Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Jaki jest Twój obecny status w odniesieniu do organizacji Świadków Jehowy?

Nigdy nie byłem jednym z nich
Studiowałem z nimi, ale zrezygnowałem
Ochrzczony, pozostaję w organizacji i jestem mniej lub bardziej aktywny
Ochrzczony, nieczynny
Wykluczony za odstępstwo
Wykluczony z innego powodu, w międzyczasie przebudzony
Odłączyłem się sam po poznaniu prawdy o prawdzie
Odszedłem, ale wróciłem bo jest tam cała moja rodzina
Wychowany w rodzinie świadków, nie przyjąłem chrztu

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów  (Przeczytany 62584 razy)

Offline alojzy pompka

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #75 dnia: 30 Sierpień, 2016, 22:10 »
Wybrałam opcję nieco zmodyfikowaną:
Ochrzczona, pozostaję w organizacji (bo muszę i to jest moje najgorsze nieszczęście  :'( )
i jestem mniej lub bardziej aktywna - właściwie to nieaktywna "

Zazdroszczę tym którzy mogli się odłączyć oficjalnie.
Ja czekam na ten moment.
Muszę się męczyć :(


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #76 dnia: 31 Sierpień, 2016, 12:10 »
Alojzy pompka: Spokojnie, wytrzymasz, przyjdzie czas i na Ciebie. My męczyliśmy się z tym dwa lata i w końcu nadszedł ten moment, że w zgodzie z samym sobą mogliśmy powiedzieć "dość".


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #77 dnia: 31 Sierpień, 2016, 17:27 »
W zasadzie nigdy nie byłem ochrzczony wśród Świadków. Wychowany przez nich? Tak. Studiowano ze mną? Tak. Wśród znajomych i otoczenia miałem opinie Świadka? Tak. Można powiedzieć, że balansowałem na krawędzi :)


Offline M

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #78 dnia: 31 Sierpień, 2016, 18:02 »
W zasadzie nigdy nie byłem ochrzczony wśród Świadków. Wychowany przez nich? Tak. Studiowano ze mną? Tak. Wśród znajomych i otoczenia miałem opinie Świadka? Tak. Można powiedzieć, że balansowałem na krawędzi :)

Wielu na forum wiele by dało, by być teraz w Twojej sytuacji. Możesz teraz myśleć sobie co chcesz o WTS-ie, ale ostracyzm od rodziny z tego powodu raczej Cię nie sięgnie (chyba, że miałeś bardzo fanatyczną rodzinę) :).


Offline Enmebaralugalzagesi

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #79 dnia: 31 Sierpień, 2016, 18:28 »
Wielu na forum wiele by dało, by być teraz w Twojej sytuacji. Możesz teraz myśleć sobie co chcesz o WTS-ie, ale ostracyzm od rodziny z tego powodu raczej Cię nie sięgnie (chyba, że miałeś bardzo fanatyczną rodzinę) :).

Zalety młodości i skrytości ::) Moja rodzina na szczęście nie wykazuje fanatyzmu, chociaż nie da się jej w żaden sposób przekonać (moje wielokrotne próby wykazania niespójności doktrynalnej/zniszczenia mitu idealnej organizacji były/są kwitowane stwierdzeniem "bo to twoja własna mądrość", "czyli uważasz że wiesz lepiej niż wieloletni badacze biblii?" kpiącym tonem).
Szczerze powiedziawszy, to miałem zostać ochrzczony - były pytanka, rozmowy. Ostatecznie wynikła z tego swego rodzaju awantura, bo mimo przejścia poprawnie tych wszystkich procedur, zdecydowano że nie zostanę ochrzczony bo moja ówczesna dziewczyna była ze świata. Jeden ze starszych się zbulwersował na resztę grona za to, że w ogóle mnie dopuszczono do tychże procedur (ciekawa sytuacja, bo proponował mi wyłożenie sprawy do Nadarzyna, jako powód do zdjęcia ich z przywilejów), a inny był zdziwiony że wniosek nie przeszedł ;) Ostatecznie skończyło się tym, że zdjęto mnie z pozycji Głosiciela, a Tate pozbawiono przywileju Sługi Pomocniczego. Na dodatek nikt mnie nie poinformował o tym pierwszym, więc dowiedziałem się o całym zajściu przez telefon od płaczącej mamy. Nigdy w życiu nie widziałem by płakała.


Offline farlopa

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #80 dnia: 31 Sierpień, 2016, 20:11 »
Wychowany w ,,prawdzie"przez fanatyczno-betonowych rodziców ,byłem nieochrzczonym głosicielem ,po osiagnięciu pełnoletności zostawiłem ,,teatrzyk"ku rozpaczy rodziców ;)teraz po 19 latach nasze relacje są bardzo dobre , po prostu nie rozmawiamy na temat ,,prawdy"


Offline Krzychu

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 09:23 »
Wychowany w prawdzie, aktywny (jeśli brać pod uwagę fałszywe sprawozdania) świadek, nosiciel mikrofonów. Obecnie w procesie wyjście z tego syfu, tak gdzieś na 80%


Offline TomBombadil

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Wrzesień, 2016, 09:42 »
Pozostaję wierna swoim ideałom. Kroczę tą samą ścieżką,a rydwan przez jakiś czas przecinał się z moją drogą,ale pogalopował dalej beze mnie.A ja powolutku kroczek za kroczkiem,mam czas pomyśleć,zastanowić się,pochylić nad cudnym kwiatkiem,by się nim rozkoszować.I nie ma tu tłumów,ale są ludzie przyjaźni,pomocni i szczerzy.


Offline Trzecia Owca

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 48
  • Polubień: 164
  • wielka tajemnica wiary: złote, euro i dolary
Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #83 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 01:54 »
Ochrzczony i pozostający w organizacji, chodzący na zebrania i do służby oraz składający sprawozdanie. No i odstęca za razem, podwójne życie na całego. Rodzina od pokoleń ''w prawdzie", całe życie indoktrynacja, chrzest w wieku 16 lat, ośrodki pionierskie (dla fajnych dziewczyn) ale mimo to gorliwość w służbie to raczej taka sobie. Od zawsze miałem problem z przystosowaniem się do surowych zasad, chodziłem ukradkiem na urodziny, próbowałem fajek i trawki, upijałem się dużo wcześniej przed 18 rokiem życia. A w samej organizacji od zawsze coś mi przeszkadzało, a to szablonowa strażnica z a to błaznowanie przy drzwiach. Obecnie dalej pozostaję w organizacji ze względu na rodzinę, przyjaciół i wygodne życie. I tak chyba jeszcze długo będzie.
Jestem bratem strasznym na usługach Strasznicy


Offline gerontas

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #84 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 06:29 »
Ochrzczony i pozostający w organizacji, chodzący na zebrania i do służby oraz składający sprawozdanie. No i odstęca za razem, podwójne życie na całego. Rodzina od pokoleń ''w prawdzie", całe życie indoktrynacja, chrzest w wieku 16 lat, ośrodki pionierskie (dla fajnych dziewczyn) ale mimo to gorliwość w służbie to raczej taka sobie. Od zawsze miałem problem z przystosowaniem się do surowych zasad, chodziłem ukradkiem na urodziny, próbowałem fajek i trawki, upijałem się dużo wcześniej przed 18 rokiem życia. A w samej organizacji od zawsze coś mi przeszkadzało, a to szablonowa strażnica z a to błaznowanie przy drzwiach. Obecnie dalej pozostaję w organizacji ze względu na rodzinę, przyjaciół i wygodne życie. I tak chyba jeszcze długo będzie.

Mam takie wrażenie, że w każdym zborze znajdzie się co najmniej kilku z takim podejściem do sprawy jak Ty, a młodzi to szczególnie.  :)
Młodzi świadkowie Jehowy, idźcie za wzorem naszego brata Trzeciej Owcy i rejestrujcie się na naszym forum. My wyleczymy Was z bezpodstawnych
wyrzutów sumienia.


Offline Krzychu

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #85 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 08:06 »
Pewnie tak jest. Ja czuję po kościach że w moim zborze są osoby które mają wątpliwości a nie mogę się z nimi w tej sprawie bez wzbudzania podejrzeć porozumieć. Są ludzie którzy byli kiedyś aktywnymi ŚJ a teraz tylko przychodzą na zebrania i patrzą po ścianach. Fajnie jak by była taka mapa ze zborami z polski i kropki by się stawiało ilu jest w nim kryptoodstępców :) Może wtedy byłoby łatwiej.. łatwiej zapewne dla świętej inkwizycji w ściganiu niewiernych. Niejeden starszy by się zdziwił jakby zobaczył że np. w jego zborze jest 5 osób wątpiących i się ukrywających:)


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #86 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 11:23 »
Pewnie tak jest. Ja czuję po kościach że w moim zborze są osoby które mają wątpliwości a nie mogę się z nimi w tej sprawie bez wzbudzania podejrzeć porozumieć. Są ludzie którzy byli kiedyś aktywnymi ŚJ a teraz tylko przychodzą na zebrania i patrzą po ścianach. Fajnie jak by była taka mapa ze zborami z polski i kropki by się stawiało ilu jest w nim kryptoodstępców :) Może wtedy byłoby łatwiej.. łatwiej zapewne dla świętej inkwizycji w ściganiu niewiernych. Niejeden starszy by się zdziwił jakby zobaczył że np. w jego zborze jest 5 osób wątpiących i się ukrywających:)

Mapka taka to by była świetna sprawa, istnieje już jedna (raczej tam są eksy). Jak napisałeś lepiej byłoby dla świętej inkwizycji. Nawet umieszczenie ilu jest wątpiących w jakimś zborze to by było za dużo. Pomyśl starsi zboru x dowiadują się że w ich zborze jest 5 wątpiących. Pod pierwszy ostrzał pójdą ci co zmniejszyli swoją aktywność, cały czas będą szukać. To byłoby w zborze istne polowanie na czarownice. Każdy kto miał w swoim zborze coś takiego wie o czym mówię, dopiero wtedy by się zaczęli ludzi bać.
To jest jedno z gorszych uczuć w tej organizacji, to że nie możemy podzielić się ze swoimi emocjami.
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline accurate

  • Pionier
  • Wiadomości: 577
  • Polubień: 1142
  • Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży..
Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #87 dnia: 03 Wrzesień, 2016, 11:37 »
Mapka taka to by była świetna sprawa, istnieje już jedna (raczej tam są eksy). Jak napisałeś lepiej byłoby dla świętej inkwizycji. Nawet umieszczenie ilu jest wątpiących w jakimś zborze to by było za dużo. Pomyśl starsi zboru x dowiadują się że w ich zborze jest 5 wątpiących. Pod pierwszy ostrzał pójdą ci co zmniejszyli swoją aktywność, cały czas będą szukać. To byłoby w zborze istne polowanie na czarownice. Każdy kto miał w swoim zborze coś takiego wie o czym mówię, dopiero wtedy by się zaczęli ludzi bać.
To jest jedno z gorszych uczuć w tej organizacji, to że nie możemy podzielić się ze swoimi emocjami.

"...A nie mówiłem? Kino jest najważniejszą ze sztuk..."
Vabank II, czyli riposta https://pl.wikiquote.org/wiki/Vabank_II,_czyli_riposta
Kłamstwo obiegnie cały świat zanim prawda zdąży włożyć buty a ludzie uwierzą we wszystko co odkryli np.amerykańscy naukowcy a mocniej gdy to bedzie łaciną hebrajskim greką ważne żeby brzmiało powaznie


Offline Zvi

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #88 dnia: 12 Wrzesień, 2016, 14:48 »
Wychowany w prawdzie, nieochrzczony glosiciel.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk



Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #89 dnia: 12 Wrzesień, 2016, 14:49 »
Kobietą!
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>