Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata  (Przeczytany 22264 razy)

Offline Gremczak

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #90 dnia: 17 Sierpień, 2019, 23:48 »
Naprawdę trzeba tłumaczyć, że nie było to na poważnie?

A tak na serio to nie wiem jak Tobie ale oprucz wartości odżywczych, jedzenie sprawia mi przyjemność. ;)
Zgadza się tylko ,że dzisiaj większość nie patrzy na walory odżywcze tylko czy było smaczne.Smaczne to nie zawsze zdrowe.Najgorszy shit potrafią tak doprawić,że ludzie zajadają aż się uszy trzęsą .


Offline Aliki

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #91 dnia: 29 Październik, 2019, 12:15 »
U SJ Pan Jezus jakoś utracił Boską moc.


Offline Gremczak

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #92 dnia: 29 Październik, 2019, 12:20 »
Która wersja jest prawdziwa?


Offline Kyuubi

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #93 dnia: 30 Listopad, 2019, 10:35 »

Przeanalizowalem wersety ktore mowia ze duch swiety to moc i osoba a dlaczego?

Hebrajczykow 7:10

(7): Toteż, jak mówi Duch Święty: Dzisiaj, jeśli głos Jego usłyszycie, (8): nie zatwardzajcie serc waszych jak w rozgoryczeniu, jak w dniu próby na pustyni, (9): gdy Mnie kusili wasi ojcowie, doświadczali Mnie, choć widzieli moje dzieła (10): przez czterdzieści lat. Dlatego budziło we Mnie odrazę to pokolenie i powiedziałem: Zawsze błądzą w sercu! Oto oni nie poznali dróg moich. (11): Toteż przysiągłem zagniewany, że nie wejdą do mego odpoczynku! (12): Uważajcie, bracia, aby żaden z was przez niewierność złego serca nie odstąpił od Boga żywego!

Lis do Efezjan 4:29-31 i IZAJASZA 63;10
ZASMUCANIE DUCHA BOZEGO
(29): Niech z waszych ust nie wychodzi żadne nieprzyzwoite słowo, lecz tylko dobre, budujące, aby stosownie do potrzeb dawało łaskę słuchającym. (30): Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, w którym zostaliście opieczętowani na dzień zbawienia. (31): Niech zniknie spośród was wszelka gorycz, rozdrażnienie, gniew, krzyk, bluźnierstwo i wszelkie zło. (32): Bądźcie dla siebie nawzajem łagodni i miłosierni. Jedni drugim wybaczajcie, tak jak Bóg wybaczył wam w Chrystusie. [Biblia Paulistów, Ef 4]
(10): Lecz oni buntowali się i zasmucali Jego świętego ducha, więc przemienił się w ich wroga i zaczął z nimi walczyć. (11): Wtedy wspomnieli o pradawnych dniach, o Mojżeszu i o jego ludzie: "Gdzie jest Ten, który z wody wyciągnął pasterza swej trzody?. Gdzie jest Ten, który tchnął w jego wnętrze swojego świętego ducha; (12): Ten, który sprawił, że Jego chwalebne ramiętowarzyszyło prawej ręce Mojżesza; Ten, który rozdzielił przed nimi wodę, zyskując sobie wiekuiste imię; (13): Ten, który prowadził ich przez morskie odmęty jak rumaka po stepie, tak że się nie potknęli?". [Biblia Paulistów, Iz 63]

W wersetach Hebrajczykow 7:10 mozemy wyczytac ze Duch swiety moze mówi tak wskazuje ten werset. Efezjan 4:29 tu mmozemy wyczytac o zasmuceniu ducha świetego. Skoro jest to siła boza i moc to jak mozna ją zasmucić ? to tak samo jak bym powiedział ze mam moc ognia i potrafie robic ogniste kule ale zasmuciłem tą moc i ten ogien bez sensu.
------------------------------------------------------------------------------------
Równierz mówią ze członkowie ciała kierowniczego są natchnieni przez boga i tylko oni maja najlepsze zrozumienie pisam jednak to jest nie prawda bo kazdy moze go otrzymać o to wersety

1 Koryntian 3:16-19
(16): Czy nie wiecie, że jesteście świątynią Boga i że Duch Boży w was mieszka? (17): Jeśli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta i wy nią jesteście! (18): Nie oszukujcie samych siebie! Jeśli ktoś z was uważa się za mądrego na tym świecie, niech się stanie głupim, aby stać się mądrym. (19): Mądrość bowiem tego świata jest głupstwem u Boga, gdyż napisano: Usidla Bóg mędrców mimo ich przebiegłości. [Biblia Paulistów, 1kor 3]

1 KORYNTIAN 1-12
(1): Bracia! Chciałbym bardzo, abyście mieli właściwą wiedzę o sprawach duchowych. (2): Wiecie, że kiedy byliście poganami, prowadzono was jak zniewolonych ku niemym bożkom. (3): Dlatego też oznajmiam: Nikt pod wpływem Ducha Bożego nie może mówić: "Niech Jezus będzie przeklęty" i nikt bez Ducha Świętego nie może mówić: "Jezus jest Panem". (4): Różne są dary, ale Duch jest jeden. (5): Różne są posługi, ale Pan jest jeden. (6): Różne są działania, ale jeden jest Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich. (7): W każdym uwidacznia się działanie Ducha dla wspólnego dobra. (8): Jednemu Duch daje słowo mądrości, innemu ten sam Duch daje rozumienie słowa. (9): Jednego Duch obdarza wiarą, innemu ten sam Duch udziela daru uzdrawiania. (10): Jeszcze innym daje natomiast moc czynienia cudów, dar prorokowania, dar rozróżniania duchów, dar języków, dar tłumaczenia języków. (11): A wszystko to daje jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu, jak chce.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Według ksiegi Zahariasza duch bozy to nie siła boża ani moc zgodni z wersetem 6
ZACHARIASZ 4;3-10
(4): Wtedy odezwałem się i zapytałem anioła, który rozmawiał ze mną: "Co to oznacza, mój panie?". (5): Anioł, który rozmawiał ze mną, tak odpowiedział: "Czy nie wiesz, co to oznacza?". Odrzekłem: "Nie, mój panie!". (6): Wtedy powiedział mi: "Słowo PANA do Zorobabela jest takie: Nie przez moc ani przez siłę, lecz przez ducha mego to się stanie – mówi PAN Zastępów. (7): Czymże ty jesteś, wielka góro? Przed Zorobabelem staniesz się równiną! On położy kamień na szczycie wśród okrzyków: «Dzięki, dzięki za nią!»". (8): A PAN tak do mnie przemówił: (9): "Ręce Zorobabela położyły fundament pod ten dom i jego ręce dokończą go. I poznasz, że PAN Zastępów posłał mnie do was. (10): Bo ci, którzy gardzili dniem skromnych początków, będą się jeszcze radowali, gdy zobaczą pion ołowiany w ręku Zorobabela. Te siedem lamp – to oczy PANA, które przeglądają całą ziemię". [Biblia Paulistów, Za 4]


Offline sajmon

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #94 dnia: 18 Styczeń, 2020, 23:03 »
W niektórych miejscach ŚJ podobno  zmienili w swej Biblii tekst, wstawiając imię Jehowa za Bóg, choć w żadnym z tych miejsc rękopisy hebrajskie nie mają tetragramu - wiadomo Wam coś więcej o tym?  Tzn. jakie to są wersety?


Offline Roszada

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #95 dnia: 19 Styczeń, 2020, 09:26 »
Coś pamiętam z Izajasza. W Izajaszu jest Bóg a ten cytat jest w NT i tam dali Jehowa.

Tu masz spis gdzie wstawili Jehowa w NT za Ky (Kyrios) i za Th (Theos) i na podstawie jakich Biblii z wieków XIV-XX oznaczone jako J od 1 do 27:

https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1001060076#h=14

Tu masz te oznaczenia J, co oznacza jaką Biblię:

https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1001060001#h=3
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2020, 11:35 wysłana przez Roszada »


Offline sajmon

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #96 dnia: 19 Styczeń, 2020, 21:24 »
Coś pamiętam z Izajasza. W Izajaszu jest Bóg a ten cytat jest w NT i tam dali Jehowa.

Tu masz spis gdzie wstawili Jehowa w NT za Ky (Kyrios) i za Th (Theos) i na podstawie jakich Biblii z wieków XIV-XX oznaczone jako J od 1 do 27:

https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1001060076#h=14

Tu masz te oznaczenia J, co oznacza jaką Biblię:

https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1001060001#h=3
Dzieki. A w S.T. robili jakieś wstawki?


Offline Roszada

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #97 dnia: 19 Styczeń, 2020, 21:28 »
Dzieki. A w S.T. robili jakieś wstawki?
tak 141 razy


Offline sajmon

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #98 dnia: 25 Styczeń, 2020, 00:49 »
tak 141 razy
Wiesz może w jakich wersetach?


Offline Roszada

Odp: Błędy i manipulacje Przekładu Nowego Świata
« Odpowiedź #99 dnia: 25 Styczeń, 2020, 08:16 »
Wiesz może w jakich wersetach?
Oj widzę sam nic nie umiesz znaleźć. :-\
Daleko w apologetyce nie zajedziesz: ;)

Spis 134 miejsc plus dodatkowe

https://wol.jw.org/en/wol/d/r1/lp-e/1001060074

„Imię Boże przywrócono również w 141 miejscach, w których tak zwani soferowie zmienili je na ’Adonáj lub ’Elohím” („Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata” 1997 s. 1642-1643).

   W innej publikacji Towarzystwo Strażnica pisze o 134 miejscach, a nie o 141:

   „Przesądna obawa przed wymawianiem imienia Jehowa tak usidliła soferów, że w 134 miejscach pozwolili sobie zastąpić je słowem ’Adonáj (Pan), a w niektórych – wyrazem ’Elohím (Bóg)” („Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne” 1998 s. 311).
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń, 2020, 11:11 wysłana przez Roszada »