może w Nadarzynie mamy tak wytrawnych odstępców że te listy zrobili w nadzieji na spadki  ;D ;D ;D

Mistrzowska strategia 8-)


Offline pies berneński

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #80 dnia: 01 Luty, 2017, 08:43 »
otóż dziwnym   trafem   wspomniany list   znikł  z oficjalnej  strony  - podobnie jak  list  dotyczący  10  h   dla  zamianowanych .
Takie słowa może napisać osoba,która ma przynajmniej drugi stopień wtajemniczenia.
Wiadomo nie ma przymusu,ale czy brałeś pod uwagę coś takiego:
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/ogolnie-o-forum/uwaga-starsi-zboru-(i-wszyscy-wyzej)-lub-osoby-z-nimi-spokrewnione-poszukiwane!/msg67804/#msg67804
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Luty, 2017, 14:51 »
chyba  nastąpiła  zmiana  w  podejściu  do  zdobywania   wykształcenia  ,  otóż dziwnym   trafem   wspomniany list   znikł  z oficjalnej  strony  - podobnie jak  list  dotyczący  10  h   dla  zamianowanych . przez  te   2 listy  zapewne  nie   skoordynowane  z   biurem  głównym  a powstałe     zapewne   tylko żeby  zaspokoić   wygórowane   e go  niektórych  nadgorliwych    betelczyków wielu  wartościowych i  oddanych  braci utraciło przywilej usługiwania ,  byloby  nierozsądne  oczekiwać  ,że  ktokolwiek  ich przeprosi  za  takie  działanie  -takie  sa  standarty   w  organizacji    ,  to  wszystko  zapewne  doszło  do  biura  głównego , kiedy  zobaczyli    spadek  w  polsce  plus    znaczny  spadek zamianowanych -postanowili  coś  z tym  zrobić

Może podejście zostało skorygowane (zawieszone) z uwagi na odpływ GADAJĄCYCH GŁÓW (SŁUG I STARSZYCH).

Ja to widzę w takiej analogii:    Firma X ma pracowników bylejak opłacanych, wykorzystywanych ponadnormatywnie, zastraszanych, poniżanych, niedocenianych w końu w FURII zwolniono 30% załogi i dalej dokręcano pozostałym śrubę.  Teraz łaskawcy dalej trzymają się harmonogramu straszenia i tyrania człowiekiem na ile sobie tylko pozwoli i są skłonni odpuścić represje o ułamek procenta i liczą że te 30% wróci z podkulonym ogonem na te same warunki :o

Naiwniacy  ;D ;D ;D      Nawet jak ktoś się nie wybudził tak jak ja to jak poczuł wolność od pisania punktów i stania za mównicą albo tych pogadanek o niczym z NO to ma w nosie ten ,,przywilej"

Pozostaje dopieścić technologię przekazu strumieniowego 8-)


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Luty, 2017, 15:12 »
Może podejście zostało skorygowane (zawieszone) z uwagi na odpływ GADAJĄCYCH GŁÓW (SŁUG I STARSZYCH).

Myślę, że lada chwila nie będzie im potrzeba gadających głów. Popatrzcie: najpierw zmieniają TSSK w taki sposób, że nie ma przemówienia przydzielanego bratu (tylko scenki zostają); teraz ten list, że wykład pamiątkowy i popamiątkowy będzie można transmitować; w międzyczasie zaś nakazują zborom zakupywać sprzęt multimedialny, Internet etc. Moim zdaniem niedługo będzie wszystko ujednolicone na każdym zebraniu.


Offline gerontas

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Luty, 2017, 15:34 »
Wcześniej jak były ciekawe myśli z Biblii (szczegóły), to prowadzący miał swobodę w wyborze wersetów (więc tematy) które chciał omówić. Dziś ma podane gotowe wersety i materiał je omawiający.


Offline Estera

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #84 dnia: 02 Luty, 2017, 15:49 »
Wcześniej jak były ciekawe myśli z Biblii (szczegóły), to prowadzący miał swobodę w wyborze wersetów (więc tematy) które chciał omówić. Dziś ma podane gotowe wersety i materiał je omawiający.
  Też zwróciłam na to uwagę, a ... "gotowce" ... powodują to ...
  Że nie trzeba poświęcać tyle czasu na przygotowywanie punktów i starsi nie są już tak obciążeni.
  Znikła też rola tradycyjnego nadzorcy szkoły, żeby nie obciążać jednej osoby.
  Wyraźnie widać, że odchodzą od polegania na żywym człowieku w zborze.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline rychtar

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #85 dnia: 04 Luty, 2017, 12:36 »
  Też zwróciłam na to uwagę, a ... "gotowce" ... powodują to ...
  Że nie trzeba poświęcać tyle czasu na przygotowywanie punktów i starsi nie są już tak obciążeni.
  Znikła też rola tradycyjnego nadzorcy szkoły, żeby nie obciążać jednej osoby.
  Wyraźnie widać, że odchodzą od polegania na żywym człowieku w zborze.


Estero robotami zdecydowanie łatwiej sterować, nie sprzeciwiają się, nie mają własnych myśli, bezgranicznie podporządkowują się i chętnie wpłacają duże sumy pieniędzy na nowe złote ajłocze dla członków ciała kierownikowego. Przecież własne myślenie jest zabronione w WTS, za niedługo zabronione będzie odpowiadanie własnymi słowami na zebraniach, będzie nakaz odczytywania fragmentów akapitów zamiast formułowania myśli własnymi słowami. A gdy ktoś broń Boże ma wyższe wykształcenie to powinien co dzień tylko sracze czyścić na sali królestwa i na salach zgromadzeń oczywiście w ramach wyjątkowego przywileju.
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline spokojnyalek

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #86 dnia: 19 Luty, 2017, 10:55 »
Im wyższe wykształcenie, tym lepszy światopogląd i szybciej możesz się zorientować, że wykładnia Pisma Świętego spod pióra CK jest swobodna jak sukienki sióstr na kongresie regionalnym.


Offline DreamM@ster

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #87 dnia: 05 Marzec, 2017, 15:58 »
Tak sobie myślę że jednak kwestia wykształcenia jest jednym z tych zaleceń które szeregowi członkowie WTS traktują z przymrużeniem oka. Jeśli chodzi o mnie to nigdy nie byłem za bardzo gorliwy i nawet jeszcze krótko przed chrztem zdarzało mi się przeglądać odstępcze fora. Co do mojej historii w kontekście studiów  to pamiętam tylko jedną ciekawą sytuację  : Rok 2008(krótko po moim "symbolu"):Byłem wtedy na 1 roku studiów i podczas wizyty nadzorcy obwodu na obiedzie  w domu moich rodziców  padła od niego  "cicha sugestia" by dać sobie spokój ze studiowaniem tej całej Psychology ;)

PS:myślę że teraz i tak studenciki w zborze mają luz.... dużo gorzej było 30-40 lat temu.


Offline Roszada

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #88 dnia: 05 Marzec, 2017, 16:02 »
Coś mi się zdaje że te studiowanie wymyka się im spod kontroli.
Ale im więcej będą krzyczeć, tym więcej ludzi będzie szło na studia.
To będzie taka próba sił aż do Armagedonu.

Najlepiej by urządzili publiczne palenie dyplomów mgr.
Wtedy będzie prawdziwa próba sił. ;D


Offline Dietrich

Odp: Wyższe wykształcenie
« Odpowiedź #89 dnia: 05 Marzec, 2017, 16:13 »
Tak sobie myślę że jednak kwestia wykształcenia jest jednym z tych zaleceń które szeregowi członkowie WTS traktują z przymrużeniem oka. Jeśli chodzi o mnie to nigdy nie byłem za bardzo gorliwy i nawet jeszcze krótko przed chrztem zdarzało mi się przeglądać odstępcze fora. Co do mojej historii w kontekście studiów  to pamiętam tylko jedną ciekawą sytuację  : Rok 2008(krótko po moim "symbolu"):Byłem wtedy na 1 roku studiów i podczas wizyty nadzorcy obwodu na obiedzie  w domu moich rodziców  padła od niego  "cicha sugestia" by dać sobie spokój ze studiowaniem tej całej Psychology ;)

PS:myślę że teraz i tak studenciki w zborze mają luz.... dużo gorzej było 30-40 lat temu.

Znam przypadek nadzorcy obwodu, który na początku lat 90-tych wysyłał do pracy na pocztę tych, co kończyli właśnie szkołę podstawową.   :D