Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Jaki jest Twój obecny status w odniesieniu do organizacji Świadków Jehowy?

Nigdy nie byłem jednym z nich
Studiowałem z nimi, ale zrezygnowałem
Ochrzczony, pozostaję w organizacji i jestem mniej lub bardziej aktywny
Ochrzczony, nieczynny
Wykluczony za odstępstwo
Wykluczony z innego powodu, w międzyczasie przebudzony
Odłączyłem się sam po poznaniu prawdy o prawdzie
Odszedłem, ale wróciłem bo jest tam cała moja rodzina
Wychowany w rodzinie świadków, nie przyjąłem chrztu

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów  (Przeczytany 62219 razy)

Offline Sebastian

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #225 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 22:58 »
A tak z ciekawości 8-).Czyli że jak ktoś nie wierzący albo agnostyk to słowo odstępca,może być? ???
w zasadzie tak :)

ktoś tutaj na forum zachwalał angielskie określenie "apostates" a przecież ono dosłownie oznacza wyrzeczenie się wiary lub porzucenie religii jako ziemskiej organizacji kultowej

można wpisać w google polski odpowiednik: "apostata" i poczytać wyniki wyskakuje nam taka definicja:

Apostazja – porzucenie wiary religijnej. W pierwotnym znaczeniu – całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej

jak ktoś czuje sie ateistą czy agnostykiem itp. to taka definicja go nie zbulwersuje; ale jeśli nadal wierzy w Jezusa to będzie tłumaczył np. "porzuciłem sektę ale nie porzuciłem chrześcijaństwa" i będzie odczuwał dyskomfort

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Cytryna

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #226 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 06:40 »
Urodziłam się w rodzinie katolickiej.Chrzest w orgu w wieku 24 lat.Odłączona od niedawna :D Ostatnie zebranko w czerwcu.Więcej grzechów nie pamiętam  ;D ;D ;D


Offline Takajaja

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #227 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 12:14 »
Urodziłam się w rodzinie katolickiej.Chrzest w orgu w wieku 24 lat.Odłączona od niedawna :D Ostatnie zebranko w czerwcu.Więcej grzechów nie pamiętam  ;D ;D ;D

Podobna wersja:
Urodzona w rodzinie katolickiej, chrzest w wieku 24 lat.
Jeszcze figuruje w kartotekach jako SJ, w pamieci juz odrzucona, odłaczona, itp.
Ostatnie zebranie w styczniu. Nie liczac pamiatki dla kamuflarzu :-)


Offline Storczyk

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #228 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 13:06 »
Chrzest w wieku lat 16, urodzona w religii katolickiej. Ostatnie zebranie ponad 3 lata temu.  Narazie nie czuję potrzeby odłączenia się, ale moze dojrzeje do tej decyzji :)


Offline stinkfist34

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #229 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 13:45 »
10 lat w sekcie której nie pozwolę sobie nazwać "prawdą". Obecnie nieczynny, w najbliższym czasie exJW:)


Offline lma

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #230 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 21:08 »
10 lat w sekcie której nie pozwolę sobie nazwać "prawdą". Obecnie nieczynny, w najbliższym czasie exJW:)

Aleś cięty, to chyba taki syndrom świeżego ex-a    ;)


Offline Walt Kowalski

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #231 dnia: 29 Wrzesień, 2019, 00:44 »
Osiągnąłem pewien awans. Moi drodzy jestem od niedawna nieczynny. To dla mnie zaszczyt. Szczerze zastanawiam się jak można ludziom zawracać za przeproszeniem dupe i z zaskoczenia pytać o rzeczy o których samemu nie ma się przekonania. Wstyd mi. Teraz żałuję innych. Generalnie idę do przodu a propos statusu. Pozdrawiam wszystkich tkwiacych jak ja w tym szambie. To ja Walt, do zobaczenia.


Offline Sebastian

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #232 dnia: 29 Wrzesień, 2019, 00:59 »
gratulacje!

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Walt Kowalski

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #233 dnia: 29 Wrzesień, 2019, 01:12 »
Dziękuję!
Poza tym odnawiam znajomości z ludźmi nie ŚJ i jest świetnie. To znaczy to tak samo cudowni wartościowi ludzie i wstyd mi za zaniedbania latami i brak kontaktu. Jeśli czyta to ktos kto zastanawia się co robić po otwarciu umysłu to radzę zadzwon do ludzi dawno nie widzianych przez ta organizace. Pozdr.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień, 2019, 01:13 wysłana przez Walt Kowalski »


Offline Takajaja

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #234 dnia: 29 Wrzesień, 2019, 17:21 »
Tez tak staram sie robic. Bo w ORGu to teraz ich jak na lekarstwo a co dopieto bedzie po odłaczeniu....wtedy okaze sie kto normalny, a kto fanatyk i falszywy przyjaciel.


Offline lma

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #235 dnia: 29 Wrzesień, 2019, 21:52 »
Aktualnie mają wersję oprogramowania "unikać/bać się", dopóki CK im nie wgra innej, np. "można powiedzieć dzień dobry, ale wyłącznie grzecznościowo, w chłodnym tonie". Kurde, smutne to, jakie zniewolone umysły   :-[



Offline alojzy pompka

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #236 dnia: 02 Styczeń, 2020, 19:23 »
Zarejestrowałam się na forum w 02/2016 roku, będąc  aktywnym SJ.
W dniu 30.12.2019 poinformowałam BO w Nadarzynie o skutecznym wystąpieniu z Organizacji SJ.
Tak więc z dniem 1.01.2020 zmienił się mój status z: Ochrzczony, nieczynny na: Odłączyłem się sam po poznaniu prawdy o prawdzie.
I’m happy!


Offline Sebastian

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #237 dnia: 02 Styczeń, 2020, 22:04 »
Tak więc z dniem 1.01.2020 zmienił się mój status z: Ochrzczony, nieczynny na: Odłączyłem się sam po poznaniu prawdy o prawdzie.
I’m happy!
odbierzmy od nowej owieczki "ślubowanie odstępcze" :)

pytanie: czy rozumiesz, że Odłączając się od świadków Jehowy odłączasz się od organizacji ziemskiej, NIE kierowanej duchem świętym?! :)

twoje zdecydowane TAK, wyrażone wysłaniem listu do Nadarzyna, wskazuje, że może zostać "ODCHRZCZONY" :)

a teraz społeczność forum może powitać nowego odstępcę oklaskami :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline samotny

Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #238 dnia: 02 Styczeń, 2020, 22:23 »
Witam
Śj byłem przez 11 lat. Z dnia na dzień przestałem chodzić, na zebrania od zgromadzenia w 1997r. I jaki jest mój oficjalny status w org. do dziś nie wiem ;)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kim jesteś? - badanie statusu forumowiczów
« Odpowiedź #239 dnia: 02 Styczeń, 2020, 22:27 »
Witam
Śj byłem przez 11 lat. Z dnia na dzień przestałem chodzić, na zebrania od zgromadzenia w 1997r. I jaki jest mój oficjalny status w org. do dziś nie wiem ;)

(mtg):
Być może jak w Twoim nick-u?