Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?  (Przeczytany 14883 razy)

Tusia

  • Gość
Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Grudzień, 2015, 20:25 »
Tak wierzą.Nawet jak wiesz ostatni kongres nawiazywał do naśladowania Jezusa.
http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/zgromadzenia/

No i co z tego, że nawoływali do naśladowania Jezusa? Nie są chrześcijanami!!!







Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Grudzień, 2015, 20:36 »
Ja byłem ŚJ i wiem w jakim kontekście oni tak napisali.Nie wywalić z książek,tylko wytłumaczyć co mieli na myśli.
Taaa teraz  sobie Ciebie przypominam z pierwszych Twych postów, gdy pisałeś, że trzeba zborom dać większą autonomię i wsio będzie dobrze.
No tak teraz wszystko jasne. 8-)
Pępowina Ciebie trzyma mocno. Nie tak jak M czy Gedeona, którzy ją odcięli na amen. :)


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Grudzień, 2015, 20:52 »
Ciekawe czy fantom podpisuje się pod tymi słowami Towarzystwa:

„Kościoły chrześcijaństwa kłamią, gdy powiadają, iż Jezus Chrystus jest Bogiem i właśnie Bóg przyszedł na ziemię, aby umrzeć za ludzkość i ją zbawić” (Strażnica Nr 9, 1970 s. 18).

Bo to że naśladują Jezusa ŚJ, jak pisał Fantom, to nie mam wątpliwości, przynajmniej w chodzeniu na piechotę. ;D
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2015, 20:54 wysłana przez Roszada »


Offline Fantom

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Grudzień, 2015, 21:30 »
Taaa teraz  sobie Ciebie przypominam z pierwszych Twych postów, gdy pisałeś, że trzeba zborom dać większą autonomię i wsio będzie dobrze.
No tak teraz wszystko jasne. 8-)
Pępowina Ciebie trzyma mocno. Nie tak jak M czy Gedeona, którzy ją odcięli na amen. :)

Nie przypominam sobie,abym mówił o większej autonomii.Pępowinę mam dawno odciętą,co nie oznacza,że będę przyklaskiwał wszystkiemu co moim zdaniem jest naciągane lub wprowadzaniem celowo dezinformacji.
 Ja nie przypominam sobie tekstu,żeby ŚJ mówili o sobie ,że nie są chrześcijanami.Te cytaty co podałeś mówią o czyms zupełnie innym.
 Ja wiem ,że dla Was wyznacznikiem jest trójca.Zydzi,muzułmanie nie uznaja trójcy i psów na nich nie wieszacie.Są Waszymi braćmi.To i SJ nie powinniście sie czepiać o trójcę,żeby było sprawiedliwe.Dlaczego brak trójcy u żydow i muzumanów tak Was nie kłuje/drażni?Papieżom jakoś to szczegolnie nie przeszkadza,skoro modlą sie w ich świątyniach.Zchęcam do brania przykładu od Papieży.
 A te mądre slowa co dał Tusia to kto wypowiedział?Czy były wypowiedziane pod wpływem ducha św?Czy ta osoba jest nieomylna?Jeżeli żaden z tych warunków nie jest spełniony,to kążdy może sobie pisać co chce.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2015, 21:32 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Grudzień, 2015, 21:58 »
Ja nie przypominam sobie tekstu,żeby ŚJ mówili o sobie ,że nie są chrześcijanami.Te cytaty co podałeś mówią o czyms zupełnie innym.
 

A o czym?

"Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama". Jak można być chrześcijaninem i jednocześnie nie należeć do chrześcijanstwa?

Dla mnie to jest tak nielogiczne jak czytanie Nowego Testamentu i wybieranie treści: to do namaszczonych a to do wielkiej rzeczy.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline bartek212701

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Grudzień, 2015, 22:09 »
Poczytałem tak ten temat i naprawdę Roszado bywasz niemiły, niepotrzebnie nawet :) Po co Ci tak zrażać ludzi do siebie? ;)
Pozdrawiam


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Grudzień, 2015, 22:10 »
Ja nie przypominam sobie tekstu,żeby ŚJ mówili o sobie ,że nie są chrześcijanami.Te cytaty co podałeś mówią o czyms zupełnie innym.
A o czym mówią?
Dlaczego jeden tekst został zmieniony?
A drugi w 2013 wyrzucony?
Oj coś kręcisz bratku. ;)

Teksty są takie a nie inne bo Towarzystwo umie się wyprzeć tego co wierzy i co naucza, byleby złapać jakiegoś Żyda i muzułmanina?
Czy nie tak?
A zapomniałeś jak do 1932 r. łechtało Żydów, że syjonizm, to od Boga, po po 1932, ze od szatana? ;)
Przypomnieć ci teksty?


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Grudzień, 2015, 22:14 »
Teksty są takie a nie inne bo Towarzystwo umie się wyprzeć tego co wierzy i co naucza, byleby złapać jakiegoś Żyda i muzułmanina?


To tak jak z tym "czy zbawienie tylko w organizacji". Zależy kto pyta ;)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Grudzień, 2015, 22:17 »
To tak jak z tym "czy zbawienie tylko w organizacji". Zależy kto pyta ;)
To jest to co R. Franz mówił o różnych odważnikach. ;)


Offline Fantom

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Grudzień, 2015, 22:25 »
http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/faq/czy-%C5%9Bwiadkowie-jehowy-s%C4%85-chrze%C5%9Bcijanami/

 Co mówią o sobie  ŚJ?

Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?



Tak. Co o tym świadczy?

Staramy się ściśle trzymać nauk Jezusa Chrystusa i naśladować jego sposób postępowania (1 Piotra 2:21).
Wierzymy, że tylko dzięki Jezusowi możliwe jest wybawienie, ponieważ „nie ma pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, dzięki któremu mamy zostać wybawieni” (Dzieje 4:12).
Kiedy ktoś zostaje Świadkiem Jehowy, jest chrzczony w imię Jezusa (Mateusza 28:18, 19).
Modlimy się w imię Jezusa (Jana 15:16).
Respektujemy zwierzchnictwo Jezusa nad każdym z nas (1 Koryntian 11:3).
Jednak pod wieloma względami różnimy się od innych religii zwanych chrześcijańskimi. Na przykład wierzymy, że Jezus jest Synem Boga, a nie częścią Trójcy (Mateusza 16:16; Marka 12:29). Nie wierzymy też w naukę o nieśmiertelności duszy, niemającą żadnych podstaw biblijnych, ani w to, że Bóg skazuje ludzi na wieczne męki w piekle. Poza tym w stosunku do osób przewodzących nam w działalności religijnej nie używamy tytułów, które wynosiłyby ich ponad innych (Kaznodziei 9:5; Ezechiela 18:4; Mateusza 23:8-10).

  Ja i inni poznaliśmy waszą opinię. Teraz można zapoznac sie co sami ŚJ mówia o sobie. Czytelnicy maja swój rozum i sami niech zdecydują co bardziej ich przekonuje.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 779
  • Polubień: 2839
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Grudzień, 2015, 22:55 »
Tak wierzą.Nawet jak wiesz ostatni kongres nawiazywał do naśladowania Jezusa.
http://www.jw.org/pl/%C5%9Bwiadkowie-jehowy/zgromadzenia/
Widzicie, to wszystko nie jest takie proste.
To prawda, że szumnie brzmiące hasła i deklaracje
mówią o Jezusie. Ale wiem od niektórych braci, że byli rozczarowani
tym kongresem, spodziewali się jakiś głębi duchowych które zbliżą  do Chrystusa,
tymczasem poza hasłem zgromadzenia, takich myśli w zasadzie nie było.
Był nawet wywiad z rodzicami, którzy opisywali jak posłuszeństwo wobec tego
czego naucza organizacja, wpłynęło na to, że zerwali kontakty z wykluczonym dzieckiem.

Czy to jest zachęta do naśladowania Chrystusa? Jakim cudem?
Czy Chrystus dawał taki przykład?.

W myśl przytoczonych przez Roszadę cytatów z wczesnych publikacji SJ,
które mówiły o tym, że chrześcijanami są wyłącznie ci, którzy są "W Chrystusie"
i są "nowym stworzeniem" (co było zgodne z ewangelią), a obecnie tzw. "drugie owce"
nie uważają się nawet za braci Chrystusa ani jego ciało, to nasuwa się pytanie, czy oni mogą
w ogóle mówić o sobie, że są chrześcijanami.

Temat tego wątku można zrozumieć dwojako:

1) czy SJ spełniają kryteria określające Chrześcijan?,

albo
2) czy SJ uważają się za chrześcijan.

Na tak postawioną kwestię, jak w drugim pytaniu, trzeba by postawić odpowiedź twierdzącą, jak zauważył Fantom.
Ale w pierwszym ujęciu, każdy musi sam sobie odpowiedzieć.

Moim zdaniem, jest jeszcze jedna sprawa, że nikt nie staje się automatycznie chrześcijaninem
tylko dlatego, że uznaje taki czy inny pogląd, albo należy do takiego czy innego
wyznania. Jak w każdej religii, jest wśród SJ grupa ludzi
która zdaje sobie sprawę z tych rzeczy bo szczerze szuka Boga, chociaż jest tępiona
przez resztę, jeśli pozwoli sobie wyrazić jakiekolwiek wątpliwości.
Coraz więcej jednak SJ zaczyna ostatnio czuć, że coś jest nie tak z Organizacją,
zaczyna myśleć, zaczyna pod wpływem czytania Biblii dostrzegać pozycję Jezusa,
zwłaszcza gdy porównuje Przekład Nowego Świata z innymi przekładami i czuje głód tej przynależności,
do Chrystusa, o czym świadczy chociażby wciąż rosnąca liczba spożywających chleb i wino.
Niestety, jako były starszy z całą pewnością mogę powiedzieć, że w organizacji
NIE MA MIEJSCA na osoby które chciałyby tak mówić o Chrystusie i swoich spostrzeżeniach,
a przecież błogosławienia takim właśnie osobom należałoby spodziewać się po "chrześcijańskiej" organizacji





« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień, 2015, 23:10 wysłana przez Abba »


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Grudzień, 2015, 06:53 »
No i co z tego, że nawoływali do naśladowania Jezusa? Nie są chrześcijanami!!!



Hmmm...
Jedna sekta zarzuca drugiej sekciarstwo, na podstawie własnego nauczania  ;D

To zupełnie tak samo, jak zarzut ŚJ przeciwko KK na podstawie "bo tak w artykule Strażnicy napisali..."

A może wzorem Roszady trochę suchych bezstronnych faktów.
Tylko bez jego zjadliwości przy okazji...  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Grudzień, 2015, 09:06 »
Ja i inni poznaliśmy waszą opinię. Teraz można zapoznac sie co sami ŚJ mówia o sobie. Czytelnicy maja swój rozum i sami niech zdecydują co bardziej ich przekonuje.
Jaką waszą opinię?
Tytuł wątku jest ze znakiem zapytania, to po pierwsze.
Po drugie, to nie nasze opinie tylko opinie Towarzystwa, które zostały zacytowane.


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Grudzień, 2015, 09:13 »
No i jest też taka opinia Towarzystwa:

„KIM SĄ ŚWIADKOWIE JEHOWY? (...) Nie należymy do żadnego z kościołów chrześcijaństwa; nie jesteśmy też wyznawcami judaizmu ani islamu” (Jak możesz zapewnić sobie prawdziwe szczęście? 2013 Wprowadzenie).

Czyli co?
Nie należą do chrześcijaństwa?
Nie należą do kościołów?
Nie należą do kościołów chrześcijaństwa?

To do czego należą?


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Grudzień, 2015, 09:19 »
Co mówią o sobie  ŚJ?

Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami?
Wiesz co mówią, to jak widać, na dwóje babka wróżyła mówią.
Jak się chca przypodobać Żydom i muzułmanom to piszą, że nie należą do chrześcijaństwa, czyli nie są chrześcijanami, a jak chcą złapać takich jak Ty ;), to piszą, że jak najbardziej są chrześcijanami.
Ale już do Jezusa zwrócić się im nie wolno, nawet w westchnieniu.
Nie mówię by miała to być zaraz modlitwa. Ale tak jak Szczepan czy Jan, czy ludzie którzy wołali "Panie ratuj".