Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pamiątka 24-03-2024?  (Przeczytany 1721 razy)

Offline Estera

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Marzec, 2024, 22:46 »
Skleję oba wątki w jeden.
   Nemo.
   Dzięki.
   Właśnie miałam do Ciebie napisać w tej sprawie.
   Pozdrawiam.
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Marzec, 2024, 16:12 »
Już się zbliża święto krążącego talerzyka... Zostały 2 godziny  :o


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 6 000
  • Polubień: 8491
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Marzec, 2024, 19:27 »
Już się zbliża święto krążącego talerzyka... Zostały 2 godziny  :o
tylko zmienić słowo ''Ksiądz'' na '' Pamiątka'' (FFF)

« Ostatnia zmiana: 24 Marzec, 2024, 19:29 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline janeczek

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Marzec, 2024, 19:50 »
Już po tytuł  Okazuj wdzięczność co dla ciebie zrobili Bóg i Jezus Chrystus, na początku zmarły miliardy w historii ludzkość.
Główne jeżeli zachorujesz a lek na twoją chorobę jest drogi ci zrobisz, a tu jehowa dał nam lek bo wszyscy jesteśmy jakby hoży umrzemy a otrzymujemy taki dar.
Dużo o grupach w niebie i na ziemi słowa 2 owce czy tego rodzaju klasyfikacja brak, odpada Jana 10;16 bo tam owce.
Jehowa wybiera do grupy niebiańskiej jak się zastanawiasz, to na pewno nie możemy sami decydować czy narodzimy się ponownie.
Pewne alternatywne tłumaczenie podaje, narodzić się z góry czyli ojca, tak naprawdę to jehowa bóg sprawia tego ponownego narodzenia, nie podał tłumaczenia ani skąd to było dziwne.
Teraz brzmi tak nadzieja na życie w niebie, nadzieja na życie na ziemi poszli daleko z bajko pisarstwem.
Tylko z nieba otrzymują przekonanie ziemscy dostaną satysfakcjonującą prace za to samo co robią.
Już powtarzane dlaczego tu jesteśmy ta uroczystość przypomina zaślubiny, no i para młoda niebo reszta hołoty praca i życie tyle ile lat drzewa cytował werset.
Może zasmuci jehowę kto podaje się że ma nadzieje życia w niebie , ale nie możemy oczekiwać że taka osoba czymś się wykaże zwyczajnie wierzymy że jehowa wybrał.
Dawniej jakby logiczniej ale może sentyment i już brak pamięci.

Po talerzyku i kielichu latającym ględził 8 minut, że możesz nawiązać więzi z jehową bezpłatny kurs biblijny, urządzili sobie publiczne głoszenie 55 minut trwało dlatego zaczęli 17,45

Ubiory moda broda nie było spodni żadnych biała bluzka z dekoltem ma czym oddychać, nie tylko ja zwróciłem uwagę.
Brody 2 sztuki ale zarost 3 dni to 5 miało mówca też, to koordynator w niedziele tydzień temu był ogolony Sandersona kopiuje czy co.
2 osoby wykluczone wszyscy się witali jedna nie za bardzo rozumiała siadła szybko, a tu tłum ze nowość wdrażają.
Ja zawsze podawałem rękę wykluczonym jak byłem obok, nie podchodziłem żeby nie robić wykluczonym nietaktu.
Zresztą wcześniej mówiłem że jak na zebraniu spotkam to się przywitam, to dziewczyny małżeństwo nie wyszło jakieś tam chłopaki obyczajówka i tyle.
Mi nic nigdy uwagi nie zwrócono facet kulturowo wita się rozmawia z kim chce, jehowizm tego nie zmienił wiadome młode i dziewczyny tego luzu nie miały. Z 170 osób było tak mi sms przysłał jest jeszcze 2 tura, a wszystkich czynnych mają ze 130 pociotki starsze ciągną  wieczni zainteresowani wiadome podwózka i można pogadać.

Nic z nowości stara sztampa poza tłumaczeniem bez podania z kąt, za rok to mogą być nowość ubiorowe siostrzyczki się obkupią bo słychać lekkie szorty na kongres.   
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Marzec, 2024, 22:54 »
Co roku to były takie hitowe wątki, a teraz 2 strony w tydzień. Gdzie się podziało tamte odstępstwo?


Offline Sebastian

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Marzec, 2024, 23:02 »
Gdzie się podziało tamte odstępstwo?
siedzimy na facebooku :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Bartosch

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Marzec, 2024, 23:03 »
A czy ktoś w ogóle spojrzał do pierwszego z brzegu kalendarza żydowskiego dostępnego na internecie? 14 Nisan wypada wg nich dopiero 24.04, czyli teraz mamy 14 Adar. Święto Purim było do zachodu słońca. Taka ciekawostka.


Offline Reskator

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Marzec, 2024, 07:52 »
Też to zauważyłem kilka dni temu,zawsze była różnica paru dni a tu miesiąc???
Ale w KK zostało po staremu i obchodzą Wielkanoc tradycyjnie kilka dni po śj.
Czy może ktoś pamięta od kiedy jest te podawanie emblematów z rąk do rąk???
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2024, 07:55 wysłana przez Reskator »


Offline Do

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Marzec, 2024, 08:28 »
Byłem na wieczerzy i jako jedyny byłem ogolony.


Offline donadams

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Marzec, 2024, 08:38 »
A czy ktoś w ogóle spojrzał do pierwszego z brzegu kalendarza żydowskiego dostępnego na internecie? 14 Nisan wypada wg nich dopiero 24.04, czyli teraz mamy 14 Adar. Święto Purim było do zachodu słońca. Taka ciekawostka.

Różnica wynika prawdopodobnie z tego, że kalendarz żydowski z I wieku był innym kalendarzem niż współczesny kalendarz żydowski. W IV wieku nastąpiła jego reforma, która miała także wpływ na sposób obchodzenia świat przez Żydów (przynajmniej tych nie ortodoksyjnych). Jak znam życie, jw.org dalej oblicza datę na podstawie "oryginalnego" kalendarza, w dodatku uwzględniając księżyc nad Jerozolimą.

Już abstrahując od poprawności tego podejścia, to czy nie jest to "odcedzanie komara"? Liczenie czasu święta "co do sekundy w pradawnej rachubie", ale "kamieniowanie za uratowanie owcy w Sabat". Jak widać niewiele zmieniło się od czasów w których Chrystus potępiał przywódców religijnych.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Lu_Ke Sky_Walker

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Marzec, 2024, 08:55 »
siedzimy na facebooku :)

Sebastian, daj namiary na te grupy bo też bym chciał  :)


Co do Pamiątki. Nie byłem pierwszy raz w życiu. Ktoś mi opowiadał, że krzeseł musieli przed dostawić. Czyżby wzrost?
Nikt o mnie nie pytał. Jedna siostra, przyjaciółka mojej żony, wysłała mi wiadomość żebym szybko wracał bo im bardzo tęskno.
Na szczęście ja nie tęsknię wcale. Tylko żal mi tego straconego tam czasu, tych lat...
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2024, 08:59 wysłana przez Lu_Ke Sky_Walker »


Offline Opatowianin

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Marzec, 2024, 10:28 »
Moja małżonka po raz pierwszy od poznania "prawdy" (czyli od dobrych dziesiątków lat) nie była obecna na Pamiątce. :) :) :) Nikt jednak ze zboru nie wykazał zainteresowania (ani żeby zaprosić, ani żeby spytać dlaczego nie przyszła), mimo że jeszcze formalnie przynależy do jw.org (jakkolwiek od ponad roku jest PIMO).
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2024, 11:11 wysłana przez Opatowianin »


Offline Reskator

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Marzec, 2024, 16:57 »
Moja małżonka po raz pierwszy od poznania "prawdy" (czyli od dobrych dziesiątków lat) nie była obecna na Pamiątce. :) :) :) Nikt jednak ze zboru nie wykazał zainteresowania (ani żeby zaprosić, ani żeby spytać dlaczego nie przyszła), mimo że jeszcze formalnie przynależy do jw.org (jakkolwiek od ponad roku jest PIMO).
CHWILA
Pamiątka była 24 godz temu a Ty chcesz reakcji z automatu??
A kiedy mieli spytać czemu nie przyszła- w czasie Pamiątki?
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec, 2024, 17:14 wysłana przez Reskator »


Offline Do

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Marzec, 2024, 17:11 »
Ja byłem na pamiątce i kilku letnich też nie widziałem ale obyło się bez jakiegoś echa


Offline Opatowianin

Odp: Pamiątka 24-03-2024?
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Marzec, 2024, 18:55 »
CHWILA
Pamiątka była 24 godz temu a Ty chcesz reakcji z automatu??
A kiedy mieli spytać czemu nie przyszła- w czasie Pamiątki?

To Pamiątka trwa 24 godziny? Nie wiedziałem...