Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska  (Przeczytany 14040 razy)

Offline Vilgefortz

Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Październik, 2015, 21:16 »
Mogliby dać takie mundurki ;D



Czarodziejka z księżyca :D fajniejsza była od tej ze zdjęcia

Znaczy co do obcisłych strojów sióstr, to nic nowego, nowy jest metroseksualizm, czyli seks w metrze ;)

V.


Offline Córka Weterana

Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Październik, 2015, 21:17 »


        Niektóre siostry czeszą się lub ubierają w typowo męski sposób
        Ze względu na fakt, że tego rodzaju ubiór i zachowania są popularne w tym świecie, niektórzy
          mogą nie zauważać jak tego rodzaju postępowanie może wpływać na drugich


Wypisz wymaluj KOREA PÓŁNOCNA. W tym kraju kobietom nie wolno nosić spodni. Jeśli jakaś założy, może trafić do więzienia lub obozu pracy.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Październik, 2015, 08:43 »
   Mnie tam to wcale nie dziwi. Pod koniec mojej świadkowej kariery zebrałam opier....za sukienkę na szelkach a były to szelki dość szerokie sukienkę szyła mi moja matka, a więc nie było mowy o jakimś odkrywaniu. Były tylko odkryte ramiona i jak to sukienka miała zaszewki czyli podkreślała talię i biust.
Ale dla braci ja byłam półnaga z biustem na wierzchu. Odchodząc od karcenia powiedziałam głośno....Jehowo dlaczego mnie pokarałeś takimi cyckami które przykuwają uwagę. I znów dywanik, za niestosowne zachowanie. :-\ ;D ;D
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Październik, 2015, 10:24 »
To może od razu niech sobie każdy nosi co chce, jak chce i gdzie chce i chodzi z biblią do drzwi. Niech nosi też po kolczyku na nosie, ustach lub powiece. Uczesany jak chce, w kolorach włosów jak chce, bo skoro nie potrzeba żadnych wytycznych, wzorców, i każdy wie co jest dla niego i innych dobre a co nie - to czemu nie ? ;) Przecież nikt nie powinien osądzać i oceniać po po pozorach a raczej tym co jest w człowieku.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2015, 10:29 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Roszada

Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Październik, 2015, 10:40 »
Jak przeczytałem pierwszy post, to się zadziwiłem.
Jakbym czytał wytyczne dla jakichś ankieterów, czy handlowców.

Najprościej wyegzekwować następująco ubiór:

po prostu Towarzystwo niech stworzy w Warwick wydział krawiecki i tam rzeczywiście tworzy odpowiedni ubiór.
Starsi nie będą mieli wtedy problemów z seksowymi strojami.
Najlepiej sutanny wprowadzić, jak w KK dla księży i sióstr. ;D
Tylko aby nie kolorowe, bo się będzie kojarzyło ze światem.  ;)
Najlepiej szare, jak ich nowa Biblia. ;)


Offline Christianus

Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Październik, 2015, 11:33 »
Niestety M, ale w praktyce większość sióstr wyglądałaby tak
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline M

Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Październik, 2015, 12:10 »
To może od razu niech sobie każdy nosi co chce, jak chce i gdzie chce i chodzi z biblią do drzwi. Niech nosi też po kolczyku na nosie, ustach lub powiece. Uczesany jak chce, w kolorach włosów jak chce, bo skoro nie potrzeba żadnych wytycznych, wzorców, i każdy wie co jest dla niego i innych dobre a co nie - to czemu nie ? ;) Przecież nikt nie powinien osądzać i oceniać po po pozorach a raczej tym co jest w człowieku.

KAZ, Twoja umiejętność trywiializowania tematu poprzez wynajdywanie skrajności jak w powyższym poście mnie przeraża. Wciąż nie mogę dojść czy robisz to nieświadomie, czy zwyczajnie trollujesz.

Tak, nie potrzeba wyższych wzorców. Każdy ma własny rozum. Jeśli ubierze się jak strach na wróble to nikt go nie posłucha, więc logicznym jest, że jeśli masz coś ważnego do przekazania to ubierzesz się stosownie do tego.

Christianus: Padłem ;D
« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2015, 12:13 wysłana przez M »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Październik, 2015, 12:59 »
Niestety M, ale w praktyce większość sióstr wyglądałaby tak

Nie przeszłoby, siostra nie ogoliła się. Broda nie jest mile widziana u głosicieli i głosicielek
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Październik, 2015, 13:56 »
KAZ, Twoja umiejętność trywiializowania tematu poprzez wynajdywanie skrajności jak w powyższym poście mnie przeraża.

M, ale ja mam takie samo wrażenie jak czytam kierunek postów w tym temacie jaki założyłeś :) Tyle może że mnie to nie przeraża ;)
Przeraża mnie natomiast zasada szukania dziurrry na zasadzie - bo musi przecież jakaś być. W końcu to Organizacja. A prawda jest taka że czasem dziury nie ma i tyle.
Organizacja też musi korzystać z jakichś zdrowych zasad. Nawet żeby coś ukryć czy zmanipulować trzeba to okrasić prawdą. Ale nie dajmy się zwariować że czepiamy się wszystkiego
i każdej zmiany.


To moderacja także powinna dostrzegać. Ironia i trywialność jak to nazwałeś miała na coś zwrócić uwagę i nic ponad to.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2015, 14:55 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Październik, 2015, 14:58 »
Tak, nie potrzeba wyższych wzorców. Każdy ma własny rozum. Jeśli ubierze się jak strach na wróble to nikt go nie posłucha, więc logicznym jest, że jeśli masz coś ważnego do przekazania to ubierzesz się stosownie do tego.

Ależ oczywiście. Jednak skoro jest jakieś zalecenie musi występować jakieś odstąpienie od logiczności lub przynajmniej jego niebezpieczeństwo.

Logiczne !
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Dietrich

Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Październik, 2015, 16:22 »
A ja sądzę, że M chodziło o coś innego: skoro Organizacja zapewnia tak doskonałe wykształcenie oraz wyszkolenie połączone z wyczuciem, wyrozumiałością, empatią i ch..j wie czym jeszcze, to wszystko inne powinno być zbędne.
Skoro duch boży otacza nas zewsząd, więc po kiego grzyba wytyczne względem spodni rurek czy krótkiej kiecki.
Myślący człowiek będzie przecież wiedział, jak się ubrać. Pisałem o tym wyżej.
Jeżeli tego typu tematy pojawiają się na najwyższych szczeblach tej organizacji, świadczy to o jej poziomie, oraz o tym, jak traktowani są szeregowi członkowie.   



Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Październik, 2015, 16:54 »
Rozumiem co chcesz powiedzieć. Może więc i tam wkrada się jakiś liberalizm ? (owo odstąpienie logiczne z postu wyżej ?)
Ale powiem szczerze, że mnie to nie przekonuje i nie czuje tego w taki sposób.
Dlatego napisałem jak wyżej.


Ale ok już się nie wypowiadam. Co chciałem napisać już napisałem.
« Ostatnia zmiana: 21 Październik, 2015, 16:56 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline Christianus

Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Październik, 2015, 17:37 »
Nemo, ale ja osobiście nie znam przypadku ograniczenia siostry za brodę. Brata tak, ale siostrę?! Chociaż w sumie znam jedynie siostry z wąsami. Z brodą jakoś się jeszcze nie trafiła.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Październik, 2015, 18:34 »
Organizacja też musi korzystać z jakichś zdrowych zasad. Nawet żeby coś ukryć czy zmanipulować trzeba to okrasić prawdą. Ale nie dajmy się zwariować że czepiamy się wszystkiego
i każdej zmiany.


To moderacja także powinna dostrzegać. Ironia i trywialność jak to nazwałeś miała na coś zwrócić uwagę i nic ponad to.
Organizacja i zdrowe zasady? Teraz to już przesadziłeś. Jakie zdrowe zasady (dla logicznie myślących) wyznacza organizacja? Może to, że siostrze zabroniono przedstawić punkt w TSSK bo sukienka była do połowy kolana, a miała być poniżej?  Albo tak jak pisała Tazła sukienka podkreślała talię i miała odkryte ramiona? To może siostry z większym biustem powinny chodzić na maksa zgarbione, i w czymś przypominającym wór po ziemniakach? Organizacja jest mistrzem świata w wyznaczaniu absurdalnych zaleceń. I na tym właśnie chorzy z nadmiaru władzy starsi bazują. A jeszcze. Może zauważyłeś, a może nie. Ale ten temat który założył "M" jest przez większość traktowany lekko z przymrużeniem oka. Natomiast Ty wziąłeś go na poważnie. KAZ. Trochę więcej luzu Ci proponuję bo wrzodów dostaniesz.
A z tym co napisał "M"
KAZ, Twoja umiejętność trywiializowania tematu poprzez wynajdywanie skrajności jak w powyższym poście mnie przeraża. Wciąż nie mogę dojść czy robisz to nieświadomie, czy zwyczajnie trollujesz.

Tak, nie potrzeba wyższych wzorców. Każdy ma własny rozum. Jeśli ubierze się jak strach na wróble to nikt go nie posłucha, więc logicznym jest, że jeśli masz coś ważnego do przekazania to ubierzesz się stosownie do tego.

 W odpowiedzi na Twój post:
To może od razu niech sobie każdy nosi co chce, jak chce i gdzie chce i chodzi z biblią do drzwi. Niech nosi też po kolczyku na nosie, ustach lub powiece. Uczesany jak chce, w kolorach włosów jak chce, bo skoro nie potrzeba żadnych wytycznych, wzorców, i każdy wie co jest dla niego i innych dobre a co nie - to czemu nie ? ;) Przecież nikt nie powinien osądzać i oceniać po po pozorach a raczej tym co jest w człowieku.
Zgadzam się w 100%.
 
Czy Ty naprawdę sądzisz że ludzie tak by się ubierali, gdyby ktoś im nie wskazał jak mają się ubierać i wyglądać kiedy idą głosić? A Ty jak byłeś śJ poszedłbyś tak do służby, gdyby starsi nie powiedzieli Ci że wypada mieć garnitur?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Fragment szkicu nadzorcy obwodu - wygląd zewnętrzny a służba kaznodziejska
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Październik, 2015, 18:37 »
Chociaż w sumie znam jedynie siostry z wąsami. Z brodą jakoś się jeszcze nie trafiła.
Bo brody nie są akceptowane, i brodziate siostry się golą ;) ;D ;D ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi