Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik  (Przeczytany 87171 razy)

Offline alojzy pompka

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 23:07 »
Kasia On dzisiaj spac nie bedzie


I bardzo dobrze! Niech nawet tygodniami oka nie zmruży!



od-nowa

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 23:10 »
Mi się wydaje, że taki bezsumieniowiec zawsze dobrze śpi...
Może raz nie pośpi, nie  obejdzie się tam, gdzie sypia bez dyskusji na temat dzisiejszego jego wystąpienia przed Sądem, zastanawiania się co dalej.
Tak jak powiedziałaś, sam zda sprawę przed Tronem Najwyższego.
Ważniejsze myślę, abyś Ty się dziś bardzoooo dobrze wyspała :)  :) :) należy Ci się dobry sen po tym wszystkim :) :) :)
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień, 2016, 23:12 wysłana przez od-nowa »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 23:14 »
Witaj Kasiu 😊 Zuch dziewczyna. !
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline ocm_27

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 23:16 »
Uciekam spać! Pozdrawiam wszystkich.


Blizna

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #94 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 23:18 »
Tak, dokładnie w moim przypadku było to samo, nienormalna i Szatan zwiódł.
Oni wszyscy są tak samo ukształtowani. Mój jeden znajomy też eks mówi, ze to oczyszczenie osobowości do którego są zachęcani śJ to nic innego jak wyjałowienie osobowości. I tę chrześcijańską jedność osiągnęli w sposób karykaturalny - gdziekolwiek się z nimi zetknąć, gadają i piszą jakby to był jeden człowiek. Ilekroć czytałam jakieś dyskusje, nawet teraz czytam (pod tymi plotkami o testamencie Prince'a), zawsze mi się wydaje, że to pisze jakiś jeden rozczłonkowany osobnik. I to nie tylko w Polsce! Widzialam taki komentarz po angielsku na amerykańskim portalu czasopisma plotkarskiego - ktoś w komentarzach napisał o ofiarach pedofilii i dostał odpowiedź, że na pewno jest ex śJ wykluczonym za haniebne czyny, albo złym od środka człowiekiem, nienawidzącym śJ. 
To jest jakiś żelazobeton. Utwardzany na każdym zebraniu.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #95 dnia: 27 Kwiecień, 2016, 23:34 »
Uciekam spać! Pozdrawiam wszystkich.
Po pierwsze, witaj :). Po drugie, gratuluję osobowości, ale... po trzecie i najważniejsze, bardzo współczuję Tobie, traumy która przeszłaś.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline ExSJMario

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 01:54 »
Ja chciałbym coś powiedzieć, napisać.... ale brakuje mi słów na to wszystko.
Spotykam się z zakłamaniem tych niby uczciwych ludzi na co dzień.
Tyle sytuacji jest ostatnio... Cierpią tylko przez to niewinni szczerzy ludzie.
Ale cieszę się, że są ludzie tacy jak Danusia, Kasia, Gedeon czy Skarbnik, którzy podjęli walkę z tym systemem. Super, że działacie wspólnie i jest możliwość odsłonięcia pięknego opakowania w którym jest smród.
Podziwiam waszą determinację i życzę Wam wytrwałości ;) Sercem jestem z Wami ;)
Obalcie w końcu ten mit o miłości i nieskazitelności ŚJ i ich Organizacji.



"Człowiek zostaje przyjęty do kościoła za to w co wierzy, a wykluczony za to, co wie" - Mark Twain


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 348
  • Polubień: 2703
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #97 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 06:26 »
A może by tak wzorem państw zachodnich zorganizować pod sądem w Legnicy pikietę w październiku przed kolejną rozprawą? I jeszcze zaprosić/powiadomić media? To by fajnie nagłośniło sprawę i byłaby może okazja aby ktoś wygadany (Gedeon  :)) "wydał świadectwo o prawdzie"  ;D
Pani Danusia miałaby wsparcie a braciszkom z Nadarzyna trochę by gacie opadły ze strachu  ;D
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.


Offline tomek_s

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 109
  • Polubień: 2037
  • Nigdy nie byłem ŚJ.... KRK
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #98 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 07:44 »

gdziekolwiek się z nimi zetknąć, gadają i piszą jakby to był jeden człowiek. Ilekroć czytałam jakieś dyskusje, nawet teraz czytam (pod tymi plotkami o testamencie Prince'a), zawsze mi się wydaje, że to pisze jakiś jeden rozczłonkowany osobnik. I to nie tylko w Polsce!

Też to mnie zawsze uderza u nich. Zaprogramowanie.
„Lecz powiadam wam: Wielu przyjdzie ze Wschodu i Zachodu i zasiądą do stołu z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim” (Mt 8:11),


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #99 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 08:04 »
A może by tak wzorem państw zachodnich zorganizować pod sądem w Legnicy pikietę w październiku przed kolejną rozprawą? I jeszcze zaprosić/powiadomić media? To by fajnie nagłośniło sprawę i byłaby może okazja aby ktoś wygadany (Gedeon  :)) "wydał świadectwo o prawdzie"  ;D
Pani Danusia miałaby wsparcie a braciszkom z Nadarzyna trochę by gacie opadły ze strachu  ;D
Wtedy pewnie WTS wydrukowałoby artykuł w "Strażnicy", lub "Przebudźcie się" o prześladowaniach braci w Polsce. Co trzeba przyznać, aparat propagandowy mają niesamowicie rozbudowany. Ta organizacja potrafi niemal każdą porażkę przekuć na sukces. 

Ps: Tadeusz. Pomysł niezły. Przy okazji zwiedziłbym Legnicę.  :)
« Ostatnia zmiana: 28 Kwiecień, 2016, 08:06 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline ocm_27

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #100 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 08:37 »
Wtedy pewnie WTS wydrukowałoby artykuł w "Strażnicy", lub "Przebudźcie się" o prześladowaniach braci w Polsce. Co trzeba przyznać, aparat propagandowy mają niesamowicie rozbudowany. Ta organizacja potrafi niemal każdą porażkę przekuć na sukces. 

Ps: Tadeusz. Pomysł niezły. Przy okazji zwiedziłbym Legnicę.  :)
    to prawda, że potrafią porażkę w sukces obrócić. Mistrzowie manipulacji! !!!


Offline TomBombadil

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #101 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 08:57 »
Nie da się spokojnie tego czytać,łzy ciekną po policzkach.
Kochani!Dobrze ,że jesteście. Całym sercem jestem z tobą Danusiu. Kasiu ,dla mnie jesteś wspaniała i mądra. Gedeonie,walcz i niech Pan da ci siły i mądrość.
I niech dobry Bóg ma w opiece tych co nie mają siły wyrwać się z macek organizacji.


Offline Szitus

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #102 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 10:40 »
Dobro organizacji zawsze będzie ważniejsze niż dobro jednostki......Tak jest wszędzie i tak samo jest u was.....Ale zastanawia mnie w tej sprawie jeden wątek - ktoś tu pisze, że jako duchownego sąd zwalnia go z odpowiedzi na niektóre pytania, art. 178 kpk mówi o zwolnieniu z odpowiedzi jeśli duchowny uzyskał je w czasie spowiedzi, to u ŚJ jest coś takiego jak spowiedź ?


KaiserSoze

  • Gość
Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #103 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 10:45 »
Kasiu, gratuluję odwagi. Przy tobie czuję się tchórzem...


Offline ocm_27

Odp: Ucieczka z niewoli braci Świadków Jehowy - Danuta Kubik
« Odpowiedź #104 dnia: 28 Kwiecień, 2016, 10:54 »
Nie wiem czy to dobre czy nie, ale jestem spontaniczna, więc spontanicznie podaję swój numer telefonu, ponieważ mam obecnie mało czasu na pisanie a wolę kontakt osobisty. Jeśli ktoś chce porozmawiać, wygadać się chętnie pomogę. Ja przeszłam już wiele etapów związanych z wykluczeniem. Może moje doświadczenia mogą być pomocą. Zapraszam do kontaktu. Życzę wszystkim miłego dnia.
Kasia 666897040