Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Radio Maryja  (Przeczytany 8472 razy)

Tusia

  • Gość
Radio Maryja
« dnia: 16 Październik, 2015, 10:18 »
Masz rację. Pozostaną parafianie, fanatyczny beton podobny do słuchaczy radia z Torunia. Patrząc dziś na facebookowe wypowiedzi całkiem młodych ludzi, którzy bez zastanowienia łykają wszystko, co im WTS podaje, włos się na głowie jeży. 

Dlaczego obrażasz słuchaczy Radia Maryja i nazywasz ich fanatycznym betonem? Radio Maryja jest katolickim radiem i ma aprobatę Kościoła. Nałykałeś się różnych bredni na temat RM i do teraz nie potrafisz się z tego uwolnić. Włos się na głowie jeży, kiedy czyta się tego rodzaju teksty.


Offline Dietrich

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Październik, 2015, 10:25 »
Napisałem "podobny" ponieważ z racji wykonywanego zawodu spotkałem wielu słuchaczy radia z Torunia i uwierz mi, w ich zachowaniu jest mnóstwo podobieństw do betonu u ŚJ. Może tylko cele są inne. Poza tym, czy pewny jesteś, jakie konkretnie radio miałem na myśli? Ja nie napisałem, że RM. Jeśli irytuje Cię mój wpis, zgłoś go moderacji...


Offline Córka Weterana

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Październik, 2015, 10:32 »
Radio Maryja jest katolickim radiem i ma aprobatę Kościoła.

Who cares? (especially here)
:D



Offline Weteran

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Październik, 2015, 12:42 »
Dlaczego obrażasz słuchaczy Radia Maryja i nazywasz ich fanatycznym betonem? Radio Maryja jest katolickim radiem i ma aprobatę Kościoła. Nałykałeś się różnych bredni na temat RM i do teraz nie potrafisz się z tego uwolnić. Włos się na głowie jeży, kiedy czyta się tego rodzaju teksty.
l

Rzeczywiście włos się na głowie jeży, gdy czyta się tego rodzaju wpisy. Kolejna osoba, która nie doczytała dla kogo jest to forum. Jest pełno miejsc, gdzie możesz sobie bronić RM i innego fanatyzmu. Ale tu - jak już pisałem niektórym - nie to forum i nie ta publika.
Apologetów wszelkiej maści struktur religijnych tu nie potrzeba i myślę, że większość forumowiczów się z tym zgodzi. Tego typu wpisy bedą usuwane.
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2015, 12:47 wysłana przez Weteran »
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline Dietrich

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik, 2015, 12:57 »
Mimo wszystko, ze swej strony chciałem przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni porównaniem słuchaczy Radia Maryja do widzów JW Broadcasting, bezkrytycznie i przyjmujących przekazywane tam informacje. W obu wypadkach chodzi mniej więcej o to samo. Bezwarunkowe posłuszeństwo, często połączone z fanatycznym wręcz zachwytem.
To miałem na myśli używając określenia "beton". Myślę, że ktoś, kto zna ducha moich wypowiedzi na tym forum wie, że nikogo nie chciałem obrażać. 


Offline ExSJMario

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik, 2015, 13:03 »
Dietrich uderzył w stół a nożyce same się odezwały!
"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik, 2015, 13:14 »
Mimo wszystko, ze swej strony chciałem przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni porównaniem słuchaczy Radia Maryja do widzów JW Broadcasting, bezkrytycznie i przyjmujących przekazywane tam informacje. W obu wypadkach chodzi mniej więcej o to samo. Bezwarunkowe posłuszeństwo, często połączone z fanatycznym wręcz zachwytem.
To miałem na myśli używając określenia "beton". Myślę, że ktoś, kto zna ducha moich wypowiedzi na tym forum wie, że nikogo nie chciałem obrażać.

A komu są bezwarunkowo posłuszni słuchacze Radia Maryja? CZym się tak fanatycznie zachwycają? :)
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline M

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Październik, 2015, 13:24 »
A komu są bezwarunkowo posłuszni słuchacze Radia Maryja? CZym się tak fanatycznie zachwycają? :)

Słuchacze RM to już stereotyp w społeczeństwie, nie tylko wśród ŚJ. Ten stereotyp nie wziął się znikąd. Znajoma pracowała kiedyś na poczcie i mówiła, że emerytki są jej stałymi klientkami, co miesiąc oddają dużą część swojej i tak niewielkiej renty/emerytury na RM. Jeszcze do niedawna ŚJ chlubili się że oni tak nie robią, ale chyba pozazdrościli, bo to co wyprawiali ostatnio w audycjach JW Broadcasting przechodzi ludzkie pojęcie ::). No a o politycznych agitacjach na łamach RM czy TV Trwam już nawet nie wspomnę.

Ale nie jest to wątek o Radiu Maryja czy Kościele Katolickim, więc proponuję zakończyć ten temat (lub przenieść go gdzie indziej jeśli ktoś bardzo chce o tym dyskutować ;)).
« Ostatnia zmiana: 16 Październik, 2015, 13:28 wysłana przez M »


Tusia

  • Gość
Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Październik, 2015, 18:24 »
Słuchacze RM to już stereotyp w społeczeństwie, nie tylko wśród ŚJ. Ten stereotyp nie wziął się znikąd.

Ten stereotyp wypromowały wrogie media, które nienawidzą Radia Maryja i TV Trwam.

Znajoma pracowała kiedyś na poczcie i mówiła, że emerytki są jej stałymi klientkami, co miesiąc oddają dużą część swojej i tak niewielkiej renty/emerytury na RM.

Mt 6:19 bt5 "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną."
Mk 12:42 bt5 "Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz."

No a o politycznych agitacjach na łamach RM czy TV Trwam już nawet nie wspomnę.

Twoja wiedza o Kościele jest mizerna. Wyznawcy Chrystusa mają prawo i obowiązek wypowiadania się na temat polityki. Katolicy są obywatelami i nikt nam nie zabroni wybierania posłów zgodnie ze swoim sumieniem. Komuniści rzucali hasła typu, że Kościół nie ma prawa wtrącać się do polityki. Dzisiaj takie myślenie nadal funkcjonuje. A czym jest polityka? To nic innego jak dbanie o dobro wspólne.
Od kiedy to w katolickich mediach nie wolno się wypowiadać na temat funkcjonowania naszego państwa?

Już nie będę się wypowiadał i mam nadzieję, że nikt w tym wątku nie będzie atakował RM i TV Trwam.

« Ostatnia zmiana: 18 Październik, 2015, 18:28 wysłana przez Tusia »


Offline M

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Październik, 2015, 20:55 »
Ten stereotyp wypromowały wrogie media, które nienawidzą Radia Maryja i TV Trwam.

Kto nienawidzi RM i TV Trwam i dlaczego?

Mt 6:19 bt5 "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną."
Mk 12:42 bt5 "Przyszła też jedna uboga wdowa i wrzuciła dwa pieniążki, czyli jeden grosz."

To zabawne, niedawno dokładnie takich samych argumentów używał jeden przywódca religijny by w swojej telewizji internetowej przekonać wyznawców by dawali więcej pieniędzy na organizację, bo mają niedobory :-\.

Twoja wiedza o Kościele jest mizerna. Wyznawcy Chrystusa mają prawo i obowiązek wypowiadania się na temat polityki

Oczywiście że mają prawo. Ale przywódcy religijni i inne "ważne osoby" nie mają wg mnie moralnego prawa wykorzystywać swoich autorytetów by namawiać wyznawców swoich kościołów do konkretnej opcji politycznej. Takie namawianie jest dla mnie zwykłą manipulacją ludźmi.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik, 2015, 20:57 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Październik, 2015, 21:03 »
Nie byłem słuchaczem RM i nie będę, chociaż nastawiałem je mojej mamie, gdy leżała przed śmiercią podczas nowotworowej choroby, by mogła słuchać modlitwy, gdy sama już nie miała sił modlić się.

Raz osobiście byłem gościem RM w pierwszym roku jego nadawania, gdy miało zasięg lokalny, ok. 100 km. Audycja o ŚJ (wraz z 4 innymi osobami).
Później nie dawałem się już dać zaprosić, bo nie chciałem być utożsamiany z tym środowiskiem.

Popieram jego modlitewną rolę, natomiast w kwestiach politycznych i społecznych nie. Może tylko w niektórych tak.
Styl przekazu nie zawsze mi odpowiada.
Rozemocjonowane osoby (często słuchacze) zły wizerunek nadają radiu.

Wolałbym by ktoś inny został szefem, by radiu nadać nowy impuls i nowe otwarcie.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Październik, 2015, 21:48 »
Wyznawcy Chrystusa mają prawo i obowiązek wypowiadania się na temat polityki. Katolicy są obywatelami i nikt nam nie zabroni wybierania posłów zgodnie ze swoim sumieniem. Komuniści rzucali hasła typu, że Kościół nie ma prawa wtrącać się do polityki. Dzisiaj takie myślenie nadal funkcjonuje. A czym jest polityka? To nic innego jak dbanie o dobro wspólne.
Od kiedy to w katolickich mediach nie wolno się wypowiadać na temat funkcjonowania naszego państwa?
I w tym mieli pełną rację. Kościół dla dobra obywateli powinien być całkowicie odizolowany od państwa. W jakim ja kraju żyję? Wyznaniowym, czy świeckim? Wtrącanie się kościoła do życia codziennego obywateli jest porażające. Niedługo zabronią sprzedaży prezerwatyw, kobieta zgwałcona w brutalny sposób jak zajdzie w ciążę to musi urodzić, in-vitro to wielkie zło, badania prenatalne...w żadnym wypadku. Nie jestem katolikiem, i nie życzę sobie żeby kościół mieszał się do tego jaki sposób antykoncepcji mamy z żoną stosować, jak idę do urzędu to nie chcę widzieć krzyży obok godła na ścianach. Swoją drogą już widzę lament słuchaczy RM kiedy w urzędzie obok krzyża by wisiała gwiazda Dawida, i półksiężyc. A przecież żydzi i muzułmanie też są takimi samymi obywatelami tego kraju, jak katolicy. Wiem jak dyskryminowany w szkole był mój syn, bo jego wychowawczyni była katechetką, a on na religię nie chodził. Chciałbym żeby to uzależnione od decyzji biskupów państwo wreszcie się obudziło i zamiast pompować kasę w kościół katolicki przeznaczyło tą gotówkę na ochronę zdrowia. Chciałbym, żeby religię wycofać ze szkół, a pieniądze które pobierał jako pensje katecheta przeznaczyć na kółka zainteresowań. No ale...marzyć każdemu wolno.
A co do rozgłośni p.Rydzyka to bardziej antypolskiej i antyspołecznej rozgłośni nie znam. Fanatyczni słuchacze tego...hm radyjka potrafią za krytykę tej rozgłośni rzucać się do bicia. Wielokrotnie były do tej stacji zarzuty o szerzenie antysemityzmu, czy rasizmu. A jako katolickie radio powinno zajmować się nauczaniem i szerzeniem wiary katolickiej, a nie zajmować polityką.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik, 2015, 21:50 wysłana przez Nemo73 »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Październik, 2015, 21:57 »
Ale przywódcy religijni i inne "ważne osoby" nie mają wg mnie moralnego prawa wykorzystywać swoich autorytetów by namawiać wyznawców swoich kościołów do konkretnej opcji politycznej. Takie namawianie jest dla mnie zwykłą manipulacją ludźmi.
M. Idealnie to ująłeś. Szacun :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Safari

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Październik, 2015, 22:04 »
A ja Nemo marzę o świecie, w którym w ogóle nie byłoby zorganizowanej religii... Za Lennonem "and no religion too"... Od dawna uwielbiam tę piosenkę, ale jako SJ zawsze mnie uwierały te słowa. Dziś lubię ją jeszcze bardziej właśnie za ten fragment 😊

Co do Radia M, to kiedyś próbowałam go posłuchać, ale nie dałam rady wytrzymać całej audycji.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik, 2015, 22:05 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Córka Weterana

Odp: Radio Maryja
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Październik, 2015, 22:41 »
A ja Nemo marzę o świecie, w którym w ogóle nie byłoby zorganizowanej religii... Za Lennonem "and no religion too"... Od dawna uwielbiam tę piosenkę, ale jako SJ zawsze mnie uwierały te słowa. Dziś lubię ją jeszcze bardziej właśnie za ten fragment 😊

Co do Radia M, to kiedyś próbowałam go posłuchać, ale nie dałam rady wytrzymać całej audycji.

Jest parę dobrych cytatów z Radia Maryja na youtube :)
Na przykład pewna zakonnica, radząca rozemocjonowanej słuchaczce w sprawach kulinarnych: "Każdą rybę można za...ten".
Weszło do słownika rodziny mojego męża :)