Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy  (Przeczytany 13272 razy)

Offline Fantom

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Luty, 2016, 13:20 »
Tylko ci w CK są tymi prawdziwymi bez zaburzeń.Może pośród nich też jest oszust?
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Luty, 2016, 15:18 »
Chyba najmłodszy Sanderson czy jakoś . Zaszokowała mnie wiadomość ,że należy do drugiej części pokolenia.Ten delikwent ma 50 lat .Przynależność do tej drugiej grupy wskazuje ,że zaszczepić się w niebo musiał tak w 90 roku.Był to okres gdy bardzo mocno podkreślano ,że powołania się zakończyły i pokolenie z 1914 roku.I tu znowu jest problem skoro organizacja co innego a Sanderson co innego to to było rażące nieposłuszeństwo ,choroba psychiczna lub wilk w owczej skórze ,czyli fałszywy brat.Jednak jego postawa została nagrodzona.Większym problemem jest to gdy przyznamy ,że postępowanie było właściwe i to Bóg dokonał wyboru .To oznaczałoby ,że organizacja głosiła fałszywe nauki stojące w sprzeczności do postępowania Boga.To bardzo skomplikowane nawet CK tego nie rozwiąże.


Offline bartek212701

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Luty, 2016, 15:57 »
A nikt z Was nie pomyślał, ze ograniczyc chca te liczbe spozywajacych, bo coraz drozszy chleb i wino? :) Na odszkodowania za pedofilię poszła masa kasy, to chociaz na chlebie chcą zaoszczędzić. Niedługo będą podawać sobie atrapy chleba ;-)


Offline matus

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Luty, 2016, 16:26 »
Jak by chleb był coraz droższy, to by go tak nie masakrowali na wizji.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Roszada

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Luty, 2016, 16:32 »
A nikt z Was nie pomyślał, ze ograniczyc chca te liczbe spozywajacych, bo coraz drozszy chleb i wino? :) Na odszkodowania za pedofilię poszła masa kasy, to chociaz na chlebie chcą zaoszczędzić. Niedługo będą podawać sobie atrapy chleba ;-)
Wino kupuje zbór lokalny, ale można dodatkowe opłaty brać na działalność międzynarodową od łepka. :)
Tak zwany datek beczkowy, czy jak to się nazywa. ;D


Offline janeczek

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Marzec, 2016, 01:53 »
Ryba psuje się od głowy i takie gadki o fałszywych braciach warjatach może odbić się na samym CK niewolniku,te ostatnie durne wpadki chleb w koszu, Jezus niedoskonały omylny wybrał Judasza mogą zaszkodzić samym 7 książontkom,sam nie wiem ale coś się zmieniło w rozmowach a wszyscy się nie krępują co mnie znają,padają komentarze że tylko biblia się liczy a co oni gadają CK taka robota od tego są,jeszcze 10 12 lat temu było by to nie do pomysilenia
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Marzec, 2016, 06:41 »
Mam podpowiedź dla CK:
Wzorem apostołów proponuję pomazańców wybierać rzucając losy  ;D Tak przecież uzupełnili swój skład o Macieja  :)
Spośród kandydatów z całego świata, raz do roku np. na zebraniu statutowym losowanie transmitowane na żywo. Coś w rodzaju PowerBall  ;D
I potem komunikat w zborach: "W tym roku pomazanie padło na następujące nazwiska..."  ;D
A jak jeszcze wprowadzić opłatę od kandydatów... A może nawet zakłady w zborach - obstawiamy kto zostanie wybrany w najbliższym losowaniu...
Ot taki WTS-owy totolotek  ;D
A jak ktoś się nie sprawdzi, to w następnym losowaniu KUMULACJA!!!  ;D
Zdajecie sobie sprawę, jaka to kasa ?!? ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline Roszada

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Marzec, 2016, 09:45 »
Mam podpowiedź dla CK:
Wzorem apostołów proponuję pomazańców wybierać rzucając losy  ;D Tak przecież uzupełnili swój skład o Macieja  :)
Oni uzupełniali grono CK, a nie grono pomazańców. :)


Offline gerontas

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Marzec, 2016, 08:53 »
Oto klasyczny przykład jak WTS wykorzystuje Strażnicę i manipuluje Pismem Świętym aby przekonać do swoich kłamstw.

Strażnica do studium styczeń 2016, strona 19, akapit 8:

"8. Ogromnej większości dzisiejszych sług Bożych trudno jest zrozumieć przebieg namaszczenia. I nic w tym dziwnego, skoro sami tego nie doświadczają. Według pierwotnego zamierzenia Bożego ludzie mieli żyć wiecznie na ziemi (Rodz. 1:28; Ps. 37:29). Wybranie niektórych z nich, by rządzili w niebie w charakterze królów i kapłanów, nie jest normą. To wyjątkowe postanowienie. Kiedy ktoś zostaje namaszczony duchem, zachodzi gruntowna zmiana w jego sposobie myślenia, nastawieniu i nadziei (odczytaj Efezjan 1:18)."

Efezjan 1:18:

[Przekład Nowego Świata]: abyście – mając oczy waszego serca oświecone – wiedzieli, do jakiej nadziei was powołał, czym jest chwalebne bogactwo, które on zachowuje jako dziedzictwo dla świętych,

[Biblia Warszawska]: i oświecił oczy serca waszego, abyście wiedzieli, jaka jest nadzieja, do której was powołał, i jakie bogactwo chwały jest udziałem świętych w dziedzictwie jego,

[Biblia Tysiąclecia II]: [Niech da] wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych

Zbadałam kilkadziesiąt przekładów w języku polskim i angielskim i we wszystkich tłumaczą ten werset jaka (czym) jest nadzieja a nie do jakiej (której) nadziei.
Przy takiej konstrukcji akapitu i przeinaczeniu wersetu w PNŚ, nie wtajemniczony czytelnik otrzymuje gotową zasugerowaną odpowiedź, która utrwala myśl o istnieniu dwóch nadziei.

Zrobiłem taki test. Zapytałem kilka osób będącymi ŚJ jak rozumieją ten werset w kontekście akapitu.
Odpowiedziały, że Duch Święty mówi pomazańcom do której nadziei są powołani.
Manipulacja działa? Działa.
Ich odpowiedź jest zawsze na podstawie Strażnicy lub książki i wyrwanych z kontekstu przeinaczonych wersetów z PNŚ, nigdy nie wynika ze zrozumienia Biblii.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec, 2016, 09:16 wysłana przez gerontas »


Offline Roszada

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Marzec, 2016, 09:22 »
Cytuj
Według pierwotnego zamierzenia Bożego ludzie mieli żyć wiecznie na ziemi
A ja ich pytam zawsze:
gdzie był drugi Adam wpierw czy nie na ziemi, a później poszedł do nieba?
I później dodaję, że to samo miał przejść pierwszy Adam. Za zasługę otrzymałby to co Adam drugi w swej ludzkiej naturze.


Offline dziewiatka

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Marzec, 2016, 07:58 »
Osoba która została drugim Adamem wpierw była w niebie .Roszada jaką zasługę ?


Offline Roszada

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Marzec, 2016, 10:28 »
Osoba która została drugim Adamem wpierw była w niebie .Roszada jaką zasługę ?
Zasługę jaką?
Choćby taką, że nie uległ pokusom diabła. A Adam uległ.

Osoba która była w niebie nie była wcześniej człowiekiem ale Jednorodzonym Synem Bożym.


Offline wspaniale

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Marzec, 2016, 14:47 »
"JAK NAMASZCZENI CHRZEŚCIJANIE POWINNI POSTRZEGAĆ SIEBIE?" mnie ten podtytuł rozwalił.
Juz sam ten tytuł mówi mi, że CK zamierza narzucac oc mają myśleć i mówić i czuć namaszczeni.
"Co powinni o sobie myśleć chrześcijanie namaszczeni duchem?
6 Paweł pod natchnieniem zachęcił namaszczonych chrześcijan, by ‛chodzili w sposób godny powołania, którym zostali powołani’. Jak mieli to robić? Apostoł wyjaśnił dalej: „Z zupełnym uniżeniem umysłu i łagodnością, z wielkoduszną cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości, usilnie starając się zachować jedność  ducha w jednoczącej więzi pokoju” (Efez. 4:1-3). Duch Jehowy krzewi pokorę, a nie dumę (Kol. 3:12). Pomazańcy skromnie przyznają, że nie mają większej miary ducha świętego niż osoby z nadzieją ziemską. Nie twierdzą, że posiadają szczególną wiedzę albo otrzymują objawienia. Nie próbują też w jakikolwiek sposób się wywyższać. Nigdy nie sugerują innym osobom, że one również zostały namaszczone i powinny zacząć spożywać emblematy. Pokornie przyznają, że to Jehowa powołuje pomazańców."

Czyli co CK nie ma wiecej ducha niż ja ? Czyli nie ma CK wiekszej wiedzy i nie mają prawa wyjaśniać i oczekiwać realizacji, akceptacji nowych świateł ?
Męczy mnie to.


" Nie wszyscy, którzy mają nadzieję niebiańską, wchodzą w skład „niewolnika wiernego i roztropnego” (Mat. 24:45-47). Podobnie jak to było w I wieku, również obecnie Jehowa i Jezus karmią wielu rękami niewielu. Tylko nieliczni z grona namaszczonych pierwszych chrześcijan brali udział w spisaniu Chrześcijańskich Pism Greckich. Tak samo w naszych czasach zaledwie garstka namaszczonych chrześcijan została wyznaczona do dostarczania duchowego „pokarmu we właściwym czasie”."
A wcześniej mow o tym, że ŻYD - liczba poj. to nie koniecznie liczba pojedyncza. To raczej grupa.
Skąd więc mamy wiedzieć któa grupa jest tą właściwą - skoro powstanie wielu proroków i będą mówić, że jest wśród nich Jezus ? i zwiodą wielu ...
coraz wiecej mam obaw, i pytań - odpowiedzi jednak brak.

Szczególnie mnie bodzie dyktowanie braciom Jezusa przez innych braci Jezusa co ci mają sobie myślęć, czuć i mówić - co na to Jezus ? Czy Jan chrzciciel mówił mu co i kiedy ma myśleć i mówić ?
A gdyby teraz jeden z tych "zaburzonych emocjonalnie, oszustów" zaczął uzdrawiać lub niszczyć skrzynki na datki ?
=========
Wspaniale


Offline TomBombadil

Odp: Strażnica styczeń 2016 a pomazańcy
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Marzec, 2016, 19:03 »
Zajrzyj jeśli możesz do przypisów w Biblii edycji św.Pawła,lub Nowy Testament dla moderatorów-np.dla Jana10:16 ,Efezjan 2:16,17.
Te inne owce nie miały innej nadziei,tylko inne pochodzenie.
Efezjan2:19 "Tak zatem nie jesteście już cudzoziemcami ani przybłędami, lecz współobywatelami świętych i należycie do domu Boga." wg.Popowskiego