Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 21 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy się zaczynają w Polsce  (Przeczytany 3665 razy)

Offline Siedemtwarzy

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 10:19 »
Patrzę na zdjęcia ze statusów co ludzie wrzucają to np w Gdańsku z 1/4 stadionu zapełniona. Ogólnie chyba frekwencyjnie szału nie ma...
Naszło mnie takie przemyślenie po wczorajszym meczu Niemcy/Szwajcaria. Przerwano mecz, bo przechodziła burza nad stadionem. Przypomniało mi się jak w latach 90 przechodziła burza nad stadionem Legii. Wtedy kryta była 1/5 stadionu, reszta na pełnym słońcu. Czy ktoś przerwał? Nie. Mówca coś tam napierdzielał, nie było słychać praktycznie nic, ludzie na trybunach kurczowo trzymali swoje gownochatki z brezetu i folii, latały parasole, małe dzieci płaczą... z głośników plynie niezrozumiałe bla bla bla... piorun przypierdala w wieże oświetleniowa nie daleko położonego stadionu tenisowego... tylko ta 1/5 co siedzi pod zadaszeniem nagle zaczyna klaskać. To mówca skończył swoje wypociny... wchodzi prowadzący i zapowiada pieśń i ten stały tekst: jeśli to możliwe bracia powstańcie...   kurtyna...



Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 10:36 »
W Gdańsku jednego roku jeden dzień odwołali, bo od rana lało. Jehowa dał deszcz >:D
Mieli później pojechać grupami do Sali Zgromadzeń do Malborka, odrobić to co nie zrobili. ;D


Online Gostek

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 10:36 »
Rok 1989 – Kongresy najwyższe liczby uczestników w Europie

*** w90 15.1 s. 29 ***
POLSKA               .................166 518
RFN            ...........................159 819
WIELKA BRYTANIA   ............160 704
WŁOCHY          .....................240 041

Jak widać w Europie, tylko Włosi byli lepsi od nas. ;)
Nawet Niemcy i Brytyjczycy, choć mieli więcej głosicieli, to w obecnych na kongresach z nami przegrywali. :D
A dziś piszą nasi, że chcą zgromadzić 125 000.

W 2013 było mniej:

*** km 1/14 s. 4 Ciekawe osiągnięcia w służbie ***
Na kongresach pod hasłem ‛Słowo Boże jest prawdą!’, które odbyły się w lipcu i sierpniu 2013 roku, najwyższa liczba obecnych wyniosła 140 337


Pewnie,że Niemcy z Polską przegrywali ,jeśli idzie o ilości niemieckich i polskich uczestników kongresów. Na niemieckich kongresach podliczali uczestników razem ze wszystkich zborów na terenie Niemiec .I tak tylko na letnich kongresach w Niemczech samych braci i sióstr z polskojęzycznych zborów było prawie 3 tysiące a z rosyjskojęzycznych liczba niekiedy przekraczała 5 tysięcy obecnych. I tak tylko na jednym stadionie ,gdzie zebrało się niecałe 20 tysięcy ŚJ ,to z niemieckojęzycznych zborów było około połowę .Dodatkowo ,należy dodać ,że w tych sektorach "niemieckich"było około 30 procent innych braci z zagranicy ,którzy należeli do zborów niemieckojęzycznych .Tak ,że suma sumarum ogólnie w całych Niemczech gdyby policzyć tylko i wyłącznie samych Niemców ,to pewnie by wyszło ,że na około 160 tysięcy głosicieli  sami rdzenni niemieccy ŚJ stanowią w Niemczech około połowy wszystkich Świadków Jehowy .Teraz zresztą jest zauważalna tendencja,że spora część ŚJ z obcojęzycznych zborów z różnych powodów się ewakuuje do zborów niemieckich .Tylko z mojego zboru w ciągu ostatnich trzech lat odeszło ze względu na prowadzoną przez liderów politykę w zborach 1/4 wszystkich obecnych . Polityka starszych w tym zborze przyczyniła się do odejścia do innego (głównie do niemieckiego zboru) 24 osób ze 102 obecnych. Tak ,że te "niemieckie"zbory bardzo często składają się z dużej części nie niemieckich Świadków Jehowy .
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2024, 10:39 wysłana przez Gostek »


Offline janekkowalski

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 14:50 »
Patrzę na zdjęcia ze statusów co ludzie wrzucają to np w Gdańsku z 1/4 stadionu zapełniona. Ogólnie chyba frekwencyjnie szału nie ma...
Naszło mnie takie przemyślenie po wczorajszym meczu Niemcy/Szwajcaria. Przerwano mecz, bo przechodziła burza nad stadionem. Przypomniało mi się jak w latach 90 przechodziła burza nad stadionem Legii. Wtedy kryta była 1/5 stadionu, reszta na pełnym słońcu. Czy ktoś przerwał? Nie. Mówca coś tam napierdzielał, nie było słychać praktycznie nic, ludzie na trybunach kurczowo trzymali swoje gownochatki z brezetu i folii, latały parasole, małe dzieci płaczą... z głośników plynie niezrozumiałe bla bla bla... piorun przypierdala w wieże oświetleniowa nie daleko położonego stadionu tenisowego... tylko ta 1/5 co siedzi pod zadaszeniem nagle zaczyna klaskać. To mówca skończył swoje wypociny... wchodzi prowadzący i zapowiada pieśń i ten stały tekst: jeśli to możliwe bracia powstańcie...   kurtyna...


Niemcy / Dania , ale to szczegół, bo meritum sprawy tak opisałeś, że aż się uśmiechnąłem, że bez kitu, ludzie siedzieli na deszczu, burzach, upałach, mdleli, mieli te parasole, domki rozkładali takie namioty, ale brawa było zawsze słychać (nie wiadomo do czego i po co).


Online Gostek

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 17:22 »
Bynajmniej w Gdańsku nie mogą się powstydzić. Obecnych było dzisiaj 7079 obecnych a do chrztu przystąpiło 25 osób ,20 sióstr i 5 braci.
Wiadomo ,że spektakularnych liczb prawdopodobnie już organizacja nie będzie miała . Ciekaw jestem tylko ile dzieci wśród tych nowych Świadków było .☺️
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2024, 17:25 wysłana przez Gostek »


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 17:33 »
Te 25 osób to 0,35% z liczby 7079 obecnych.
Ciekawe ilu z nich pochodzenia ukraińskiego. :)


Offline FFM

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 18:00 »
W Lublinie moja szwagierka/Beton wstawila zdjecie jaki przepelniony stadion, a inna znajoma juz pokazuje, jak to wyglada z drugiej strony:)


Online Gostek

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 18:08 »
Te 25 osób to 0,35% z liczby 7079 obecnych.
Ciekawe ilu z nich pochodzenia ukraińskiego. :)


I większość pewnie jeszcze z tych nastraszonych z pandemii,co to myśleli,że kuniec,tuż,tuż,za rogiem.


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 18:20 »
W Lublinie moja szwagierka/Beton wstawila zdjecie jaki przepelniony stadion, a inna znajoma juz pokazuje, jak to wyglada z drugiej strony:)
Może się słońca bali, że poszli na jedną stronę?
Co to za pale stoją na murawie? :)


Offline Opatowianin

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 18:34 »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 185
  • Polubień: 8661
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 19:16 »
Ponoć wykąpano tam 54 osoby (na ponad 7000 obecnych).

(mtg): czyli złowiono 54 rybki (FFF)
Ps. z mojego powyższego postu część cytatu '' ...za spryt jakie stosuje ck(Ww), potrafi zastosować odpowiednią przynętę ...''
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2024, 19:20 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline janekkowalski

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 19:27 »
W Lublinie moja szwagierka/Beton wstawila zdjecie jaki przepelniony stadion, a inna znajoma juz pokazuje, jak to wyglada z drugiej strony:)

Mówca na jednym zdjęciu, to chyba znany i lubiany Ł.M


Offline Opatowianin

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 22:06 »
Co to za pale stoją na murawie? :)
Kołchoźnik  :)


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 362
  • Polubień: 4101
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 23:20 »
z mojego zboru w ciągu ostatnich trzech lat odeszło ze względu na prowadzoną przez liderów politykę w zborach 1/4 wszystkich obecnych . Polityka starszych w tym zborze przyczyniła się do odejścia do innego (głównie do niemieckiego zboru)

Jaka polityka?


Online Gostek

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 23:44 »
Jaka polityka?

Trzymanie krótko za ryj szaraczków i panoszenie się nad nimi.Wielu nie wytrzymuje ciśnienia i pod różnymi pretekstami zmienia zbór.😏 Tak się dzieje najczęściej jak do władzy dopuści się psychopatów udających aniołów. 🙄