Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 8469 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Październik, 2015, 22:44 »
Co do Radia M, to kiedyś próbowałam go posłuchać, ale nie dałam rady wytrzymać całej audycji.
Radia M nie można słuchać. Je trzeba czuć ;D Słuchanie tej stacji jest innym stanem świadomości ;) >:(
Kiedyś na pewnym forum żeglarskim z dziale "humor" napisałem dość dobitny żart o w/w radyjku...ale się raban zrobił. Dwóch (chyba, nie pamiętam bo to dawno było) to chciało się nawet za ten żart spotkać ze mną na ubitej ziemi. Większości się jednak podobało. ;D ;D ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Weteran

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Październik, 2015, 23:37 »
Jest parę dobrych cytatów z Radia Maryja na youtube :)
Na przykład pewna zakonnica, radząca rozemocjonowanej słuchaczce w sprawach kulinarnych: "Każdą rybę można za...ten".
Weszło do słownika rodziny mojego męża :)

To jest tu (z YouTube chyba zdjęte):
http://www.cda.pl/video/20320b
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Weteran

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Październik, 2015, 00:16 »
A swoją drogą - czego spodziewa się osoba otwierająca NA TYM FORUM wątek o RM??? Peanów? A niby z jakiej racji? Przecież nawet wsród kaltolików jest to rozgłośnia mocno krytykowana. A jeśli ktoś rzeczową krytykę odbiera jako atak, to czy dalsza polemika ma sens? Na tym forum tak samo jako fanatycy postrzegani są ŚJ, którzy na rzeczową argumentację dotyczącą ich organizacji w odpowiedzi miotają zarzuty o odstępstwie, prześladowaniu itp.

Jeśli ktos chce tu być apologetą JAKIEJKOLWIEK religii, w tym KK z jego skrajnym nurtami - to powtórzę po raz kolejny: Nie to forum i nie ta publika.

I uprzedzam, że posty zawierające niezrównoważoną apologię BĘDĄ USUWANE.
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Fantom

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Październik, 2015, 09:00 »
seks i akt małżeński wg. słuchaczki radia Maryja.Seks małżeński powinien byc ograniczony do minimum
https://www.youtube.com/watch?v=SIElov6r9Hc
 i ciekawe telefony hehe pośmiejecie się https://www.youtube.com/watch?v=pU6W_1M_qew
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Październik, 2015, 12:06 »
Dajcie ludziom spokój niech wierzą i praktykują radiowo jak chcą. Są grupy społeczne do których nie można dotrzeć inaczej jak tylko takim przekazem.
Skrajne przykłady czy podśmiewania się nic tu dobrego nie wniosą.
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Córka Weterana

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Październik, 2015, 14:34 »
seks i akt małżeński wg. słuchaczki radia Maryja.Seks małżeński powinien byc ograniczony do minimum
https://www.youtube.com/watch?v=SIElov6r9Hc
 i ciekawe telefony hehe pośmiejecie się https://www.youtube.com/watch?v=pU6W_1M_qew

Posłuchałam o tym seksie... porażka jakaś. Współczuję tej Pani.


Offline bartek212701

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Październik, 2015, 19:33 »
Dlaczego ta ekonomiczna i konsumpcyjna sekta znalazła się w tym dziale? Nie rozumiem... ::)


Offline Roszada

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Październik, 2015, 19:41 »
Dlaczego ta ekonomiczna i konsumpcyjna sekta znalazła się w tym dziale? Nie rozumiem... ::)
A jaka miała się znaleźć?
Po to się znalazła, byś mógł upust swej tolerancji ukazać. ;)
Pokazać, że nie jesteś taki jak ona.

Jeśli ona czegoś nie spełnia, to Ty też nie spełniasz.
Kiedyś obiecałeś mi pewne stare publikacje, a później się babcią zasłoniłeś. ;D


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Październik, 2015, 10:54 »
  Ale przywódcy religijni i inne "ważne osoby" nie mają wg mnie moralnego prawa wykorzystywać swoich autorytetów by namawiać wyznawców swoich kościołów do konkretnej opcji politycznej. Takie namawianie jest dla mnie zwykłą manipulacją ludźmi.


Sam nie lubię mieszania polityki z kościołem. Jednak tylko pobieżnie trudno się z tym zgodzić że nie mają prawa. Może nie mają prawa ale za to pewne obowiązki z racji prowadzenia stada owiec ? Zobacz, że kościoły często są pełne mniej lub bardziej rozgarniętych ludzi. Często starszych wiekiem a i młodzi nie zawsze potrafią odróżnić dobrą opcję od gorszej. Przez takie opcje i działania polityków też są manipulowani poza kościołem. Jeżeli jest wiec jakaś przykład, rada sugestia to warto ją zaszczepić nawet z ambony w sercach wiernych i nawet gdyby było to postrzegane jako manipulacja. Zawsze bowiem jak już wybierać to lepiej mniejsze zło a i tak jest to śliski temat - jak to w polityce. 
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline dziewiatka

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Marzec, 2016, 08:40 »
Mam w nosie RM,jeżeli jest finansowane przez kościół.Tyko gdy słyszę ,że na jakieś zarzuty radiowcy na czele z ojcem dyrektorem i zwolennikami partyjnymi i bezpartyjnymi .Mówią ,że to wrogie siły ,antypolskie i antynarodowe gremia to mi się śmiać nie płakać chce bo przypominam sobie lata 70 i początek 80.Jeszcze chwila a będą to karły reakcji no i lata 60 i 50 .Jak widać do radia nie mam nic niech się biznes kręci .Każdy kto zainwestował ma prawo do czerpania korzyści .


Offline Noc_spokojna

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Marzec, 2016, 11:08 »
Kiedyś na pewnym forum żeglarskim z dziale "humor" napisałem
Tak się zainteresowałam, bo mój mąż też pisze na forum żeglarskim. Może piszecie na tym samym :D.
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline Gostek

Wpływ kościoła na polityków w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: 29 Styczeń, 2021, 10:37 »
I w tym mieli pełną rację. Kościół dla dobra obywateli powinien być całkowicie odizolowany od państwa. W jakim ja kraju żyję? Wyznaniowym, czy świeckim? Wtrącanie się kościoła do życia codziennego obywateli jest porażające. Niedługo zabronią sprzedaży prezerwatyw, kobieta zgwałcona w brutalny sposób jak zajdzie w ciążę to musi urodzić, in-vitro to wielkie zło, badania prenatalne...w żadnym wypadku. Nie jestem katolikiem, i nie życzę sobie żeby kościół mieszał się do tego jaki sposób antykoncepcji mamy z żoną stosować, jak idę do urzędu to nie chcę widzieć krzyży obok godła na ścianach. Swoją drogą już widzę lament słuchaczy RM kiedy w urzędzie obok krzyża by wisiała gwiazda Dawida, i półksiężyc. A przecież żydzi i muzułmanie też są takimi samymi obywatelami tego kraju, jak katolicy. Wiem jak dyskryminowany w szkole był mój syn, bo jego wychowawczyni była katechetką, a on na religię nie chodził. Chciałbym żeby to uzależnione od decyzji biskupów państwo wreszcie się obudziło i zamiast pompować kasę w kościół katolicki przeznaczyło tą gotówkę na ochronę zdrowia. Chciałbym, żeby religię wycofać ze szkół, a pieniądze które pobierał jako pensje katecheta przeznaczyć na kółka zainteresowań. No ale...marzyć każdemu wolno.
A co do rozgłośni p.Rydzyka to bardziej antypolskiej i antyspołecznej rozgłośni nie znam. Fanatyczni słuchacze tego...hm radyjka potrafią za krytykę tej rozgłośni rzucać się do bicia. Wielokrotnie były do tej stacji zarzuty o szerzenie antysemityzmu, czy rasizmu. A jako katolickie radio powinno zajmować się nauczaniem i szerzeniem wiary katolickiej, a nie zajmować polityką.

Tak sobie czytałem Wasze starsze wypowiedzi.
I jakże są one szczególnie aktualne w dzisiejszych czasach...!


Offline janeczek

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #27 dnia: 29 Styczeń, 2021, 17:32 »
Tak się obecnie toczy w Polsce historia że tylko cud mógłby nie doprowadzić do laicyzacji 80% młodych w miastach, lekko mnie zszokowała postawa młodych dziewczyn 14 no do 17 lat taka przyszywana katolicka rodzina no same dziewuchy, czarny to diabeł agresja nie hamowana taka jak po tym jak nas przeczołga komitetami org zabiorą nam bliskich, tylko że im nikt takiej krzywdy nie zrobił obecny kler to delikatne misie to co słyszałem od dziadka to przed 1 czy 2 wojną byli jak mafia lokalni potrafili wroga zabić płacili i trup, mam pewność że prawda nie pochodzę z rodziny zajmującą się ciężką pracą miałem w danych czasach takich co wykonywali mokrą robotę kler też im płacił, stąd badacze w rodzinie pod koniec życia mamy etap wiary a to co robili nie pozwalało się zwrócić do kleru zbawienie z rąk takich ludzi było żartem, no widząc czym się stali badacze to z deszczu pod rynnę trafili a teraz obecne czasy te dziewuchy będą miały rodziny i to szybko blądasy 100% niunie urodzone żeby dzieci wychowywać to co wychowają raczej KK nie ucieszy, przeginają KK tak że strach słyszałem nie u nas że dzieciak musiał przestać być ministrantem bo dzieciaki podrzucały mu wazelinę żeby dupa nie bolała, hejt był taki że musiał zrezygnować i szkołę zmienić nie było żadnego powodu tak zwyczajnie że czarnemu służy, nas też to spotykało za jehowizm ale jak u mnie było to lajtowe głównie że kto mi ślub da, nie mogli zrozumieć że akurat w tym to świadek ma dużo lepiej wybór większy i dziewczyny lepiej ułożone, po Irlandii Hiszpanii cały beneluks jak można być tak głupim bezczelnym
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Safari

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Styczeń, 2021, 08:25 »
Tak się obecnie toczy w Polsce historia że tylko cud mógłby nie doprowadzić do laicyzacji 80% młodych w miastach, lekko mnie zszokowała postawa młodych dziewczyn 14 no do 17 lat taka przyszywana katolicka rodzina no same dziewuchy, czarny to diabeł agresja nie hamowana taka jak po tym jak nas przeczołga komitetami org zabiorą nam bliskich, tylko że im nikt takiej krzywdy nie zrobił obecny kler to delikatne misie to co słyszałem od dziadka to przed 1 czy 2 wojną byli jak mafia lokalni potrafili wroga zabić płacili i trup, mam pewność że prawda nie pochodzę z rodziny zajmującą się ciężką pracą miałem w danych czasach takich co wykonywali mokrą robotę kler też im płacił, stąd badacze w rodzinie pod koniec życia mamy etap wiary a to co robili nie pozwalało się zwrócić do kleru zbawienie z rąk takich ludzi było żartem, no widząc czym się stali badacze to z deszczu pod rynnę trafili a teraz obecne czasy te dziewuchy będą miały rodziny i to szybko blądasy 100% niunie urodzone żeby dzieci wychowywać to co wychowają raczej KK nie ucieszy, przeginają KK tak że strach słyszałem nie u nas że dzieciak musiał przestać być ministrantem bo dzieciaki podrzucały mu wazelinę żeby dupa nie bolała, hejt był taki że musiał zrezygnować i szkołę zmienić nie było żadnego powodu tak zwyczajnie że czarnemu służy, nas też to spotykało za jehowizm ale jak u mnie było to lajtowe głównie że kto mi ślub da, nie mogli zrozumieć że akurat w tym to świadek ma dużo lepiej wybór większy i dziewczyny lepiej ułożone, po Irlandii Hiszpanii cały beneluks jak można być tak głupim bezczelnym
Mozesz strescic jednym zdaniem o co chodzi w Twojej wypowiedzi? Staram sie zeozumiec ale nie stawiasz kropek I nie jestem pewna jaka postawe krytykujesz
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Styczeń, 2021, 13:25 »
przyłączam się do prośby przedmówczyni.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)