Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. informowania biura o nieczynnych  (Przeczytany 28042 razy)

Offline M

List do starszych - dot. informowania biura o nieczynnych
« dnia: 02 Wrzesień, 2015, 19:11 »
ŚWIADKOWIE JEHOWY W POLSCE
Biuro Oddziału

SDA 1 września 2015

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH

Dotyczy: informacji o głosicielach, którzy stali się nieczynni

Drodzy Bracia!

        Zbliża się termin przekazania w serwisie jw.org „Raportu analitycznego zboru” (S-10) za rok służbowy 2015. Z uwagi na szczególne zainteresowanie, jakie okazujemy głosicielom nieczynnym, prosimy, aby sekretarz przygotował również krótki dodatkowy list o głosicielach, którzy stali się nieczynni w roku służbowym 2015. Podajcie ich imiona i nazwiska, wiek, oraz krótki opis przyczyn, które Waszym zdaniem wpłynęły na ich sytuację. Jesteśmy przekonani, że informacje, które zechcecie nam przekazać, pomogą lepiej zatroszczyć się o potrzeby naszych braci i sióstr w skali całego naszego terenu (1 Piotra 5:2). Prosimy, list ten wyślijcie do Działu Służby (za pomocą funkcji Poczta w serwisie jw.org).

        Przyjmijcie nasze szczere wyrazy wdzięczności za Wasze wysiłki oraz zapewnienia o głębokiej miłości, jaką darzymy Was wszystkich.

                                                                              Wasi bracia
                                                                       Biuro Oddziału,
                                           Świadkowie Jehowy w Polsce


Kopia dla: nadzorców obwodów
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2015, 23:15 wysłana przez M »


Offline M

Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 19:13 »
Warto zauważyć, że chyba po raz pierwszy w historii Biuro Oddziału wymaga przesyłania doń informacji o zwykłych głosicielach (dotąd wysyłało się tylko informacje o zamianowaniach, no i o wykluczeniach/odłączeniach). Ciekawy jestem czy owi głosiciele zostaną poinformowani, że odtąd w Nadarzynie będzie na nich kartoteka? ::) (ten list jest tylko do wglądu starszych zboru).

Odnośniki:

- Oryginalny plik z listem, format PDF
- Formularz S-10 Raport analityczny zboru


Offline Roszada

Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 19:27 »
Łoj coś się nagonka zaczyna na nieczynnych. ;D
Pewnie nam przybędzie członków na forum. :)


Offline Roszada

Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 20:28 »
   W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku Towarzystwo Strażnica odmawiało prawa uznawania się za „Świadków Jehowy” tym swoim wyznawcom, którzy nie głosili:

Bycie świadkiem Jehowy oznacza coś więcej niż tylko mówienie »Jestem świadkiem Jehowy«. Czy świadczysz? Regularnie? Wszyscy posiadający fizyczne możliwości mają obowiązek głosić publicznie i od domu do domu, tak jak czynił to Jezus, a ponadto wykorzystywać wszelkie okazje do świadczenia znajomym, sąsiadom itp., natomiast osoby niedołężne mają przywilej świadczyć odwiedzającym je osobom, pisząc listy, wykonując rozmowy telefoniczne i na inne sposoby udzielając się w dawaniu wielkiego świadectwa. Każdy świadek Jehowy, bez wyjątku, jest świadom swoich obowiązków w tym zakresie, jak nakreślono to w Ezechiela 3:17-21. Jeżeli ktoś nie świadczy, to nie jest on świadkiem Jehowy. Uważanie siebie za świadka Jehowy i jednocześnie powstrzymywanie się od świadczenia, które jest usługiwaniem, będzie braniem sobie imienia Jehowy nadaremno czyli w bezwartościowy sposób. Nigdy nie powinno się tak dziać, i nie stanie się dopóty, dopóki pielęgnuje się właściwy pogląd na służbę kaznodziejską” (ang. Strażnica 15.02 1957 s. 114).

„Za świadków Jehowy uważa się tych wszystkich, którzy są czynnymi głosicielami dobrej nowiny i odpowiadają biblijnym miernikom moralnym, gdyż chrześcijanin nieaktywny lub nieodpowiadający tym miernikiem w ogóle nie jest chrześcijaninem. Nie jest świadkiem na rzecz Jehowy” (Strażnica Nr 16, 1960 s. 7).


Offline Puszek

Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 20:45 »
Cytuj
Jesteśmy przekonani, że informacje, które zechcecie nam przekazać, pomogą lepiej zatroszczyć się o potrzeby naszych braci i sióstr w skali całego naszego terenu (1 Piotra 5:2).

Nie mogę do końca rozgryźć, o co w tym chodzi. Niby wszystko w imię braterskiej miłości ale jak taki wujaszek z Nadarzyna będzie się troszczył o zaginioną owieczkę ?! ??? Przecież od tego są starsi.
Myślę chodzi tu, o wywarcie nacisku w celu "oczyszczania zboru".

Cytuj
prosimy, aby sekretarz przygotował również krótki dodatkowy list o głosicielach, którzy stali się nieczynni w roku służbowym 2015. Podajcie ich imiona i nazwiska, wiek, oraz krótki opis przyczyn, które Waszym zdaniem wpłynęły na ich sytuację.

Gdy w takiej notatce pojawi się info, że ktoś ma "wątpliwości" to Nadarzyn już ma dane potencjalnego odstępczucha.
Poza tym kontrola na każdym kroku. A takich osób w Polsce jest bardzo dużo, na jeden 100-120 osobowy zbór przypada około 10-20 osób nieczynnych, którzy mogą żyć swoim nie-strażnicowym życiem, przez co zbór nie ma błogosławieństwa. Wtedy krótka piłka albo jesteś z nami albo wypad.
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień, 2015, 21:01 wysłana przez P. »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline Roszada

Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 20:54 »
Pewnie chodzi o presję na nieczynnych. Będą ich 'molestować' by głosili. To taki straszak.
Ciekawe czy w przeszłości były tego typu listy.


Offline Christianus

Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 21:24 »
Ja myślę, że może chcą wybadać grunt. Ten rok jest wyjątkowy z powodu wyciągnięcia wielu brudów WTSu na światło dzienne.
Być może chcą sprawdzić i zastanowić się nad tym, co dalej robić. Może nie tyle chodzi o to, by zmieniać politykę, ale o statystyki
i konkretne osoby. Mając nazwisko mogą już daną osobę obserwować. Poza tym WTS to po prostu firma. Im więcej danych tym lepiej.
Nawet jak teraz się nie przydadzą, to kto wie, czy za jakiś czas się to nie zmieni.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 21:34 »
Już to widzę, jaki będzie raport o mojej żonie, który wysmaruje mój( niestety) szwagier, starszy w żony (jeszcze) zborze ;D : imię i nazwisko, wiek, przyczyna nieczynności... mąż,wcielenie szatana, zatwardziały odstępca, straszny przeciwnik jedynej prawdziwej religii wymógł na naszej biednej siostrze bezwzględne posłuszeństwo, i groźbami oraz zastraszeniem doprowadził do tego, że nasza biedna siostra znacznie osłabła duchowo. Ten zatwardziały odstępca siłą swojej podyktowanej wpływem szatana woli sprawił, że nasza nieczynna siostra dała posłuch kłamstwom, o rzekomej pedofilii w zborach i zaczęła wątpić w "nowe światła". Oraz stwierdziła że nasz święty ostracyzm jest czymś złym. ;D ;D ;D Ale jak ja bym chciał, żeby raport o takiej treści był wysłany do Nadarzyna. ;D
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline matus

Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 21:39 »
To mi się pewnie dostanie podobnie.
Bogowie są gorsi od Pokemonów, bo nie da się złapać ich wszystkich, tylko jednego (albo małą grupkę), bo się obrażają.


Offline Christianus

Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 21:41 »
Moi teściowie gorzej o mnie mówią. Ale na szczęście to już do żadnego biura oddziału nie pójdzie.
"Są tak wydajni jak łapka na myszy w klatce słonia."
Black Adder


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: List do starszych - dot. informowania
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Wrzesień, 2015, 21:47 »
To mi się pewnie dostanie podobnie.
To się ciesz. To znaczy, że Twoje na wierzchu. Wygrałeś, a WTS przegrał. Gratuluję zwycięstwa. :)
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Randori

Odp: List do starszych - dot. informowania biura o nieczynnych
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 00:06 »
Już to widzę, jaki będzie raport o mojej żonie, który wysmaruje mój( niestety) szwagier, starszy w żony (jeszcze) zborze ;D : imię i nazwisko, wiek, przyczyna nieczynności... mąż,wcielenie szatana, zatwardziały odstępca, straszny przeciwnik jedynej prawdziwej religii wymógł na naszej biednej siostrze bezwzględne posłuszeństwo, i groźbami oraz zastraszeniem doprowadził do tego, że nasza biedna siostra znacznie osłabła duchowo. Ten zatwardziały odstępca siłą swojej podyktowanej wpływem szatana woli sprawił, że nasza nieczynna siostra dała posłuch kłamstwom, o rzekomej pedofilii w zborach i zaczęła wątpić w "nowe światła". Oraz stwierdziła że nasz święty ostracyzm jest czymś złym. ;D ;D ;D Ale jak ja bym chciał, żeby raport o takiej treści był wysłany do Nadarzyna. ;D

Gdyby jakiś starszy zajrzał tutaj przypadkiem na forum, może śmiało zrobić kopiego-pejsta:

"25 lat intensywnego prania mózgu przy pomocy środków WTS spowodowało trwałe i nieodwracalne szkody w umyśle i psychice naszego brata. Poziom nagromadzonego shit'u osiągnął masę krytyczną.  Osobnik nie nadaje się do recyklingu - przejrzał nas na wylot. Aktualnie sam jest na wylocie. Czekamy tylko aż się pojawi w okolicy żeby z modlitwą, po bożemu przeprowadzić komitecik."


Offline Córka Weterana

Odp: List do starszych - dot. informowania biura o nieczynnych
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 09:36 »
Gdyby jakiś starszy zajrzał tutaj przypadkiem na forum, może śmiało zrobić kopiego-pejsta:

"25 lat intensywnego prania mózgu przy pomocy środków WTS spowodowało trwałe i nieodwracalne szkody w umyśle i psychice naszego brata. Poziom nagromadzonego shit'u osiągnął masę krytyczną.  Osobnik nie nadaje się do recyklingu - przejrzał nas na wylot. Aktualnie sam jest na wylocie. Czekamy tylko aż się pojawi w okolicy żeby z modlitwą, po bożemu przeprowadzić komitecik."

Ja bym nawet dodała, że bullshitu :D


Offline Córka Weterana

Odp: List do starszych - dot. informowania biura o nieczynnych
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 09:40 »
A w temacie:

Z tego co widzę, WTS po prostu lubuje się w bezprawnym gromadzeniu danych na wszelkie sposoby.
Już kiedyś, niedługo po wyjściu z organizacji oniemiałam, jak się dowiedziałam od jednego starszego (co się też szykował do odejścia), że starsi mają majątkiem swoim odpowiadać i jakieś wzory ich podpisów były zbierane. Ów starszy zamiast podpisu uczynił jakiś kulfon, żeby się to nie zgadzało potem.
Cieszyłam się, że jestem poza, bo mój eks był sługą pomocniczym, z pewnością awansowałby na starszego, a był niezwykle posłuszną marionetką.


Offline M

Odp: List do starszych - dot. informowania biura o nieczynnych
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Wrzesień, 2015, 10:47 »
Ciekawostka: Jak na razie do starszych w USA taki list nie dotarł. Być może CK testuje na mniejszych krajach czy pomysł się sprawdzi i czy nie będzie buntu w trzodzie, zanim wprowadzi to u siebie na podwórku.