Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Imię Boże  (Przeczytany 106583 razy)

Offline miranda

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #420 dnia: 18 Sierpień, 2018, 10:49 »

Ksiądz zaszczepia ci minimum, a ty olewałeś sprawę i poszedłeś do sekciarzy.


Ksiądz, który mówi  uczniom o piekle pod ziemią czy o Trójcy a nie mówi jak Bóg ma na imię niestety ale wszczepia tylko to czego naucza kościół katolicki a nie to czego naucza Biblia.
Na szczęście spotkałam świadków, którzy otworzyli mi oczy na Biblię a nie na nauki jedynego, słusznego kościoła w Polsce. Dzięki temu poznałam, które wyznanie tak naprawdę jest sektą a które głosi prawdę biblijną. No i wreszcie przestałam mieć problem z tym jak Bóg ma na imię.


A co to jest Tetragram ?


Tetragram to zapis imienia Boga po hebrajsku. Składa sie z czterech liter JHWH i przyjęto, ze wymawia sie go jako Jahwe lub Jehowa.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2018, 10:51 wysłana przez miranda »


Offline MX

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #421 dnia: 18 Sierpień, 2018, 10:54 »
(...)
Tetragram to zapis imienia Boga po hebrajsku. Składa sie z czterech liter JHWH i przyjęto, ze wymawia sie go jako Jahwe lub Jehowa.
No to dobrze, że doczytałaś. Więc, jakie to kolejne imię Boga?



MX - koniec - MX


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #422 dnia: 18 Sierpień, 2018, 10:55 »
A co byś wolał by ksiądz mówił:

że Bóg to Jehowa?
czy Bóg to Ojciec?

Nie kłam że nie mówił ci o Bogu jako Ojcu.
To jest główna nauka chrze3ścijan, a nie nauka hebrajskiego.
Czy ksiądz mówił ci, że masz się obrzezać?
Czy ksiądz mówił ci, że powinni cię ukamienować?


Offline miranda

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #423 dnia: 18 Sierpień, 2018, 10:58 »
A co byś wolał by ksiądz mówił:

że Bóg to Jehowa?
czy Bóg to Ojciec?

Nie kłam że nie mówił ci o Bogu jako Ojcu.
To jest główna nauka chrze3ścijan, a nie nauka hebrajskiego.


Wolałabym aby ksiądz mówił mi prawdę czyli, że Bóg ma na imię Jahwe/Jehowa i że to jest Ojciec Jezusa.
Ojciec to nie jest żadne imię. Gdzie ojciec jest uważane za imię ? W waszym USC czy może w waszym kalendarzu ?


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #424 dnia: 18 Sierpień, 2018, 11:04 »
Czyli do Ojca zwracasz się Franek.

Nie ma w Biblii frazy "Ojciec Jehowa".
Uległęś kłamstwu Ciała Kierowniczego, które tak pisze w Strażnicach.

Jak mi pokażesz w Biblii frazę "Ojciec Jehowa" to razem z tobą dziś zacznę się tak modlić: Ojcze Jehowo świec się imię twoje itp.

Tymczasem kłamiesz.


Offline MX

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #425 dnia: 18 Sierpień, 2018, 11:08 »


(...)
że to jest Ojciec Jezusa.
Ojciec to nie jest żadne imię. Gdzie ojciec jest uważane za imię ? (...)
W Biblii jest uważane za imię. Doczytaj.




MX - koniec - MX



Offline miranda

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #426 dnia: 18 Sierpień, 2018, 11:08 »
Czyli do Ojca zwracasz się Franek.


Do Boga zwracamy się używając słów Ojcze albo Boże albo Jahwe/Jehowa.
Podobnie jak do mojego ojca mówię ojcze albo tato ale mój ojciec ma też konkretne imię, które podaję np w urzędach albo gdy ktoś się mnie o to zapyta.
Biblia nic nie mówi o bezimiennym Bogu. Mówi o Bogu, który ma konkretne imię.   


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #427 dnia: 18 Sierpień, 2018, 11:11 »
Cytuj
Biblia nic nie mówi o bezimiennym Bogu
A kto mówi?
Tylko ty wciskasz wszystkim kit.

Uważasz jak smarkacz, że tylko ty wzywasz Boga po imieniu, a inni wyzywają Boga mówiąc do niego Ojcze, Ojcze nasz, Abba.


Offline miranda

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #428 dnia: 18 Sierpień, 2018, 11:16 »


Uważasz jak smarkacz, że tylko ty wzywasz Boga po imieniu, a inni wyzywają Boga mówiąc do niego Ojcze, Ojcze nasz, Abba.

Uważamy na podstawie tego co czytamy w Biblii, ze Bóg ma na imię Jahwe/Jehowa i tyle. Nie jakiś Pan czy Bóg czy Ojciec. 


Offline MX

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #429 dnia: 18 Sierpień, 2018, 11:25 »
Uważamy na podstawie tego co czytamy w Biblii, ze Bóg ma na imię Jahwe/Jehowa i tyle. Nie jakiś Pan czy Bóg czy Ojciec.
To źle uważasz, wbrew Biblii.

MX - koniec - MX



Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #430 dnia: 18 Sierpień, 2018, 11:46 »
A co to jest Tetragram ?

Odpowiadałem na twoje pytania, ale ty to ignorujesz i sama nie odpowiedziałaś na wiele moich pytań.



MX - koniec - MX
[/b][/size]
Miranda unika odpowiedzi na kłopotliwe pytania i jest mistrzynią uników i ślizgania się po temacie.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline bene

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #431 dnia: 18 Sierpień, 2018, 12:37 »
Do Boga zwracamy się używając słów Ojcze albo Boże albo Jahwe/Jehowa.
Podobnie jak do mojego ojca mówię ojcze albo tato ale mój ojciec ma też konkretne imię, które podaję np w urzędach albo gdy ktoś się mnie o to zapyta.
Biblia nic nie mówi o bezimiennym Bogu. Mówi o Bogu, który ma konkretne imię.
Ciekawe czy słowa z Iz 9:6 są dla Ciebie pustym frazesem a jeśli nie to jak wygląda to u ciebie w praktyce używanie imion danych Jezusowi. Gdybyś miał problemy to zacytuję ten werset z ostatnimi poprawkami korporacji WTS
Bo narodziło się nam dziecko+,
syn został nam dany
i na jego barkach spocznie władza*+.
Będą go nazywać Cudownym Doradcą+, Potężnym Bogiem+, Wiecznym Ojcem, Księciem Pokoju.
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline franki

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #432 dnia: 18 Sierpień, 2018, 15:50 »
Ksiądz, który mówi  uczniom o piekle pod ziemią czy o Trójcy a nie mówi jak Bóg ma na imię niestety ale wszczepia tylko to czego naucza kościół katolicki a nie to czego naucza Biblia.
Na szczęście spotkałam świadków, którzy otworzyli mi oczy na Biblię a nie na nauki jedynego, słusznego kościoła w Polsce. Dzięki temu poznałam, które wyznanie tak naprawdę jest sektą a które głosi prawdę biblijną. No i wreszcie przestałam mieć problem z tym jak Bóg ma na imię.
Dziękujemy pani Mirando za te jakże wylewne stwierdzenia a teraz zmykaj stąd szybko bo tu sami źli ludzie są i nie lubią tego twojego Jehowy.
Zmykaj szybciutko. Wracaj do ludzi którzy głoszą prawdę i zostaw nas w spokoju.  Daj nam spokój.


Tusia

  • Gość
Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #433 dnia: 18 Sierpień, 2018, 17:21 »
Na szczęście spotkałam świadków, którzy otworzyli mi oczy na Biblię

Ale tę strażnicową, co nikt nie miał odwagi się podpisać, a oryginałem dla nich jest tekst angielski. Ależ trafił...


Offline Roszada

Odp: Imię Boże
« Odpowiedź #434 dnia: 18 Sierpień, 2018, 18:24 »
Ja już mam dość w temacie imienia Bożego.
Miranda może mi tylko obrzydzić imię Boże, dlatego odpuszczam temat we wszystkich wątkach, w których on klepie o Jehowie i wyd. 2 BT.
To wszystko już wiem i nie od niego, ale z Biblii, a o Jehowie publikacji ŚJ.