Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zapytania o "nowe światła"  (Przeczytany 135249 razy)

Offline Dietrich

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #315 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 18:50 »
Robbo, powód, dla jakiego to czynicie jest jeden jedyny: nie spełniają się wasze rzekomo oparte na wnikliwej analizie Pisma Św. przepowiednie i dlatego w ich miejsce ciągle powstają nowe, w które pod groźbą wykluczenia nakazuje się wierzyć. Z jaśniejszym światłem ma to tyle wspólnego co fazy księżyca z owłosieniem białych myszek.
Powołując się na pozabiblijne autorytety i dopasowując je do swej argumentacji w kwestii zmienności nauk WTS-u jedynie sprawę pogarszasz. Prościej byłoby napisać: tak myliliśmy się, przepraszamy, wyciągniemy wnioski. Ale to nigdy nie nastąpiło i raczej nie nastąpi. Ty tymczasem brniesz dalej bez sensu.  A Twoja argumentacja jest w stylu: tylko krowa nie zmienia poglądów.

Jednym słowem: piszesz bzdury.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2017, 18:52 wysłana przez Dietrich »


od-nowa

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #316 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 18:55 »
Polecam książkę WSPANIAŁY FINAŁ OBJAWIENIA , wydawnictwo WTS .
Jest jeszcze aktualna, czy wycofana z obiegu?
Pamiętam, że tam coś doklejałam,  dostałam w zborze kawałeczek papieru z jakimiś zdaniami, bo się światło zmieniło.
W tej książce były te poprawki, czy pomyliłam?
Jakby co, to wybaczcie bo to kawał czasu już minął.



Gorszyciel

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #317 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 18:59 »
Robbo, skoro nie ma aktualnej i wiecznie jednej, bezbłędnej interpretacji każdego wersu Apokalipsy to się zgodzę. Tylko niepokojące jest jedno: że różne, błędne i zmienne interpretacji tej księgi są u ŚJ autorytatywne, realnie wpływają na życie wiernych, którzy za te interpretacje czasowozmienne dadzą się pokroić, bo ślepego posłuszeństwa wymaga centrala. Po drugie wyklucza się ludzi z rodzin jak zechcą podać inną propozycję, np, że 144 tys. to liczba symboliczna  :-\


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #318 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 19:02 »
Widzę,że potwierdza się moje przypuszczenie,że niezależnie co,niezależnie jak i tak napiszę źle,niepotrzebnie itp.

Oczywiście,że nie wypełniły się wszystkie nasze przypuszczenia itp.

Nie tyle "przepowiednie",co interpretacje przepowiedni.

Nie jest tak,że swoimi argumentami "pogarszam sytuacji".
Jak pisałem metodologia jako taka usprawiedliwia potrzebę zmian,i jednocześnie je tłumaczy.

I nie jest tak,że "tylko krowa nie zmienia poglądów".
Tych nie zmieniają ci,którzy zostali pożarci przez dogmatyzm.

I nie idzie o wykluczenie,ponieważ...
Tak naprawdę nie podzielający naszych poglądów wykluczyli się sami,my dokonujemy tylko tego ,że tak napisze administracyjnie.
I tak nie są już z nami,to niech już tak zostanie uprawomocnione.

I jeżeli idzie o liczbę z Apok.14:1-5,to niezależnie od jej dosłowności ,jest to liczba ograniczona,czy ograniczająca liczbę tych:"wykupionych z ziemi".
W przeciwieństwie do "wielkiej rzeszy",nieograniczonej.

I o to idzie.

I idzie o to,czy można podać [podasz,podacie] takie wyjaśnienie ,interpretację,którą uznasz,wszyscy  tak uczynią,i nikt nie będzie musiał,czy mógł udzielić odpowiedzi "innej,ściślejszej,lepszej".

Jeżeli nie to musicie uznać,że mamy prawo,czy nawet obowiązek podawać "nowe wyjaśnienia".
Należy uznać,że podajemy wyjaśnienia,"które odzwierciedlają rzeczywistość w sposób zadawalający praktykę ludzką na pewnym szczeblu rozwoju,ale muszą się z m i e n i a ć,ulec k o r e k t u r o m w toku rozwoju poznania".

Tak,czy nie?
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2017, 19:17 wysłana przez robbo1 »


Offline Dietrich

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #319 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 19:03 »
Jest jeszcze aktualna, czy wycofana z obiegu?
Pamiętam, że tam coś doklejałam,  dostałam w zborze kawałeczek papieru z jakimiś zdaniami, bo się światło zmieniło.
W tej książce były te poprawki, czy pomyliłam?
Jakby co, to wybaczcie bo to kawał czasu już minął.

Wycofana. Dziś jej przesłanie wygląda mnie więcej tak:


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #320 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 19:04 »
ŚJ są przecież bardzo dogmatyczni. Te omylne przepowiednie, kiedy są aktualne, są traktowane jak nieomylne.


Offline Noc_spokojna

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #321 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 19:24 »
I nie jest tak,że "tylko krowa nie zmienia poglądów".
Tych nie zmieniają ci,którzy zostali pożarci przez dogmatyzm.


Tak... mogę nawet przykład podać  ;D.

Był sobie pewien brat (zaczynam tak, bo zwrot "pewien", ksiądz,"pewna" siostra, "w pewnym" czasopiśmie, to ulubione zwrotu w przykładach jak najbardziej autentycznych zdarzeń:P), który przeczytawszy w "Dokonana Tajemnica", na s.225 w roku 1925, że archanioł Michał to papież, wstał na zebraniu i krzyknął: NIEPRAWDA!!!! To Jezus Chrystus. KOMITET. Nie okazał skruchy, i został wykluczony na swoja wstrętna odstępczą twarz.
Tęsknił jednak za mateczką organizacją i na starość postanowił- wracam, okażę skruchę, wierzę "niewolnikowi", bo jego słowo pochodzi od Jehowy.
Jak postanowił tak zrobił. Wrócił skruszony staruszek i mówi, "wierzę, że Archanioł Michał to papież antychryst poplecznik szatana!!"
niestety podetknięto mu pod nos "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" z 1991 otworzono na str 132, gdzie wyraźnie stoi, że Archanioł Michał to nie papież, lecz Jezus Chrystus... I wywalono staruszka odstępcę, za publiczne głoszenie odstępczych nauk, na zbita podwójnie odstępczą twarz...
A skołowany staruszek pokiwał głową z "nowym zrozumieniem" i westchnął... ech... a mówią, że tylko krowa nie zmienia poglądów...
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #322 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 19:28 »
Tak jak w nauce "paradygmaty".
Pisał o tym jak mało kto wyraźnie,Thomas Kuhn.
Wiele razy pisałem o tym ,ja.

Nie na tyle jednak,żeby z powodu dogmatyzmu i wierności stwierdzonych prawd,trzymać się tych "dozgonnie".
I w nauce istnieją poglądy odrzucone do których powrócono,idee odrzucone,potem uznane.

Podajcie "prawdy wieczne",a ja wam zacytuję książkę Stefana Garczyńskiego "I skąd te błędy?",i to,że on chociaż nie żyje długo przeżył już kilka "wiecznych prawd".

« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień, 2017, 19:45 wysłana przez robbo1 »


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #323 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 19:32 »
Co Ty porównujesz? Paradygmaty naukowe do interpretacji Biblii? :P Przecież w nauce nie ma 7 kolesi na górze, którzy stwierdzają cokolwiek jak im się podoba, a reszta ma wierzyć albo wypad na margines społeczny. Ale zgoda - niech tak będzie. Czym zatem różni się to od dogmatów luteran, anabaptystów itd.? Oni też interpretują, badają, zmieniają, korygują itd.


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #324 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 19:34 »
Tak jak w nauce "paradygmaty".
Pisał o tym jak mało kto wyraźnie,Thomas Kuhn.
Wiele razy pisałem o tym ,ja.

Nie na tyle jednak,żeby z powodu dogmatyzmu i wierności stwierdzonych prawd,trzymać się tych "dozgonnie".
I w nauce istnieją poglądy odrzucone do których powrócono,idee odrzucone,potem uznane.

spróbuj napisać to bardziej r         o        z     s        t     r      z       e     l       o       n      ą czcionką. Będzie dosadniej.


Gorszyciel

  • Gość
Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #325 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 19:37 »
Robbo, ja powiem dosadnie: niestety, u ŚJ wierzenie w te zmienne, omylne i czasowo obowiązujące znacznie krócej niż paradygmaty w nauce interpretacje Ciała Kierowniczego zrównano z wierzeniem Biblii jako takiej. Nastąpił religijny crack - jak podczas instalacji pirackiej gry :(


Offline Startek

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #326 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 19:55 »
Robo polecam książkę autor Zac Poonen : Ostateczny triumf . Studium księgi Objawienia  na stronie , www.chlebznieba.pl .


Offline robbo1

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #327 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 20:18 »
Już ściągnąłem sobie książkę ZacPooen "Ostateczny triumf...".
To ,że zmieniamy wyjaśnienia to rzeczywistość,do której mamy prawo,a nawet obowiązek ,jako "poszukiwacze prawdy".
Tego,że wierzymy i głosimy własną wyjątkowość,czy jak to inaczej nazwiemy,to kolejna zgodność z rzeczywistością.

To może wiedz,że m.in L.Szenderowski w książce "Ewangeliczni chrześcijanie" napisał:"...rosyjski ewangeliczno - baptystyczny ruch jest nosicielem apostolskiego chrześcijaństwa,czego z wielką przykrością nie można powiedzieć o chrześcijańskich kościołach zachodu....Dlatego każdemu,kto chciałby znaleźć na kuli ziemskiej kraj,w którym jest kościół przypominający [ten z czasów apostolskich] ,ze wszystkimi atrybutami pierwszo-chrześcijaństwa ,należałoby wskazać na Rosję,gdzie ewangeliczno-baptystyczny kościół zachował do chwili  obecnej organizację Kościoła Apostolskiego".

Tak piszą inni o sobie.
Podobnie piszą wszyscy.
Nie wypominaj nam tego.

Poza tym jako ludzkość wiemy,że istnieją "przełomowe momenty,gdy nasze postrzeganie świata przeobraża się pod wpływem n o w y c h danych.Przechodzimy od jednej wersji do następnej , p r z e k o na n i ,że ta ostatnia jest najpełniejszym opisem świata ,że ostatnia jest najpełniejszym i najdokładniejszym opisem ze wszystkich dotychczasowych".J.Burke

Podobnie czynimy my.
Tak jak czynią inni.
Wypominajcie to ludzkości.



Offline Roszada

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #328 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 20:47 »
Ale o czym Wy z robbo1 dyskutujecie?
Pisaliście mu, żeby założył jakiś wątek. Zero.
Zostawcie go, niech sobie sam pisze co chce. :-\

Ja też często piszę bez odzewu. ;)


Offline Halina

Odp: Zapytania o "nowe światła"
« Odpowiedź #329 dnia: 14 Kwiecień, 2017, 21:15 »
Powt. Prawa 18:18-20 ..."gdy prorok mówi w imieniu Jehowy, i słowo to się nie sprawdzi ani nie spełni,jest to słowo którego nie mówił Jehowa. Prorok mówił je z zuchwalstwa. Nie wolno Ci się go ulęknąć" Ponad 100 razy im się nie spełniło i nie sprawdziło.Wreszcie przyznali że Ciało Kierownicze nie jest natchnione prze Boga ani nieomylne - w Strasznicy z lutego 2017, a nadal brną w indoktrynację i zniewalanie myślowe , zero możliwości wyrażania własnego zdania i samodzielnego myślenia .Racjonalizację opanowali do perfekcji powiedział mądry św Jehowy-to tak jak z ćpającymi narkotyki , niektórzy świadkowie to ludzie ćpający religię a właściwie ćpający wewnętrzne prawo tej korporacji .Forum pomogło mi WYZWOLIĆ się , po ponad 40 latach jestem szczęśliwa i wolna ,bo samodzielnie myśląca.