Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"  (Przeczytany 4474 razy)

Offline gedeon

Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« dnia: 03 Wrzesień, 2015, 10:56 »
Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"

Cytuj
Związek wyznaniowy Świadków Jehowy planuje wybudować w Sieradzu nowy dom modlitwy przy ul. 1 Maja. Nie podoba to się jednak grupie mieszkańców miasta.
Grupa około 50 mieszkańców miasta na wieść o inwestycji złożyła u prezydenta miasta Pawła Osiewały pisemny protest. Domu modlitwy nie chcą także właściciele działek sąsiadujących z planowaną inwestycją. Sprawą zainteresował się też radny powiatowy Michał Terka, który ciekaw był opinii prezydenta Sieradza.
- Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy obywatel, przedsiębiorca, stowarzyszenie czy kościół ma prawo wystąpić o warunki zabudowy na terenie, który jest w zakresie ich zainteresowania - mówi prezydent Sieradza Paweł Osiewała, który dodaje, że przedstawiciele Świadków Jehowy w urzędzie dopytywali także o możliwość kupna miejskich działek.

http://sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/5319,mieszkancy-nie-chca-domu-modlitwy.html

W tej sprawie rozmawiałem telefonicznie z Radnym Powiatu sieradzkiego.

« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2015, 11:03 wysłana przez M »


Offline M

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 11:05 »
Byłem pewny że już gdzieś tę informację słyszałem, ale najwyraźniej chodziło o coś podobnego w innym miejscu w Polsce. Był nawet materiał TV w którym jakaś radna sprzeciwiała się temu jawnie.

Edit: Mam, to było w maju 2014, gmina Rawicz:
http://www.rawicz24.pl/artykuly/w-kontrastach-o-budowie-domu-modlitw,9047.htm
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2015, 11:10 wysłana przez M »


Offline gedeon

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 11:09 »
Byłem pewny że już gdzieś tę informację słyszałem, ale najwyraźniej chodziło o coś podobnego w innym miejscu w Polsce. Był nawet materiał TV w którym jakaś radna sprzeciwiała się temu jawnie.

SJ zorganizowali nawet pikietę z małą demonstracją .....ciekawe.
Proszę dawajcie fajne i stosowne ale grzeczne, komentarze pod tym artykułem.

http://sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/5319,mieszkancy-nie-chca-domu-modlitwy.html
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień, 2015, 11:10 wysłana przez M »


Offline Roszada

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 11:15 »
Słyszałem o protestach dot. Monaru czy Markotu ale nie sal ŚJ. ;)

U nas w Gdańsku protestowali na temat planowanej zbyt wysokiej wieży na kościele pod wezwaniem św. JP2. :-\


Offline Córka Weterana

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 13:41 »
Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"

http://sieradz.com.pl/wiadomosci/sieradz/5319,mieszkancy-nie-chca-domu-modlitwy.html

W tej sprawie rozmawiałem telefonicznie z Radnym Powiatu sieradzkiego.

Nie żeby mi było jakoś specjalnie żal, ale jestem ciekawa, jak ci mieszkańcy uzasadniają swoją niechęć i swój protest.


Offline Roszada

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 13:44 »
Nie żeby mi było jakoś specjalnie żal, ale jestem ciekawa, jak ci mieszkańcy uzasadniają swoją niechęć i swój protest.

Ja też jestem tego ciekaw.
Przecież ci ŚJ nie są napływowi, tylko miejscowi.
To nie jest ośrodek wczasowy dla ŚJ, którzy będą z całej Polski się zjeżdżać i 'zatruwać atmosferę', ale dla mieszkańców tego miasta.

Nie wiem czy jacyś pisowcy czy radio-maryjni nie mieszali.


Offline M

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 14:11 »
Nie żeby mi było jakoś specjalnie żal, ale jestem ciekawa, jak ci mieszkańcy uzasadniają swoją niechęć i swój protest.

Z artykułu: "Domu modlitwy nie chcą także właściciele działek sąsiadujących z planowaną inwestycją"

Po zbiórkach do służby często "zaczynało się służbę" w pobliskich domach, więc pewnie sąsiedzi byliby często nawiedzani w weekendy.


Offline awmala

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 15:46 »
Ja też jestem tego ciekaw.
Przecież ci ŚJ nie są napływowi, tylko miejscowi.
To nie jest ośrodek wczasowy dla ŚJ, którzy będą z całej Polski się zjeżdżać i 'zatruwać atmosferę', ale dla mieszkańców tego miasta.

Nie wiem czy jacyś pisowcy czy radio-maryjni nie mieszali.
Moze protestujący przeciwko budowie poznali organizacje od drugiej strony....


Offline Stanisław Klocek

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 17:31 »
U nas w Gdańsku protestowali na temat planowanej zbyt wysokiej wieży na kościele ...
Tak to już jest, że wszystkim się nie dogodzi. Na moim terenie niektórym nie podobało się nagłośnienie i dzwonienie o czym w tej Gazecie. Wielu z nas samych wyraża podobną dezaprobatę wobec ŚJ, co widać w komentarzach na tym i rodzimych forach. Rzecz w tym, co racja to racja, a co innego pyskówka dla widowiska.


Offline Roszada

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 18:21 »
Sale Królestwa są jednymi z najcichszych obiektów.
Nie ma dzwonów, orkiestr, żywiołowego śpiewania, jak w niektórych zielonoświątkowych wspólnotach, że na pół ulicy słychać.
Nie wiem czemu ludziom może to przeszkadzać. :-\

Zgodziłbym się na protest, gdyby wchodziła w rachubę w tym miejscu np. budowa żłobka, hospicjum, przedszkola czy domu starców.

Ale protestowanie typu: nie bo nie, to mnie nie satysfakcjonuje.


Offline gedeon

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 21:20 »


Ale protestowanie typu: nie bo nie, to mnie nie satysfakcjonuje.

Tu nie chodzi o nie,  bo nie, tylko o zasadę. Są opracowane plany urbanistyczne, które przewidują dopuszczenie odpowiedniej budowy. Jeżeli  kupuje działkę i się buduje, bo znam plan zagospodarowania przestrzennego, to mam prawo domagać się aby tak pozostało. W tym wypadku ktoś otrzymał działkę i przeznacza ja pod budowę sali królestwa, tylko na zasadzie mam to chce. To paranoja. Jeżeli zostanie zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego to wybudują w innym wypadku nie maja szans.


Offline Roszada

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Wrzesień, 2015, 10:33 »
Ja bym na ich miejscu tak wybudował salę, by się wkomponowała w osiedle. ;)
Nawet bym ją wybudował identycznie jak inne domki. ;D
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2015, 10:37 wysłana przez Roszada »


Offline KAZ

  • Pionier
  • Wiadomości: 565
  • Polubień: 150
  • Chrystus drogą, prawdą, życiem.
Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Wrzesień, 2015, 10:36 »
Gedeon czy nie jest tak, że w zależności od celu zmienia się częstokoroć plany zagospodarowania przestrzennego nie naruszając istniejących już planów i praw ?
« Ostatnia zmiana: 04 Wrzesień, 2015, 10:39 wysłana przez KAZ »
Powstrzymuję się jedynie od pewnych odpowiedzi,
aby mnie nikt nie oceniał ponad to, co widzi we mnie
oraz co ode mnie usłyszy.


Offline gedeon

Odp: Mieszkańcy Sieradza nie chcą "domu modlitwy"
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Wrzesień, 2015, 14:15 »
Gedeon czy nie jest tak, że w zależności od celu zmienia się częstokoroć plany zagospodarowania przestrzennego nie naruszając istniejących już planów i praw ?

Wszystko zależy od mieszkańców, jeżeli nie zgodzą sie na zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego to nic nie wskórają.