Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Najważniejsza historia biblijna  (Przeczytany 1559 razy)

Offline donadams

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Kwiecień, 2024, 22:02 »
Miało być o sprzeczności.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Kwiecień, 2024, 22:10 »
Miało być o sprzeczności.

I JEST o chytrej sprzeczności, ale ''moherowi'' nie potrafią zrozumieć.
Ps.  - Świetnie przedstawiłeś i podsumowałeś cytatami z Biblii (KSIĘGI LEGEND) U-serze Stanisław-ie Klocek - Bravo


Offline donadams

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Kwiecień, 2024, 22:21 »
Jeśli dziś powiem ci, że nie podam ci argumentów na jakiś temat, a za miesiąc powiem ci, że podam ci argumenty na ten sam temat, to nie znaczy, że jest to sprzeczność, że raz chcę żebyś czegoś nie wiedział, a potem chcę żebyś to samo wiedział. Być może zmieniła się sytuacja i to, czego nie miałeś wiedzieć, teraz już powinieneś, albo musisz lub przynajmniej możesz.

U-ser podał natomiast teksty z dwóch różnych epok, z różnym kontekstem sytuacyjnym i mówi, że to sprzeczność, że ktoś w różnych sytuacjach ma różne oczekiwania wobec tej samej materii. Każdy z nas robi to wielokrotnie, ponieważ wszystko wokół się zmienia i dostosowujemy się do warunków, do zmieniających się ludzi itd. Ktoś może być dziś debilem, a jutro zmądrzeje. To, czego nie powiem mu dziś, powiem mu jutro. Zmienię podejście do niego, ponieważ zmieniła się sytuacja.

U-ser uważa natomiast, że to się nie godzi. Że należy zawsze i wszędzie mówić to samo, nie ważne do kogo, nie ważne w jakiej sytuacji, nie ważne z jakiej perspektywy. Zawsze to samo, tylko tak można uniknąć sprzeczności.

Gdyby tak było i gdybyśmy znaleźli się w alternatywnym wszechświecie, gdzie ta "sprzeczność" byłaby rozwiązana, U-ser przytoczył by fragment, w którym cytował by Jezus, który mówi swoim uczniom, że "ma im wiele do powiedzenia, ale nie mogą tego znieść" i dowodziły, że Jezus, rzekomo odbicie Ojca, przeczy Ojcu, bo ten już w Edenie mówił to samo co potem ustami Pawła. "Sprzeczność!"

Tylko że to nie jest sprzeczność, a co najwyżej brak chęci zauważenia, że być może nie jest się wszechwiedzącym narratorem i pomiędzy wydarzyło się coś, co pozwoliło na zmianę podejścia.

Możecie też nie pisać, że "Bóg jest niezmienny", bo ani razu nie napisałem, że to Bóg się zmienił.

Widzisz, bardzo szybko padło słowo "moherowi" i być może ono jest kluczem. Może nawet to jest klucz do tych drzwi z twojej strony, kto wie?
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 297
  • Polubień: 2231
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Kwiecień, 2024, 22:29 »
To żadna substancja tylko stan psychologiczny, który wzbudził, zainteresowanie nieznanym nowym faktom - CO ZOSTAŁO nazwane ZŁEM (sprzeciwem) ?
Jak wspomniałem Szatan zanim obwieścił szczerą PRAWDĘ pierwszej parze ludzkiej w sferze niebiańskiej jako istota duchowa z nieopisaną wiedzą, mądrością sprzeciwił się panującemu wszechwładcy (Bogu) dokonał doskonałego podziału pośród istot duchowych - jakimi czynnikami wzbudził zainteresowanie - tego człowiek nie wyobraża sobie  -  jakiego  przekonywującego użył motywu, który musiał odegrać znaczące działanie, że wyłoniła się grupa stworzeń duchowych, która zaakceptowała poczynania Lucyfera.


Jeśli to nie substancja a stan psychiczny to czy w takim razie zjedzenie owocu z drzewa życia też wiąże się jedynie ze stanem psychicznym?



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Kwiecień, 2024, 22:32 »
Witaj donadams:
Pisząc ''mocherowi'' nie zwróciłem się bezpośrednio w poście do CIEBIE -tylko sam podświadomie odebrałeś do siebie - TO JEST RÓŻNICA
PS. Jak w tym poście (Witaj donadams)


Offline Reskator

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Kwiecień, 2024, 10:06 »
Don Adamsie analiza postu Stanisława głęboka i przekonująca.
Stanisław o poprawianiu mitów i legend o bóstwach starożytnych bardzo trafnie.
Ale zapewne jest i drugie dno jak mawia klasyk tego forum
Dzieło Wieża Eiffla jest oryginałem czyż nie jest to emitacja Wieży Babel?
Czyż te bóstwa z mitów  nie są czasami "rynkiem wtórnym" czerpiące cechy z teizmu
Skąd w człowieku idea bogów,bóstw jeśli by nie było tego prawdziwego Boga ?

« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2024, 10:22 wysłana przez Reskator »


Offline Stanisław Klocek

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Kwiecień, 2024, 15:42 »
Mógł to powiedzieć bardziej klarownie na przykład:
Owszem, mógłby, jeśli byłby doskonały pod każdym względem. Skoro jednak w Biblii napotykamy niezrozumiałe dla nas sprzeczności, to mogą być jedynie dziełem ludzkim. Oto niektóre z nich.
1 Kor 14:33 Bóg nie jest Bogiem nieporządku,...
Rdz 11:7 pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!
Czy z powyższego zestawienia wynika, że Bóg jest zwolennikiem porządku, czy zamieszania? Jedni widzą sprzeczność, inni jej nie dostrzegają.
Miało być o sprzeczności.
Ale wróćmy ponownie do dwu drzew z ogrodu Eden.
Rdz 2:9 I sprawił Pan Bóg, że wyrosło (...) drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła.
W jakim celu? Zerknijmy do:
1 Tym 2:4 [Bóg] Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy.
Ponadto, że:
Jak 1:13 Bóg (...) nikogo nie kusi. (PNŚ "nie poddaje próbie)
Nie przechodzi to, że Bóg chciał sprawdzić wierność stworzeń, a to z powodu:
1 Sam 2:3 ... bo Pan jest Bogiem wszechwiedzącym:
             Podsumowując:
Jeśli Bóg jest Bogiem ładu, nie poddający ludzi próbie z powodu swej wszechwiedzy i pragnienia zbawienia wszystkich, to, dlaczego te "szopki" z tymi drzewami? Z jednej strony jest nawoływanie do zrozumienia Boga (Ef 5:3) z drugiej strony pomieszał języki wzajemnego zrozumienia.


Offline Turbulent_Business

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Kwiecień, 2024, 16:57 »
Jeśli dziś powiem ci, że nie podam ci argumentów na jakiś temat, a za miesiąc powiem ci, że podam ci argumenty na ten sam temat, to nie znaczy, że jest to sprzeczność, że raz chcę żebyś czegoś nie wiedział, a potem chcę żebyś to samo wiedział. Być może zmieniła się sytuacja i to, czego nie miałeś wiedzieć, teraz już powinieneś, albo musisz lub przynajmniej możesz.

U-ser podał natomiast teksty z dwóch różnych epok, z różnym kontekstem sytuacyjnym i mówi, że to sprzeczność, że ktoś w różnych sytuacjach ma różne oczekiwania wobec tej samej materii. Każdy z nas robi to wielokrotnie, ponieważ wszystko wokół się zmienia i dostosowujemy się do warunków, do zmieniających się ludzi itd. Ktoś może być dziś debilem, a jutro zmądrzeje. To, czego nie powiem mu dziś, powiem mu jutro. Zmienię podejście do niego, ponieważ zmieniła się sytuacja.

U-ser uważa natomiast, że to się nie godzi. Że należy zawsze i wszędzie mówić to samo, nie ważne do kogo, nie ważne w jakiej sytuacji, nie ważne z jakiej perspektywy. Zawsze to samo, tylko tak można uniknąć sprzeczności.

Gdyby tak było i gdybyśmy znaleźli się w alternatywnym wszechświecie, gdzie ta "sprzeczność" byłaby rozwiązana, U-ser przytoczył by fragment, w którym cytował by Jezus, który mówi swoim uczniom, że "ma im wiele do powiedzenia, ale nie mogą tego znieść" i dowodziły, że Jezus, rzekomo odbicie Ojca, przeczy Ojcu, bo ten już w Edenie mówił to samo co potem ustami Pawła. "Sprzeczność!"

Tylko że to nie jest sprzeczność, a co najwyżej brak chęci zauważenia, że być może nie jest się wszechwiedzącym narratorem i pomiędzy wydarzyło się coś, co pozwoliło na zmianę podejścia.

Możecie też nie pisać, że "Bóg jest niezmienny", bo ani razu nie napisałem, że to Bóg się zmienił.

Widzisz, bardzo szybko padło słowo "moherowi" i być może ono jest kluczem. Może nawet to jest klucz do tych drzwi z twojej strony, kto wie?

Czyli tam gdzie sie zgadza to fajnie, ale tam gdzie sie nie zgadza to sie zgadzac nie musi. I jak cos nie pasuje to po prostu nie musi. Wyjasnienie sie zawsze znajdzie.

Z porownywaniem tekstow pisanych z duzym odstepem czasu sie zgodze. No ale zeby troszke urozmaicic dyskusje i troche nas poddenerwowac, pokaże zaprzeczenie oddzielone zaledwie kilkoma wersetami:

Rdz 7:2

Z każdego rodzaju zwierząt czystych masz wziąć ze sobą po siedem, samce i samice, a z każdego rodzaju zwierząt nieczystych tylko po dwa, samca i samicę.

Rdz 6: 19,20

A ze wszystkich żywych stworzeń wprowadzisz do arki po dwa — samca i samicę — żeby razem z tobą pozostały przy życiu.  20 Mają to być stworzenia latające według ich rodzajów, zwierzęta domowe według ich rodzajów i wszelkie zwierzęta pełzające według ich rodzajów — po dwa z każdego rodzaju wejdą z tobą do arki, żeby mogły ocaleć

Prosze mi w logiczny sposob to wytłumaczyć. Gdybanie, zmienianie sensu tekstu, wskazywanie że moze autor mial cos innego na mysli z gory traktuje jako szarlatanstwo i bez bycia przesadnie milym wytkne.
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Sebastian

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Kwiecień, 2024, 17:35 »
Prosze mi w logiczny sposob to wytłumaczyć.
Zawsze każdy miesiąc ma 28 dni. Niektóre miesiące dodatkowo mają także dzień 29-ty i 30-ty. Spośród nich niektóre miesiące mają także dzień 31-y.
Celowo pominąłem wzmiankę o roku przestępnym, ale brak tej wzmianki nie narusza prawdziwości poprzednich trzech zdań.
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień, 2024, 17:37 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline donadams

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Kwiecień, 2024, 18:02 »
Czyli tam gdzie sie zgadza to fajnie, ale tam gdzie sie nie zgadza to sie zgadzac nie musi. I jak cos nie pasuje to po prostu nie musi. Wyjasnienie sie zawsze znajdzie.

Takie podejście jest domeną wiary, nie widzę w nim niczego złego. Gdyby ta wiara popychała mnie do moralnie złych rzeczy, to byłby problem, ale tak nie jest. To nie jest fizyka, żeby miało wszędzie pasować i żeby dawało się zmierzyć i przetestować. W przypadku wiary zazwyczaj takich możliwości nie ma, ale nie ma też takich potrzeb.

Rozmowa wierzącego z niewierzącym jest jak rozmowa PiSowca z POwcem - mogą zgodzić się co najwyżej, że Konfederacja jest zła, ale w kwestiach kluczowych po prostu się nie zgodzą. Mają zupełnie inne postrzeganie tych samych spraw. Tak po prostu już jest i mając tego świadomość szkoda mi czasu na takie dyskusje.

Napisałem, co chciałem i wydaje mi się, że nic więcej nie napiszę, żeby nie zacząć się powtarzać w tym temacie, a bardzo nie lubię się powtarzać. Czasem jeszcze powtarzam się, bo wydaje mi się, że przepaść nie jest aż tak duża, ale w tym wypadku jest wielka i mój dalszy wkład nie ma sensu.

Straciłem zainteresowanie tym wątkiem. Dziękuję za uwagę    ;)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 001
  • Polubień: 8492
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Kwiecień, 2024, 20:19 »
(mtg): Wiadomo , kto pierwszy opuszcza statek  ...., gdy ma nastąpić katastrofa, tak twierdzą ludzie morza (FFF)


Offline donadams

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Kwiecień, 2024, 22:15 »
 ;)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Turbulent_Business

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #27 dnia: 04 Kwiecień, 2024, 01:10 »
Zawsze każdy miesiąc ma 28 dni. Niektóre miesiące dodatkowo mają także dzień 29-ty i 30-ty. Spośród nich niektóre miesiące mają także dzień 31-y.
Celowo pominąłem wzmiankę o roku przestępnym, ale brak tej wzmianki nie narusza prawdziwości poprzednich trzech zdań.

Dziekuje za probe, ale mi to sie nie klei. W jednym miejscu autor stwierdza z pewnoscia że kazdy miesiąc na tylko i wylacznie 28 dni,  w drugim, kawalek dalej, że moze miec albo 28 albo 30. Ale nie musimy sie juz dalej produkowac:) Dzieki:*
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2024, 01:32 wysłana przez Turbulent_Business »
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac


Offline Sebastian

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #28 dnia: 04 Kwiecień, 2024, 06:32 »
Dziekuje za probe, ale mi to sie nie klei. W jednym miejscu autor stwierdza z pewnoscia że kazdy miesiąc na tylko i wylacznie 28 dni,  w drugim, kawalek dalej, że moze miec albo 28 albo 30. Ale nie musimy sie juz dalej produkowac:) Dzieki:*
jeśli miesiąc ma 30 dni, to składa się z 28 dni oraz dodatkowo z dnia 29go i 30go.
poza tym NIE MA napisane "tylko i wyłącznie" 28 dni.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień, 2024, 07:24 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Turbulent_Business

Odp: Najważniejsza historia biblijna
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Kwiecień, 2024, 09:03 »
jeśli miesiąc ma 30 dni, to składa się z 28 dni oraz dodatkowo z dnia 29go i 30go.
poza tym NIE MA napisane "tylko i wyłącznie" 28 dni.

OK, ale w przytoczonym tekscie jest juz napisane ze chodzi o każdy rodzaj. Z reszta to nie sa moje wymysly a ludzi tysiac razy ode mnie madrzejszych, ja jestem glabem. Jak chcesz dam zrodlo, jak nie to zamykamy temat
Lepsze sa pytania bez odpowiedzi, niz odpwiedzi ktorych nie mozna zakwestionowac