Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Najważniejsza historia biblijna  (Przeczytany 3909 razy)

Offline Sebastian

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #90 dnia: 13 Czerwiec, 2024, 22:25 »
z organizacji odszedłem w 2002 ale w 2023 stałem się katolikiem.

z katolicyzmu wybudziłem się stopniowo gdzieś 2011/2013 ale trudno mi wskazać konkretną datę

pamiętam jednak, że gdy Franciszek Beznumerkowy został wybrany na papieża, to ja już czułem się 100% ateistą.


patrząc z obecnej perspektywy, mogę powiedzieć, że moje odejście z sekty NIE było "wybudzeniem"
w 2002 roku ja tylko "przewróciłem się podczas snu z lewego boku na prawy i spałem dalej" :) 
« Ostatnia zmiana: 13 Czerwiec, 2024, 22:30 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #91 dnia: 14 Czerwiec, 2024, 07:51 »
z organizacji odszedłem w 2002 ale w 2023 stałem się katolikiem.

z katolicyzmu wybudziłem się stopniowo gdzieś 2011/2013 ale trudno mi wskazać konkretną datę

pamiętam jednak, że gdy Franciszek Beznumerkowy został wybrany na papieża, to ja już czułem się 100% ateistą.


patrząc z obecnej perspektywy, mogę powiedzieć, że moje odejście z sekty NIE było "wybudzeniem"
w 2002 roku ja tylko "przewróciłem się podczas snu z lewego boku na prawy i spałem dalej" :)


To naprawdę ciekawa historia . Nie słyszałem  jeszcze o takim przypadku ,kiedy to były Świadek Jehowy wrócił do macierzy.😊 Raz tylko w internecie widziałem filmik jak, publicznie w kościele świadek Jehowy wyznał grzechy i padając na twarz ponownie został katolikiem . Ale to było z 10 lat temu.
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec, 2024, 08:03 wysłana przez Gostek »


Offline Sebastian

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #92 dnia: 14 Czerwiec, 2024, 09:50 »
bo to faktycznie bardzo rzadkie przypadki
ja ponad 20 lat temu, tamten koleś o którym piszesz 10 lat temu, potem może ktoś niedawno, a następny pewnie za kolejną dekadę.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gostek

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #93 dnia: 15 Czerwiec, 2024, 17:12 »
bo to faktycznie bardzo rzadkie przypadki
ja ponad 20 lat temu, tamten koleś o którym piszesz 10 lat temu, potem może ktoś niedawno, a następny pewnie za kolejną dekadę.



Słyszałem jedynie ,że była siostra bądź brat wzięli ślub w kościele katolickim ,ale czy potem żyli po katolicku ,zy po świadkowsku czy bez Boga ,tego nikt nie wie..Pewnie wielu decyduje się na zmianę religo tylko i wyłącznie ze względu na małżonka,który jest katolikiem .