Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Imię Boże  (Przeczytany 106004 razy)

Offline czarnyt85

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #510 dnia: 04 Wrzesień, 2018, 21:51 »
Czytam i wszystkie Wasze wypowiedzi kierowane są na poglądy kontra sj kontra katolicy moli drodzy Biblia  jest jedna  ale są tysiące jej tłumaczeń i dobrze  bardzo dobrze l zgadzam się z Wami że :
Nie dano ludziom innego imienia do Zbawienia Jezus
Bóg ma minię i sam je dał ludziom JHWH
ALE JEZUS I JHWH TO DWIE OSOBY zbawienie mamy przez Jezusa  i jest imię naszego zbawcy i króla  ALE ale STWÓRCA BÓG jest jeden i jeden jest ZBAWICIEL tego uczy BIBLIA czytajmy ją i rozumiemy .
Uśmiałem się bo ktoś w jednym wątku napisał ze usunięto z Biblii Tysiąclecia  imię JAHWE po dyskusji tłumaczy śmieszne  a jak świadkowie piszą czy mówią ze ciało kierownicze  podjęło decyzje to najlepsi  znawcy na tym  forum  już krytykują jaka to sekta . BAWIĄ mnie te wpisy co nie których - sam nie jestem ani katolikiem ani świadkiem ale uważam sie za wyznawce Jezusa i Boga JHWH  wnikliwego ucznia Biblii omylnego i ciągle szukającego


Offline MX

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #511 dnia: 04 Wrzesień, 2018, 21:57 »


(...)
Pytanie na koniec - czy znajomość jakie jest prawdziwe imię Boga jest potrzebne do zbawienia.
Według Pisma nie znajomość jest ważna, a poznanie, a według Biblii to nie akademickie nagromadzenie wiedzy.

Jeżeli ktoś chce akademicko poznać wiedzę na temat Imienia, to można. Trzeba jednak zacząć od samej Biblii, potem historia i języki oryginału.

Jeżeli ktoś czyta pod ustaloną tezę to niczego nie pojmie. Będzie jedynie niewolniczo podążać za zdaniem innych.





MX - koniec - MX



DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #512 dnia: 05 Wrzesień, 2018, 13:07 »
Czytam i wszystkie Wasze wypowiedzi kierowane są na poglądy kontra sj kontra katolicy moli drodzy Biblia  jest jedna  ale są tysiące jej tłumaczeń i dobrze  bardzo dobrze l zgadzam się z Wami że :
Nie dano ludziom innego imienia do Zbawienia Jezus
Bóg ma minię i sam je dał ludziom JHWH
ALE JEZUS I JHWH TO DWIE OSOBY zbawienie mamy przez Jezusa  i jest imię naszego zbawcy i króla  ALE ale STWÓRCA BÓG jest jeden i jeden jest ZBAWICIEL tego uczy BIBLIA czytajmy ją i rozumiemy .
Uśmiałem się bo ktoś w jednym wątku napisał ze usunięto z Biblii Tysiąclecia  imię JAHWE po dyskusji tłumaczy śmieszne  a jak świadkowie piszą czy mówią ze ciało kierownicze  podjęło decyzje to najlepsi  znawcy na tym  forum  już krytykują jaka to sekta . BAWIĄ mnie te wpisy co nie których - sam nie jestem ani katolikiem ani świadkiem ale uważam sie za wyznawce Jezusa i Boga JHWH  wnikliwego ucznia Biblii omylnego i ciągle szukającego
Zabawne... opis w podkreśleniu to niemalże jak krótka charakterystyka Pastora Charles Taze Russell'a.  ;)


Offline miranda

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #513 dnia: 05 Wrzesień, 2018, 16:54 »
Witam

1. @miranda - oryginalne pisma zostały sfałszowane - imię boga JHWH zostało zamienione innymi określeniami, aby ukryć przed światem prawdziwę imię Boga. Bez tej wiedzy nikt nie pozna Boga i tylko ŚJ je znają.
2. Pozostałe wypowiedzi które chcą udowodnić że to nie prawda

Jeśli tak było i można to w jakiś sposób udowodnić to potrzebujemy dowodu czyli dokumentów oryginalnych i kopii dokumentów w których nastąpiła ta zmiana. Jeśli takie są to gratuluję @miranda Ty i Twoja organizacja odkryliście największe fałszerstwo w dziejach ludzkości ale też macie dostęp do tej jedynej prawdy. Pytanie tylko czy takie dokumenty są.

Powtórzę do interpretacji Biblii potrzebna jest dodatkowa wiedza.


Bóg do tej pory się nie zmienił (....)

Pytanie na koniec - czy znajomość jakie jest prawdziwe imię Boga jest potrzebne do zbawienia.

Jakich dokumentów potrzebujesz ? Ja biorę do ręki II wydanie katolickiego przekłady BT i V najnowsze wydanie katolickiego przekłady BT. W jednym przekładzie  w ST widzę ok 6800 razy imię Jahwe a w V przekładzie tego imienia już nie ma, są za to zamienniki takie jak Pan czy Bóg. To Twoim zdaniem który przekład jest prawdziwy a który sfałszowany ?
Do interpretacji Biblii jest potrzebna jakaś wiedza ale do ustalenia jak Bóg ma na imię jest też potrzebna wiedza ? To, że Bóg ma na imię Jahwe/Jehowa to przecież fakt i jaka wiedza jest potrzebna aby uznać ten fakt ?
Czy znajomość imienia Boga jest konieczna ? Przytoczę Joela 3,5 : ] Każdy jednak, który wezwie imienia Jahwe, będzie zbawiony, bo na górze Syjon <i w
Jeruzalem> będzie wybawienie, jak przepowiedział Jahwe, i wśród ocalałych będą ci, których wezwał Jahwe.



Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #514 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 09:56 »
Człowieku bierzesz dwa różne wydania Biblii.
Oba są znane i używane przez katolików.

Wydania I i II z imieniem Jahwe, jak i wiele innych Biblii, np. Poznańska czy Romaniuka.
Wydania III-V z imieniem Jahwe w kilkunastu miejscach. To były lub są przekłady liturgiczne.

Nikomu kitu nie sprzedawaj po raz 50-ty.


Offline MX

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #515 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 10:04 »


(...) który przekład jest prawdziwy a który sfałszowany ?
(...)
Czy znajomość imienia Boga jest konieczna ? Przytoczę Joela 3,5
(...)
Żaden z wymienionych przekładów nie jest sfałszowany. Wyjaśniane było dlaczego.

Co do Joela, czy zdajesz sobie sprawę, że ten werset w NT jest odniesiony do Pana Jezusa i do jego osoby ?
Nikt nie zapomniał jakie Imię nosi Bóg w ST nawet jeśli są tam w przekładach zamienniki. Tak trudno ci zrozumieć tak proste i oczywiste sprawy ?

Bóg Ojciec, Syn Boży i apostołowie akceptują takie przekłady z zamiennikami co zostało też tutaj wykazane.



MX - koniec - MX



Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #516 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 13:48 »
Cytuj
To, że Bóg ma na imię Jahwe/Jehowa
Czy tak do Boga się zwracasz: Jahwe/Jehowa?

To tak jakbyś do mnie mówił Włodzimierz/Władysław.

Jeśli Bóg chciał objawić swe imię, to jakie konkretne objawił?
Nie wierzę by powiedział: Jahwe/Jehowa

A może jeszcze inaczej?
Jeśli nie podał konkretnie, to też coś to znaczy.

Dlaczego to imię ma być po hebrajsku, a wszystkie inne imiona po polsku?

Czemu nie mówić po hebrajsku Elohim tylko Bóg?
Czemu nie mówić po hebrajsku Adonaj tylko Pan?


Offline Światus

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #517 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 15:03 »
A propos "wzywania imienia" w NT;

Dz 9:13 «Panie - odpowiedział Ananiasz - słyszałem z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek świętym Twoim w Jerozolimie. 14 I ma on także władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają Twego imienia».

Dz 22:16 Dlaczego teraz zwlekasz? Ochrzcij się i obmyj z twoich grzechów, wzywając Jego imienia!" 17 A gdy wróciłem do Jerozolimy i modliłem się w świątyni, wpadłem w zachwycenie. 18 Ujrzałem Go: "Spiesz się i szybko opuść Jerozolimę - powiedział do mnie - gdyż nie przyjmą twego świadectwa o Mnie".

Rz 10:12 Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. 13 Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony.

1 Kor 1:2 do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego [Pana].

2 Tm 2:16 Unikaj zaś światowej gadaniny; albowiem uprawiający ją coraz bardziej będą się zbliżać ku bezbożności, 17 a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło. Do nich należą Hymenajos i Filetos, 18 którzy odpadli od prawdy, mówiąc, że zmartwychwstanie już nastąpiło, i wywracają wiarę niektórych. 19 A przecież trwa mocny fundament Boży taką oto mając pieczęć:
Poznał Pan tych, którzy są Jego3, oraz:
Niechaj odstąpi od nieprawości każdy, kto wzywa imienia Pańskiego.

   Podkreślony tekst w 2 Tm dotyczy jak najbardziej ŚJ. Poniżej artykuł "na temat", patrz akapit 9  :)
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2007006
***********************************

Ciekawa myśl przyszła mi do głowy.
Razem z Jezusem miało królować 144 tys.
Tymczasem Jezus króluje już od 104 lat, a około 18 000 "współkrólów", jedyny tron jaki może zajmować to taki...

« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2018, 15:05 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline julia7

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #518 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 16:00 »
Jakich dokumentów potrzebujesz ? Ja biorę do ręki II wydanie katolickiego przekłady BT i V najnowsze wydanie katolickiego przekłady BT. W jednym przekładzie  w ST widzę ok 6800 razy imię Jahwe a w V przekładzie tego imienia już nie ma, są za to zamienniki takie jak Pan czy Bóg. To Twoim zdaniem który przekład jest prawdziwy a który sfałszowany ?
Do interpretacji Biblii jest potrzebna jakaś wiedza ale do ustalenia jak Bóg ma na imię jest też potrzebna wiedza ? To, że Bóg ma na imię Jahwe/Jehowa to przecież fakt i jaka wiedza jest potrzebna aby uznać ten fakt ?
Czy znajomość imienia Boga jest konieczna ? Przytoczę Joela 3,5 : ] Każdy jednak, który wezwie imienia Jahwe, będzie zbawiony, bo na górze Syjon <i w
Jeruzalem> będzie wybawienie, jak przepowiedział Jahwe, i wśród ocalałych będą ci, których wezwał Jahwe.

II wydanie było wcześniej niż III, IV i V. Skoro w drugim wydrukowali Imię Jahwe, to wierni już wiedzieli co to Tetragram i potem mogli zgodnie z trawającą 2 tys. lat Tradycją drukować "Pan".


Offline MX

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #519 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 16:53 »
(...)Ja biorę do ręki II wydanie katolickiego przekłady BT i V najnowsze wydanie katolickiego przekłady BT.
(...)
Podawane są ci przykłady, fakty, dowody z którymi raczej każdy katolicki autor czy teolog też by się zgodził. Ty to ignorujesz, ale nagle autorytatywny jest dla ciebie przekład katolickich uczonych. Widzisz w tym sens, bo ja wcale ?

Tak to piszesz, że nie będziesz czytać żadnych opracowań uczonych, a tak machasz bezsensownie i z braku znajomości tematu produktem uczonych jakim jest II wyd. BT. 

Weźcie się zdecydujcie. Czy wolicie swobodnie dostosowywać elementy, aby pasowały do waszego subiektywnego odczucia ? Czy raczej zależy wam na rzetelnym poznaniu tematu ?

Wszystkie odpowiedzi na wasze pytania padły. Były poparte przykładami, faktami, przesłankami i dostępnymi dowodami. Wy to ignorujecie w zamian powtarzacie puste słowa jak zdarta płyta - "bo w II wyd. tak, a w V inaczej..."

Tłumacz może sobie w przekładzie i 20000 razy zawrzeć tetragram, a i tak nadal to jest tylko przekład.

Tłuczecie temat, ani go nie rozumiejąc, ani nie znając. Upieracie się przy jednej fałszywej tezie i nawet nie próbujecie szerzej spojrzeć. A warto.




MX - koniec - MX
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2018, 16:57 wysłana przez MX »


Offline janekb77

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #520 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 18:03 »
@MX twój wpis powinien zamknąć ten temat.

Naprawdę wierzyłem w to że ze ŚJ można podyskutować na argumenty, wymienić poglądy, badać dany temat w oparciu o różne źródła i te Świadkowie, naukowe, Chrześcijańskie i inne. Ale z tego co widzę jedynymi argumentami że strony ŚJ to argumenty ze źródeł własnych. To nie jest badanie pism, kiedy badasz je tylko w oparciu o materiały swojego związku wyznaniowego.

Taka polityka dla organizacji jest bezpieczna bo członkowie zboru nie będą brać po uwagę innych publikacji i nie będą wyciągać wniosków. Bo to mogło by spowodować że coś przestanie się zgadzać z linią programową i ludzie odejdą.

My, dzisiaj żeby zrozumieć Biblię musimy sięgać po inne materiały które przybliżają tamte czasy, aby zrozumieć co pisał autor trzeba znać kulturę, zwyczaje, obyczaje, symbolikę, język. To wprost nie wynika Z Biblii.





Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #521 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 18:52 »
Ja czegoś nie rozumiem.
Po co mirandzie w katolickich Bibliach słowo Jehowa?

Czy on chce być katolikiem?
Czy jak w VII wydaniu BT będzie znów Jahwe to stanie się katolikiem?

Przecież jak było w wyd. 1 i 2 imię Jahwe to i tak olewał KK.

Mało tego np. w wyd. 4 jest wiele razy imię Jahwe. Nikt tego nie ukrywa:

Wj 6:2-3, 15:3, 34:5-6, Joz 22:22 i 24, Sdz 2:12, 1Krl 1:37, 9:9, 18:21 i 39, 22:5, 2Krl 10:23, 2Krn 15:9, Ps 68:5, 83:19, 105:7, Iz 42:8, Jr 9:23, 16:21.

Umiejscawia się je też w dziesiątkach przypisów w tej Biblii (np. Rdz 2:4, Wj 3:14, Lb 16:24, Lm 3:66, Jl 2:14, Mi 6:7), a także we wstępach do niektórych ksiąg.


Offline julia7

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #522 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 22:15 »
Czego nie rozumiesz? Czepiła się jak rzep psiego ogona tego V wydania i tyle o jedno słowo "Jahwe". Gorsze są przecież przekłamania sensu, a nie jednego słowa. Przecież jak ktoś się interesuje Biblią to z pewnością wie, co to jest imię Jahwe, nawet jak w Biblii stoi "Pan".


Offline MX

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #523 dnia: 06 Wrzesień, 2018, 23:26 »
Ja czegoś nie rozumiem.
Po co mirandzie w katolickich Bibliach słowo Jehowa?
(...)
Jej chodzi o to, że skoro w II wyd. BT było Imię, a w V wyd. nie ma to znaczy, że fałszują, bo usuneli chociaż wcześniej twierdzili, że przywracają.


MX - koniec - MX


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #524 dnia: 07 Wrzesień, 2018, 09:01 »
Jej chodzi o to, że skoro w II wyd. BT było Imię, a w V wyd. nie ma to znaczy, że fałszują, bo usuneli chociaż wcześniej twierdzili, że przywracają.
No to niech się posługuje Biblia ŚJ - niesfałszowaną. :)

Po co ma patrzeć do babiilońskiej Biblii? ;)