Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 18 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kongresy się zaczynają w Polsce  (Przeczytany 3662 razy)


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwiec, 2024, 18:38 »
Kiedyś to się na kongresach działo. Bili rekordy frekwencji, rekordy chrztów. Rozdawano nowe książki, ogłaszano nowe światła.
Teraz książki i światła ogłasza CK na spotkaniach statutowych, a rekordów dawno już nie ma. ;D


Online Gostek

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec, 2024, 00:19 »
Znam takich ,co to urlopy biorą tylko na kongresy i obsługę zboru .😉

Mnie te przeciągające się insynuacje tak dalece irytowały ,że się na kongresach się męczyłem i w ostatnim czasie najpierw zacząłem opuszczać te piątkowe a później już jeździłem tylko te na niedzielne.Nie dawało się słuchać tych wypocin.😳
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2024, 00:24 wysłana przez Gostek »


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwiec, 2024, 19:58 »
Pierwszy termin w Sosnowcu: około 4 tyś. obecnych. D.....py nie urywa   ;)
Dobrze, że już tam drugi rok nie jeżdżę  :)


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Czerwiec, 2024, 20:36 »
Dziś tez Sosnowiec.
Ma być 7 tur w tym obiekcie, po 7000 osób:

https://dziennikzachodni.pl/kongres-swiadkow-jehowy-w-sosnowcu-dzis-w-sosnowieckiej-sali-zgromadzen-rusza-pierwszy-z-siedmiu-kongresow-zaplanowanych-na/ar/c1-18639857

W Polsce odbędą się 32 takie wydarzenia w 19 miastach i w 5 językach, w tym również jedno w Szczecinie – w NETTO Arena w dniach od 21 do 23 czerwca 2024 roku


Offline donadams

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Czerwiec, 2024, 13:11 »
Znam takich ,co to urlopy biorą tylko na kongresy i obsługę zboru .😉

Mnie te przeciągające się insynuacje tak dalece irytowały ,że się na kongresach się męczyłem i w ostatnim czasie najpierw zacząłem opuszczać te piątkowe a później już jeździłem tylko te na niedzielne.Nie dawało się słuchać tych wypocin.😳

A ja znam takich, którzy właśnie tak brali urlopy, a potem jak rodził im się wnuk, to nie mogli do córki pojechać, żeby kilka dni z nimi pobyć ;)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Czerwiec, 2024, 17:00 »
Znałem zapaleńców co jeździli na kongres do innych miast, gdy u nas był np. dopiero za miesiąc. :)
Już przebierali nogami, jaka publikacja będzie wydana. To były lata 90. XX w.


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Czerwiec, 2024, 17:32 »
Rok 1989 – Kongresy najwyższe liczby uczestników w Europie

*** w90 15.1 s. 29 ***
POLSKA               .................166 518
RFN            ...........................159 819
WIELKA BRYTANIA   ............160 704
WŁOCHY          .....................240 041

Jak widać w Europie, tylko Włosi byli lepsi od nas. ;)
Nawet Niemcy i Brytyjczycy, choć mieli więcej głosicieli, to w obecnych na kongresach z nami przegrywali. :D
A dziś piszą nasi, że chcą zgromadzić 125 000.

W 2013 było mniej:

*** km 1/14 s. 4 Ciekawe osiągnięcia w służbie ***
Na kongresach pod hasłem ‛Słowo Boże jest prawdą!’, które odbyły się w lipcu i sierpniu 2013 roku, najwyższa liczba obecnych wyniosła 140 337


Offline Reskator

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Czerwiec, 2024, 18:32 »
Jak w PRLu- parafrazując: więcej, godzin,uczestników,broszur,studiów,odwiedzin.
To miało uwiarygadniać słuszność idei,organizacji WTS-u
Ale czas był okrutny i był katem dla WTS-u w ich przewidywanich,zrozumieniach.
Stali się pośmiewiskiem,donkiszoterią walczącą z wiatrakami gdzie stojaki są tego dowodem.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2024, 18:34 wysłana przez Reskator »


Offline Sebastian

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Czerwiec, 2024, 18:40 »
Znałem zapaleńców co jeździli na kongres do innych miast, gdy u nas był np. dopiero za miesiąc. :)
ja kojarzę takich, którzy jakby mogli to każdy weekend w wakacje spędzaliby na kongresie w innym mieście :)

ale oni jeździli nie tyle na kongresy, co na przerwy w kongresach :)

byli kawalerami i szukali żony :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Czerwiec, 2024, 19:47 »
Już rozumiem dlaczego w 1989 r. było tak dużo osób na kongresach w Polsce:

*** w12 15.9 s. 30  ***
Do Polski w roku 1989 na trzy kongresy pod hasłem „Prawdziwa pobożność” przybyło 166 518 delegatów, w tym mnóstwo braci ze Związku Radzieckiego, Czechosłowacji oraz innych krajów Europy Wschodniej.


Online Gostek

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Czerwiec, 2024, 20:12 »
Pamiętam te wielkie tłumy rosyjskich braci i sióstr na Śląsku .Przyjechali na kongres w Chorzowie ,który odbył się na stadionie śląskim.Wtedy nic jeszcze o Świadkach Jehowy nie wiedziałem .A w niespełna rok później sam zacząłem uczęszczać na ich zebrania .😏


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 362
  • Polubień: 4101
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 00:07 »
Jak w PRLu- parafrazując: więcej, godzin,uczestników,broszur,studiów,odwiedzin.
To miało uwiarygadniać słuszność idei,organizacji WTS-u
Ale czas był okrutny i był katem dla WTS-u w ich przewidywanich,zrozumieniach.
Stali się pośmiewiskiem,donkiszoterią walczącą z wiatrakami gdzie stojaki są tego dowodem.

Duch czasów zgadzał się z polityką Towarzystwa Strażnica, stąd ten sukces. Kiedyś pisałem, że jak USA było kulturowo na topie, to organizacja się dobrze sprzedawała globalnie. Powiew Zachodu w Europie Wschodniej, przeciwstawianie się materializmowi komunistycznemu, do tego atmosfera lęku przed wojną atomową, poczucie bezradności politycznej. W to wszystko wchodziła Organizacja ze swoim pacyfizmem, neutralnością i apokaliptycznością i to zagrało.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 185
  • Polubień: 8661
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 02:05 »
(mtg): Tylko bić głośno bravo za spryt jakie stosuje ck(Ww), potrafi zastosować odpowiednią przynętę, ale tak w rzeczywistości to wina rybek, które połakomiły się na odpowiednią przynętę - nic dodać nic ująć.
Stare porzekadło powiada ''Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała'' - nikogo nie chciałbym obrazić czy zadrwić, lecz taka jest obiektywna PRAWDA, ja również nabrałem się na propagandę (Ww), jednak mam satysfakcję stając się ich ''bożyszczem'' jako ''brat króla'' oraz odszedłem z podniesioną głową sam! - prosto mówiąc olałem sektę, choć przyznam szczerze mocno mnie poturbowała.
Jednak takich wyczynów kaskaderskich nikomu nie życzę, bo są zabójcze na psychikę jak niewinny narkotyk czy mocny trunek.
Wiemy doskonale jak zrytą mają psychikę alkoholicy lub narkomani a to Forum jest tego przykładem co potrafi uczynić sprytna przynęta dla rybki. (FFF)


Offline Roszada

Odp: Kongresy się zaczynają w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Czerwiec, 2024, 08:49 »
A najwięcej po 1989 osiągnięto w Polsce w 1990 - 152 460 osób:

*** km 4/91 s. 4 ***
W Polsce odbyło się jeszcze dziesięć innych zgromadzeń, a ogólna liczba obecnych osiągnęła 152 460.

Tu liczyli niemowlęta, a może i w łonie matek ciężarnych. ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2024, 08:59 wysłana przez Roszada »