Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"  (Przeczytany 16396 razy)

Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Grudzień, 2015, 11:20 »
No w tym 7 wspanialych w NY

7 to tylko obecnych. Jak doda się tych wszystkich na przestrzeni lat to ukaże się "nowe światło", że 24 jest liczbą symboliczną a oznacza wszystkich członków CK.
Ciekawe, czy R. Franz także... ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Grudzień, 2015, 11:31 »
To zależy, czy po "wykluczeniu" Bóg odebrał mu nadzieję niebiańską - bo może być, że wciąż był o niej przeświadczony, czyli miał zadatek Ducha


;-)


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Styczeń, 2016, 14:49 »
Strażnik Prawdy - prawie Bóg ;)

Oświadczenie głosicielki

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009302148015&fref=ts
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Styczeń, 2016, 16:13 »
Wreszcie zmieniają sądy kapturowe na sądzenie w bramie (albo na routerze, jak kto woli) :-D


Offline M

Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Styczeń, 2016, 16:29 »
Cytuj
jaka byłam głupia źe dałam się tak zwieść przez jakieś fałszywe pomówienia dwóch sióstr.serce moje przez kilka godzin kłuło i przepełniało mnie boleścią, jak ja mogłam dać się tak omamić. wiem jedno iź szatan nie śpi, czycha właśnie na kaźdego kto jest w naszej organizacji, bo świat przecieź juź ma.ale jehowa jest bogiem miłości i sprawiedliwości i nie pozwoli aby jego wiernym sługom działa się krzywda.a w tym przypadku tyczy się to straźnika prawdy , który jest jego wiernym sługą.ja nic nie mogę więcej zrobić w tej sprawie, jak tylko prosić mojego brata duchowego wybaczenie mi tej mojej chwili słabości i zrozumienia mnie w mojej trudnej sytuacji, ponieważ jestem po 5 operacjach w tym 3 kręgosłupa, i biorę silne leki

"Usunęłam gościa ze znajomych, jak się okazało że niesłusznie. Tak mnie za to sumienie smagało że napisałam ścianę tekstu błagając go o wybaczenie i żeby to opublikował aby cały świat widział".

Smutno mi się zrobiło jak to przeczytałem. Ci ludzie mają wodę zamiast mózgu już...


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Styczeń, 2016, 13:23 »
Teraz już wiem dlaczego ktoś zostaje świadkiem jehowy.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Styczeń, 2016, 13:31 »
Teraz już wiem dlaczego ktoś zostaje świadkiem jehowy.

Trafiłeś w sedno. Z moich obserwacji że bardzo duża część ŚJ robi wszystko, co się im każe ze względu na obietnicę życia wiecznego w raju na ziemi. U niektórych jest to tak bardzo widoczne, że aż oczywiste - chodzą na zebrania w kratkę, raz-dwa razy w miesiącu przyjdą na zbiórkę i pójdą do służby, W OGÓLE ich nie interesuje doktryna czy kwestie biblijne. Liczy się tylko fakt, że o ile nie popełnią jakiegoś ciężkiego grzechu to załapią się na raj. A skoro "nagrodę" wszyscy otrzymują taką samą bez względu na zasługi, to po co się przemęczać? ;D


Offline Roszada

Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Styczeń, 2016, 13:42 »
Teraz już wiem dlaczego ktoś zostaje świadkiem jehowy.
Nie chciałbym pielęgnować tych kwiatów, więc do raju się nie nadaję. Za leniwym.
Albo piach albo niebo. ;)


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Styczeń, 2016, 14:46 »
Teraz już wiem dlaczego ktoś zostaje świadkiem jehowy.

Figurka krasnoludka? Przecież to demoniczne.  ;)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Styczeń, 2016, 13:29 »
Skromnie, ale za to czysto. :):):)
« Ostatnia zmiana: 18 Styczeń, 2016, 13:32 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Styczeń, 2016, 08:42 »
Wyprani z uczuć ... 7 osób (sióstr lubi to)
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń, 2016, 08:51 wysłana przez tomek_s »
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Styczeń, 2016, 08:51 »
Totalna degrengolada umysłowa  :(
Indoktrynacja sprawiła, że ta kobieta bezmyślnie utożsamia:
1. Organizacja=Bóg
2. Odmowa bycia w organizacji=nienawiść do Boga=wieczne potępienie
To powoduje, że:
1. Ofiara Chrystusa nie jest nic warta
2. Bóg jest mściwy
3. Bóg nie jest miłością

Smutne to, ale prawdziwe  :(
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


od-nowa

  • Gość
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Styczeń, 2016, 09:49 »
Totalna degrengolada umysłowa  :(
Indoktrynacja sprawiła, że ta kobieta bezmyślnie utożsamia:
1. Organizacja=Bóg
2. Odmowa bycia w organizacji=nienawiść do Boga=wieczne potępienie
To powoduje, że:
1. Ofiara Chrystusa nie jest nic warta
2. Bóg jest mściwy
3. Bóg nie jest miłością

Smutne to, ale prawdziwe  :(
Napisałam list o odłączeniu, wiadomo nikt nie rozmawia ze mną, jednak pewna starsza wiekiem siostra, zatrzymała się i powiedziała: szkoda, że od nas odeszłaś, zostawiłaś Boga, zle zrobiłaś bo teraz zginiesz w Armagedonie.
Pomyślałam: co Ty wiesz o mnie? wyrok został na mnie wydany. Kto tak zdecydował? - pomyślałam.


Offline mariusz nowak

Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Styczeń, 2016, 09:58 »
Napisałam list o odłączeniu, wiadomo nikt nie rozmawia ze mną, jednak pewna starsza wiekiem siostra, zatrzymała się i powiedziała: szkoda, że od nas odeszłaś, zostawiłaś Boga, zle zrobiłaś bo teraz zginiesz w Armagedonie.
Pomyślałam: co Ty wiesz o mnie? wyrok został na mnie wydany. Kto tak zdecydował? - pomyślałam.

Zawsze każda osobista decyzja sprzeczna z Organizacją , to zostawienie Boga Jehowy.
Ale to straszenie Armagedonem to już żenujące jest....
Mario


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Grupa FB "Jehowy przyjaciele"
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Styczeń, 2016, 11:09 »
W jednej z powieści F. Forsyth-a, bodajże "Psy wojny" jest takie stwierdzenie: "Czasem myślę, że zapoznanie Afrykanów z Bogiem przez misjonarzy było błędem. Teraz większość kacyków plemiennych jest z nim na 'TY'".

Odnoszę nieodparte wrażenie, że z CK jest podobnie (kanał łączności). A co za tym idzie wielu lokalnych kacyków, przepraszam: starszych  ;D, czuje się upoważnionych wydawać wyroki w imieniu Boga.
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.