Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1006 pedofili u ŚJ w Australii  (Przeczytany 130778 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #225 dnia: 12 Lipiec, 2016, 20:31 »
Ta baza była dostępna już od dawna (dokładniej od sierpnia zeszłego roku). Nawet pisałem o niej trochę wcześniej w tym wątku :). Jest tam też kilka wniosków, które wyciągnąłem po jej analizie.

Czyli dziś po raz kolejny odkryłam Amerykę!  ;D ;D ;D
Ale dla sprawiedliwości dodam, że materiał jest tak przedstawiony w tym filmiku, że może sugerować, że te materiały to jakieś najnowsze odkrycie.

W sierpniu zeszłego roku jeszcze nie było mi dane wiedzieć o niczym...
Dzięki M :)


Offline gorolik

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #226 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:02 »
Dzisiaj się dowiedziałem, że sprawa pedofili została poruszona przez brata do siostry na stojaku w Katowicach.
Ten brat głosi w więzieniu, a tam też siedzą byli świadkowie za pedofilię. I powiedział, że w Australii to też jest
problem, czyli coś wie na ten temat.
Ale podobno są nowe zalecenia, żeby takie przypadki bezwzględnie zgłaszać na policję.
Czy ktoś coś wie na ten temat?


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #227 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:07 »
Ale podobno są nowe zalecenia, żeby takie przypadki bezwzględnie zgłaszać na policję.
Czy ktoś coś wie na ten temat?

Na 100% nie ma takich odgórnych zaleceń. Od zeszłego roku WTS praktycznie milczy jak grób w sprawie pedofilii. Nie odnieśli się do żadnych zarzutów, nie wysłali ani jednego listu do starszych w tej sprawie.


Offline Kowalska

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #228 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:35 »
A czy w Polsce były zgłoszenia pedofilii ?
Jest może na forum osoba (tzw. odstępca), która była molestowana seksualnie ?


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #229 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:38 »
Było wiele takich zgłoszeń. Był nawet spory artykuł w Dużym Formacie na ten temat:

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,147367,18627719,dlaczego-swiadkowie-jehowy-nie-ujawniaja-pedofilow.html

Dyskusja na forum na temat tego artykułu:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/index.php?topic=1761

Przypadków zapewne jest dużo więcej, ale w Polsce dotąd nie było jeszcze dochodzenia na taką skalę jak np. w Australii czy ostatnio w UK.


Offline chmura

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #230 dnia: 18 Lipiec, 2016, 22:44 »
Witam. W sąsiednim zborze ojciec molestował dwie córki , gdy pierwsza zgłaszała to jako problem nic z tym nie robiono dopiero wybuchła cała afera gdy druga też zgłosiła sprawę na policję. Jego wykluczono tylko dlatego ze siedzi . Teraz bracia "dumni" jak to u nas prawilnie załatwia się sprawy. Ochyda.
Nareszcie żyję :)


Blizna

  • Gość
Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #231 dnia: 18 Lipiec, 2016, 23:21 »
A czy w Polsce były zgłoszenia pedofilii ?
Jest może na forum osoba (tzw. odstępca), która była molestowana seksualnie ?

Myślisz, że ktoś po tak sformułowanym pytaniu będzie miał ochotę na zwierzenia?


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #232 dnia: 18 Lipiec, 2016, 23:48 »
Witam. W sąsiednim zborze ojciec molestował dwie córki , gdy pierwsza zgłaszała to jako problem nic z tym nie robiono dopiero wybuchła cała afera gdy druga też zgłosiła sprawę na policję. Jego wykluczono tylko dlatego ze siedzi . Teraz bracia "dumni" jak to u nas prawilnie załatwia się sprawy. Ochyda.
ale nie piszesz o legnicy?


Offline chmura

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #233 dnia: 19 Lipiec, 2016, 22:42 »
Nie
Nareszcie żyję :)


Offline Kowalska

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #234 dnia: 26 Lipiec, 2016, 21:56 »
Myślisz, że ktoś po tak sformułowanym pytaniu będzie miał ochotę na zwierzenia?

A jak według Ciebie należy sformułować pytanie ?
Wielu byłych ŚJ tu na forum zwierza się, opisuje swoje historie, więc myślałam, że forma pytania  jest właściwa.


Offline Fantom

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #235 dnia: 27 Sierpień, 2016, 02:28 »
Odważna osoba podczas zebrania wspomina o pedofilii.Możemy też zobaczyć osobę,której chciano odebrać podczas Paamiątki kielich z winem.To starsi będą decydować komu wolno się napić:) https://www.youtube.com/watch?v=JQz7fR9E2-U
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Rybak

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #236 dnia: 13 Grudzień, 2016, 23:34 »
Dla mnie to właśnie ta sprawa była impulsem do wybudzenia, teraz rozkminiam jak temat podrzucić rodzince i znajomym, wiem że sprawa obiła im się o uszy ale jakoś to sobie wytłumaczyli że incydentalne przypadki zostały wykorzystane  do ataku na naszą organizację ja zresztą podobnie zareagowałem jak usłyszałem o tym w 2015. Dziwne wydaje mi się teraz to że za bardzo niewiem dlaczego kilka tygodni temu wzięłem się za bliższ sprawdzenie tematu ale efekt jest taki że się obudziłem i wstydzę się tego że jestem w tej chwili śj, spróbuje obudzić kogo się da i robię wypad z tej "religi prawdziwej"


Offline trampek

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #237 dnia: 23 Sierpień, 2017, 11:00 »
Co do pedofilii w Australii- czy tam jest podejrzenie o ponad tysiąc czynów pedofilskich czy jest podejrzenie o to, że ponad tysiąc osób jest podejrzanych o pedofilie ?
Pytam bo same media sprzecznie podają wiadomości a różnica jest naprawdę zasadnicza  bo wielu czynów mógł dokonywać jeden pedofil.
Tymczasem wiele osób może mieć faktycznie wrażenie, że w Australii ponad tysiąc świadków było pedofilami.
Mało też eksponuje się fakt, że zdarzenia te miały miejsce przez 60 lat.


Offline Noc_spokojna

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #238 dnia: 24 Sierpień, 2017, 01:31 »
Co do pedofilii w Australii- czy tam jest podejrzenie o ponad tysiąc czynów pedofilskich czy jest podejrzenie o to, że ponad tysiąc osób jest podejrzanych o pedofilie ?
Pytam bo same media sprzecznie podają wiadomości a różnica jest naprawdę zasadnicza  bo wielu czynów mógł dokonywać jeden pedofil.
Tymczasem wiele osób może mieć faktycznie wrażenie, że w Australii ponad tysiąc świadków było pedofilami.
Mało też eksponuje się fakt, że zdarzenia te miały miejsce przez 60 lat.

Ze zgromadzonego przez Stewarta materiału wynika, że od 1950 r. organizacja otrzymała informacje o przypadkach molestowania dotyczące 1066 członków zboru. Dotknąć miało ono co najmniej 1800 dzieci. Z (http://www.tvn24.pl)
Nie jestem małostkowa, nikogo nie ignoruję, tak przyziemne demonstracje są mi obce ;D


Offline M

Odp: 1006 pedofili u ŚJ w Australii
« Odpowiedź #239 dnia: 24 Sierpień, 2017, 01:55 »
Ze zgromadzonego przez Stewarta materiału wynika, że od 1950 r. organizacja otrzymała informacje o przypadkach molestowania dotyczące 1066 członków zboru. Dotknąć miało ono co najmniej 1800 dzieci. Z (http://www.tvn24.pl)

TVN24 też się nie popisał, bo liczba pedofilów wynosi 1006, nie 1066. Dlatego zawsze mówię, że zamiast polegać na czyichś artykułach warto samemu zajrzeć do źródła - na stronę komisji australijskiej:

http://www.childabuseroyalcommission.gov.au/exhibits/636f01a5-50db-4b59-a35e-a24ae07fb0ad/case-study-29,-july-2015,-sydney

Wystarczy odszukać i pobrać pozycję nr 29-0031. Link bezpośredni.

Tymczasem wiele osób może mieć faktycznie wrażenie, że w Australii ponad tysiąc świadków było pedofilami.

Bo tak właśnie było. Prawdą jest, że mniejsza część (dokładnie 178) z tych 1006 osób nie była jeszcze Świadkami Jehowy podczas skrzywdzenia pierwszej ofiary, ale z czasem się nimi stali i dlatego znaleźli się w zestawieniu, które było sporządzone na podstawie dokumentów Towarzystwa Strażnica w Australii.

Mało też eksponuje się fakt, że zdarzenia te miały miejsce przez 60 lat.

Nie zmienia to faktu, że ponieważ w Australii jest tylko niecałe 800 zborów, to statystycznie średnio w każdym zborze był lub nadal jest (bo większość z tych osób nadal żyje i większość nie została wykluczona) jeden pedofil. A jeden z członków komitetu oddziału podczas przesłuchań przyznał, że co miesiąc do biura trafiają kolejne sprawy o pedofilię.

Jeśli to jest "czysty lud Boży" to nie chciałbym wiedzieć jak wygląda inny lud.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2017, 02:06 wysłana przez M »