Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!  (Przeczytany 1070 razy)

Offline Sebastian

Kolejna zbrodnia komitetu sądowniczego w sekcie świadków Jehowy!

Kilku wyjątkowych drani „wspólnie i w porozumieniu” doprowadziło 19latkę do (na szczęście nieudanej) próby samobójczej...

Złożyli ŚWIADOMIE FAŁSZYWE zeznania przed komitetem sądowniczym

Fałszywe zeznania przed komitetem miały być formą osobistej zemsty za to że 19latka odrzuciła oświadczyny, czym bardzo uraziła męskie ego. .

Nastolatkę uznano za „winną niemoralności płciowej”, a ponieważ „nie okazała skruchy” (tzn. konsekwentnie zaprzeczała jakoby taki czyn miał miejsce) wykluczono ją ze zboru.

Fanatyczni rodzice wyrzucili pełnoletnią córkę z domu wprost na ulicę.

W tym samym dniu poszkodowana 19latka spotkała na ulicy mężczyznę który przewodniczył komitetowi sądowniczemu i spytała go retorycznie „co ja mam teraz zrobić?!” .

Mężczyzna z pogardą wycedził przez zęby (cytuję): „weź się utop!” i odwrócił głowę.

art.151 kodeksu karnego mówi wyraźnie:
„Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”

Ta szokująca wymiana zdań miała miejsce na parkingu przed hipermarketem. Słowa „weź się utop!” słyszało kilkanaście osób, z czego trzy osoby zeznawały już w sądzie pod przysięgą i potwierdziły że słowa takie naprawdę zostały wypowiedziane.

Świadkowie tego zajścia zeznali przed sądem, że dziewczyna po usłyszeniu tych słów zasłabła i usiadła na asfalcie, czym (jak napisano w protokole sądowym) „utrudniała ruch na parkingu przed hipermarketem”.

Ochroniarz hipermarketu twierdzi, że samej wymiany zdań między mężczyzną a kobietą nie usłyszał, ale...

potwierdził, że (cytat) „wykonując obowiązki służbowe musiał w tym dniu zająć się młodą kobietą, ktora utrudniała ruch pojazdów na parkingu, gdyż siedziała na asfalcie i płakała”.

Dziewczyna „zamiast się utopić” próbowała powiesić się na sznurze na drzewie w parku w nocy.

Na szczeście przypadkowy spacerowicz zauważył to, uratował dziewczynę, wezwał pogotowie.

Jest to sprawa sprzed kilku tygodni. Przewodniczący komitetu sądowniczego ma już postawione zarzuty karne i ma już opłaconego adwokata.

Adwokat wkłada wiele wysiłku w to, aby namówić sąd do zastosowania art. 178 kpk, dlatego trudno przewidzieć jaki będzie wyrok.

Przewodniczący komitetu sądowniczego będzie „odpowiadać z wolnej stopy”.

Adwokat oskarżonego ocenia, że szanse na uchronienie przed odpowiedzialnością karną trzech mężczyzn, którzy świadomie wprowadzili w błąd starszyznę zborową orzekającą w komitecie sądowniczym, są „wysokie”, ale szanse na wyrok uniewinniający dla mężczyzny który wypowiedział słowa „weź się utop!” są znacznie mniejsze.

O postępach w sprawie będę informować.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Fantom

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 09:40 »
 Aż trudno w to uwierzyć. ''Weź się utop'' w ustach starszego???
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 10:00 »
ja tej sceny na własne oczy nie widziałem.

ja tylko cytuję to co napisane jest w aktach sądowych. Sprawa jest w toku.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline cichybob

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 10:23 »
Ale masakra. Mam nadzieję, że zdrowiu tej biednej dziewczyny nic nie zagraża. Także psychicznemu. Oby dzięki temu zrozumiała, że to wykluczenie może być dla niej czymś naprawdę dobrym... 19 lat i wolna od sekty.

Wracając do słów starszego... są to różne typki. Kiedyś jeden mówił mojej mamie o moim bracie, by go zostawić na pastwę losu, niech pozna gorzki smak konsekwencji itp. szkoda, że on nigdy ochrzczony nie był... Taka to chrześcijańska miłość w działaniu.


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 11:42 »
uprzedając pytania które padły na innych forach, a więc jest kwestią czasu, że ktoś postawiłby je także tutaj.

Źródłem tej informacji jest mój znajomy, w mojej _subiektywnej_ocenie, człowiek bardzo wiarygodny.

Na razie "metodą kopiuj wklej" opublikowałem to, co ten człowiek napisał.

Mam za kilka dni porozmawiać z nim osobiście.

Być może wtedy uzyskam bliższe informacje: taki zbór, jaka miejscowość, który to hipermarket, który wjazd na parking, które drzewo w którym parku, itd itp.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Reskator

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 12:19 »
A ten starszy przypadkiem nie mieszka na terenach podtopionych?
Karma nieraz szybko wraca!


Offline Siedemtwarzy

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 12:21 »
Sebastian, podpytaj się czy dziewczyna nie potrzebuje jakiś środków do życia, bo skoro ja rodzice wyrzucili to różnie może być...


Offline BetMan

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 14:36 »
Sebastian, podpytaj się czy dziewczyna nie potrzebuje jakiś środków do życia, bo skoro ja rodzice wyrzucili to różnie może być...
Podpinam się, jeśli trzeba będzie dziewczynie pomóc materialnie, to po weryfikacji mogę podesłać jakieś środki...


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 14:51 »
Sebastian, podpytaj się czy dziewczyna nie potrzebuje jakiś środków do życia, bo skoro ja rodzice wyrzucili to różnie może być...
dziewczyna żyje i aktualnie przebywa u swojej ciotki i swojego wujka.

zacytuję rodziców dziewczyny "ciotka i wujek to ateiści służący Szatanowi Diabłu".

nie jestem ani odrobinkę zdziwiony że słudzy Boży wywalili własną córkę z domu, ale "słudzy szatana" o tę samą dziewczynę zadbali.

ciotka wzięła bardzo długi urlop, aby pilnować by dziewczyna nie targnęła się na życie drugi raz.

gdy za kilka dni ciotka pójdzie do pracy, wtedy na długi urlop pójdzie wujek i też będzie pilnował dziewczyny.

może po następnych kilku tygodniach dobrostan dziewczyny ulegnie poprawie..

Obecnie dziewczyna mówi: "chcę umrzeć, nie przeszkadzajcie mi w tym. Szkoda waszego czasu. Ja i tak postawię na swoim".
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2024, 15:02 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 17:11 »
Sebastian, podpytaj się czy dziewczyna nie potrzebuje jakiś środków do życia, bo skoro ja rodzice wyrzucili to różnie może być..
odp.:

wsparcie materialne nie jest konieczne, gdyż wujek i ciotka przyjęli pannę pod swój dach i są w stanie zapewnić dziewczynie środki utrzymania.

Gdy stan psychiczny panny na to pozwoli będą próbowali zatrudnić tę dziewczynę w firmie u dalszych krewnych.

Chodzi im głównie o to, aby czuła się potrzebna i aby nie odczuwała dyskomfortu że "dostaje coś za darmo"

Dziewczyna "nie tęskni" za zborem, który określa jako (cytat) "kłębowisko żmij" i nie zamierza starać się o powrót do zboru.

Najtrudniejsze jest dla niej, że odrzuciła ją jej własna matka. I że ta matka "nawet nie krzyczała".
Wyrzucenie z domu bez krzyków, bez wyzwisk, ze spokojem grabarza.
Córka wraca do domu. Drzwi zamknięte. Przed drzwiami spakowane dwie walizki.

Matka ze spokojem psychopaty mówi przez zamknięte drzwi.
cytat: "ja pani nie znam, pani sobie pójdzie, pani już tutaj nie mieszka".
odp.: "mamo, ja jestem twoją córką"
cytat: "nie, proszę pani. Moją córką byłaś przedwczoraj. Dzisiaj jesteś dla mnie kimś obcym. Ja już nie mam córki".
odp.: "mamo, gdzie ja mam pójść?"
cytat: "Gdziekolwiek. Wybrałaś służbę Szatanowi to niech Szatan o ciebie zadba".
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 185
  • Polubień: 8661
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień, 2024, 17:44 »
(mtg): cóż w tym dziwnego i sensacyjnego, że matka spakowała walizki.
Takie sytuacje są na porządku dziennym, więc po co nakręcać sprawę.
Chyba, że niektórych, to rajcuje pisząc wielkie eposy. (FFF)


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 09:33 »
(mtg): cóż w tym dziwnego i sensacyjnego, że matka spakowała walizki.
masz rację, Nadaszyniaku, nie ma absolutnie nic dziwnego w tym, że matka wyrzuca córkę z domu.

To w pełni normalne. Tego oczekuje nie tylko Jehowa, ale jest to również zgodne z zasadami współżycia społecznego. W sumie to należałoby napisać list do Prezydenta RP, aby zastanowił się nad ustanowieniem nowego orderu, np. "Order Wzorowej Matki". I jako pierwszą uhonorował tym orderem właśnie tę szlachętną kobietę, która wyżej została opisana.

Dziękuję Ci, Nadaszyniaku, że raczyłeś zwrócić moją uwagę na tak oczywiste okoliczności.

Zostań z nami i codziennie pouczaj nas w równie wspaniały sposób. Jesteś przecież "bratem Króla"

"Jehowa nam swe światło śle, poucza nas wspaniale...
prowadzi dzisiaj owce swe, cierpliwie i wytrwale..."
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Fantom

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 09:54 »
Córka może jak zechce wejść do mieszkania, jeżeli tam mieszkała i była zameldowana. Matka łamie prawo, jeżeli nie było sądowego nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego. Koniec kropka. Podać matkę do sądu. Koniec kropka:).
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 185
  • Polubień: 8661
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 10:38 »
masz rację, Nadaszyniaku, nie ma absolutnie nic dziwnego w tym, że matka wyrzuca córkę z domu.

To w pełni normalne. Tego oczekuje nie tylko Jehowa, ale jest to również zgodne z zasadami współżycia społecznego. W sumie to należałoby napisać list do Prezydenta RP, aby zastanowił się nad ustanowieniem nowego orderu, np. "Order Wzorowej Matki". I jako pierwszą uhonorował tym orderem właśnie tę szlachętną kobietę, która wyżej została opisana.

Dziękuję Ci, Nadaszyniaku, że raczyłeś zwrócić moją uwagę na tak oczywiste okoliczności.

Zostań z nami i codziennie pouczaj nas w równie wspaniały sposób. Jesteś przecież "bratem Króla"

"Jehowa nam swe światło śle, poucza nas wspaniale...
prowadzi dzisiaj owce swe, cierpliwie i wytrwale..."

Miły Sebastianie: Dziękuję za uroczy wdzięczny, przemyślany wpis, subtelnie lukrujesz moją postawę na Forum - przyjmuję z pokorą cenne uwagi.
Jednak pragnę nadmienić:
''ŻYCIE to nie TEATR'' - serdecznie pozdrawiam Ciebie jak i Beatkę


Offline Sebastian

Odp: kolejna "zbrodnia sądowa" w zborze świadków Jehowy w Polsce!
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Wrzesień, 2024, 11:09 »
Córka może jak zechce wejść do mieszkania, jeżeli tam mieszkała i była zameldowana. Matka łamie prawo, jeżeli nie było sądowego nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego. Koniec kropka. Podać matkę do sądu. Koniec kropka:).
w tej chwili córka "owszem może, ale już nie chce".
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)