Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Opublikowano wrześniową Strażnicę, z pominięciem sierpniowej (tymczasowo)  (Przeczytany 2513 razy)

Offline cichybob

Już ten link, który wstawiłem działa. On był z apki JW Library - najpierw działało tam, potem dopiero na stronie.
Edit: screen w załączniku :)

Tymczasem, polecam od 5:40: https://www.jw.org/pl/wiadomosci/region/swiat/Sprawozdanie-Cia%C5%82a-Kierowniczego-nr-82022/
Tutaj zdaje się brat Morris miał swój ostatni taniec. On jeden był pewien, że nie zmienią swojego stanowiska co do wykluczeń. PYK niespełna dwa lata - nie ma już wykluczeń! Ba, nie ma też Morrisa ;)


Offline Roszada

Już  Strażnica sierpień 2024 wstawiona:

"O takich osobach nie będziemy już mówić, że zostały wykluczone. W myśl słów Pawła z 1 Listu do Koryntian 5:13 będziemy mówić, że zostały usunięte ze zboru. Nie będziemy też mówić o przyłączeniu do zboru, tylko o ponownym przyjęciu." s. 27 przypis

"Wcześniej tę grupę braci nazywaliśmy komitetem sądowniczym. Ponieważ jednak sądzenie to tylko jeden z aspektów ich zadania, nie będziemy już używać tego określenia. Będziemy po prostu mówić o komitecie starszych."" s. 21 przypis

"Jednak konieczna jest aktualizacja naszego zrozumienia tej kwestii. Najwyraźniej rada Pawła dotyczy działań podejmowanych w pewnych okolicznościach przez poszczególnych chrześcijan. Nie ma więc potrzeby wygłaszania w zborze przemówienia ostrzegawczego. Skąd ta zmiana? Przeanalizujmy kontekst wypowiedzi Pawła." s. 7

https://www.jw.org/pl/biblioteka/czasopisma/stra%C5%BCnica-do-studium-sierpie%C5%84-2024/


Turbulent_Business

  • Gość
Już ten link, który wstawiłem działa. On był z apki JW Library - najpierw działało tam, potem dopiero na stronie.
Edit: screen w załączniku :)

Tymczasem, polecam od 5:40: https://www.jw.org/pl/wiadomosci/region/swiat/Sprawozdanie-Cia%C5%82a-Kierowniczego-nr-82022/
Tutaj zdaje się brat Morris miał swój ostatni taniec. On jeden był pewien, że nie zmienią swojego stanowiska co do wykluczeń. PYK niespełna dwa lata - nie ma już wykluczeń! Ba, nie ma też Morrisa ;)

Jezeli ja zmienie imie z np Wojtka na Mariusza to mnie juz nie bedzie? Nazwa sie zmenila, ale ostracyzm pozostaje na tym samym poziomie. Dlatego przemowa Morissa jest dalej aktualna.


Offline cichybob

My wiemy, że to nic nie zmienia :)
Niemniej CK pokazuje, że są podobni do prostytutki z apokalipsy, skoro mówią jedno, a po niespełna dwóch latach podejmują takie działania, by jak najmniej zmienić dla wierzących, a zarazem zmylić rządy, by dać im "zasłużoną" kasę.


Offline Roszada

Może następnym ich krokiem będzie wydłużanie listy grzechów, za które ktoś sam się odłącza. ;D
To by była taka zagrywka, jak w 2000 zagrali z transfuzją krwi.


Offline janeczek

Jakby pierwszy raz nie ma mowy o zatwardziałych odstępcach, zmiana nazwy na usuniecie to nie wszystko.
Jakby umyli ręce na to co skarżył się Lloyd Evans ze po odejściu osądzono go na zawsze że niegodny niczego, buntowano jego ojca pamiętam taki filmik jak mówił o trawniku koszonym dla swojego ojca.
Ogólnie skrajna nienawiść takie jehowickie draństwo znęcanie nad tym co można bo nie oddadzą, nie zrobią jeszcze gorzej.
Obym dobrze ten przypis zrozumiał że zejdą z tego jadu, filmik Spane kongresowy 2021 kanalia darła ryja ODSTĘPCY wojna żeby podjudzać bydle jedno z tego Spane.
Z mojego zrozumienia nie poprawili Pasiće w kwietniu, bo odstępców nie ma i nie chcieli zamętu siać bo i tak olbrzymi, ale i tak nie wiedzą kogo wykluczyli u mnie w 90 latach bo zbory pozmieniali pogubili papierki w 2 przypadkach pomogłem nie swoje ale zaginęły.
Ale taki szok jakby ktoś wykluczony w 1993 i nie miał wiedzy dokąd poszli ze światłami, musiał się uczyć innych bzdur niż poprzednim razem ale starszym tylko takie studium do wyznaczania zostawili.
Ja tylko to znalazłem inne światełko paza słownictwem, że nie będą ostatecznie osądzać     
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Roszada

Na s. 16 jest sugestia, że powinni przyjmować ponownie do zboru po kilku miesiącach, a nie latach:

"przyjęcie skruszonego grzesznika po niedługim czasie - być może już po kilku miesiącach".

Patrz też s. 18 - nie "odwlekać".


Offline cichybob

Na s. 16 jest sugestia, że powinni przyjmować ponownie do zboru po kilku miesiącach, a nie latach:

"przyjęcie skruszonego grzesznika po niedługim czasie - być może już po kilku miesiącach".

Patrz też s. 18 - nie "odwlekać".

Taki zaś akapit 11 z artykułu nr 35:
Cytuj
Naśladując współczucie Jehowy, starsi chcą dotrzeć do wszystkich, którzy Go opuścili, i uświadomić im, że droga do powrotu jest otwarta. Kiedy  grzesznik okazuje skruchę i porzuca złe postępowanie, nie trzeba zwlekać z ponownym przyjęciem go do zboru (2 Kor. 2:6-8)

Nie trzeba zwlekać. Akapit 12 tylko mówi, że jak ktoś jest odstępcą, krzywdził dziecko (O ZGROZO co za tłumaczenie, child abuse to wykorzystywanie dziecka...) lub podstępnie zakończył małżeństwo to trzeba zachować szczególną ostrożność. Milusio tak trafić do wora z pedofilami i zdrajcami.


Offline Roszada

To "nie należy zwlekać" to jak w ustawodawstwie karnym "niezwłocznie".
Ale nie ma definicji co znaczy "niezwłocznie", tak jak u ŚJ o Armagedonie "wkrótce". :)


Offline donadams

w korespondencji którą stowarzyszenie prowadzi z polskimi sądami spotkałem się z błędnym poglądem, jakoby to "zbór" usuwał kogoś ze swojego składu.

czytając materiały na które stowarzyszenie wskazało, prawnicy wyciągnęli błędny wniosek, jakoby "wykluczaniem" zajmował się rzekomo cały zbór, a starszyzna jedynie "liczyła głosy i protokołowała" uchwałę społeczności zborowej

taki błędny wniosek byłby dla strażnicy bardziej korzystny od faktów, że to starszyzna arbitralnie decyduje kogo wykluczyć a kogo zostawić w zborze

być może strażnica kolejny raz gra na to, aby używane słownictwo było mylące dla osób postronnych

Dokładnie tak. Co więcej, czytając biblijne podstawy do wykluczania najczęściej dochodzi się właśnie do takiego wniosku, że to zbór podejmował decyzję, lub że każdy podejmował decyzję osobiście po przedstawianiu sprawy całemu zborowi.

Czytając to, co robią z naznaczaniem, również mogę dojść do wniosku, że kompetencja wykluczania zostanie sztucznie przesunięta na zbór. Można to zrobić chociażby jawnym głosowaniem takim samym jak w przypadku rezolucji. Starsi ogłaszają, że ten i ten dopuścił się czegoś tam i nie okazał skruchy, a zbór głosuje czy wykluczyć czy nie. Oczywiście należy takiego wykluczyć, więc głosiciele podejmują osobista decyzję wybierając z wachlarza możliwości - to znaczy mając do wyboru jedynie wykluczyć taką osobę. Następnie protokół z takiego głosowania i sprawa załatwiona.

Oczywiście jest tu sporo kwestii, które trzeba by uregulować, ale można by to zrobić żeby stworzyć pozór decyzyjności I demokracji. Do tego artykuł co pół roku w Strażnicy, który będzie mówił członkom zboru, dlaczego głosowanie za wykluczeniem jest okazaniem tej osobie miłości i gitara :)

Opcje są, pytanie tylko do czego zostaną zmuszeni przez te podłe szatańskie rządy, z którymi od czasu do czasu muszą zrobić sobie zdjęcie i wrzucić gdzieś, że super im się z nimi współpracuje.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.